Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Vlašim - 5. prosince 2020   13:30

Chrudim
Chrudim
13' Mužík
1:0
(1:0)
Vlašim
Vlašim
Chrudim
Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Verner, Kesner (87. T. Dostálek), Sokol (76. Vencl) – Mužík (76. D. Breda), Rybička (65. Kang-hjon).
Zíma – T. Dostálek, J. Havlena, Kang-hjon, D. Breda, Vencl, Fofana.
Nedvěd – Vaňkát, Poživil
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Vlašim
Vliegen – Daniel Kozel (68. Zinhasović), J. Štochl, Sváta (73. Zukal), Broukal, V. Svoboda – Firbacher (58. Ogiomade), Průcha, Blecha – Vrána (58. Diamé), Dias (73. Janda).
Řehák – Zukal, Diamé, Ogiomade, Sklenička, Zinhasović, Janda.

Chrudimští zakončují podzimní část soutěže výhrou s čistým kontem, o jedinou branku střetnutí s Vlašimí se postaral již ve 13. minutě zakončením z levé strany vápna na zadní tyč Ladislav Mužík, jenž se sedmou trefou posunul na dělenou první pozici v tabulce střelců. Vlašim byla v druhé půli aktivnějším týmem, pomohly jí také střídání, ale domácí předvedli svou výbornou obranu a ubránili výsledek 1:0. Ten jim zaručil posun tabulkou, se ziskem dvaceti bodů přezimují na čtvrté příčce. Vlašim je se sedmnácti body sedmá.
90+2'
90+2'
Vlašimi se nepovedla rozehrávka na vlastní polovině po faulu Chrudimi, domácí toho ale nedokázali využít, Bredův centr z pravé strany v přečíslení ve vápně žádného spoluhráče nenašel.
90+1'
Dvě minuty nastavení dělí Chrudim od zisku tří bodů a čistého konta.
90'
Po nepřesném zpracování Vencla na vlastní polovině se domácí dostali z nejpříjemné situace, dostali míč směrem nahoru a u rohového praporku vybojoval faul Kang-hjon.
89'
Zukal si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem proti Vernerovi, Chrudim s rozehrávkou příliš nespěchá.
89'
Domácí vybojovali míč na polovině hřiště zásluhou skluzu Vernera a šli rychle dopředu, ale centr z levé strany nebyl úspěšný.
88'
Kesner ještě předával kapitánskou pásku Mrázkovi, čímž domácí pošetřili cenné vteřinky v závěru utkání, kdy brání nejtěsnější možný náskok.
87'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Tomáš Dostálek.
86'
Chrudimští měli k dispozici standardku ze třiceti metrům, střele Krištofa ale chyběla razance a brankář Vliegen si míč v klidu pohlídal.
84'
Zakončení z hranice vápna z levé strany Chrudimi nevyšlo, hosté rychle rozjeli protiakci, ale daleko se s míčem nedostali.
83'
Vencl při snaze o odkop pryč od vápna Chrudimi dostal naloženo od Ogiomadeho, za svůj šlapán byl oceněn žlutou kartou.
82'
Broukal rozehrával roh z pravé strany, míč mířil na přední tyč, kde byl faulován Vencl při snaze odkopnout míč do bezpečí.
81'
Další velká příležitost v podání hostů, Diamé na pravé straně předskočil obránce a dostal se do zajímavého zakončení, přeloboval vyběhnutého Mrázka, míč ale skončil vedle levé tyče.
80'
Ogiomade hledal z levého centru před vápnem Diamého, ten sklepl míč na Jandu, jehož zakončení zpoza vápna chyběla razance a Mrázek si s míčem v klidu poradil.
79'
Stále je to Vlašim, kdo je více na míči, hostům pomohla střídání a chrudimská obrana má co dělat.
77'
První vážnější šance Vlašimi v dnešním utkání přišla při rychlém postupu směrem dopředu, Diamé posunul míč dopředu na rozběhnutého Ogiomadeho, ten to udělal dobře, když si ve vápně zasekl míč a zakončoval na zadní tyč, tu jen těsně minul.
76'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází David Breda.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Ondřej Vencl.
75'
Svoboda dostal přesnou přihrávku před vápno na levou stranu a dostával se do zajímavé šance, na poslední chvíli dokázal zasáhnout skluzem Hašek a míč se jen lehce dokutálel k Mrázkovi.
73'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Matěj Sváta, přichází Lukáš Zukal.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Lucas Dias, přichází Ladislav Janda.
71'
Hlavsa vybojoval aut na pravé straně na útočné polovině, Chrudim se nikam nežene a snaží se uklidnit hru co nejdále od své brány.
70'
Verner napravil své špatné rozehrání přímého kopu, když zastavil na polovině hřiště rozjíždějící se akci hostů a naopak posílal dopředu Kang-hjona, ten však byl dále od míče než brankář Vliegen.
69'
Kesner si prostrčil míč na útočné polovině mezi dvěma hráči a došel si pro faul, Chrudim si tak může na chvíli oddechnout od bránění útočného snažení Vlašimi.
