Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Pardubice - 8. března 2020   14:30

Vlašim
Vlašim
0:1
(0:1)
Pardubice
Pardubice
10' Zifčák
Vlašim
Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Mil. Kadlec (82. Vedral) – Janda, Januška, Průcha, Záviška (62. Vrána) – V. Svoboda, Fotr (70. A. Jakubov).
Bačkovský – Vedral, Sváta, A. Jakubov, Blecha, Hašek, Vrána.
Ginzel – Novák, Vodrážka
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Pardubice
Boháč – Prosek, T. Čelůstka, Toml, F. Čihák – Šejvl, Tischler, Paixao da Silva (66. Pfeifer), Hlavatý – Zifčák (90+2. Surzyn), P. Černý (63. Šplíchal).
Hrnčíř – Surzyn, Šplíchal, Pfeifer, Lee, Sláma.

Z naší strany je to pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost.
Dnešní zápas je u konce. Ve druhém poločase domácí tým podal lepší výkon, ale na vyrovnání to nestačilo. Oba trenéři po skončení utkání konstatovali, že šlo o remízový zápas se šťastným koncem pro Pardubice.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Michal Surzyn.
90+1'
Ofsajd hostujícího týmu.
90'
Dlouhý míč před Januškou schoval do rukavic Boháč, který s rozehrávkou logicky nespěchá.
89'
Nastavovat se budou dvě minuty.
88'
Na druhé straně si pro míč došel Řehák.
87'
Míč se k Jandovi vrátil a domácí kapitán to zkusil z úhlu, ale Boháč opět připraven!
86'
Rohový kop zahrají domácí.....
85'
Po Vránově centru hlavičkuje vedle Jakubov!
84'
Boháč si spolehlivě došel pro míč.
83'
Situace se po několika autech a boji u vápna Vlašimi přesunula na druhou stranu, kde budou domácí rozehrávat přímý kop.
82'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Milan Kadlec, přichází Filip Vedral.
81'
Nyní drží míč tam, kde potřebují hostující hráči.
80'
Špatný centr z dílny Janušky vrací míč Pardubicím.
79'
Domácí vybojovali další rohový kop....
78'
Dva rohové kopy domácích nyní nebezpečí nepřinesly....
76'
Januškovu ránu zpoza vápna vytáhl Boháč konečky prstů nad břevno!
74'
Štochl fasuje za svůj zákrok na polovině hřiště žlutou kartu.
72'
Čelůstka zkusil vystřelit z velké vzdálenosti a Řehák mohl zůstat tentokrát v klidu.
70'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Oskar Fotr, přichází Alexander Jakubov.
69'
Na druhé straně sledujeme dobré prodloužení míče na Janušku, ale Boháč pohotově vyběhl a dokázal získat míč.
67'
Broukal velmi nešikovně namazal Šplíchalovi do samostatného úniku a Řehák nyní výborně podržel svůj tým!
66'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton Paixao da Silva, přichází Lukáš Pfeifer.
65'
Broukal zkusil průnik, ale po souboji se ocitl na zemi. Nepíská se faul a hra pokračuje.
64'
Domácího Vránu ihned zastavuje ofsajdové postavení.
63'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Martin Šplíchal.
62'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Michal Vrána.
60'
Dnešní utkání sleduje 650 diváků.
59'
Janda pronikl na druhé straně s míčem do vápna a hledal ještě lépe postaveného Svobodu, ale ten dostal míč lehce pod sebe a následně mu do střely skočil obránce.
58'
Centr na Černého nyní neprošel a míč odklidil z nebezpečného prostoru Kadlec, ale hosté se ještě dostali k míči, ale ne na dlouho.
56'
Řehák si teď nadvakrát musel poradit se zakončením Hlavatého!
54'
Domácí jsou v úvodu druhého poločasu aktivní a nyní Kadlecův centr zachytil Boháč.
53'
Rohový kop se domácím nepovedl a Toml míč odvrátil do bezpečí.
52'
Rohový kop vybojovali domácí.
50'
Pavel Černý se snažil odcentrovat od rohového praporku, ale míč mu utekl a vykopává Řehák.
