Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Táborsko - 29. srpna 2020   11:00

Chrudim
Chrudim
70' Kesner
1:0
(0:0)
Táborsko
Táborsko
Chrudim
Mrázek – Trávníček (64. Verner), Drahoš, Vencl, D. Hašek – Krištof – Mužík (87. J. Havlena), Kesner (C), D. Breda (64. Řezníček), T. Dostálek (57. Sokol) – Rybička.
Zíma – Fofana, Hlavsa, J. Havlena, Řezníček, Sokol, Verner.
Berka – Vitner, Poživil
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Táborsko
Pecháček – Dybala, Navrátil (C), Penc, Janošík – Vozihnoj (76. Icha), M. Kučera, P. Plachý, Boula – Musiol (76. Čapek), Tolno.
Brabec, Čapek, Icha, Větrovský, Kubovský.

První chrudimské vystoupení v letošní sezoně druhé nejvyšší soutěže končí nejtěsnějším možným vítězstvím. O průběhu zápasu rozhodovala první půle, ve které Táborsko vidělo dvě červené karty. I přesto že hrálo v menším počtu hráčů v poli, tak předvádělo dobrý výkon, ale k brance to nevedlo. Chrudim v jejím trápení vysvobodil v 70. minutě Ondřej Kesner, který hlavičkoval přesně mezi tři tyče po centru od Haška z pravé strany.
90+4'
90+3'
Po faulu na polovině hřiště vidí žlutou kartu také chrudimský Denis Krištof.
90+2'
Za zdržování hry při výkopu od své branky dostává žlutou kartu Lukáš Mrázek.
90+2'
Po odpískaném ofsajdu domácích se rozehrávky ujal gólman Pecháček, jenže ani tentokrát se mu dlouhý nákop nepovedl a na míč si sáhne chrudimský brankář Mrázek.
90+1'
Táborsko se chtělo dostal rychle do útoku, Pecháčkovi se ale výkop vůbec nepovedl a míč skončil v autu.
90'
Petr Plachý zatáhl za rameno rozbíhajícího se Sokola, čímž zastavil chrudimskou akci.
89'
Chrudim se snaží přecházet do útoku po pravé straně, to už se jí ale podruhé po sobě nepovedlo.
87'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Jan Havlena.
86'
Mužík byl faulovaný na útočné polovině, poté dostal kreč, hra je tak přerušena.
85'
Utkání se už spíše dohrává, domácí se nikam netlačí a spíše kombinují mimo vápno.
84'
Ke střele z pětadvaceti metrů natáhl táborský kapitán Kučera, jeho zakončení příliš velké starosti Mrázkovi nenadělalo.
83'
Vencl nahrával vzduchem na levou lajnu Vernerovi, tomu míč po zpracování na prsa odskočil do autu.
81'
Chrudimské útočné snažení zastavuje ofsajd, Táborsko se chystá na dlouhý nákop v podání brankáře Pecháčka.
79'
Po rozehrávce rohu z levé strany v podání Vernera hlavičkoval ve vápně Vencl, ale ve slibné příležitosti vůbec netrefil branku.
78'
Pro Táborsko je to nyní hodně složitá situace, převážně je na míči Chrudim, hosté musí spoléhat jedině na rychlé brejky.
76'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Marek Icha.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Zbyněk Musiol, přichází David Čapek.
75'
Opět byl ve středu dění Vojtěch Řezníček, při rozehrávce rohu šel míč na něj za vápno, po zpracování přízemní ranou protáhl gólmana hostí.
74'
Řezníček při rychlém útoku centroval z pravé strany do malého vápna na Mužíka, toho zablokoval obránce a poslal míč na roh.
74'
Verner chtěl centrovat z levé strany, míč byl ale hodně nepřesný a rozehrávat bude brankář Pecháček.
72'
Rybička natáhl na levé straně vápna ke střele levačkou a trefil spojnici levé tyče a břevna!
