Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Třinec - 6. března 2021   14:30

Blansko
Blansko
43' Helebrand  • 58' Sedlo
2:0
(1:0)
Třinec
Třinec
Blansko
Halouska – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Sukup – Bartolomeu (88. Černín), Kopičár, Lahodný (C), Ngoma (71. Vlachovský) – Žák (88. Vasiljev) – T. Machálek (73. Lhotecký).
Chmiel – Kepl, Vasiljev, Lhotecký, Feik, Vincour, Černín, Vlachovský.
Denev – Matoušek, Mojžíš
Mlýnská, Blansko
Třinec
Pastornický – Foltyn, Hýbl (74. Puchel), Janoščín (C), Celba – Javůrek (74. Šteinhübel), R. Vaněk I. (88. Gáč), Samiec (64. Omasta), Habusta, Cienciala (64. Attah) – Mu. Tijani.
Paleček – Puchel, Bolf, Šteinhübel, Omasta, Attah, Gáč.

To je už z dnešního duelu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne. Mějte se krásně a budu se těšit někdy příště, na shledanou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:7.
Z prvního jarního vítězství se radují fotbalisté Blanska. Na gól ze závěru prvního poločasu navázal ve druhém dějství Martin Sedlo, čímž domácí odskočili na konečných 2:0. Díky tomu stáhlo dvanácté Blansko ztrátu na jedenáctý Třinec na tři body.
90+3'
90+3'
Ještě o závěrečný nápor se snažil Třinec, jenže zdá se, že Blansko už neklopýtne.
90+2'
Probíhají bojůvky o míč na středovém kruhu. Aktuálně nikdo nemá větší převahu, díky které by si vytvořil větší příležitost.
90+1'
Pastornický vyboxoval balon a zamezil tomu, aby se manko ve skóre ještě prohloubilo. Blansko ovšem i přesto míří za třemi body.
90'
Pas vzduchem od rohového praporku přesvědčivě chytá Halouska, naskýtá se možnost pro Blansko.
89'
Gáčovi utekla přihrávka mimo jeho dosah, šance hostů se tak komplikuje.
89'
Budou se nastavovat tři minuty nad rámec druhé půle zápasu. Dopředu se zkouší tlačit Třinec.
88'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Tomáš Vasiljev.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Jakub Černín.
88'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Richard Vaněk I., přichází David Gáč.
87'
I když se Třinec zkoušel střelecky prosadit, pokus z otočky poctivě zastavil obranný chumel Blanska.
86'
Halouska se odrazil do vzduchu a rukou máchl po balonu. Díky tomuto zásahu znemožňuje šanci.
85'
Další z postupných akcí Třince skončila zmarem, stopeři domácích mohou sami udělat protiúder.
83'
Blansko tečuje balon mimo hrací plochu. O rozjetí akce se pak snažil Celba, nicméně napálil jen napadajícího protihráče.
82'
Lhotecký nadvakrát zvládl hlavičkový souboj, přičemž mu potom pomohl odkopem z nebezpečného prostoru Lahodný.
81'
Rohový kop se Třinci nevydařil a domácí fotbalisté s klidem odvrací daleko od Halousky.
79'
Akce před třineckým gólmanem nevyšla podle představ Blanska, míč zůstal na hranici vápna a žádná rána nakonec neletěla mezi tyče.
78'
Vhazování v podání Omasty neprošlo přes domácí obranu, hra se může přesunout opačným směrem.
77'
Pastornický přihrává na nejbližšího spoluhráče Celbu. Posléze se otevírá prostor na pravém křídle.
76'
Hostující kádr dotírá na pokutové území jihomoravského klubu. Nakonec ale neumístil střelu přesně.
76'
Třinec nezvládl zkrotit skákavý balon a Blansko získává příležitost k odkopu ze svého vápna.
74'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Erik Puchel.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Christián Šteinhübel.
73'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Machálek, přichází Claude Lhotecký.
72'
Attah přenechal balon Celbovi, jenž zkusil dlouhou přihrávku. Tu si ale stahuje Halouska.
71'
Tomáš Machálek (Blansko) po tvrdém zákroku u středové čáry vidí žlutou kartu.
71'
Po centru a hlavičkové potyčce před Pastornickým se píská útočný faul Blanska.
71'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Kablan Davy Ngoma, přichází Martin Vlachovský.
69'
Machálek se nedokázal dostat přes důrazného soupeře, vše končí odkopem hostů.
67'
Bartolomeu hledal hráče ve vápně, ale třinecký tým se úspěšně ubránil.