68'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Daniel Kozel, přichází Nedžad Zinhasović.
66'
Vlašim při snaze o rychlý útok po levé straně na chvíli přišla o míč, Hlavsovi se ale příliš nepovedl odkop, a tak mohou hrát opět hosté.
65'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Ju Kang-hjon.
63'
Verner byl faulovaný na vlastní polovině, na dlouhý výkop se chystá brankář Mrázek a zároveň za postranní čárou mezi střídačkami už je připraven chrudimský útočník Kang-hjon.
60'
Dvojice střídajících hráčů se snaží osvěžit ofenzivu Vlašimi, často se hlásí o míč a nyní jsou to hosté, kteří jsou více na balonu.
58'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Adama Diamé.
56'
Trávníček z levé strany našel přesným centrem na hranici vápna Rybičku, ten si dobře zpracoval míč a snažil se propracovat do zakončení, těsně před střelou byl ale o balon připraven.
54'
Ve druhé půli je zatím k vidění vyrovnaný fotbal, týmy se střídají v držení míče, ale vážnější šanci jsme zatím neviděli.
53'
Mužík po souboji se Štochlem skončil na trávníku u chrudimské lavičky, bude z toho ale pouze autové vhazování pro domácí.
51'
Verner na krátko rozehrál na Trávníčka, jeho centr si brankář Vliegen pohlídal a chytil míč na bližší tyči do své náruče.
50'
Chrudimští se chytře drží na míči na útočné polovině, nyní na levé straně vybojovali rohový kop.
49'
Hašek dostal poměrně dost prostoru na pravé straně, domácím se nepovedlo dostat míč do vápna a budou vhazovat.
47'
Verner se nejprve šikovnou kličkou uvolnil pět metrů před půlkou hřiště a o pár okamžiků později po nedovoleném zákroku skončil na trávníku.
46'
Hlavsa byl faulován na polovině hřiště, domácí kombinují na vlastní polovině.
46'
V úvodu střetnutí byla aktivnější Vlašim, následně ale aktivitu přebral domácí celek, což se mu vyplatilo a již ve 13. minutě se ujal vedení. Po akci po levé straně přistrčil míč ve vápně Ladislavu Mužíkovi a ten placírkou uklidil míč na zadní tyč. O šest minut později mohli domácí přidat druhý zásah do sítě hostů, Rybičkovu ránu vytáhl na roh dobrým zákrokem Vliegen. Vlašim se snažila o vyrovnání, i přes větší aktivitu se ale nedostávala do vážnějších šancí, schází jí totiž lepší finální fáze.
45+1'
45+1'
Trávníček v závěru první půle rozehrával roh z pravé strany, míč propadl dále do malého vápna, Hašek ho ale hlavou netrefil.
45'
Mužík dokázal vybojovat aut na Broukalovi u rohového praporku, Chrudim tak bude dohrávat závěr první půle na útočné polovině.
43'
Vrána si skvěle zaběhl za chrudimskou obranu a hnal se do zajímavé příležitosti, když už se dostával do pokutového území, tak akce byla zastavena, jelikož Firbacher dobíhající akci z druhé vlny fauloval Vernera.
41'
Po centru z levé strany musel rychle vyběhnout z brány gólman Mrázek, ten sebral míč do své náruče před nabíhajícím Firbacherem.
40'
Chrudimští dlouhým nákopem podél levé postranní čáry pouze odevzdali míč soupeři, následně se pokusili aktivně napadat, což se vyplatilo, jelikož Vlašim pouze odevzdala míč.
38'
Dias dokázal odcentrovat přes Hlavsu z levé strany, na hranici malého vápna byl připravený Trávníček, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
37'
Rybička byl ve vzdušném souboji na vlastní polovině faulován Blechou, kterého sudí Nedvěd napomíná, žlutá karta z toho ale nebude.
35'
Po secvičeném signálu pálil přímo na bránu Hašek, který o metr minul levou tyč branky.
34'
Verner na útočné polovině předskočil Blechu a ujal se míče, hned poté byl faulován a domácí budou zahrávat standardní situaci z pětatřiceti metrů.
33'
Trávníček od rohového praporku zakroutil míč do malého vápna, balon propadl až na zadní tyč, kde dobíhal Krištof, jenž se z těžké pozice ze záklonu neprosadil.
32'
Sokolův centr z levé strany uklidil bránící Svoboda na zámezí, uvidíme tak další rohový kop domácích, a to z pravé strany.
31'
Na polovině hřiště vybojoval míč Hlavsa, poslal ho na Haška, jeho nákop po pravé straně však mířil do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
30'
V posledních minutách se domácím nedaří podržet míč na svých kopačkách, Vlašim je aktivnější, ale schází jí lepší finální fáze.
28'
Po odpískaném ofsajdu Vlašimi převedl dlouhý výkop od své brány Mrázek, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel a míče se ujímají hosté.