72'
Domácí se mohou uklidnit a nyní se svou kombinací nemusí nikam spěchat.
70'
Chrudim právě vstřelila branku!
Chrudimští se již dočkali a ujímají se vedení! Domácí roztáhli hru na pravou stranu přihrávku na Haška, jenž svým přesným centrem našel na hranici malého vápna volného ONDŘEJE KESNERA, jenž hlavičkoval za bezmocného Pecháčka.
69'
Verner svým centrem z levé strany pouze odevzdal míč soupeři, pro brankáře Pecháčka to byla lahůdka.
67'
Chrudimští se opět delší dobu pohybovali v okolí branky soupeře, jejich zmar v útoku nyní zakončil hodně nepřesnou střelou zpoza vápna Řezníček.
66'
Střídající Řezníček je od prvních chvil na trávníku aktivní, ale ani tentokrát jeho přihrávka k vápnu nebyla úspěšná.
65'
Řezníček při rychlém útoku posílal míč dopředu na pravé straně na Mužíka, dřive u balonu byl ale Dybala a odehrál ho do autu.
64'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Breda, přichází Vojtěch Řezníček.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Miroslav Verner.
62'
Chrudimští se ne a ne dostávat do vážnějších šancí proti oslabenému soupeři.
60'
Na centr Sokola z levé strany si do malého vápna nabíhal Breda, kterého ale předskočil bránící hráč a odehrál balon na roh.
59'
Domácím se otevřel prostor dopředu při rychlém brejku, který nejprve táhl Breda a poté zakončoval z hranice vápna Rybička, jehož přízemní ránu vytáhl dobrým zákrokem brankář Pecháček.
58'
Rybička dostal přihrávku z levé strany do vápna, chtěl přiklepnout míč Sokolovi, ale nahrávka byla nepřesná.
57'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Pavel Sokol.
56'
Chrudim se snaží obehrát obranný val Táborska, ale zatím se nedostala do střelecké pozice.
55'
Táborsko kombinovalo na levé straně a poté Musiol poslal míč do malého vápna, kde byl Mrázek o chvíli dříve než Vozihnoj, čímž zachránil domácí.
53'
Dostálek pálil zpoza vápna, jeho pokud byl sražený, ale skončil mimo bránu.
51'
Chrudimští hrají do zatažené obrany soupeře, který se dobře brání. Nyní Táborsko šlo do útoku po pravé lajně, ten byl zastaven na polovině hřiště.
50'
Mužík nahrával z pravé strany na přední tyč do chumlu hráčů, nakonec je z toho odkop od brány hostů.
49'
Hašek našel přihrávkou z pravé strany ve vápně volného Mužíka, tomu ale přeskočil míč přes nohu a o velmi zajímavou střeleckou pozici přišel.
48'
Je vidět, že Táborsko se při jakékoliv rozehrávce příliš nikam nežene a snaží se šetřit čas.
47'
Po nadějné šanci Táborsko zakládali domácí protiútok po pravé straně, ten zastavil skluzem Kučera, jenž odehrál míč do autu.
46'
V první půli nebylo o sporné momenty nouze, ten kdo je nespokojený je Táborsko. Nejprve uviděl červenou kartu po zákroku těsně před vápnem ve 20. minutě Jakub Navrátil, ve 41. minutě šli hosté do devíti, kdy místo odpískané penalty uviděl druhou žlutou kartu Jiří Boula. I přestože Táborsko hraje v menším počtu hráčů, tak se mu povedlo dostat do pár zajímavých šancí. Chrudim je od první červené karty aktivnější, ale zatím to ke gólu nestačilo.
45+2'
45+2'
Michal Trávníček zastavil faulem slibně rozjíždějící se akci Táborska a může být rád, že viděl jen žlutou kartu.
45+1'
Ještě před tím než Kesner rozehraje rohový kop, tak dostává Petr Rybička žlutou kartu.