48'
Oskar Fotr v ofsajdu.
47'
Januška v další šanci míří jen o pár centimetrů nad branku!
46'
Stejně jako v prvním poločase i nyní se do šance dostal Oskar Fotr a v tísni dvou obránců akci zakončil prudkou střelou! Škoda že nešla o něco níž.
46'
Je za námi první poločas dnešního střetnutí, které nám nabídlo jednu branku, kterou vstřelil po deseti minutách hry Pavel Zifčák. Pardubice byly lepším a aktivnějším týmem, ale domácí nakonec mohli vyrovnat po šanci Jandy. Jeho hlavička však mířila těsně nad a hosté následně Čelůstkou proveřili připravenost Řeháka.
45'
45'
Breda fauloval na polovině hřiště a rozehrávají hosté.
43'
Hlavatý zakončil akci střelou mimo tři tyče. Vykopává Řehák.
42'
Domácí přečetli přihrávku a vyrazili do brejku, ale ten končí na polovině hřiště a hra se stěhuje směrem k domácí brance.
40'
Nyní kombinují pardubičtí....
39'
Domácí se snaží nyní na polovině soupeře, ale zatím se motají kolem pomezní čáry.
37'
Svoboda zkusil individuální průnik po pravém křídle, ale neuspěl a míč mu utekl do zámezí.
36'
Druhý rohový kop Vlašim nakonec ubránila, ale míč za polovinu dostat nedokázala.
34'
Čelůstka výborně vyvedl míč před vápno a vypálil. Jeho povedenou ránu vyrazil výborně Řehák!
34'
První rohový kop budou nyní rozehrávat hosté.
32'
Přímý kop Čelůstky skončil v rukavicích Řeháka.
30'
Tak a mohlo být vyrovnáno! Broukal našel rozběhnutého Kadlece, který výtečným centrem našel ve vápně naběhnuvšího Jandu, který dokázal hlavičkovat a jeho pokus se snášel do míst, kam Boháč nemohl dosáhnout. Míč nakonec o pár centimetrů branku přeletěl!
28'
Záviška mohl vystřelit, ale chtěl ještě jít s míčem dál, ale to mu nedovolil Čelůstka s Tomlem.
26'
Nakonec poslal do vápna vysoký centr Breda, ale Boháč si pro něj došel.
25'
Po centru Svobody udrželi domácí míč na polovině soupeře. Co Vymyslí?
24'
Jan Prosek dostává za svůj zákrok na Janušku žlutou kartu.
22'
Janda v ofsajdu.
20'
Řehák si došel pro dlouhý míč. Zatím sledujeme utkání, kdy hosté hrají o něco lépe a svou gólovou šanci dokázali proměnit. U domácích se na větší šanci zatím stále čeká.
19'
Centr do vápna nyní nedokázal zakončit Průcha.
16'
Snaha hostí končí odkopem Štochla.
15'
Průnik Janušky zastavil ofsajd.
12'
Fotr předběhl Tomla, ale následně nedokázal míč rychle zpracovat a obrana hostí se zformovala a následně nepustila míč na Bredu. Z následného brejku hosté zakončili mimo tři tyče.
11'
Záviška hledal nabíhajícího Kadlece, ale jeho přihrávku zastavili obránci Pardubic.
10'
Pardubice právě vstřelily branku!
PAVEL ZIFČÁK dostal míč po vyhraném autovém vhazování za obranu Vlašimi. Hostující hráč následně dokázal překonat vyběhnuvšího Řeháka a následně poslal míč přes dobíhajícího obránce do sítě.
8'
Pardubičtí kombinovali u vápna Vlašimi a nakonec z toho bylo slabé zakončení do náruče Řeháka.
6'
Pěkný centr do vápna nakonec lapil Marek Boháč a míč mají pardubičtí hráči, které přijela podpořit i početná skupinka fanoušků.
5'
Svoboda byl nyní faulovaným hráčem a kopat přímý kop budou i domácí hráči.
4'
Domácí obrana jemný centr do vápna odvrátila za vápno odkud přišla ještě střela z první, ale ta neměla patřičnou razanci.
3'
Po faulu Svobody budou hosté rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
2'
Prví střelu na bránu si připisují domácí, když Oskar Fotr v tísni obránce vystřelil zpoza vápna. Tuto střelu Boháč v pohodě zneškodnil.
1'
Oba celky právě nastupují na hrací plochu!

