Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Dukla - 11. září 2020   17:00

Blansko
Blansko
50' Vasiljev
1:0
(0:0)
Dukla
Dukla
Blansko
Halouska – Ilko, Štrbák (C), R. Buchta, Klusák – Kania, Vasiljev (80. Machalík), Lahodný, Žák (84. Přerovský) – Kopičár – J. Šašinka (60. Martin Holek).
Maňák – Huška, Helebrand, Machalík, Přerovský, Martin Holek, Šustr.
Szikszay – Hájek, Horák
Stadion na Mlýnské
1200 diváků
Dukla
F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (64. Hadaščok), Kozma, Doumbia, Kovaľ (57. Krunert), Buchvaldek (77. Seung Bin), Jakab (57. Ullman) – Ayong (64. Fábry).
Šťovíček – Fišl, Fábry, Hadaščok, Krunert, Ullman, Seung Bin.

Ode mne je to pro dnešek z Blanska vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2.
Utkání končí! V Blansku se dnes urodilo velké překvapení, kdy domácí získali proti velkému favoritovi tři body! O jedinou trefu se zkraje druhé půle postaral Tomáš Vasiljev, který těžil z centru Kanii. Hosté měli možnosti vyrovnat, ale obrana domácích se pro ně nakonec dnes ukázala jako neprostupná. Domácí zapisují historicky první výhru ve F:NL, která je naprosto zasloužená.
90+3'
90+2'
Rána však byla tečována zdí a míč skončil v rukavicích Halousky – domácí tribuny aplaudují.
90+1'
Asi poslední šance pro hosty vyrovnat, po faulu na pravém okraji vápna přijde standardní situace pro Duklu. Pozice je to velmi slušná.
90'
Fábry si nezpracoval míč a ještě fauloval Štrbáka.
89'
Hadaščok vzal akci nyní na sebe a zpoza vápna po zemi vypálil, Halouska však jeho pokus lapil do svých rukavic.
88'
Po dlouhém nákopu se ve vápně tlačilo k míči hned šest hráčů a Štrbák zabrnkal na nervy domácích fanouškům, ovšem nakonec stihl odkopnout balón.
87'
Domácí závěr zvládají velmi dobře a drží se s míčem podél pravé lajny v kombinaci.
86'
Vojtěch Hadaščok si řekl pohybem vpřed o dlouhý balón, jenže nakonec jej nedostihl, a tak Halouska s odkopem rozhodně pospíchat nebude.
85'
Kania vyškrábal poslední zbytky sil a prohnal se středem, Lahodnému ale na pravou stranu mu neadresoval přesný pas.
84'
Dukla stále dobývá polovinu soupeře, domácí však dlouhými odkopy odolávají.
84'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Daniel Přerovský.
82'
Kania s Holkem výborně zapracovali v obraně, následně navíc mohli jít do brejku, ale v tuto chvíli jim bude stačit přerušení hry za faul Dancáka.
81'
Domácí jsou na začátku poslední desetiminutovky zalezlí na své polovině a odolávají tlaku soupeře, Dukla je na míči.
80'
Kania na levé straně rozjel rychlou akci, narazil si se střídajícím Machalíkem, načež Holek poslal míč do sítě, radost domácích tribun ale brzdí ofsajd!
80'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází David Machalík.
78'
Centr z přímého kopu nakonec mířil na zadní tyč, kde se k hlavičce protáhl domácí kapitán Marián Štrbák, ovšem zakončil jen do náruče Rady.
78'
Kopičár získal míč v nepřehledné situaci na útočné polovině a ještě stihl na sebe vybojovat faul.
77'
Dnešní utkání sleduje 1200 diváků!
77'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Kim Seung Bin.
75'
A v pokračování akce si sice právě Fábry míč v šestnátce zpracoval, ale pomohl si rukou. Míč patří domácím.
74'
Do vápna Blanska směřoval parádní centr na Fábryho, který by zakončoval sám, nakonec ale skvěle zasáhl Štrbák a ukopl mu balón.
73'
Vojtěch Hadaščok dostal dlouhý balón na hrot od Rady, zpracování mu ale nevyšlo. Rozhodčí navíc pískal následně útočný faul.
72'
Holek si ve středovém kruhu dobře pokryl míč a na Chlumeckém vybojoval taktický faul.
71'
Dukla po zisku míče rychle otočila hru a přešla vpřed, pas na Fábryho byl ovšem dlouhý a dřív u balónu byl Buchta.
70'
A navíc dvacet minut před koncem mohla přijít pojistka! Centr pod sebe adresoval do vápna Klusák, jenže ani Lahodný, ani Vasiljev a nakonec ani Holek defenzivní blok před Radou nepropálili!
69'
Hosté se snaží hrát aktivně a co nejrychleji vyrovnat, obranný blok Blanska ale stále drží.
68'
Žlutou kartu dostává Tomáš Vasiljev (FK Blansko).
68'
Fábrymu utekl balón před vápnem z kopačky a navíc zajel do soupeře, výsledkem je tedy žlutá karta.
67'
Akci nakonec vzal na sebe dosud jediný střelec Vasiljev, který vyzkoušel pozornost Filipa Rady, ale ten jeho ránu schoval přesně do náručí.
66'
Po něm nakonec střídající Fábry ve vápně chtěl zakončit nůžkami, ale ty šmikly naprázdno. Domácí jdou vpřed.
65'
Roh nic nepřinesl a hosté přecházejí středem hřiště do protiútoku.
64'
Žák se prodral do vápna a nakonec vystřelil, jeho tečovaný pokus musel Rada u bližší tyče vytáhnout na roh!
64'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Vojtěch Hadaščok.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Marek Fábry.