45'
Táborsko má k dispozici standardku od levé postranní čáry, nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Chrudimští dlouho operovali na hranici vápna, což hodně zavánělo gólem. Nakonec míč vyplaval k Denisi Krištofovi, který se do něj opřel vší silou, ale minul bránu.
43'
Hosté jsou ve velmi složité situaci, zatím se ale dobře brání chrudimskému tlaku.
41'
Tak to je hodně krutá rána pro Táborsko! Jiří Boula se dostával do zajímavé šance ve vápně, kde po souboji s Bredou zamířil k zemi. Místo penalty ale sudí Berka pískal proti hostům, Jiřímu Boulovi ukázal již druhou žlutou kartu v utkání a ten tak musel zamířit do sprch. Táborsko tak hraje již jen v devíti!
40'
Tolno dobře presoval Drahoše s míčem, ten neměl jinou cestu než odehrát balon do autu.
39'
Kesner byl při centru od Vencla v ofsajdu, k míči se tak dostane Táborsko.
38'
Po chrudimském faulu na pravé straně na polovině hřiště poslal míč vzduchem do vápna táborský kapotán Kučera, ve vzdušném souboji ale byli úspěšnější domácí.
37'
Breda hledal centrem na hranici vápna Dostálka, míč ale letěl za něj a chrudimský záložník ho zpracovat nedokázal.
35'
Chrudimští rychle přenesli hru na levou stranu, kde se narážečkou uvolnil Trávníček, jeho centr na zadní tyč ale žádného spoluhráče nenašel.
35'
Při přerušené hře ukázal hlavní sudí Berka žlutou kartu trenérovi hostujícího celku.
34'
Dostálek hledal přihrávkou z levé strany ve vápně Bredu, chyběla mu však větší přesnost, Breda na míč nedosáhl ani při skluzu.
33'
Drahoš směřoval svůj dlouhý nákop na Rybičku, hosté odhlavičkovali míč do zámezí.
32'
Chrudimští by si měli dávat větší pozor na Emannuela Tolna, opět se dostal do zakončení z vápna, jeho střela byla sražena mimo.
30'
Tolno byl vyslán do rychlého útoku, byl sám mezi třemi hráči, ale i přesto se dokázal dostat až k vápnu, kde ho od míče odstavil Vencl, Tolno spadl na zem a hosté žádali žlutou kartu pro chrudimského stopera.
29'
Na levé straně vápna dostal přihrávku do volného prostoru Tolno, který měl dostatek času na zakončení, mířil na zadní tyč, ale minul!
29'
Táborsko hrozí i v deseti, nyní již minutu zatápí chrudimské obraně.
27'
Nyní hasil rychlý protiútok Táborska ostrým faulem stoper Ondřej Vencl a sudí berka opět sáhl pro žlutá kartonek.
27'
Chrudimští se propracovali do velmi zajímavé příležitosti, po pravé straně se dostal do vápna Mužík, ten byl už ve velkém úhlu, a tak nemohl střílet. Volil přihrávku do druhé vlny, ta propadla až na hranici vápna k Trávníčkovi, do jehož rány se skluzem položil bránící hráč a míč zastavil.
26'
Rychlou akci domácích zastavil na polovině hřiště Jiří Boula, ale pouze za cenu žluté karty.
25'
Vozihnoj obehrál Krištofa mezi nohama, poté přesunul míč na levou stranu, ale zakončení z velké vzdálenosti bylo hodně nepřesné.
24'
Zdá se, že chrudimské fotbalisty červená karta na druhé straně nakopla a od té chvíle jsou aktivnějším celkem.
21'
K rozehrávce slibné standardní situace se postavila chrudimská posila David Breda, jehož dobrému zakončení chybělo ještě lepší umístění střely, gólman Pecháček ji vyrazil na roh.