26'
Tentokrát si hosté vyzkoušeli rozehrávku standardky z pravé strany, Průcha poslal centr na zadní tyč, kde byl před Kozlem dříve Hlavsa, který odhlavičkoval míč na roh.
25'
Kozel po narážečce s Firbacherem centroval z pravé strany, našel ve vápně Vránu, ten si ale nedokázal míč ideálně zpracovat, čímž skončila nadějná akce Vlašimi, která se ale i nadále drží na balonu.
23'
Blecha poslal z rozehrávky přímého volného kopu z levé strany míč do vápna, tam se jako první dostal do vzduchu domácí hráč a odvrátil hrozící nebezpečí.
21'
Velká šance Chrudimi! Nejprve pálil Rybička z pravé strany, jeho pokus zblokoval obránce, Rybička si následně narazil s Mužíkem ve vápně a tentokrát už dostal míč až na bránu. Brankář Vliegen měl co dělat, aby jeho zakončení zneškodnil, následovat bude roh Chrudimi z levé strany.
20'
Centr hostů z levé strany nebyl příliš povedený, chrudimští fotbalisté ho odvrátili ještě před vápnem a snažili se založit rychlý protiútok, ten však skončil už u půlící čáry.
18'
Po zákroku na polovině hřiště zůstává na trávníku hostující Dias, který má problém s pravou nohou a je ošetřován.
17'
Vlašim inkasovaná branka nesrazila, naopak je to ona, která je nyní více na míči, ale chrudimská obrana potvrzuje své kvality a nepouští soupeře na dostřel brány.
13'
Chrudim právě vstřelila branku!
Domácím se zvýšená aktivita vyplatila a hned z první větší šance otevírají skóre utkání. Kesner dlouhým míčem rozběhl na levé straně Mužíka, následně zamířil míč směrem do vápna, kde Rybička posunul míč na LADISLAVA MUŽÍKA a ten placírkou uklidil balon z levé strany k zadní tyči.
12'
Chrudimští fotbalisté převzali aktivitu, ale brankáři na obou stranách zatím prakticky žádnou práci neměli, obou celkům schází finální fáze.
10'
Centr Trávníčka z levé strany do pokutového území byl bránícím hráčem prodloužen hlavičkou do zámezí a svěřenci kouče Veselého budou rozehrávat druhý roh z pravé strany.
9'
Rozehrávka se Chrudimi nepovedla, ale domácí udrželi míč na svých kopačkách na útočné polovině a zkouší se prosadit kombinací.
8'
Hlavsa se snažil centrovat z pravé strany, míč byl ale sražený obráncem, který k něm byl blízko dostoupený, a bude z toho první rohový kop.
7'
Útočné snažení Vlašimi zastavil odpískaný ofsajd, v kterém se ocitl na levé straně Václav Svoboda.
6'
Drahošova rozehrávka dlouhým nákopem byla hodně nepřesná, míč dolétl až k brankáři Vliegenovi.
5'
Úvod zápasu je plný nepřesností ve finální fázi z obou stran, více na míči jsou hosté.
3'
Krištof držením za dres zastavil na polovině hřiště rozběhnutého Vránu, je z toho jen napomínání od hlavního rozhodčího Nedvěda.
2'
Sokol vystihl rozehrávku Vlašimi na polovině hřiště, rychle ale zakročil obránce Sváta, jenž odkopl míč na tribunu.
1'
Po úvodním výkopu se Vlašim příliš daleko nedostala, Chrudim to zkoušela po pravé straně, ale ani ona nebyla úspěšná.
1'

MFK Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Verner, Kesner, Sokol – Mužík, Rybička.
Náhradníci: Zíma – T. Dostálek, J. Havlena, Kang-hjon, D. Breda, Vencl, Fofana.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vliegen – Daniel Kozel, J. Štochl, Sváta, Broukal, V. Svoboda – Firbacher, Průcha, Blecha – Vrána, Dias.
Náhradníci: Řehák – Zukal, Diamé, Ogiomade, Sklenička, Zinhasović, Janda.

Rozhodčí: Nedvěd – Vaňkát, Poživil.
Souboj dvou sousedů v tabulce nabídne poslední dvanácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY před zimní přestávkou v Chrudimi. Domácí celek hostí Vlašim, ta je před Chrudimí na šesté příčce se sedmnácti body pouze díky lepšímu skóre. Podle posledních utkání obou soupeřů se můžeme těšit na zajímavé klání, domácí třikrát v řadě neprohráli, navíc se mohou pyšnit druhou nejlepší domácí bilancí v celé lize, ze sedmnácti bodů hned dvanáct získali na vlastním trávníku. Vlašimi se na hřištích soupeřů v úvodu příliš nedařilo, nyní ale třikrát v řadě venku neprohrála. Hosté si budou muset dávat v obraně velký pozor na Ladislava Mužíka, jenž je se šesti vstřelenými góly druhým nejlepším střelcem soutěže, o dvě branky méně má na svém kontě vlašimský útočník Marek Červenka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.