63'
Domácí dobře kombinovali kolem šestnáctky, Kania se nakonec coby nejmenší hráč na hřišti dostal k hlavičce, ale byl v ofsajdu.
62'
Hosté byli blízko vyrovnání! Doumbia se protáhl po pravé straně a prudce odcentroval, ovšem Ayongovi i Buchvaldkovi chyběly centimetry, aby ve skluzu jeden z nich zakončil do prízdné branky.
61'
S ním si poradil na přední tyči Ayong, který navíc v obraně vypomohl i s další akci, když odvrátil centr Kanii.
60'
Lahodný získal těžký míč na pravé straně a snažil se odcentrovat, za vděk však musí vzít alespoň rohový kop.
60'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Martin Holek.
59'
Centr nakonec proletěl na zadní na Ayonga, který hlavou neuspěl, ale míč získal na kopačky a odcentroval. Souček se tlačil do zakončení, ale přes soupeře se nedostal.
58'
Akci Dukly nyní zastavil faul kousek před vápnem, hostům se otevírá zajímavá šance k ohrožení branky.
57'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Róbert Kovaľ, přichází Štěpán Krunert.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Josef Jakab, přichází Ondřej Ullman.
55'
Aktivní Kania zabojoval o míč a posunul jej na Klusáka. Jeho centr byl odvrácen, načež se dostal k balón znovu, ale tentokrát svůj pas přetáhl.
54'
Halouska hledal dlouhým nákopem na hrotu nabíhajícího Šašinku, ten byl ale pokryt dvojicí stoperů. U balónu je Rada.
53'
Take Dukla vyrukovala s rychlým napadáním, domácí se z něj ale skvěle vymanili a kombinují.
52'
Domácích je najednou plné hřiště a ženou se opět vpřed. Tentokrát mohl sám Vasiljev vysunout Kaniu, pas na něj ale neprošel.
50'
Blansko právě vstřelilo branku!
Stadion v Mlýnské ulici propukl nadšením, domácí jdou do vedení! Šašinka ve středu hřiště získal míč a vysunul dlouhou přihrávkou na levé straně Kaniu. Ten výtečně odcentroval do vápna na TOMÁŠE VASILJEVA a ten nikým nehlídán na penaltě umístil svou tečovanou ránu přesně k levé tyči – 1:0.
49'
Po faulu na Kaniu zahrávali domácí přímý kop z pravé strany, centr ale opět obrana Dukly odvrátila. Hru poté otočil Ayong, který prošel přes dva soupeře, přes toho třetího už ale nikoliv.
48'
Šašinka se po chybě jeden z hostů dostal k míči a stihl přízemně pod sebe odcentrovat, Martin Chlumecký ale jeho úmysl výborně přečetl a balón sebral.
47'
Ten se Blansku moc nepovedl. Odražený míč se snažil do vápna vracet obránce Ilko, akle nasměroval jej jen do rukavic Rady.
47'
Kania se rychle protáhl po levé čáře a vyslal prudký centr na bližší tyč, nabíhající Šašinka na něj nakonec jen těsně nedosáhl, a jeden z hostů odkopl míč na roh.
46'
Hosté načali rozehrávkou druhý poločas a ženou se hned do útoku.
46'
Úvodní dějství je za námi, branky jsme se však zatím nedočkali. Na straně hostů jí byl nejblíže Buchvaldek, po dvaceti minutách hry ovšem trefil jen tyč, na straně Blanska nebyl daleko od branky Žák, z vápna však přestřelil svatyni celku z hlavního města. Uvidíme, zdali se branek konečně dočkáme ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
45'
45'
Vasiljev prošel s míčem až na hranici vápna, míč na Šašinku ale neprocpal. Hosté jej poté odkopli zpět k Buchtovi, který kombinuje s Halouskou.
44'
Centr z něj se kroutil zajímavě do malého vápna, Buchta byl však ve vzduchu nejpohotovější a odehrál míč do autu.
43'
Součkovi se otevřela cesta po pravé lajně, kam nakonec dostal přihrávku, centr však přes skluzujícího Klusáka nepropasoval. Na řadu přichází rohový kop.
42'
Dukla kombinuje a kombinuje, ještě hostům stále chybí moment překvapení. Presink domácích je nadále velmi účinný.
41'
Po dlouhém nákopu si míč ve vápně našel Lahodný, který jej dokázal ještě ve vzduchu akrobaticky prodloužit za sebe, na nikoho z třech číhajících hráčů Blanska ale nakonec nedoputoval.
41'
Doumbia ve středu hřiště zbytečně dohrál bez míče Vasiljeva a také on bude ve zbytku zápasu hrát se žlutou kartou.
38'
Jakab si nabíhal na dlouhý balón od Součka a po lehkém kontaktu s behem upadl k zemi, rozhodčí však znovu nechává ve hře pokračovat.
37'
Z ničeho nic další zajímavá šance domácí družiny. Centr z levé strany proletěl na střed hranice vápna ke Kaniovi, který se do míče opřel levačkou z voleje, Rada ale nakonec zasahovat nemusel, protože rána šla nad.
36'
Opět napadání Blanska směřovalo hodně vysoko a na levé straně aktivní Klusák stihl míč pod tlakem ještě odrazit o soupeře do autu.
35'
Domácí vytáhli nyní opět vysoký presink a přineslo to svoje ovoce, Rada musel dlouhý balón nasměrovat jen do autu.
34'
Právě Souček se k míči dostal i po rohovém kopu. Nakonec stihl pod tlakem pravačkou vypálit, leč jen vysoko nad branku.
33'
Kombinace Dukly tentokrát směřovala po pravé straně, rána Součka však byla zablokována. Následně budou hosté zahrávat první rohový kop v zápase.