20'
Těsně před vlastním pokutovým územím fauloval Rybičku Jakub Navrátil (FC MAS Táborsko) a za tento zákrok uviděl červenou kartu, což je značná komplikace pro hosty.
19'
Při rychlém protiútoku se na chrudimskou branku hnal z levé strany Plachý, do jehož zakončení se skluzem položil stoper Drahoš a celou akci zmařil.
18'
Mužík se pěkně uvolnil na polovině hřiště, a to přestože byl faulován, jenže poté prováhal ideální šanci na přihrávku a celou akci zbrzdil.
17'
Dlouhá přihrávka na Bredu byla až příliš razantní, Breda alespoň odehrál míč do autu, Táborsko tak bude vhazovat od rohového praporku.
16'
Drahoš odvrátil centr do vápna z levé strany a na zteč se vydali domácí, Breda byl u pravé postranní čáry zastaven skluzem. Vhazovat budou chrudimští.
15'
Pas za obranu dostal Plachý, naštěstí pro domácí byl odmávaný ofsajd, který nadějnou šanci zastavil.
13'
Krištof z poloviny hřiště nákopem pouze odevzdal míč brankáři Pecháčkovi, do útoku se tak může zase vrhnout Táborsko.
12'
Po dlouhém nákopu si ve vápně zpracoval míč Rybička, první zakončení se k němu odrazilo zpět a podruhé pálil z pravé strany mimo.
11'
Po rohovém kopu hostů z levé strany je pískán útočný faul.
10'
Stále je to spíše boj o střed hřiště, mírně aktivnější směrem dopředu je Táborsko, ale žádný větší zákrok zatím gólman Mrázek vytáhnout nemusel.
7'
Do rychlého protiútoku po levé straně se hnal Plachý, skluzem ho alespoň přibrzdil Drahoš.
5'
Táborsko aktivně napadá rozehrávku soupeře, Chrudim to tak zkusila dlouhým nákopem od gólmana, ale míč na svých kopačkách neudržela.
4'
Kučera si udělal prostor na střelu rychlou zasekávačkou a následně pálil tři metry za vápnem, proti míči dobře vystoupil Drahoš a srazil míč na roh.
3'
Zatím je k vidění spíše nakopávaná ze strany na stranu, nepřesnosti jsou na obou stranách.
2'
Hosté zastavili první útočné snažení Chrudimi na polovině hřiště pouze za cenu faulu.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Táborsko, nákop za chrudimskou obranu z levé strany zastavil stoper Drahoš.
1'
Táborsko v prvním zápase po návratu do druhé ligy srdnatě vzdorovalo velkému favoritovi ze Žižkova, proti kterému na domácí půdě dokonce vedlo, po třech brankách ale odešlo poraženo. Start Chrudimi měl přijít proti Jihlavě, kvůli karanténě chrudimských fotbalistů byl ale duel odložen.
Chrudim prošla přes léto značnou obměnou, odešla řada klíčových hráčů. Bude mít i přesto dostatečnou sílu na poklidnou záchranu? „Já věřím, že bude. Změn bylo celkem dost, ale to bohužel k fotbalu patří a musí se jet dál a věřím, že kluci co přišli, nám pomůžou,“ komentoval situaci ohledně fluktuace hráčů v chrudimském dresu věkově nejzkušenější fotbalista Tomáš Dostálek.

Ve čtrnáctičlenné soutěži se bude v boji o záchranu počítat každý bod. „Každá sezóna je těžká, ale je jasné, že nyní je to velmi specifické a pokud někomu vlak ujede, nebude moc prostor ho dohánět, takže není na co čekat a hned v sobotu pro tři body!“ prohlašuje Tomáš Dostálek.
O týden později než většině ostatních, ale přesto! Pro klub MFK Chruidm odstartuje v sobotních jedenáct hodin třetí ročník ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, ve svém prvním zápase přivítají Východočeši doma nováčka druhé ligy – FC MAS Táborsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.