Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Prostějov - 24. listopadu 2019   13:30

Vlašim
Vlašim
2' Fotr  • 46' Fotr
2:0
(1:0)
Prostějov
Prostějov
Vlašim
Bačkovský – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Mil. Kadlec – Janda, Januška (88. Blecha), Průcha, V. Svoboda – Dias (54. P. Plachý), Fotr (75. Jandera).
Řehák – Jandera, Blecha, Sváta, P. Plachý, Šabanov, P. Pilík.
Danev – Moláček, Melichar
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Prostějov
Mucha – Schuster, Pernackyj (59. Kroupa), Polák, Sus – Zapletal (46. Rolinc), Lutonský, Koudelka, Slaměna – Pašek, Šteigl (79. Kiška).
Peka – Kroupa, Rolinc, Kotouč, Střeštík, Machynek, Kiška.

90+2'
90+2'
A ještě uvidíme rohový kop i na druhé straně....
90+1'
Schuster zasáhl přihrávku Plachého a poslal míč nad vlastní branku – roh pro Vlašim. Domácí logicky nikam nechvátají.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Ofsajd domácích.
88'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jiří Januška, přichází Filip Blecha.
87'
Kroupa vnikl s míčem do vápna, ale Bačkovský se mu vrhl pod nohy a jeho šanci zastavil. Míč ovšem domácí pod kontrolu dostávali ještě nějakou chvilku. Vše se nakonec podařilo.
85'
Před Jandou musel vyběhnout Mucha a povedlo se domácí hráč se do šance nedostal.
83'
Janda přihrál na Janušku, ale ten místo střely volil ještě průnik do vápna, který nevyšel.
81'
Vlašim v klidu kontroluje hru a zatím nepřipouští komplikace.
79'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Šteigl, přichází Jiří Kiška.
78'
Domácí Januška nachytán v ofsajdu.
76'
Dnešní utkání sleduje 535 diváků.
75'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Oskar Fotr, přichází Rostislav Jandera.
74'
Míč přímo do zdi a rychlý kontr domácích. Vlašim postupovala čtyři na jednoho, ale Fotr poslal nepřesnou přihrávku a je tu konec domácí akce.
74'
Přímý kop z dobré pozice. Jak si hosté poradí?
73'
Svoboda fauloval unikajícího protihráče a dostává žlutou kartu.
72'
Kroupa nyní nachytán v ofsajdu.
70'
Domácí kontrolují hru a nyní při napadání hodně znepříjemnili svému soupeři rozehrávku.
67'
Kroupa teď hodně nevybíravě zajel do Bačkovského na druhé straně. Hostující hráč dostává žlutou kartu.
65'
Vlašim zatlačila Prostějov před jejich vápno, ale ke střele se domácí celek nedostal.
64'
Slaměna vypálil z uctivé vzdálenosti a Bačkovského nenachytal. A rychle na druhou stranu, kde domácí hrozí ve vápně Prostějova. Nakonec přišla špatná přihrávka.
63'
Šteigl ve vápně střihl nůžky, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
62'
Plachý se prezentoval dobrým průnikem, ale následně nevyzrál na Poláka a akce domácích končí.
61'
Dlouhý centr na Kroupu končí až u Bačkovského.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Olexandr Pernackyj, přichází Karel Kroupa.
58'
Faul na Svobodu a rozehrávají domácí.
56'
NA druhé straně hlavičkoval mimo branku Pernatskyi.
54'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Lucas Dias, přichází Petr Plachý.
53'
A další šance! Životní akci v útoku si užil Štochl, který obešel obránce a předložil míč na malé vápno Fotrovi, který měl před sebou odkrytou bránu, ale míč nakonec míří nad branku!
52'
Janda nabídl Fotrovi hattrick, ale domácí útočník trefil natahujícího se brankáře Muchu!
51'
Koudelkovu ránu k tyči vyrazil Bačkovský na rohový kop.
48'
Hosté se snaží rychle najít cestu k brance Vlašimi, ale domácí obrana zatím drží.
46'
Vlašim právě vstřelila branku!
Tak tohle je opravdu jako přes kopírák! OSKAR FOTR dostal ideální pas za obranu a sám před Muchou si věděl rady!
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Jakub Rolinc.
46'
45'
44'
Kadlec na druhé straně měl rovněž podobnou pozici jako Pašek, ale domácí hráč ještě volil přihrávku na Fotra. Ten byl jednak v ofsajdu a za druhé míč netrefil.
43'
David Pašek si připsal velmi dobrou střelu. Hostující hráč dostal prostor a domácí zachránilo břevno po jeho střele zpoza vápna!
41'
Na Lutonského šel dlouhý míč, ale pro něj si došel Bačkovský.
38'
Polák rozehrál z vlastní poloviny moc rychle a je napomínám rozhodčím. Domácí se mezitím zformovali.
35'
Centr do vápna domácích zasáhl hlavou Sus, ale Bačkovský tento lehký pokus lapil.
33'
A další centr do vápna domácích. Tentokrát však přichází útočný faul.
32'
A mohlo být srovnáno. Bačkovský si chtěl pohrát s míčem a svou chybou málem nabídl hostům gól. Slaměna však ve spolupráci s dalším spoluhráčem nedokázali míč dostat do sítě a domácí brankář nakonec svou chybu napravil!
31'
Roh se domácím moc nepovedl, ale hosté nevyužili ideálně možnosti jít do rychlého brejku a Vlašim kontroluje hru.
30'
Po přímém kopu mířil Breda výtečně hlavou do šibenice. Ovšem výtečně si počínal i Mucha, který skvělým zákrokem míč vyrazil. Roh pro Vlašim.
28'
Dlouhý míč na Paška a domácí opět mohou vhazovat. Bačkovský zatím v domácí brance mnoho práce neměl.
26'
Breda z poloviny hřiště nakopl míč na branku soupeře a Mucha spěchal ke své brance. Nakonec však míč jen kontroloval.
24'
Jakub Štochl se snažil odvrátit míč a odnesl to protihráč, kterého domácí hráč hned třikrát nastřelil míčem. Nakonec se domácím povedlo míč odkopnout do klidného středu hřiště.
22'
Další ofsajd z dílny Prostějova.
21'
Další nebezpečný průnik do vápna. Fotr tentokrát nedokázal zakončit.
20'
Nebezpečný centr do vápna nakonec zasáhl někdo z domácích, ale míč zamířil vysoko nad. Odkopávat bude Mucha.
19'
Svoboda byl faulován a je tu přímý kop pro domácí v dobrého místa.
18'
Útočný faul hostí ukončuje jejich snažení.
17'
Ve velké šanci byl Oskar Fotr! Breda dokázal vybojovat ztracený míč a centr před brankou zasáhl domácí střelec, ale branku tentokrát těsně minul!
15'
Potřetí vyběhl Bačkovský a sebral míč do rukavic.
14'
Domácí se nyní brání jen za cenu odkopů míče do autu. Nejprve odvracel míč Broukal a nyní i Štochl. Co přijde do třetice?
13'
Jan Polák ve středu pole vybojoval míč a vyslal jej na Koudelku. Hru však dobře přečetl Bačkovský a před hostujícím hráčem míč odehrál do bezpečí.
12'
Janda nyní dostihl dlouhý míč a dokázal přihrát nabíhajícímu Januškovy, který střílel tísněn obráncem vedle branky.
10'
Jan Polák se snažil rozehrát rychle z poloviny hřiště, ale přihrávka mu nevyšla a míč má Vlašim.
8'
Prostějov se nyní dostal na dosah domácí branky, ale míč jim utekl do zámezí.
6'
Nyní domácí zastavuje ofsajd.
4'
Vlašim se dostala opět na dostřel hostující svatyně. Januškova a poté i Kadlecova rána byla zablokována obránci.
3'
Domácí hned na druhé straně museli i bránit. Nakonec úspěšně.
2'
Hned z první akce se prosazují domácí . Dobře zabojoval před vápnem Dias, který dovezl míč až do pokutového území, kde našel OSKARA FOTRA, který posílá domácí do vedení.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu.
Oba týmy se usilovně rozcvičují na hrací ploše a diváci se pomalu trousí na tribuny.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Mil. Kadlec – Janda, Januška, Průcha, V. Svoboda – Dias, Fotr.
Náhradníci: Řehák – Jandera, Blecha, Sváta, P. Plachý, Šabanov, P. Pilík.