66'
Protiútok rozběhlo hned po zisku míče Blansko. Fotbalisté Třince se formují na svojí části hřiště.
65'
Sukup z blanenského mužstva zastavil unikajícího protivníka vysloužil si žlutou kartu.
64'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Tomáš Omasta.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Christian Attah.
63'
Od Tijaniho odskakuje balon daleko do zámezí, Halouska je tentokrát bez zákroku.
62'
Cienciala je za postranní čarou a zkouší se rozpohybovat po srážce během hry.
61'
Blanko je už zpět před vápnem Třince. Hostující blok dobře odvrací a zkouší se posunout vpřed.
58'
Blansko právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté zvyšují svoji výhodu ve skóre. Aut do pokutového území vhazoval Sukup, přičemž se zdálo, že ho Třinec již zachytí. I díky dobrému odclonění Lahodného však propadl míč až ke kopačkám MARTINA SEDLA, jenž mocně vypálil a překonal Pastornického.
57'
Faul Třince dovoluje domácím, aby se přiblížili Pastornickému. Vaněk ovšem kontroluje balon.
56'
Nához Blanska si pohlídala defenziva protivníka, žádné ohrožení před třineckou brankou nyní nehrozí.
55'
Vaněk z dálky prověřil pozornost Halousky. Míč končí najisto v jeho držení.
55'
U postranní čáry absolvoval souboj Machálek, jenže ho neudržel a nabízí se situace pro Třinec.
54'
Pastornický se přihrnul k balonu a přesunul těžiště hry ke středovému kruhu.
52'
Machálek měl velmi dobrou možnost, kdy k němu přicestoval míč do skvělé pozice před brankou. Netrefil ho ale ideálně a střela šla do brány jen velmi pomalu. Na poslední chvíli ji tak stihl odvrátit z brankové čáry Celba.
51'
Autové vhazování zvládlo Blansko a bleskovým únikem postupuje po pravé straně.
51'
Hostující celek si obsadil volná místa a odrazil jednu z ofenzivních akcí Blanska.
50'
Míč skákal k Třinci, jenž měl k dispozici slibnou rozehrávku. Domácí si ale věděli rady.
49'
Halouska bere balon do rukou a chystá se, až odkopne daleko od své brány.
48'
Do ofenzivy neprošel Cienciala, blanenští obránci ho zastavili tělem a ujali se míče.
47'
Machálek se marně zkoušel prokličovat dopředu, nakonec šla přihrávka na Pastornického a hrál Třinec.
47'
Ngoma centroval zleva do vápna, kde ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
46'
Tijani se chtěl protáhnout mezi bránícími soupeři do střely, jenže Halouska situaci jistil.
46'
Třinec rozehrával druhou půli a dostal se na útočnou polovinu hřiště.
46'
Máme za sebou první poločas úvodního jarního kola mezi Blanskem a Třincem. Ze začátku se oba týmy rozjížděly a větší příležitosti se nabízely až postupně. Vrcholem se stal gól po volném kopu před koncem půle, jímž se domácí ujali náskoku 1:0. Jak bude pokračovat utkání po přestávce?
45'
43'
Nečekané zaváhání hostujícího brankáře, díky němuž bere domácí tým vedení 1:0. Bartolomeu měl rozehrávku od postranní čáry, po které změnil směr míče ve vápně MATĚJ HELEBRAND. Pastornický sice po balonu sahal a už ho de facto držel, nicméně nakonec mu sklouzl a skočil za brankovou čáru.
41'
Foltyn si zpracovává míč a posílá míč nalevo. Útok však neměl větší význam.
41'
Zdálo se, že po odskoku míče se naskytne šance pro Třinec. Nakonec k němu ale běží gólman domácích a zklidňuje události.
40'
První půle vstupuje do své závěrečné fáze. Třinec zkouší tlačit, ale na pozornou obranu Blanska zatím nemá nárok.
39'
Nepřesný záměr třinecké ofenzivy stál za tím, že Blansko nepřipouští žádné drama ve vlastním vápně.
38'
Ngomovo přiťuknutí se nedočkalo zpracování, a tak Blansko přichází o slibně rozvíjející se šanci.
37'
Aggoun zachytil míč a zmírnil nápor protivníka. O chvíli později se sice rána už dostala k Halouskovi, ten ji ale skryl v rukavicích.
36'
U přihrávky do běhu přispěchal ze všech nejdříve Pastornický, tím se defenziva Třince uklidnila a je připravena rozjet postupný útok.
35'
Habusta měl na sobě dotírajícího beka, který nedovolil, aby šla jeho střela na branku. Místo toho došlo na odražený balon a neúspěšný roh z pohledu Třince.