31'
Pas nad Doumbiu dobře přečetl Buchta, který zachytil míč, pak si však nerozuměl se spoluhráčem a odevzdal jej opět do držení hostujícího celku.
30'
Půlhodina hry za námi. Oba celky už měly šanci otevřít skóre dnešního duelu, zatím však na první trefu čekáme. U míče je opět pražská Dukla.
29'
Hosté nyní hodně zariskovali při rozehrávce, čehož málem využil Šašinka, který by šel sám na branku. Hru však výtečně četl i Rada a včas vystartoval, aby míč odehrál spoluhráči.
28'
První obrovská šance také na straně Blanska! Kania sebral míč a domácí šli do brejku čtyř proti dvěma. Nakonec jej posunul kolem obránce na Žáka, ten ale z pravé strany trestuhodně branku přestřelil!
27'
Ayong se hnal za dlouhým míčem po pravé straně, včas mu však do cesty vstoupil Štrbák a pohotovým skluzem jej zastavil.
26'
Buchvaldek se tentokrát po levé straně, kde byl zdvojen, neprotáhl. Míč posunul Jakabovi a ten odcentroval, přetažený balón však nikoho ve žlutém nenašel.
25'
Stále hosté kombinují na polovině soupeře, ale nedají se jim najít cestu vpřed. Domácí výborně zhušťují střed pole.
24'
Opět sledujeme poklidnější pasáž plnou nepřesných nákopů, hlavně hostům se nedaří prorazit obranný val soupeře.
22'
A z protiakce přišla další velká šance Dukly. Ayong dostal balón na pravou stranu do vápna, křižná rána z jeho kopačky ale těsně minula vzdálenější tyč!
21'
Žák se protáhl po pravé straně a odcentroval, znovu však jeho pas na Kaniu byl přetažený.
20'
Kania rozkmital své rychlé nohy opět na levé lajně, kde obešel dva soupeře, nakonec ale míč Šašinkovi neposlal, protože si jej posledním dotekem ukopl až za brankovou čáru.
19'
Největší šance zápasu! Doumbia skvělým presinkem obral na útočné polovině o míč Kopičára a poté patičkou posunul balón Buchvaldkovi. Ten už ve vápně vyslal ostrou ránu pravačkou, bohužel však pro hosty jen do tyče!
18'
Halouska musel nyní rychle vystartovat ze své branky, míč však stihl odehrát před dobíhajícím Buchvaldkem.
17'
Buchta ostrým šlapákem ve středovém kruhu trefil soupeře bez míče a je prvním hráčem, který dnes uviděl zblízka žlutou kartu.
16'
Kombinace Pražanů nevyšla a domácí na dvě přihrávky otočili hru. Vasiljev chtěl rychlou kolmicí vysunout Kaniu, pas na domácího křídelníka byl ale moc dlouhý.
15'
Buchta se výskoku fauloval Buchvaldka, hosté zůstanou u balónu na polovině svého soupeře.
14'
Po nákopu směrem do vápna Blanska se k zemi následně po souboji s obráncem skácel Róbert Kovaľ, tentokrát však sudí pokračuje, že se ve hře bude pokračovat dál.
13'
Lahodný ve středu hřiště sestřelil Doumbiu, kterého souboj podle křiku pořádně bolel, nakonec ale o nic tak vážného nešlo a hostujíící borec pokračuje ve hře.
12'
Následovala pasáž plná nepřesností z obou stran. Hosté mohli přejít dopředu, nicméně Kozma si pomohl na hranici vápna faulem.
10'
Doumbia nyní dobře napadal, nakonec to ale přehnal s razancí a Kaniu poslal k zemi neodovoleně. Domácí mohou znovu dopředu.
9'
Po chybě hostů ve středu hřiště šli domácí do brejku. Vasiljev nakonec vzal akci na sebe, míč si navedl na levačku, ale do jeho rány na poslední chvíli skočil obětavě jeden z beků.
8'
Na opačné straně táhl akci Dukly Jakab, který nakonec posunul míč k Chlumeckého a ten zkusil vypálit z velké dálky, ovšem jeho rána vyletěla vysoko nad branku.
7'
Aktivní Kania se opět tlačil na vápně k míči, kde upadl k zemi, tentokrát se ale pískal prohřešek domácího hráče.
6'
Domácí na pravé straně dlouho kombinovali, až se k míči dostal Žák, jeho centr byl ovšem přetažený a Kania na něj nedosáhl.
5'
Vasiljevův centr byl nepřesný a do protiakce vyrazili hosté. Buchvaldek si od levé lajny navedl míč kolem obránce na střed, jeho křižný pokus ale proskákal zhruba metr vedle branky Blanska!
4'
Zatím sledujeme opatrný fotbal, oba celky vycházejí ze zabezpečných obran.
3'
Další akci hostů zastavila nepřesná přihrávka. Dlouhý nákop vpřed vyslal Štrbák, Kania na něj ovšem u levé lajny nedosáhl.
2'
Exekuce se ujal Kopičár, jeho rána sice přeletěla zeď, ale také branku Filipa Rady.
2'
Kania se protáhl obranou Dukly, která jej nebyla schopna zastavit, a kousek před vápnem byl faulován! Domácí budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci hned v úvodu.
1'
Souček si sbíhal na dlouhý balón od spoluhráče ze středu pole, dřív však u něj byl gólman Halouska, který jej sebral do rukavic.
1'
Domácí uvedli míč do hry a hned nasměrovali dlouhý nákop vpřed, ten však obrana Dukly sebrala. Do rozehrávky se zapojí i brankář Rada.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí do velké druholigové domácí premiérují nastoupí v červených dresech, hosté ve žlutém.