1. SK Prostějov: Mucha – Schuster, Pernackyj, Polák, Sus – Zapletal, Lutonský, Koudelka, Slaměna – Pašek, Šteigl.
Náhradníci: Peka – Kroupa, Rolinc, Kotouč, Střeštík, Machynek, Kiška.

Rozhodčí: Danev – Moláček, Melichar.
Za posledních pět let na sebe nedělní soupeři narazili celkem v pěti zápasech. Třikrát se z výhry radovali fotbalisté Vlašimi, jednou zápas skončil nerozhodně a jednu výhru mají na svém kontě prostějovští. Celkové skóre z těchto zápasů je 10:3 z pohledu Vlašimi.
Nedělní utkání je důležité především pro domácí celek, který by třemi body rád uklidnil situaci a koukal s odstupem na sestupové pozice. “Čeká nás samozřejmě velmi důležité utkání se zkušeným soupeřem,” podotkl k nedělnímu utkání šéf vlašimské lavičky. “Prostějov má zkušené mužstvo s dvěma nebo třemi mladými hráči, kteří jsou dobře rychlostně vybavení. V poslední době měli dobré výsledky a hráli dobře. My se tedy připravujeme na kompaktní tým, který je zkušený,” předesílá Daniel Šmejkal. “Věříme tomu, že jsme schopni uspět a chceme uspět,” dodává odhodlaně.
Poslední utkání před reprezentační přestávkou se nevydařila oběma sobotním soupeřům. Prostějov inkasoval na půdě Brna debakl 0:5. Vlašim neuspěla v Jihlavě a trenér Daniel Šmejkal byl nespokojen. “Určité věci jsme si ukázali a musím říct, že Jihlava byla prvním týmem, který byl po mém příchodu do Vlašimi v utkání jednoznačně lepší,” hodnotil trenér nevydařené utkání na Vysočině.
Vlašim po vítězném tažení na hřišti dnešního soupeře nezískala v nadcházejících pěti zápasech ani jeden bod, což sebou přineslo změnu na trenérském postu. Tým od bájné hory Blaník pod taktovkou nového trenéra Šmejkala dokázal získat zatím celkem sedm bodů, což aktuálně stačí na čtrnáctou příčku v tabulce.
Zápas 16. kola bude pro oba celky odvetným utkáním druhého kola letošního ročníku, ve kterém Vlašim zvítězila 1:0 po bance Petra Bredy. Zatímco pro Vlašim tento zápas znamenal konec slušného rozjezdu do nového ročníku, tak Prostějov se vyhoupl sice k sérii šesti zápasů bez výhry, ale dokázal v nich nasbírat čtyři body za čtyři remízy. Postupné výsledky dovedly tým Prostějova na aktuální desátou příčku tabulky se ziskem osmnácti bodů.
Poslední utkání podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uvidí diváci ve Vlašimi, kde se střetne místní klub s Prostějovem. Zápas startuje ve 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.