Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Hr. Králové - 30. srpna 2020   17:00

Jihlava
Jihlava
28' Smejkal  • 53' Lacko  • 61' Křišťál
3:4
(1:2)
Hr. Králové
Hr. Králové
8' Vašulín   • 24' Vlkanova   • 72' Vlkanova   • 89' P. Dvořák
Jihlava
Lancman – T. Vlček, Štefánek, Křišťál, T. Svoboda (80. Vedral) – Lacko (C), Červ (89. Dau) – Peřina (80. Pojezný), Tureček, Smejkal – Klobása (60. Araujo-Wilson, 80. Matulka).
Číž – Pojezný, Vedral, Araujo-Wilson, Dau, Matulka.
Klíma – Dohnálek, Mikeska
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1055 diváků
Hr. Králové
Vízek – Leibl (64. Urma), Král, F. Čech – F. Novotný (61. Záviška), J. Rada (80. Soukeník), Vlkanova (C), Jukl, Mejdr (61. Donát) – P. Dvořák, Vašulín (64. Prekop).
Ottmar – Urma, Soukeník, Prekop, Záviška, Donát, D. Procházka.

Divoký duel je v Jihlavě u konce. Hosté měli zápas dobře rozehraný, vedli ve 24. minutě 2:0. Vysočina třemi góly duel otočila apo hodině hry vedla 3:2. Závěr ale patřil Hradci, který dvěma góly, z toho ten vyrovnávací na 3:3 se jen tak nevidí a z Jihlavy si tak odváží tři body po vítězství 4:3.
90+4'
90+4'
Za zdržování hry vidí žlutou kartu Patrik Vízek.
90+3'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ke kterému se následně míč vrátil, dostal se s ním do vápna a vystřelil k pravé tyči, gólman Patrik Vízek se jen ohledl, ale balón šel těsně mimo.
90+3'
Rohový kop po domácí.
90+2'
Tomáš Smejkalovi byl odpískán ofsajd.
90+1'
Žlutou kartu dostává Chok Dau (FC Vysočina Jihlava).
90'
Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.
89'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Chok Dau.
89'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Jan Záviška přihrál z pravé strany na PAVLA DVOŘÁKA a posílá hosty do vedení.
88'
Adam Vlkanova rozehrál z pravé strany rohový kop, ale domácí obrana si poradila.
87'
Radek Matulka poslal z pravé strany centr do vápna, k hlavičce se sice dostal Lukáš Červ, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
85'
Lukáš Červ trefil jen boční síť.
85'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Matúš Lacko, ale obrana hostí se ubránila.
84'
Z levé strany rozehrál rohový kop, nejvýše vysočil Filip Vedral. Další roh pro domácí.
80'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Dominik Soukeník.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Filip Vedral.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Karel Pojezný.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Radek Matulka.
78'
Adam Vlkanova se z levé strany snažil překonat Michala Lancmana, ale bude z toho rohový kop.
77'
Tomáš Smejkal ve vápně vyslal tvrdou střelu, ale předvedl se Patrik Vízek, jenž jeho pokus vyrazil do bezpečí.
72'
Hosté se vesměs zdarma dostali k vyrovnání. Už to vypadalo, že Lancman bude rozehrávat od své brány. Takže jeho spoluhráči se rozutekli dopředu, ale je z toho nakonec nepřímý volný kop ve vápně, který rozehrál Pavel Dvořák na ADAMA VLKANOVU, který tak neměl problém dostat míč do prázdné brány.
72'
Adam Vlkanova rozehrál standardní situaci, ale gólman Michal Lancman se překvapit nenechal, i když mu míč vypadl z ruky.
71'
Tomáš Svoboda nepustil do vápna Ottu Urmu a hosté budou zahrávat standardní situaci.
70'
Vojtěch Křišťál centroval do vápna, ale svou tyčku si Patrik Vízek pohlídal.
68'
Domácí teď přežili obléhání Hradce a sama se vydala do útoku, Smejkal na levé straně ale nepřihrál přeně na Matúše Lacka.
