Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Blansko - 28. listopadu 2020   13:30

Chrudim
Chrudim
6' D. Hašek
1:0
(1:0)
Blansko
Blansko
Chrudim
Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Kesner (81. D. Breda), Verner, Sokol – Mužík (77. Kang-hjon), Rybička.
Zíma – D. Breda, T. Dostálek, J. Havlena, Nikodem, Kang-hjon, Látal.
Machálek – Matoušek, Slavíček
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Blansko
Halouska – Sukup, Štrbák, Vincour (57. Ilko), R. Buchta – Vasiljev, Kopičár (71. J. Šašinka), Lahodný, Kania (65. Klusák) – Harba (71. Martin Holek) – Žák.
Maňák – Ilko, Helebrand, Klusák, Martin Holek, J. Šašinka, Přerovský.

90+3'
90+3'
Vasilijev v posledních vteřinách pálil z hranice velkého vápna, jeho zakončení bylo ale hodně nepřesné.
90+2'
Další velký závar v pokutovém území Chrudimi, ale i tentokrát útočné snažení Blanska domácí ustáli.
90+1'
Domácím nyní hodně zatrnulo! Ke střele z penaltového puntíku se dostal střídající útočník Martin Holek, který se chytá za hlavu, jak trestuhodně přestřelil bránu.
90'
Tři minuty nastavení dělí chrudimský celek od zisku dalších tří bodů a udržení čistého konta.
90'
Petr Drahoš za své protesty proti rozhodnutí rozhodčích uviděl od sudího Machálka žlutou kartu.
88'
Žlutou kartu dostává David Klusák (FK Blansko).
88'
Hašek při snaze o odkop napálil Klusáka, ten tak měl šanci odcentrovat z levé strany směrem do vápna, ale míč od něj žádného ze spoluhráčů nenašel.
85'
Chrudimští hned zakládali brejk, který hasil za cenu žluté karty Tomáš Vasilijev faulem na Vernera.
85'
Blansko nerozehrálo svou standardku příliš ideálně, přímá střela na bránu z pětatřiceti metrů byla zastavena na hranici vápna.
83'
Rybička přiklepl míč rozběhnutému Kang-hjonovi, který se hnal do zajímavé příležitosti, byl tísněný protihráčem, při zakončení se ukopl a balon skončil vysoko vedle brány.
81'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází David Breda.
80'
Lahodný přišel o míč na útočné polovině a Chrudim hned rozjela rychlou protiakci, ale ani domácí se do zakončení nedostali.
78'
Chrudimští se už spíše jen zbavují míče, ale Mrázek zatím nemusí řešit vážnější příležitosti soupeře.
77'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Ju Kang-hjon.
75'
Útočné snažení Blanska pokračuje, domácím se nedaří udržet se delší dobu na balonu a budou mít co dělat, aby ustáli posledních patnáct minut utkání bez újmy.
71'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Haris Harba, přichází Martin Holek.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Adrián Kopičár, přichází Jakub Šašinka.
71'
Žlutou kartu dostává Pavol Ilko (FK Blansko).
70'
Při svém snažení získat míč na útočné polovině fauloval Miroslav Verner Buchtu a vidí žlutou kartu.
69'
Hostům standardní situace příliš nevyšla, domácí rozjížděli rychlý protiútok, ten však skončil pár metrů za polovinou hřiště.
68'
Chrudim se už příliš do ofenzivy nedostává a je to Blansko, které diktuje tempo hry. Nyní bude mít k dispozici standardku z levé strany pět metrů od vápna.
65'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází David Klusák.
61'
Ondřej Kesner se dostal na polovině hřišti později k míči než Kopičár, který byl Kesnerem faulovaný a chrudimský kapitán za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
59'
Po delší době útočila Chrudim, po Vernerově do vápna se k míči poprvé dostal střídající Ilko, který ho hrudí dostal k brankáři Halouskovi.
57'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Vincour, přichází Pavol Ilko.
56'
Chrudimští dobře dostupují svého soupeře, když je na míči, což přináší své ovoce a Blansku se nedaří dostat do střelecké pozice. Hosté chystají své první střídání.
54'
Blansko je zatím ve druhé půli lepším celkem, jejich snaha o vyrovnání ale zatím další branku zápasu nepřinesla.
52'
Hosté pronikli při rychlém protiútoku do zajímavé šance, Žák s Kaniou se ale v pokutovém území do zakončení nedostali.
49'
Z trojice hráčů se standardky ze zajímavé pozice ujal Haris Harba, ten napálil pouze chrudimskou zeď. Akce Blanska ještě pokračovala, ale domácí zablokovali i další střelecký pokus soupeře.
48'
Trávníček zahrál těsně před pokutovým územím Chrudimi rukou, domácí mohou být rádi, že to bude jen přímý volný kop.
47'
Po rozehrávce rohu se k hlavičce ve vápně dostal Hašek, který hlavičkoval jen těsně vedle levé tyči.
46'
Chrudim měla úvodní výkop druhé půle a hned byl směrem dopředu vyslán Mužík, jehož ve sprinterském souboji předstihl Štrbák a odehrál míč na roh.
46'
Chrudimští fotbalisté oproti svému minulému domácímu vystoupení vstoupili do zápasu proti Blansku výborně, když v 6. minutě využili hned první standardní situaci a po rohovém kopu je poslal do vedení premiérovou trefou v jejich dresu Dominik Hašek. Blansko bylo poté o něco více na míči, ale jejich útočné snažení dobře bránila chrudimská obrana. Chrudimští se soustředí na dobrou obrannou činnost, ale zároveň si dokázali vypracovat několik zajímavých příležitostí. Hosté nejvíce zahrozili ve 43. minutě ze standardky, kdy Žák nastřelil horní tyč.
45+1'
45+1'
Po výborné šanci domácích útočné snažení Chrudimi ještě pokračovalo a hosté faulovali těsně před vápnem. Exekuce standardky se ujal Kesner, jeho přímé zakončení mířilo k levé tyči, kde byl včas gólman Halouska.
