Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Dukla - 18. dubna 2021   17:00

Jihlava
Jihlava
0:1
(0:1)
Dukla
Dukla
33' Buchvaldek
Jihlava
Lancman – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ (78. Chocholatý) – Ritter (46. Ševčík), Shudeiwa (46. Klobása), Arroyo (70. Tureček) – Vedral.
Číž – Pojezný, Tureček, T. Svoboda, Klobása, Ševčík, Chocholatý.
Szikszay – Leška, Volf
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Dukla
F. Rada – Fišl, Piroch (C), Chlumecký – D. Souček (67. Krunert), J. Peterka, Doumbia (67. Barac), David Kozel (88. Hadaščok) – Buchvaldek (80. Kim), Fábry, Faleye (80. Šebrle).
Kinský – Krunert, Šebrle, Kim, Trávníček, Barac, Hadaščok.

19. kolo je v Jihlavě minulostí. Domácí nedokázali navázat na dvě předchozí výhry a podlehli svému soupeři 0:1. Dukla tak naopak pod novými trenéry slaví zisk tří bodů a jde v tabulce před svého dnešního soupeře. Jediný gól zápasu padl již v prvním poločase, kdy se ve 33. minutě trefil Lukáš Buchvaldek.
90+3'
90+3'
Domácí tak poslední minutu budou dohrávat o deseti, ale u míče jsou hosté.
90+2'
Žlutou kartu dostává Róbert Štefánek (FC Vysočina Jihlava).
90+2'
Vojtěch Křišťál poslal dlouhý aut do vápna, tentokráte se penalty za ruku dožadovali domácí, ale rozhodčí byl proti.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
89'
Michal Ševčík poslal míč do hry, ale jeho spoluhráči se ve vápně provinili faulem.
88'
Hosté se provinili na své polovině faulem, u míče tak Vysočina zůstane.
88'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Vojtěch Hadaščok.
86'
Začala poslední pětiminutovka základní hrací doby. Domácím již mnoho času k vyrovnání nezbývá, hosté by naopak rádi přidali druhý gól.
84'
Stanislav Klobása si na hranici vápna míč zpracoval rukou. U míče tak budou znovu hosté.
83'
Faulem na polovině hřiště se provinil Michal Ševčík, u míče budou hosté.
82'
Hosté si žádali další pokutový kop, ale ani tentokráte je hlavní rozhodčí nevyslyšel.
80'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sunday Faleye, přichází Štěpán Šebrle.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Sung-Bin Kim.
80'
Vojtěch Křišťál poslal z pravé strany centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Filip Vedral, ale na Filipa Radu si nepřišel.
78'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Sebastian Chocholatý.
76'
Vojtěch Křišťál vhodil dlouhý aut, ale střela Filipa Vedrala byla zblokována.
75'
Hosté se snažili vybojovat rohový kop, ale od své brány pošle míč do hry Michal Lancman.
74'
Domácí podnikli rychlý brejk, alenepřesnou přihrávku na spoluhráče poslal Michal Ševčík a u míče jsou tak hosté.
73'
Lukáš Buchvaldek pozičně Jaroslava Peřinu k míči nepustil.
72'
Tomáš Vlček chtěl ve vápně oslovit Stanislava Klobásu, ale míč poslal na Filipa Radu.
71'
Filip Vedral si na pravé straně zpracoval míč, ale dostal se sním do autu.
70'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Luis Arroyo, přichází Miroslav Tureček.
69'
Vojtěch Křišťál chtěl na pravé straně oslovit Stanislava Klobásu, ale k míči měl blíže Daniel Fišl.
67'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Jakub Barac.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Štěpán Krunert.
67'
Tento centr se Křišťálovi vůbec nepovedl.
66'
Vojtěch Křišťál poslla centr z pravé strany do vápna, Filip Vedral se k hlavičce sice dostal, ale k ohrožení branky jeho pokus nevedl.
65'
Centr Součka do vápna byl nepřesný a skončil v zámezí.
64'
Hosté se dožadují rohového kopu, ale od své brány rozehraje Lancman.
63'
Ve vápně se k hlavičce dostal David Kozel, ale Michal Lancman se překvapit nenechal.
61'
Tomáši Vlčkovi tekla z pusy krev, musel být ošetřen.
61'
Žlutou kartu dostává Marek Fábry (FK Dukla Praha).
60'
Vysočina se provinila útočným faulem, takže míč do hry pošle Filip Rada.
58'
Štěfánek se tak dlouho chystal k centru až se s míčem dostal do autu.
57'
Vojtěch Křišťál posílal z pravé strany centr do vápna, Filip Rada jej boxuje do bezpečí. Navíc se Luis Arroyo prezentoval útočným faulem.
55'
Souček poslal centr do vápna, ale tam nejvýše vyskočil Vedral a chvíli svůj celek osvobodil.
54'
Na své polovině se faulem provinil Křišťál, takže Pražané zůstanou u míče.
53'
K míči se ale záhy dostali domácí.
53'
Hosté budou na pravé straně poblíž rohového praporku vhazovat.
52'
51'
Ševčík si špatně rozumněl s Arroyem a u míče jsou tak hosté.
50'
Hosté se dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí byl rezolutně proti.
48'
Domácí dostali míč do vápna, kde se ale slabou hlavičkou prezentoval Štefánek, s tímhle Rada neměl problém.
48'
Domácí po faulu Součka budou mít k dispozici zkrácený roh.