67'
Žlutou kartu dostává Lukáš Červ (FC Vysočina Jihlava).
66'
Tomáš Smejkal vidí za řeči žlutou kartu.
65'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Justin Wilson a bude muset být ošetřen.
64'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Erik Prekop.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Otto Urma.
61'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jan Záviška.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jan Mejdr, přichází Denis Donát.
61'
Jihlava právě vstřelila branku!
Tomáš Smejkal z pravé strany rozehrál rohový kop, na hlavičku si naskočil VOJTĚCH KŘIŠŤÁL a s pomocí tyče posílá domácí poprvé v zápase do vedení.
60'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Justin Araujo-Wilson.
58'
Veškeré vzrušení je zbytečné neb Tomáš Smejkal v ofsajdu byl.
56'
Hosté se na útočné polovině provnili faulem. U míče tak bude Vysočina.
55'
Adam Vlkanova rozehrál z levé strany rohový kop, ale centr se mu vůbec nepovedl.
53'
Tomáš Smejkal od brankové čáry poslal míč do vápna přímo na nohu MATÚŠE LACKA a kapitán domácích střelou k pravé tyči srovnává stav duelu.
52'
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale Patrik Vízek poslal míč do bezpečí.
51'
Do vápna přišla přihrávka na Stanislava Kobásu, ale ten možná hledal ještě spoluhráče, a tak hostující branka ohrožena nebyla.
50'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Rada, ale jeho centr byl krátký a domácí se tak v pohodě osvobodili.
49'
Robert Štefánek byl u míče o fous dříve než Daniel Vašulín, hosté ale u míče zůstanou. Budou vhazovat.
47'
Vysočina se poblíž velkého vápna provinila faulem, rozehrávat tak bude Patrik Vízek.
46'
Druhý poločas rozehráli domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Prvních 45 minut je v Jihlavě minulostí. Spokojenější odchází do kabin hosté z Hradce. Do vedení poslal Východočechy Daniel Vašulín již v 8. minutě. Ve 24. minutě navýšil náskok Votroků Adam Vlkanova. Domácí se ale vzápětí vrátili do zápasu, když se prosadil nejaktivnější hráč Vysočiny Tomáš Smejkal. Jihlavané poté ožili a měli několik náznaků na srovnání, ale hrozili i hosté z Hradce.
45+1'
45+1'
Z pravé strany posílal centr do vápna Tomáš Smejkal, k hlavičce se dostal Tomáš Vlček, ale mezi tři tyče se netrefil.
45'
První poločas bude o minutu delší.
45'
Z pravé strany jej rozehrál Tomáš Smejkal, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.
45'
Z levé strany přiletěl do vápna centr, k hlavičce se dostal Vojtěch Křišťál. Jeho pokus vyrazil Patrik Vízek na roh.
44'
Žlutou kartu vidí Jakub Rada.
42'
Adam Vlkanova zatahl za dres Miroslava Turečka, čímž ho zpomalil a hráč Vysočiny tak byl v souboji o míč později a vidí žlutou kartu za faul na Roberta Jukla.
41'
Do vápna si na zakončení naběhl Matúš Lacko, ale balón byl pro něj příliš rychlý, a tak od své brány bude rozehrávat Patrik Vízek.
39'
Miroslav Tureček se snažil oslovit Stanislava Klobásu, ale obrana hostí k němu míč nepustila.
38'
Adam Vlkanova rozehrál z levé strany rohový kop, ale míč do bezpečí vyboxoval Michal Lancman.
37'
Filip Novotný se po levé straně prodral do vápna, ale trefil jen boční síť.
35'
Pavel Dvořák se provinil faulem na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.
34'
Matúš Lacko se snažil oslovit Tomáše Smejkala, ale tomu byl odpískán ofsajd.
33'
Robert Jukl se chvíli nemohl postavit na nohy, po malém ošetření už je zpět na hrací ploše.