45'
Hned z protiútoku mohla udeřit Chrudim, která se dostala do gólové šance. Rybička dostal přihrávku za obranu soupeře, místo zakončení zvolil ještě nahrávku doprava na Mužíka, který však po zasekávačce nedostal míč do brány. To zvedlo z lavičky domácího kouče Veselého, který se zlobí na své svěřence.
44'
Proti dlouhé přihrávce směrem do vápna musel rychle vystoupil chrudimský strážce branky, který odkopl míč pár metrů před Žákem.
43'
Rozehrávky přímého volného kopu se ujal Žák, ten poslal míč přímo na bránu a nadělal velké problémy brankáři Mrázkovi, míč totiž skončil na horní tyči!
42'
Hosté přenášeli hru rychle na levou stranu, Kania šikovně míč protečovával a následně ho zasáhl rukou domácí obránce Hlavsa. Blansko tak bude rozehrávat standardku zhruba z třiceti metrů.
40'
Kania prohrál sprinterský souboj s Hlavsou u levé postranní čáry, ale i přesto nakonec Blansko může pokračovat ve svém útočném snažení.
39'
Chrudimští chtěli sehrát poměrně zajímavý signál, kdy dva hráči stáli zády k brance před míčem, nakonec přímo na bránu pálil Krištof, ale ránou po zemi nastřelil zeď Blanska.
38'
Hosté reklamovali ruku Mužíka, ale hra pokračovala dál a po nedovoleném zákroku na Vernera z toho bude zajímavá standardka pro domácí mužstvo.
36'
Vasilijev zkoušel centrovat z pravé strany, těsně ho ale bránil chrudimský kapitán Kesner, který srazil míč na rohový kop.
35'
Chrudimští byli dobře rozestavení na své polovině, Buchta tak neměl na levé straně příliš možností, co udělat s míčem, a tak zkoušel centr za obranu, ten ale nevyšel a míč prošel až k brankáři Mrázkovi.
33'
Harba rozběhl rychlý protiútok hostů přihrávkou na Vasilejeva, potáhl míč po pravé straně a následně ho poslal na osu hřiště Kopičárovi, jenž ale nedokázal ohrozit gólmana Mrázka.
32'
Tentokrát musel byl v pozoru na druhé straně gólman Halouska, velmi svižný projektil vyslal z hranice vápna Hlavsa, balon však skončil nad brankou.
31'
Blansko tentokrát rozjelo zajímavou akci po levé straně, rychlý útok zakončoval z hranice vápna z levé strany po zasekávačce Žák, jehož obstřel brankáře skončil těsně vedle zadní tyče.
29'
Míč mířil vzduchem z pravé strany směrem do pokutového území Chrudimi, Krištof ho hlavou prodloužil za sebe, kde byl Kopičár a domácí měli štěstí, že netrefil míč ideálně.
27'
Vasiljev rozjel akci Blanska středem hřiště, následně poslal míč do pravého křídla na Sukupa, jeho centr směrem k bráně odrazil Sokol na roh.
24'
Kopičár poslal míč vzduchem z levé strany z přímého volného kopu na hranici malého vápna, do vzduchu šel gólman Mrázek, který netrefil míč ideálně, ale Blansko se k zakončení nedostalo.
21'
Po dlouhém nákopu od Mrázka sice Rybička nejprve prohrál hlavičkový souboj, ale hned poté se dostal k míči a vyslal skákavý projektil, který zaměstnal brankáře Halouska.
19'
Hra se nyní přelévá rychle ze strany na stranu, ale ani jednomu z týmů se nedaří dostat k šestnáctce a do zakončení.
18'
Po faulu Sokola na polovině hřiště rychle rozehrál Štrbák dlouhý míč na Kaniu, ten se však přes dvojici bránících hráčů prosadit nedokázal.
16'
Sokol skvělou průnikovou přihrávkou z levé strany našel ve vápně si nabíhajícího Kesnera, kapitán domácích byl s míčem sám před gólmanem, ten dobře vyběhl a opět zachránil svůj tým.
15'
Blansko je nyní o něco více na míči a snaží se prokombinovat do zakončení, ale chrudimská obrana je dobře zformovaná a nepouští soupeře k většímu ohrožení branky Mrázka.
14'
Vysoký nákop Blanska směrem k domácí brance netrefil před vápnem Drahoš, vše musil hasit Hašek, který odkopl míč těsně před Žákem na roh.
12'
Po střetu dvou hostujících hráčů na útočné polovině zůstával ležet na trávníku Haris Harba, jenž už po svých odešel do zámezí a vypadá to, že bude moci pokračovat.
11'
Brankář hostí musel rychle vyběhnout ze své brány a deset metrů od svého vápna těsně před rozběhnutým Mužíkem odkopl míč do zámezí.
9'
Také z dalšího rohu z levé strany Chrudim zahrozila, z vápna se ale ani nadvakrát nedokázal prosadit domácí stoper Drahoš.
8'
Sokol posunul míč na levé straně na Kesnera, ten ihned hledal svým centrem do vápna si nabíhajícího Mužíka, jenž zakončoval z hranice malého vápna. Ale v gólové šanci nechal vyniknout gólmana Halouska, který vyrazil míč na roh.
6'
Chrudim právě vstřelila branku!
Hned z první standardní situace otevírají domácí skóre utkání. Verner poslal z rohového kopu z levé strany centr do vápna, kde Rybička protečoval míč na hranici malého vápna k DOMINIKU HAŠKOVI, který uklidil míč do sítě a mohl oslavit svou premiérovou branku v chrudimském dresu.
5'
Chrudimští šli do rychlého protiútoku, u pokutového území na levé straně byl s míčem Sokol, snažil se projít kličkou, což se mu nepovedlo, ale vybojoval alespoň roh pro domácí.
4'
Kania dobře odcentroval z levé strany do malého vápna, tam si míč jako první našel brankář Mrázek a vyboxoval ho do bezpečí.
3'
Centr z levé strany od Sukupa mířil směrem do vápna na nabíhajícího si Kaniu, ten ale i přes svou snahu míč nedokázal zpracovat a balon se dostal až k druhé postranní čáře, kde se ho ujala Chrudim.
1'
První útočná akce hostům nevyšla, míč se dostal k brankáři Mrázkovi, který ho dlouhým výkopem poslal na Rybičku, ale ani jeho útočné snažení ohrožení branky soupeře nepřineslo.
1'

