Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Líšeň - 17. dubna 2021   14:30

Chrudim
Chrudim
0:3
(0:1)
Líšeň
Líšeň
29' Silný   • 59' Málek   • 85' Málek
Chrudim
Zíma – D. Hašek, Drahoš, Fofana – Řezníček, D. Breda (85. Hlavsa), Verner, Sokol (69. Kang-hjon), Juliš (46. Rybička) – Látal (46. Kesner), Mužík (75. J. Havlena).
Janda – Hlavsa, Kesner, J. Havlena, Rybička, Kang-hjon, Vencl.
Černý – Kotalík, Váňa
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Líšeň
Veselý – Bednář, Otrísal, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Minařík (46. Šteigl), Málek (90. Fall), Matocha (87. Jeřábek), Krška (90. Reteno Elekana) – Silný (82. Zikl).
Vítek – Jeřábek, Šteigl, Reteno Elekana, Szotkowski, Fall, Zikl.

Chrudim podruhé v řadě v televizním utkání neuspěla na domácí půdě, tentokrát padla 0:3 s Líšní, která z druhé příčky nahání první Hradec Králové. Skóre zápasu otevřel po půl hodině hry z hranice vápna Jan Silný, Chrudim se následně snažila smazat náskok soupeře, v úvodu druhé části byla směrem dopředu aktivnější. Jenže její snahu utnul v 59. minutě Jaroslav Málek, jenž se prosadil ze standardní situace těsně zpoza vápna. Gólový účet uzavřel v 85. minutě svým druhým gólem Málek, jenž proměnil nařízenou penaltu po faulu Fofany.
90+1'
90+1'
Líšeň kombinuje s balonem na útočné polovině, kde se snaží udržet až do konce zápasu.
90'
Hlavní rozhodčí Černý nastavuje druhý poločas o jednu minutu.
90'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Lamine Fall.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Krška, přichází Guy Reteno Elekana.
87'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Michal Jeřábek.
87'
Parádní střelou z pětadvaceti metrů se hned po naskočení na trávník prezentoval Hlavsa, poslal míč přesně k pravé tyči. Brankář Veselý zachránil své čisté konto dobrým zákrokem, když vyrazil míč na tyč.
85'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Breda, přichází Jaroslav Hlavsa.
85'
Líšeň právě vstřelila branku!
Nařízený pokutový kop s klidem proměnil JAROSLAV MÁLEK, jenž uklidil míč přesně k pravé tyči, Zíma nevystihl stranu a Málek se tak radoval z gólu již podruhé v dnešním klání.
84'
Fofana šel skluzem ve vápně proti Kučerovi, což neměl dělat, jelikož netrefil míč a je z toho penalta pro hosty!
82'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Martin Zikl.
81'
Ju posunul míč směrem do vápna pro Rybičku, tomu nevyšlo zakončení dle jeho představ a poslal balon přímo do míst, kde byl brankář Veselý.
80'
Domácí celek střídáními ještě podpořil ofenzivu, jenže stále se mi nedaří najít recept na dobrou obranu soupeře.
78'
K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Breda, poslal míč na zadní tyč, kde ho nejprve minul hlavou Fofana a následně na dlouhou nohu zakončoval těsně vedle Drahoš.
78'
Ševčík se na pravé straně tři metry od vápna nedovoleně provinil proti Haškovi, Chrudim tak bude mít možnost zajímavé standardky.
77'
Líšeň se zatáhla více do obrany, kterou se snaží domácí zatím jen marně dobývat.
75'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Jan Havlena.
73'
Mužík poslal míč z levé strany na střed Kesnerovi, ten ho hned předal dále na pravo Haškovi, jeho centr ale dokázali hosté odvrátit ven z vápna.
71'
Hosté dlouhým centrem přenesli hru na levou stranu na Kršku, ten si zpracoval míč a byl v gólové pozici, nezamířil však úplně ideálně a Zíma dokázal zakročit.
70'
Řezníček se ukličkoval na polovině hřiště, kde byl obrán o balon a hosté šli do rychlého přečíslení, které dobře přibrzdil Verner. Líšni se nakonec nepovedlo dostat ani do zakončení.
69'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Ju Kang-hjon.
68'
Fofana skluzem ve vápně odvrátil centr z levé strany, Líšeň bude mít možnost rozehrávky rohového kopu.
66'
Domácí už se radovali ze vstřelené branky, jejich radost však rychle utnul pomezní rozhodčí, když zvednul praporek kvůli ofsajdu. Míč se po sérii odrazů dostal na malé vápno k Rybičkovi, který ho osamocený uklidil mezi tři tyče.
64'
Líšeň už nemá příliš kam spěchat, a tak se snaží i o delší kombinaci než aby přecházela rychle směrem k bráně soupeře.
63'
Líšeň ztratila míč nepřesnou přihrávkou na vlastní polovině, čehož chtěli domácí rychle využít. Hašek hned posílal míč dopředu na Kesnera, ten si ho pár metrů posunul dopředu a následně pálil přes obránce, jenže mimo.
61'
Chrudim se ubránila ve vápně a Fofana dlouhým nákopem vyslal dopředu Mužíka, ten se z poloviny hřiště dostal až do zakončení, jenže netrefil branku.
59'
Hosté z první větší šance ve druhém poločase navyšují vedení na rozdíl dvou branek. Líšeň měla k dispozici standardku dva metry před pokutovým územím ze středu hřiště, čehož náležitě využil JAROSLAV MÁLEK a poslal míč přesně do levého horního rohu branky.
58'
Líšeň nevstoupila do druhé půle ideálně, nyní si vytvořila první výraznější šanci. Ta navíc bude pokračovat, když byl dva metry před vápnem Bredou faulován Matocha.
56'
Verner to zkusil z přímého volného kopu rovnou na bránu, mířil na bližší tyč, tu však trefil z vnější strany.
55'
Těsně před pokutovým územím na levé straně fauloval Jan Šteigl Sokola, za což vidí žlutou kartu, navíc bude mít Chrudim k dispozici zajímavou standardku.
54'
Kesner byl faulován na polovině hřiště v hlavičkovém souboji, odpískaným faulem končí rozjíždějící se útok Líšně.
52'
Breda rozehrál roh směrem do vápna, kde sklepával míč pro vlastního brankáře Ševčík. Domácí se sice hlásili o penaltu za hru rukou, ale tu rozhodčí Černý neodpískal.
52'
Chrudimšt sehráli na pravé straně akci na jeden dotek, Haškův centr do vápna neprošel, je z toho nakonec roh pro Chrudim.
50'
Sokol se snažil pronikat dále do útoku po levé straně, byl však stažen k zemi Šteiglem. K rozehrávce standardky se postavil Breda, jeho centr mířil do malého vápna, kde se Hašek střetl s brankářem Veselým.