32'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, hostující obrana se ubránila.
31'
Do vápna se dral Tomáš Smejkal, ale vybojoval pro své barvy jen rohový kop.
31'
Jaroslav Peřina z levé strany přihrál na střed Stanislavu Klobásovi, ale tomu balón utekl.
28'
Z pravé strany přiletěl do vápna centr a TOMÁŠ SMEJKAL si již veděl rady a vrací svoje barvy do zápasu.
28'
Jan Mejdr vyskočil ve vápně nejvýše, ale hlavou se mezi tři tyče netrefil.
27'
K zakončení se dostal Stanislav Klobása, ale jeho pokus byl zblokován a rohovému kopu zabránil Patirk Vízek.
24'
Daniel Vašulín se dostal s míčem do vápna, když už se zdálo, že o balón přijde zásluhou Tomáše Vlčka, zjevil se ADAM VLKANOVA a pod padajícím Michalem Lancmanem navyšuje vedení hostí.
23'
Do vápna letěl míč na Stanislava Klobásu, ale ten byl dobře pokrytý.
22'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Rada, míč poslal do bezpečí Matúš Lacko.
20'
Po pravé straně se dostal na útočnou polovinu Vojtěch Křišťál, ale o míč ho připravil Filip Novotný.
19'
Stanislav Klobása dostal míč do vápna, ale nedokázal si jej dobře zpracovat, a tak se nemohl pokusit ani o zakončení.
17'
Do vápna se s míčem dostal Filip Novotný, posadil si zasekávačkou obrance Vysočiny na zadek, ale gólman Michal Lancman se tím dostal k míči a neumožnil tak svému nedávnému spoluhráči zakončit.
17'
Z pravé strany posílal centr do vápna Tomáš Smejkal, ale své spoluhráče nenašel.
16'
Z větší vzdálenosti otestoval pozornost Michala Lancmana Adam Vlkanova, ale gólman Vysočiny se překvapit nenechal.
15'
Vysočina se dostala na svou útočnou polovinu po pravé straně, ale vzápětí se faulem provinil Miroslav Tureček. U míče tak bude Hradec.
13'
Vojtěch Křišťál ve vápně míč minul, ale pohromu pro Vysočiny to neznamenalo.
12'
Vysočina se přilíš často na svou útočnou polovinu nedostala.
10'
Hosté jsou i nadále aktivnější, tentokráte se na pravé straně Adam Vlkanova neprosadil.
8'
Pavel Dvořák obral o míč Tomáše Smejkala, přihrál na Jana Mejdra, ten přisunul na DANIELA VAŠULÍNA, který z malého vápna otevírá skóre dnešního duelu.
6'
Křišťál vyvezl míč na útočnou polovinu, ale přihrál zpět na Matúše Lacka.
5'
Filip Novotný dostal přihrávku po levé straně, ale míč zpravoval až v zámezí.
4'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale obrana hostí si poradila.
3'
Tomáš Smejkal dostal přihrávku za obranu, přeloboval vyběhnuvšího Patrika Vízka, ale toho na brankové čáře zastoupil jeho spoluhráč.
2'
Jan Mejdr si před velkým vápnem chtěl zpracovat míč, ale byl o něj připraven.
1'
Mejdr fauloval na útočné polovině Lacka, u míče tak zůstane Vysočina.
1'
Duel rozehrál Hradec Králové, jenž nastupuje v černých dresech, domácí Vysočina v modrém.
1'
Vysočina se ještě před samotným začátkem rozloučila s klubovou legendou Petrem Tlustým.
Oba týmy nastoupily na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.
Do zařátku duelu chybí necelých deset minut a oba celky zamířily po rozcvičce do kabin.
Trenér Zdenko Frťala neučinil žádnou změnu a vyšle do hry stejnou základní sestavu jako proti Vlašimi. Trenér Aleš Křeček učinil proti pohárovému utkání dvě změny, nehraje Vedral a Matulka a místo nich budou hrát Svoboda a Klobása.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Vlček, Štefánek, Křišťál, T. Svoboda – Lacko (C), Červ – Peřina, Tureček, Smejkal – Klobása.
Náhradníci: Číž – Pojezný, Vedral, Araujo-Wilson, Dau, Matulka.