MFK Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Kesner, Verner, Sokol – Mužík, Rybička.
Náhradníci: Zíma – D. Breda, T. Dostálek, J. Havlena, Nikodem, Kang-hjon, Látal.

FK Blansko: Halouska – Sukup, Štrbák, Vincour, R. Buchta – Vasiljev, Kopičár, Lahodný, Kania – Harba – Žák.
Náhradníci: Maňák – Ilko, Helebrand, Klusák, Martin Holek, J. Šašinka, Přerovský.

Rozhodčí: Machálek – Matoušek, Slavíček.
Příjemné fotbalové odpoledne z Městského fotbalového stadionu Za Vodojemem, kde domácí celek MFK Chrudim přivítá v rámci 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nováčka soutěže – FK Blansko. Půjde o premiérový souboj těchto dvou soupeřů v rámci druhé nejvyšší soutěže. Obě mužstva ve středu hrála proti silným soupeřům, Chrudim ukořistila cenné tři body na hřišti Dukly Praha za vítězství 2:0. Blansko sahalo doma po výhře nad Hradce Králové, když ještě deset minut před koncem vedlo, ale nakonec prohrálo 1:2. Chrudimští se díky středeční výhře posunuli na šestou příčku tabulky, Blansko je až dvanácté, ale na svého soupeře ztrácí pouze čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.