47'
Žlutou kartu dostává Daniel Souček (FK Dukla Praha).
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Stanislav Klobása.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Michal Ševčík.
46'
Aktéři dnešního duelu jsou již na hrací ploše a druhý poločas za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je v Jihlavě minulostí, větší příležitosti ke vstřelení branky měli hosté z Prahy, což nakonec potvrdili. Ve 33. minutě vystřelil z levé strany na vzdálenější tyč Lukáš Buchvaldek a od tyče se míč odrazil do brány.
45+1'
45+1'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Sunday Faleye, Michal Lancman s problémy míč chytá.
45'
První poločas bude o minutu delší.
45'
Veká šance pro hosty, domácí se stáhli na pravou stranu a na levé jim vyplaval Lukáš Buchvaldek, mířil opět na vzdálenejší tyč, ale tentokráte mimo.
45'
Souček rozehrál standarndí situaci, ale pro míč si ve vápně došel Michal Lancman.
44'
Žlutou kartu dostává Lukáš Červ (FC Vysočina Jihlava).
43'
Lukáš Buchvaldek se na hranici velkého vápna dostal ke střele, ale trefil jen prvního hráče přes sebou.
43'
Centr Matúše Lacka z pravé strany jen do rukavic Rady.
42'
Jaroslav Peřina poslal z levé strany centr do vápna, ale pro míč si povyskočil Filip Rada.
41'
Luis Arroyo se snažil přihrávkou oslovit Vedrala, ale míč poslal za něj.
40'
Na levé straně měl k míči blíže Křišťál před Buchvaldkem.
38'
Lukáš Červ oslovil centrem Luise Arroya, ale k míči měl blíže Daniel Souček.
36'
Filip Vedral otestoval z velké dálky pozornost Filipa Rady, ale tento pokus šel hodně mimo.
33'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. LUKÁŠ BUCHVALDEK vystřelil z levé strany na vzdálenější tyč a od ní se míč odrazil do brány.
32'
Jaroslav Peřina vhazoval na polovině hřiště, ale záhy se k míči dostali hráči Dukly.
30'
Domácí dlouho u míče nezůstali, nepřesná přihrávka Adama Rittera na svého spoluhráče.
27'
Domácí se také mohli podívat na útočnou polovinu, ale Lacka špatně přebral míč.
26'
Filip Vedral si na polovině hřiště počínal proti pravidlům, u míče tak zůstane Dukla.
24'
Nepovedený aut Součka na Buchvaldka. Od své brány tak rozehraje Lancman.
24'
Buchvaldek se snažil ve vápně dostat přes Peřinu, ale ten jej nepustil.
22'
Souček dvakrát krátce po sobě vhazoval poblíž rohového praporku, ale hosté se k ohrožení branky nedostali.
20'
Nepřesný centr Mohameda Doumbia.
19'
Shudeiwa chtěl oslovit Arroya, ale neposlal mu přesnou přihrávku.
18'
Martin Chlumecký vyslal štiplavou střelu, Michal Lancman si s ní nadvakrát poradil.
17'
Po kombinaci s Ritterem a Shudeiwou poslal Lacko centr do vápna, ale pro míč si v pohodě vyskočil Rada.
16'
Filip Vedral vybojoval na levé straně rohový kop.
16'
Souček se snažil vysunout Doumbiu, ale k míči měl blíže Lancman.
15'
Vysočina se na polovině hřiště provinila faulem, u míče tak zůstane Dukla.
14'
Centr Peřiny z levé strany odvrací do bezpečí kapitán Piroch.
13'
Souček na pravé straně poblíž rohového praporku vhodil aut, ale domácí obrana se i přes krkolomný odkop ubránila.
11'
Adam Ritter rozehrál standardní situaci, ale obrana hostů byla pozorná a domácí fotbalisty do zakončení nepustila.
8'
Filip Vedral dostal do vápna přihrávku z pravé strany od Arroya, ale míč poslal vysoko nad bránu.
7'
Na opačné straně se do zakončení dostal David Kozel, ale Michal Lancman se překvapit nenechal.
6'
Do velké šance se dostal Luis Arroyo, navedl si míč na střed vápna a vystřelil k tyči a moc nechybělo, aby šli domácí do vedení.
5'
Centr Adama Rittera z levé strany byl pro spoluhráče příliš dlouhý. Od své brány tak rozehraje Rada.
4'
Křišťál posílal po pravé straně centr na Lacka, ale k míči měl blíže gólman Rada.
2'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lacko nakrátko na Rittera, který poslal míč do vápna, kde se do zakončení dostal Lukáš Červ, ale mezi tři tyče se trefit nedokázal.
1'
Utkání rozehráli hosté z Prahy, kteří nastoupili v červené sadě dresů s oranžovými prvky. Domácí vysošina ve žluto bílé kombinaci.
1'
Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.
Oba týmy zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.
Do začátku duelu chybí patnáct minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Aleš Křeček učinil oproti zápasu v Prostějově jednu změnu, kdy Patráka nahrazuje Arroyo. Nový kouč Bohuslav Pilný udělal oproti svému předchůdci několik změn a uvidíme, zda hosté změní i rozestavení oproti svým klasickým 3 – 4 – 3.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ – Ritter, Shudeiwa, Arroyo – Vedral.
Náhradníci: Číž – Pojezný, Tureček, T. Svoboda, Klobása, Ševčík, Chocholatý.

