Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Varnsdorf - 3. října 2020   16:00

Chrudim
Chrudim
10' Mužík  • 18' D. Breda
2:0
(2:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
Chrudim
Mrázek – D. Hašek, Fofana, Vencl – Řezníček (69. Sokol), Kesner (C), Verner, D. Breda (77. Krištof), Hlavsa – Mužík, Kang-hjon.
Janda – Drahoš, Trávníček, J. Havlena, Krištof, Sokol, Látal.
Houdek – Flimmel, Vitner
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Varnsdorf
Vaňák – Heppner (79. Daniel Novák), Hasil, M. Richter (46. Bláha), Zbrožek – Rudnytskyy (C), M. Kubista, Lehoczki, Ondráček (60. Šimon) – Schön (76. Minsung), Kocourek.
A. Richter – Minsung, Šimon, Bláha, Daniel Novák.

90+2'
90+1'
Nepřesnou rozehrávku Vaňáka mohli domácí ještě potrestat, Ju však svůj postup na hrací ploše neukočíroval.
90'
Nastavovat se budou pouze dvě minuty. Chrudim navíc kope roh.
90'
Kim Minsung si v souboji podržel Fofanu a tím ukončil další akci Varnsdorfu. Čas se hostům krátí velmi rychle.
89'
Chrudimští dohrávají zápas u pokutového území soupeře, Varnsdorf vypadá frustrován, což je vidět na jeho nešetrných zákrocích.
88'
Za vzájemnou strkanici si po žluté kartě odnesli Lehoczki se Sokolem.
87'
A už zase zpět na polovině Varnsdorfu. Zatím to vypadá na konec neporazitelnosti Varnsdorfu.
85'
Tak přece jen se hosté nadechují k herní převaze a pokusí se obraně Chrudimi ještě zavařit. Centr z levé strany odvrátil Fofana.
84'
Matěj Šimon se pokusil nafilmovat pád kousek od šestnáctky, za což od sudího vidí žlutou kartu.
83'
Kim se opřel do míče, trefil ale jen zeď.
82'
Ondřej Bláha sražen na hranici ve vápně Venclem, parádní pozici pro volný přímý kop si vyzkouší také Varnsdorf.
80'
Deset minut do konce řádné hrací doby, hosté jsou stále uvězněni na vlastní polovině.
79'
Na hřiště jde Daniel Novák, který vyměnil Heppnera.
79'
Miroslav Verner pravačkou o metr branku Varnsdorfu přestřelil.
78'
Pavel Sokol vyškrábl obránci balon ze vzduchu a pádil si to do vápna. Hostující Heppner musel na poslední chvíli faulovat a nabídl tím Chrudimi volný přímý kop z výstavní pozice. Pozice pro Vernera a Kesnera, kdo se ujme míče?
77'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Breda, přichází Denis Krištof.
76'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Kim Minsung.
75'
Šimon z další rychlé akce našel ve vápně volného Schöna, kterému ale nezafungovalo zpracování a vracející se Sokol včas dokázal odpálit balon daleko mimo hřiště.
74'
Stoperské duo Chrudimi dnes funguje zcela bezchybně. Další rychlý kontr Varnsdorfu sebral na malém vápně pozorný Fofana a založil odpověď na druhé straně.
73'
Střídající Sokol si troufl v souboji jeden na jednoho na bránícího hráče. Nejen, že neuspěl, ještě ho vzápětí musel faulovat.
72'
Tentokrát byla hostující defenzíva včas připravena.
72'
Nakonec to byl centr v podání Miroslava Vernera, který ho usadil na hlavu Yu. Jeho pokus byl ještě tečován, a tak se chystá rohový kop pro Chrudim.
71'
A bude to další zajímavá standardka pro Chrudim. A že ta má hráčů, kteří mohou udeřit, opravdu dostatek.
71'
Začíná se poměrně hodně zvedat vítr, který komplikuje veškeré centry za obranu. Hosté si ale stále nemohou získat potřebnou územní převahu.
70'
Ostrý centr Davida Bredy skončil až u brankáře Vaňáka, který ho musel lvím skokem vyboxovat do bezpečí.
69'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vojtěch Řezníček, přichází Pavel Sokol.
68'
Chrudimští i nadále svírají soupeře na jeho obranné polovině a zatím si velmi v pohodě kráčí pro zisk tří bodů.
66'
Centr na malé vápno hostující obrana v pohodě odklidila. To ale Chrudimi zase tolik vadit nemusí.
65'
Píská se znovu, tentokrát ale proti Varnsdorfu. Do pokutového území míří hlavičkáři v červeném.
64'
Fofana na místě, domácí se znovu ubránili.
63'
Po přistrčení od Vencla si standardku vyzkouší také hosté, pozice to není špatná.
62'
Chrudimští obléhali pokutové území soupeře, nakonec ale přijde jen odkop brankáře Martina Vaňáka.
60'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matěj Šimon.
59'
Rudnytskyy je v pořádku, už rozjížděl další akci hostí. Ta je zastavena pro ruku Ondráčka.
58'
Fofana prudkým odkopem nastřelil do hlavy napadajícího Rudnytskyyho, který se velmi těžko zvedá ze země. Vypadá to však, že pilíř hostující sestavy bude moci pokračovat v utkání.
56'
Miroslav Verner chtěl napodobit svého korejského kolegu a z podobné pozice vyzkoušel také dalekonosnou střelu. Tentokrát ale nepochodil, střela mu nevyšla.
55'
Aktivní hostující kapitán se snaží zlomit nepříznivý vývoj, další ostrý centr z jeho produkce byl ale příliš přetažený.
54'
Mužík si chtěl dojít pro faul, rozhodčí na lajně mu ale praporek nezdvihl. A tak bude hrát Varnsdorf.
53'
Kocourek se tentokrát po dobré práci Rudnytskyyho dostal na přední tyči k balonu, z první ale prostor mezi třemi tyčemi minul.
52'
Mezihra naprosto patří Chrudimi, domácí sbírají jeden balon za druhým. Hosté se tak nemohou dostat do lepší brankové příležitosti.
50'
Varnsdorf se stále nemůže vymanit z chrudimského sevření, zatím to vypadá, že slavná Csaplárova past se v Chrudimi zřejmě konat nebude. Času do konce duelu ale zbývá ještě dostatek.
49'