FK Blansko: Halouska – Ilko, Štrbák (C), R. Buchta, Klusák – Kania, Vasiljev, Lahodný, Žák – Kopičár – J. Šašinka.
Náhradníci: Maňák – Huška, Helebrand, Machalík, Přerovský, Martin Holek, Šustr.

FK Dukla Praha: F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček, Kozma, Doumbia, Kovaľ, Buchvaldek, Jakab – Ayong.
Náhradníci: Šťovíček – Fišl, Fábry, Hadaščok, Krunert, Ullman, Seung Bin.

Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Horák.
FK Dukla Praha

Pražané po neúspěšném postupu do nejvyšší soutěže, o nějž na konci července přišli až na poslední chvíli, chtějí už letos konečně postoupit – cíle je tedy jasný. Nový ročník načala Dukla velmi solidně, když v derby vyhrála na hřišti Vyšehradu pohodlně 3:0, o týden později však doma s Prostějovem hrála pouze 0:0. Vizitkou Pražanů je zatím precizní obrana, která stále neinkasovala. Uvidíme, zdali roli favorita potvrdí i na jihu Moravy.
FK Blansko

Nováček soutěže zažije historickou domácí premiéru ve F:NL. Do druhé nejvyšší ligy vstoupil jihomoravský celek dvěma duely na hřištích soupeřů – v Prostějově remizoval 1:1, když vyrovnání domácích přišlo až v poslední minutě nastavení, a v derby s Líšní padl 1:4. Machalovým svěřencům nyní v tabulce patří 9. příčka se ziskem jednoho bodu. Tým v reprezentační pauze získal do svých řad velkou posilu v podobě útočníka Jakuba Šašinky, který má za sebou štace v Příbrami či Ostravě. Běhěm pauzy Blansko sehrálo také jeden přípravný duel, v němž podlehlo doma Třinci 0:1.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Po reprezentační přestávce se vrací zpět také FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA a my se společně budeme věnovat duelu, v němž FK Blansko na svém hřišti přivítá FK Duklu Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.