48'
Breda přiťukl míč na levé straně poblíž vápna Mužíkovi, jeho centr nebyl úspěšný, k odraženému míči se ještě dostal Verner, jehož zakončení zpoza vápna skončilo nad bránou.
47'
Nadějnou akci na pravé straně rychle rozbíhal Mužík, ten si však pomohl při zpracování rukou, což celou akci ukončilo.
46'
První akce domácích v druhé půli končí neúspěšně, nepřesná přihrávka skončila u brankáře Veselého, který rychle rozehrává.
46'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Látal, přichází Ondřej Kesner.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Petr Rybička.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Jan Šteigl.
46'
Chrudim stejně jako před týdnem nevstoupila do zápasu ideálně, nedařil se jí přechod do útočné fáze a Líšeň byla aktivnější. Poté se hra postupně vyrovnala a i domácí si vypracovali šance. Hosté se následně na chvíli směrem dopředu odmlčeli, ve 29. minutě ale udeřili a otevřeli skóre utkání. Jan Silný si zpracoval balon na hranici vápna a poslal ho přesně k tyči. Vstřelená branka Líšeň nabudila do dalšího útočného snažení, po prvním poločase drží jednobrankové vedení.
45+1'
45'
Oba týmy v závěru první půle přidaly na aktivitě a hra se přesouvá ze strany na stranu.
44'
Na pravé straně malého vápna se do zajímavé šance dostával Řezníček, zakončení na bránu nedostal. Chrudim ještě chtěla odpískat penaltu za hru rukou, ale hosté celou akci ustáli.
43'
Líšeň vysílala nákopem dopředu střelce své první branky Silného, s tím si poradil z pozice posledního hráče Fofana, Silný si ještě říkal o faul, ale rozhodčí nechal hru pokračovat dále.
42'
Nejprve pálil z hranice vápna Juliš, jeho sražená střela se odrazila k Haškovi, ten naopak pálil nad.
40'
Sokol s Julišem se snažili u rohového praporku uvolnit k centru do vápna, což se jim nepovedlo, ale domácí ještě zůstávají na míči.
38'
Z hranice pokutového území z pravé strany centroval do malého vápna Minařík, dobře zasáhl Fofana, jenž poslal míč do bezpečí.
37'
Minařík si na pravé straně na útočné polovině nepřišel na Sokola, kterému chtěl prohodit míč mezi nohama, Líšni už se nepovedlo získat míč zpět do své moci, i když byla i Sokola ve dvou hráčích.
35'
Krška rozběhl rychlý brejk čtyři na dva dlouhou přihrávkou na levou středu z poloviny hřiště, ještě než přišel centr do vápna se ale útočným faulem provinil Silný, když poslal na trávník Vernera.
32'
Oba celky se nyní střídají na balonu, ale ani jednomu z nich se nedaří dostat k pokutovému území a do možnosti zakončit.
29'
Hosté se delší dobu nedostali do ohrožení branky, nyní ale udeřili po chybě domácí obrany a otevírají skóre utkání. Na hranici velkého vápna si zpracoval míč ze vzduchu JAN SILNÝ, měl dost času na zakončení a poslal ho přesně k tyči.
28'
Mužík se snažil si udělat prostor po zisku míče na vlastní polovině, jenže zasáhl soupeře rukou do obličeje.
27'
Líšeň ustála i rohový kop a mohla zaútočit, jenže se jí v poslední době nedaří přecházet do finální fáze útoku, Chrudim dobře brání.
25'
Chrudim je nyní více na míči, získala strandardku z levé strany. Tu rozehrál Breda centrem do vápna, domácí se k ohrožení branky nedostali, ale budou mít ještě možnost rohu.
23'
Chrudim se dostala rychle dopředu díky Julišovi, ten z hranice vápna z levé strany posílal míč směrem do brány, kde číhal Látal, ale k míči se nedostal a balon skončil u brankáře Veselého.
21'
Hosté předvedli rychlý přechod do útoku po pravé straně, poté centroval Minařík a Líšeň si vypracovala hned několik slibných příležitostí. Zíma na závěr celé akce musel vytáhnout dobrý zákrok proti parádní střele ze dvaceti metrů z osy hřiště k levé tyči.
20'
Chrudimští se minutu snažili o aktivní napadání soupeře při rozehrávce, což se jim nakonec vyplatilo, jelikož Líšeň nedokázala přejít s míčem přes polovinu a nakonec ho nepřesnou přihrávkou poslala do autu.
18'
Sokol vhazoval aut z levé strany u pokutového území soupeře, dlouho čekal na náběh spoluhráče, nakonec si vybral Mužíka, který však balon nedostal ideálně na nohu a odehrál ho zpět do autu.
16'
Těsně zpoza vápna ze středu hřiště pálil Málek, jeho pokus dokázala chrudimská obrana zblokoval a k dorážce už se hosté nedostali.
14'
Fofana uplatnil své výškové parametry v pokutovém území a hlavou odvrátil rohový kop v podání Matochy, ten hned poté posílal do vápna druhý centr, ten byl již nebezpečnější, ale ani napodruhé se Líšeň neprosadila.
12'
Silný ve snaze získat míč na útočné polovině fauloval Sokola, Chrudim tak ustála útočnou hrozbu a může založit svou akci.
11'
Na levé straně zabíhal na obranu Lutonský, zpracoval si míč ve vápně, jenže mu byl odpískán ofsajd.
9'
Chrudimští se osmělili a jsou to nyní oni, kdo je aktivnějším celkem na hřišti, brankář Veselý zatím ale nemusel vytáhnout náročnější zákrok.
8'
Chrudimští poslali centr do vápna z pravé strany, odražený míč skončil u Sokola, jenž ho přenechal Julišovi, který placírkou pálil nepřesně.
7'
Z pravé strany centroval do malého vápna Silný, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů, domácí brankář tak měl lehkou práci a míč chytil do náruče.
6'
Líšeň to zkusila dlouhým nákopem po levé straně, Fofana pohlídal dlouhý míč, který skončil v zámezí a vykopávat může brankář Zíma.
5'
Podobně jako minulou sobotu proti Ústí se domácí v úvodu zápasu nemohou dostat s míčem do útočné fáze, vždy o balon rychle přijdou při snaze o přechod do útoku.
3'
Z pravé strany se dostával s míčem do pokutového území Matocha, byl však zdvojený, míč se mu zamotal mezi nohy, čímž nadějná akce ztroskotala.
1'
Úvodním výkopem začala Líšeň, první i druhý pokus o útok ale nedošel příliš daleko, Chrudim nepustila soupeře ke svému pokutovému území.
1'