Ju si vzal balon zhruba pět metrů za pokutovým územím a prudkou dalekonosnou ranou napálil břevno hostující branky!
48'
Útočná akce Chrudimi končí po nedovoleném zákroku nového hráče Chrudimi Ju.
47'
Domácí se stále drží na polovině soupeře, nedaří se jim však utišit balon na svých kopačkách.
46'
Úvodní akce Chrudimi končí po zásahu rozhodčího, díky novému pravidlu budou moci v kombinaci pokračovat.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Marek Richter, přichází Ondřej Bláha.
46'
První poločas přinesl dvě branky v síti Varnsdorfu. O vedení Chrudimi můžeme právem mluvit jako o zaslouženém, domácí proměnili penaltu zásluhou Ladislava Mužíka a premiérové trefě Davida Bredy.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
První půle se dohrává před brankou Varnsdorfu, Řezníčkova narážečka s Hlavsou ale skončila u pozorného gólmana Vaňáka.
44'
Breda unikal zadákům soupeřem, dostal se do kleští a vybojoval zajímavou standardu pro Chrudim. Dočkáme se ještě jedné gólové radosti?
43'
Odražený míč tentokrát přistál na pravačce Rudnytskyyho, jeho rána z voleje nabrala příliš vysokou výšku a Mrázkovu branku absolutně neohrozila.
42'
Rudnytskyy si nejprve velmi šikovně prohodil Haška, jeho další postup ale zastavil pohotový Verner. Varnsdorf se však těší na další kop od rohového praporku.
41'
Centr od rohového praporku odvrátil Fofana na nohu Schöna, jeho pokus z první ale byl silně nevydařený.
40'
Patrik Schön dostal ideální pas za chrudimskou obranu, nakonec se v souboji jeden na jednoho postavil proti Hlavsovi. Chrudimský zadák ho ideálně vycouval a jeho pokus zablovkoval.
38'
Nebezpečný centr do pokutového území před Fofanou hosté na poslední chvíli odvrátili, Chrudim bude kopat roh.
37'
Ostrý zákrok na Mužíka u lajny nabídne Chrudimi další standardní situaci.
36'
Přetažený centr z pravé strany skončil v zámezí, hosté musí sklopit hlavy a zamířit zpět na svoji obrannou polovinu.
34'
Kombinaci Chrudimi ukončil nepřesným centrem Ondřej Vencl, balon doskákal až k brankáři Vaňákovi.
32'
Domácí mají jasně navrch a snaží se ještě o navýšení vedení. Varnsdorf v tuto chvíli neví, kam dříve skočit.
31'
Nebezpečný centr do vápna nakonec Haškovou hlavičkou neskončil, vzápětí si do pokutového území namířil Vojtěch Řezníček, ani on se ale s úspěchem nesetkal.
30'
Přetažený centr byl tečovaný, po půlhodině nás čeká další chrudimský roh.
29'
Novic chrudimské sestavy Ju podrazil hostující kapitán Rudnytskyy a právem mu na kontě svítí žlutá karta.
27'
Richter si v souboji jeden na jednoho na Vencla nepřišel, hrát bude zase Chrudim.
26'
Domácí zatím mají otěže zápasu pevně ve svých rukou, dobrým forčekinkem drží hostující celek daleko od vlastní branky.
24'
Chrudimští se vzápětí vydali dopředu a znovu se dokázali dostat až do pokutového území. Mužíkovi míč na poslední chvíli uskočil, centr na Řezníčka nakonec skončil nepřesnou hlavičkou.
23'
Kapitán Varnsdorfu Pavlo Rudnytskyy dostal pěkný pas za obranu a už to vypadalo, že si to namíří přímo do vápna. Jeho úmysl ale zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.
20'
Ju zatím hru chrudimského týmu výrazně pozvedl, dokáže zachytit řadu balonu. Domácí rázem působí velmi sebevědoměji.
19'
Lepší vstup do zápasu si fotbalisté Chrudimi nemohli přát. Hosté ze severu Čech jsou zaskočeni a kombinace směrem dopředu jim vůbec nejde.
18'
Chrudim právě vstřelila branku!
Na straně hostí Kubista svoji střelu umístil jen do Mrázkovy náruče a na opačném pólu hřiště přišel krutý trest! Ladislav Mužík z pravé strany perfektní křižnou přihrávkou našel rozběhnutého DAVIDA BREDU, který ve skluzu dopravil míč do sítě! Pro Bredu je to premiérový gól v dresu Chrudimi a navíc ještě proti svému bývalému soupeři – 2:0!
16'
První čtvrthodinka je za námi, sledujeme vyrovnanou partii, ve které zatím tempo udává proměněná penalta.
14'
Hosté se přece jen snaží zavařit chrudimské obraně, vystrkují růžky a chtějí si říct o vyrovnání. Domácí si ale v obraně nechtějí přidělávat starosti.
12'
Odpověď Varnsdorfu končí v zámezí, míč do hry uvede rozehrávkou brankář Lukáš Mrázek.
10'
Po deseti minutách hry se chrudimští fotbalisté dostávají do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil LADISLAV MUŽÍK a bez potíží poslal brankáře Vaňáka na opačnou stranu – 1:0!
9'
Ruka ve vápně Varnsdorfu, penalta pro Chrudim!
8'
Centr z volného přímého kopu Chrudimi skončil na hlavě Ondřeje Vencla. Jeho pokus padal přímo do branky, Vaňák s velkými problémy vyrazil míč na roh.
7'
Jaroslav Hlavsa zatažením za dres zastavil útok Varnsdorfu a dostal první žlutou kartu dnešního mače.
5'
První střelecký pokus Varnsdorfu měl na svědomí Ondřej Kocourek, pokus pravačkou mu ale vůbec nesedl. Míč končí zcela mimo chrudimskou branku.
4'
Útočná odpověď Varnsdorfu končí kvalitním obranným zákrokem Dominika Haška.
3'
Z následného rohu již domácí fotbalisté nic nevymysleli.
2'
To mohl být nástup jako hrom! Špatně odkopnutý balon zachytil na hranici pokutového území Ju, který si troufl ještě na kličku a následně zakončil. Jeho prudká rána byla na poslední chvíli odražena na rohový kop!
1'
Úvodní hvizd rozhodčího přišel po zákroku na Vernera, Chrudimští zůstanou u balonu.
1'