34'
Držení míče se přelévá ve prospěch hostujících. Stačila jednoduchá rozehrávka, svižná rána a Halouska musel zasahovat u tyče.
33'
Zmatků před třineckým gólmanem nedokázali Blanenští efektivně využít. Situace zůstala bez zakončení.
32'
Série obranných zákroků znamenala, že se domácí fotbalisté osvobodili z mírného tlaku protivníka.
31'
Roh se Blansku nepovedl, a proto došlo na třinecký brejk. Ani ten však neměl dlouhého trvání.
31'
Kopičár trefuje jen stínícího Javůrka, bude z toho rozehrávka z rohu.
30'
Třinec si dal pozor na případné potíže na kraji hřiště.
29'
Akce se nyní posunuje k Pastornickému, jenž může rozpohybovat dění na hřišti.
28'
Aggoun se vrhl do hlavičkového souboje před vápnem a s ledovým klidem odvrací všechny nepříjemnosti.
27'
Lahodný dostává přihrávku na středu hřiště, kombinace se potom přesunuje k blanenským stoperům.
26'
Po centru Bartolomea hlavičkoval Machálek těsně vedle třinecké brány.
25'
Trajektorii míče křižoval Vaněk a nedovolil, aby vznikl únik domácího týmu.
24'
Hosté zachytili vhazování Blanska, Sukup ale nezaváhal a následnou možnost zkušeně eliminoval.
23'
Třinečtí beci se nenechali překonat a aktivní hrou odvrací jakoukoliv hrozbu.
22'
Ngoma se objevil v zajímavé pozici, kdy zkoušel trefovat vzdálenější tyčku. Pokus šel jen o kousek vedle.
21'
O přihrávku na levé křídlo si ukazoval Javůrek, avšak balon šel dost nepřesně a neměl šanci na něj dosáhnout.
20'
Blansko se na půlce soupeře příliš neohřálo, po pár vteřinách se vrací zpět na své území.
19'
Nebezpečný pokus po hlavičce letí jen těsně vedle tyče Halousky. Ani z následného rohu se Třinec neprosazuje.
19'
Sedlo se nenechal vykolejit třineckým pohybem a posílá míč na rohový kop.
18'
Balon směřující do blanenského vápna nenašel útočníka hostů.
17'
Habusta si poradil s počínající příležitostí rivala, díky němu hraje Třinec.
16'
Dalekonosná nahrávka doputovala pouze do náručí Halousky, blanenská sestava může tvořit.
16'
Rozběhnutá Javůrek nepřekonal linii Blanska, Žák posléze ulevil domácím.
15'
Bartolomeu si nachystal volný kop, jenž si ale Třinečtí pohlídali a hlavou odklidili mimo.
14'
Sukupův aut se nedostal do pozice, ze které by bylo možné střílet na Pastornického.
13'
Třinečtí fotbalisté spolupracovali kolem pokutového území soupeře, ovšem bez zakončení.
12'
Přetahovaná u středové čáry vyzněla lépe pro domácí. Třinec se snaží reagovat pozorným bráněním.
12'
Hýblova nabídka byla příliš dlouhá, Sedlo se kvalitně vrátil a zastavil akci.
11'
Míč se blížil k brankáři Pastornickému, třinecký strážce nezaváhal a hravě situaci vyřešil.
10'
Od vlastního vápna znovu zakládá útok Blansko, Halouska zahajuje odkopem.
9'
Žákovo napadání vyhodnotili rozhodčí jako nedovolené, kombinovat může Třinec.
8'
Blansko vyváží hru podél levé postranní čáry. Nepodařilo se mu však jít do větší šance.
8'
Kopičár se dobře postavil do dráhy Javůrkovy přihrávky. Míč se obrací na stranu svěřenců Martina Pulpita.
7'
Tijani si počínal ve vápně až příliš důrazně, balon tak připadne Blansku.
7'
Vaňkův volný kop z levé strany odklízí obrana domácích na roh.
6'
Vhazování provádí Sukup, jenže přes pozornou defenzivu soupeře se neprotlačil.
5'
Srážka Ngomy s protihráčem znamená pozastavení hry. Navazující příležitost však domácí bránu neohrozila.
4'
Mírný tlak hostujících hráčů zatím nepřinesl kýžený výsledek. Rozehrávku bere na sebe gólman Blanska Halouska.
3'
Hlavičkový souboj u postranní čáry zvládá lépe Třinec. Bude se snažit útočit po pravé straně.
2'
Aggoun se snažil dalekým nákopem založit šanci Blanenských. Nicméně bez většího úspěchu.
2'
Blansko si poradilo se závarem před vlastní brankou. Následně se nařizuje rozehrávka domácího týmu.
1'
Javůrkův pas z levého křídla se zatoulal jen do zámezí. Po odrazu od protihráče budou hosté kopat roh.
1'
Hraje se uprostřed hřiště, odkud se snaží vysunout hru fotbalisté Třince.
1'