MFK Chrudim: Zíma – D. Hašek, Drahoš, Fofana – Řezníček, D. Breda, Verner, Sokol, Juliš – Látal, Mužík.
Náhradníci: Janda – Hlavsa, Kesner, J. Havlena, Rybička, Kang-hjon, Vencl.

SK Líšeň 2019: Veselý – Bednář, Otrísal, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Minařík, Málek, Matocha, Krška – Silný.
Náhradníci: Vítek – Jeřábek, Šteigl, Reteno Elekana, Szotkowski, Fall, Zikl.

Rozhodčí: Černý – Kotalík, Váňa.
Obě mužstva se pravidelně potkávají i v přípravě a jeden druhého tak znají opravdu pečlivě. „Společných zápasů už bylo dost a oba týmy asi tuší, co od tohoto druhého očekávat. Na druhou stranu, každý zápas je jiný a vždy se ukáže až na hřišti. Nedokážu říct, zda může jeden druhého něčím překvapit, ale určitě se o to oba týmy pokusí,“ předvídá chrudimský kapitán Ondřej Kesner, který má čerstvě za sebou prodělané covidové onemocnění
Šlágrem 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude souboj páté Chrudimi s druhou Líšní, mezi oběma soupeři je v tabulce rozdíl čtyř bodů. Chrudimští budou chtít odčinit týden starou porážku proti ústecké Armě na domácím hřišti. Minulou sobotu před kamerami České televize nestačili po proměněné penaltě na Ústí nad Labem, ve středu pro změnu přivezli plný počet bodů z Varnsdorfu. Teď je před kádrem, který je zmítaný řadou zranění a dalších zdravotních problémů, další výzva – pátá Chrudim doma hostí druhou Líšeň!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.