FC Hradec Králové: Vízek – Leibl, Král, F. Čech – F. Novotný, J. Rada, Vlkanova (C), Jukl, Mejdr – P. Dvořák, Vašulín.
Náhradníci: Ottmar – Urma, Soukeník, Prekop, Záviška, Donát, D. Procházka.

Rozhodčí: Klíma – Dohnálek, Mikeska.
Do začátku duelu zbývá něco málo přes půl hodiny a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Oba celky se naposledy utkaly 8. června 2020. Utkání skončilo remízou 1:1 (1:0). Góly: 37. Král (vla.) – 69. Pojezný (vla.).

Sestava Vysočiny:Vejmola – Javůrek (85. Svoboda), Pojezný, Diouf, Novotný – Fortelný (75. Arroyo), Vaculík (91. Shudeiwa) – Rezek (75. Smejkal), Zoubele, Mikuš – Klobása

Sestava Hradce Králové: Ottmar – Urma, Král, Martinec, Mejdr (68. F. Čech) – Zbrožek (68. Soukeník), Jukl (46. D. Doležal, 48. Šípek) – Ch. Frýdek (46. Djurdjević), Vlkanova (C), Kateřiňák – Prekop
„Jihlava je pro nás trochu neznámá. Došlo k obměně realizačního týmu, odešlo i dost zkušených hráčů. Z těch tam zůstali vlastně jen Lacko a Klobása. Nový realizační tým si přivedl nové hráče...“ konstatuje pro web fchk.cz hradecký hlavní trenér Zdenko Frťala.
„Hradec v létě tým velmi dobře doplnil. Stačí jmenovat ofenzivní hráče Vašulína nebo Dvořáka. Jde o konsolidovaný tým, v němž se vhodně kloubí zkušení fotbalisté a mladíci. Právě zkušenost hradeckého celku vidím jako jeho největší přednost,“ tak uvedl na webu fcvysocina.cz trenér Aleš Křeček.
To Hradec Králové neměl tolik změn, ale po letech se kádrů Východočechů vrátil Pavel Dvořák, který má i jihlavskou minulost. Tu má rovněž gólman Patrik Vízek nebo Jan Záviška, jenž přišel na hostování z Bohemians. Od klokanů přišel také zkušený Jakub Rada. Přímo z kádru Vysočiny se letos k Votrokům přesunul Filip Novotný. Hradec se v útoku bude opírat o střelecké kvality Daniela Vašulína, jenž dorazil z Chrudimi.
Vysočina kádr doplnila převážně mladými hráči. Z Vlašimi se vrátil Filip Vedral, z Dubnice přestoupil Robért Štěfánek, z Baníku Ostrava hostuje Lumír Číž. Ze Slavie Praha poté Lukáš Červ a Tomáš Vlček. Ze Zlína dorazil Miroslav Tureček, ze Sparty Praha Daniel Horák a z Jablonce hostuje Jaroslav Peřina. Své štěstí bude zkoušet i Justin Araujo-Wilson.
V kabině Vysočiny se přes letní krátkou přestávku prohnal pořádný vítr. Na pokračování se nedomluvili kouč Radim Kučera, asistent trenéra Josef Mucha a trenér gólmanů Josef Hanzálek. Místo nich tým povedou Aleš Křeček, jeho asistent Petr Vrabec a brankáře bude mít na starosti Juraj Šimurka.

Jihlavané chtějí sázet na mladé, a tak jejich kádr opustil Petr Tlustý, Lukáš Vaculík ukončil kariéru. Lukáš Zoubele se přesunul do Viktorky Žižkov, Jan Javůrek odešel do Třince a Rajmund Mikuš se přesunul do Karviné. To však z kolonky odchodů nebylo vše. Mohamed Tijani definitivně přestoupil do Slavie Praha, Filip Novotný se přesunul k soupeři Vysočiny do Hradce Králové. V sestavě Jihlavy neuvidíme ani Jana Fortelného s Jakubem Rezkem.
V rámci druhého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá Vysočina celek Hradce Králové. Pro domácí půjde o první zápas nové sezony. Hosté už jeden duel mají zasebou. Jihlavané kteří první kolo nehráli kvůli karanténě Chrudimi jsou prozatím na desátém místě. Východočeši doma ve středu 26. srpna porazili Vlašim těsně 1:0, když se v 84. minutš trefil Král.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.