MFK Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Fofana, Vencl – Řezníček, Kesner (C), Verner, D. Breda, Hlavsa – Mužík, Kang-hjon.
Náhradníci: Janda – Drahoš, Trávníček, J. Havlena, Krištof, Sokol, Látal.

FK Varnsdorf: Vaňák – Heppner, Hasil, M. Richter, Zbrožek – Rudnytskyy (C), M. Kubista, Lehoczki, Ondráček – Schön, Kocourek.
Náhradníci: A. Richter – Minsung, Šimon, Bláha, L. Novák.

Rozhodčí: Houdek – Flimmel, Vitner.
FK Varnsdorf je v zcela odlišné pozici, než v loňské sezoně. Ještě neprohrál a zatím se tak záchranářských starostí bát nemusí, naposledy doma dokonce zaskočil pražskou Duklu. Speciální zápas bude pro chrudimského Davida Bredu, který právě ve Varnsdorfu minulou sezonu působil. "S trenérem jsme se o tom trochu bavili, ale on sám už měl většinu věcí vysledovaných sám. Na Varnsdorf jsme určitě připraveni a budeme chtít doma zvítězit. Přece jenom, to je možná naposledy před diváky a tak jim budeme chtít udělat radost," popsal pro chrudimský web Breda.
Tým MFK Chrudim by na domácí půdě rád bral všechny tři body, naposledy vyválčil v televizním souboji v Ústí nad Labem remízu 1:1 a nyní by chtěl sestupovým příčkám zase trochu odskočit. Mužstvo se nebude moci spolehnout na vykartovaného Petra Rybičku, i z toho důvodů vedení velmi rychle dotáhlo příchod Yu Kanghyuna z libereckého béčka. Objeví se dnes v základní sestavě?
V rámci šestého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dorazí do Chrudimi tým Varnsdorfu, se kterým to bude další tuhá bitva o druholigové body. A na nějakou dobu to bude zároveň poslední zápas, který na živo uvidí diváci přímo od hřiště, od pondělí to totiž, vzhledem k vládním nařízením, nebude možné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.