FK Dukla Praha: F. Rada – Chlumecký, Piroch (C), Fišl – D. Souček, J. Peterka, Doumbia, David Kozel, Buchvaldek – Fábry, Faleye.
Náhradníci: Kinský – Krunert, Šebrle, Kim, Trávníček, Barac, Hadaščok.

Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf.
A jak dopadlo poslední vzájemné měření sil? Vysočina cestovala 8. listopadu do Prahy. Domácí se v rozmezí jedné minuty dvakrát prosadili. V 7. se trefil Kozma a po něm Buchvaldek. Hosté srovnali na začátku druhého poločasu, v 52. Smejkal a v 56. Arroyo. Dukla šla opět do vedení v 79. minutě, když se trefil Hadaščok. O dvě minuty později srovnal stav na konečných 3:3 Křišťál.
Góly: 7. Kozma, 8. Buchvaldek, 79. Hadaščok – 52. Smejkal, 56. Arroyo, 81. Křišťál
Dukla Praha: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Kovaľ (73. Lauko), Kim (61. Hadaščok), Kozma (C), Doumbia, Preisler (85. Krunert) – Buchvaldek (73. Fábry), Ugwu
FC Vysočina: Lancman – Vedral, Štefánek, Vlček – Lacko, Červ – Křišťál, Shudeiwa (65. Ševčík), Horák – Smejkal, Arroyo (90+2. Araujo-Wilson)
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Dukla cestovala ve středu 14. dubna do Líšně, odkud se po porážce 0:3, po poločase prohrávali 0:2, vracela s prázdnou. Což stálo místo trenéra Romana Skuhravého a místo něj povede Pražany Bohuslav Pilný. Domácí se ujali vedení již v 9. minutě, když se trefil Kučera, o dvacet minut později vstřelil gól Silný a po hodině hry uzavřel skóre znovu Kučera.
Dukla nastoupila v této sestavě:
Rada – Ayong, Peterka (C), Chlumecký – Souček, Doumbia, Barac (76. Ullman), Kovernikov (46. Trávníček) – Hadaščok (63. Kozel), Fábry (76. Fišl), Šebrle (46. Kim).

Vysočina cestovala ve čtvrtek 15. dubna do Prostějova. Z Hané si dovezla tři body za výhru 4:2 (1:1). Jihlavany poslal do vedení v 18. minutě Štefánek. Za sedm minut srovnal stav Kopřiva. V 51. se poté prosadil Vedral a dvacet minut po něm Klobása. Utkání nabídlo drama v 78. minutě, když se prosadil Jurásek. Konečnou podobu výsledku stanovil ve čtvrté minutě nastavení do prázdné brány Selnar.
Vysočina nastoupila v této sestavě:
Lancman – Křišťál (73. Svoboda), Štefánek, Vlček, Peřina – Lacko (C) (86. Tureček), Červ – Ritter, Shudeiwa (86. Selnar), Patrák (61. Klobása) – Vedral.
V rámci 19. kola přivítá osmá Vysočina desátou Duklu. Pražané doposud odehráli 17 duelů, ve kterých dokázali pětkrát zvítězit a šestkrát remizovat. Doposud vstřelili 25 branek a o čtyři méně inkasovali.

Jihlavané se díky dvěma výhrám v řadě dostali na osmou příčku, když si za 18 odehraných zápasů připsali šest výher a čtyři remízy. Vstřelili 27 branek ale o čtyři více obdrželi. Na svého soupeře mají náskok jednoho bodu, ale ten má zápas k dobru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.