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Mil. Kadlec – Janda, Januška, Průcha, Záviška – V. Svoboda, Fotr.
Náhradníci: Bačkovský – Vedral, Sváta, A. Jakubov, Blecha, Hašek, Vrána.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, T. Čelůstka, Toml, F. Čihák – Šejvl, Tischler, Paixao da Silva, Hlavatý – Zifčák, P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Surzyn, Šplíchal, Pfeifer, Lee, Sláma.

Rozhodčí: Ginzel – Novák, Vodrážka.
Vzájemné zápasy

Co se týče vzájemných zápasů, tak Vlašim má za posledních osm sezón s Pardubicemi odehráno celkem patnáct zápasů s vyrovnanou bilancí. V patnácti zápasech dokázal zvítězit šestkrát tým Vlašimi, šestkrát zvítězili hráči Pardubic a tři zápasy skončily dělbou bodů.
Poslední vzájemný duel:

Pardubice – Vlašim 1:0

Branky:
43. Prosek. ŽK: Černý – Broukal. Rozhodčí: Vojkovský – Myška, Bureš. Diváci: 716.

Sestavy: Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (82. Mužík), Solil, Hlavatý, Pfeifer (76. Sokol) – P. Černý (89. Zifčák).

Vlašim: Řehák – M. Kadlec (84. Šabanov), J. Štochl, Broukal, P. Breda – P. Pilík (68. Dias), Skopec (76. Fotr), Blecha, Janda – Svoboda, Jelínek.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Tým od bájné hory Blaník se nenachází zrovna v přepychové situaci a tým vedený Danielem Šmejkalem je namočen do boje o udržení v soutěži. “Prvořadým cílem pro nás je jednoznačně záchrana a vše ostatní je bonus. Samozřejmě chceme být v tabulce co nejvýš, ale to je až druhořadý cíl, my si musíme co nejrychleji zajistit účast i v příštím ročníku,” uvedl před startem jarní části soutěže trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.

Vlašim odehrála v zimním období celkem devět zápasů s bilancí pěti výher a čtyř porážek. “Upřímně bych nerad hodnotil výsledky v přípravě, kdy jednak hrajete na umělé trávě a také zkoušíte některé nové hráče. Někdy jsou výsledky dobré jindy zase horší. Já jen věřím tomu, že jsme se dokázali kvalitně připravit,” uvedl vlašimský lodivod k zimní přípravě.
I Vlašim doznala v kabině několika změn. “Noví kluci zapadli do kabiny dobře a díky dlouhé přípravě jsem se stačili dobře poznat i na hřišti,” uvedl zkušený obránce Vlašimi Jakub Štochl ke změnám v kabině.

Přehled změn v kádru:

Odchody: Jan Jelínek, Pavel Pilík, David Skopec, Ilia Shabanov (všichni ukončení smlouvy), Dominik Vlasák, Martin Štětina (B-tým), Rostislav Jandera (konec hostování Příbram)

Příchody:
Bernardo Frizoni (zahraničí), Dominik Hašek (hostování Mladá Boleslav), Filip Vedral (hostování Jihlava), Michal Vrána, Jan Záviška (hostování Bohemians 1905).

Ve Vlašimi jsou si vědomi síly soupeře, ale situace velí získávat body. “V neděli nás podle mého čeká opravdu nejlepší tým. Pardubice jsou komplexní mužstvo, které má svou sílu směrem dopředu a rovněž směrem dozadu. My musíme sbírat body a každý zápas je pro nás důležitý,” uvedl Daniel Šmejkal před nedělním utkáním.
FK Pardubice

Tým z Pardubic se po skončení podzimní části mohl pyšnit pohledem na tabulku, protože právě celek z města perníků a slavných dostihů okupuje první místo v tabulce s náskokem tří bodů na druhou Jihlavu.

V zimní přípravě tým vedený trenéry Jaroslavem Novotným a Jiřím Krejčím odehrál celkem osm utkání a ani jednou nepoznal hořkost porážky. Postupně porazil Živanice (4:0), Liberec B (1:0), Jihlavu (2:0), Velké Meziříčí 6:1, Ústí nad Orlicí (4:0), Žižkov (2:1) a Zbrojovku Brno (2:1). Jedinou remízu si Pardubice připsali proti prvoligovému Liberci.

K prvnímu zápasu tedy jednou hosté dobře naladěni. “Všichni jsme rádi, že to konečně vypukne,” řekl v rozhovoru pro klubový web záložník Michal Hlavatý, který si je zároveň dobře vědom, že jednoduchá práce pardubický tým nečeká. “Vlašim je silný soupeř, který má poctivý a běhavý tým, v tom to s nimi i teď bude těžké. Navíc je to první jarní zápas, terén může být jakýkoliv, myslím, že to bude složitý zápas, ale zvládneme ho,” dodal optimisticky naladěný hrát Pardubic na klubovém webu.

V kádru Pardubic došlo během zimní přestávky k několika změnám v kádru:

Příchody: Marek Boháč (Příbram), Ewerton (Mladá Boleslav – hostování), Jakub Selnar (Plzeň – hostování), Martin Šplíchal (Č. Budějovice – hostování), Michal Surzyn (Olomouc – hostování), Emil Tischler (Slovácko – hostování), Cadu (zahraničí – v jednání).

Odchody: Pavel Sokol (Petržalka – hostování), Ladislav Mužík (Chrudim – hostování), Daniel Kovář (Sokolov – hostování), Michal Kohút (Slovácko – konec hostování), Jubyeong Park (Korea), Tomáš Lněnička (hledá si angažmá), Dominik Fusek (konec kariéry).
Dlouhé čekání, dlouhé týdny tréninků a přípravných zápasů jsou u konce a již v neděli vyběhnou svěřenci trenéra Daniela Šmejkala k prvnímu mistrovskému utkání v letošním roce a hned na domácím stadionu. Soupeřem bude lídr tabulky z Pardubic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.