FK Blansko: Halouska – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Sukup – Bartolomeu, Kopičár, Lahodný (C), Ngoma – Žák – T. Machálek.
Náhradníci: Chmiel – Kepl, Vasiljev, Lhotecký, Feik, Vincour, Černín, Vlachovský.

FK Fotbal Třinec: Pastornický – Hýbl, Janoščín (C), Celba, Javůrek – Habusta, Foltyn, Samiec, R. Vaněk I., Mu. Tijani – Cienciala.
Náhradníci: Paleček – Puchel, Bolf, Šteinhübel, Omasta, Attah, Gáč.

Rozhodčí: Denev – Matoušek, Mojžíš.
Třinecký klub posílil například o středopolaře Matyáše Buneše z pražských Bohemians. Kromě něj přišel ještě útočník Mohamed Tijani, jenž dosud patřil Baníku Ostrava. Obecně se třinecký kádr vyhnul větším změnám.
Blansko doprovázela v zimní přestávce řada změn. Ligová premiéra na lavičce FK čeká trenéra Martina Pulpita, který se hned na úvod střetne s další trenérskou personou – a to s Františkem Strakou na straně hostů. Z hráčů do Blanska přišel třeba Tarek Aggoun se zkušenostmi z Francie nebo Dejan Koraksic, jenž startoval v bosenské či srbské lize.
V první polovině ročníku se Blansko s Třincem nepotkalo. Aspoň tedy ne v soutěžním duelu. Během září ovšem kluby poměřily síly během ligové pauzy, kdy přátelský zápas zvládli lépe Slezané díky výsledku 1:0.
FK FOTBAL TŘINEC

Třinečtí fotbalisté nevstoupili do F:NL úplně podle představ. V závěru podzimu však výsledkově zabrali a hned sedmkrát v řadě nepoznali hořkost porážky. Aktuálně se tak nacházejí na jedenáctém místě a mají náskok šesti bodů právě na Blansko.
FK BLANSKO

Blansko odehrálo v podzimní fázi soutěže dvanáct zápasů se ziskem devíti bodů. Tato bilance znamená, že se jihomoravský tým drží na dvanácté příčce tabulky s jednobodovou rezervou na předposlední Táborsko. Poslední duel odehrálo Blansko 5. prosince 2020, kdy padlo na hřišti Vyšehradu 1:2.
Dobrý den u prvního kola jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci něhož se utkají fotbalisté FK Blansko a FK Fotbal Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.