Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Táborsko - 2. prosince 2020   13:30

Jihlava
Jihlava
32' Červ  • 43' Shudeiwa
2:1
(2:1)
Táborsko
Táborsko
30' Vozihnoj
Jihlava
Číž – Křišťál (66. T. Svoboda), Štefánek, T. Vlček, Peřina (82. Tureček) – Lacko, Červ – Arroyo, Shudeiwa (88. Klobása), Smejkal – Vedral.
Jágrik – Horák, Tureček, T. Svoboda, Ševčík, Křivánek, Klobása.
Franěk – Kotalík, Pečenka
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Táborsko
Slávik – Icha (70. Dybala), Penc, Navrátil, Havrda – Vozihnoj (63. Tolno), M. Kučera, Boula (75. Schramhauser), P. Plachý (63. Čapek) – Majka, Musiol (75. Provazník).
Pecháček – Brabec, Tolno, Čapek, Provazník, Dybala, Schramhauser.

Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám hezký zbytek pracovního týdne a někdy přiště se budu z metropole kraje těšit napočtenou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:7.
V mrazivém středečním odpoledni je to nakonec Jihlava, která slaví cenný zisk tří bodů a vůbec poprvé vyhrává doma! O všem podstatném se už tak rozhodlo v prvním poločase a trefa Farese Shudeiwy ze 43. minuty se tak ukázala býti vítěznou. Ve druhé půli mělo více ze hry Táborsko, opticky mělo i herní převahu, ale nedokázalo si vytvořit žádnou šanci, která by vedla ke kýženému srovnání na 2:2. To naopak Vysočina možnosti na navýšení skóre měla, ale nedokázala je proměnit. V rozkouskovaném závěru pak hosty do ničeho nepustila a slaví tak výhru 2:1!
90+4'
90+4'
Šimon Havrda prohrál souboj se Smejkalem, který vyvezl až do šestnácky Táborska. Tam sice míč ztratil, Táborsku ale moc času už nezbývá.
90+3'
Patrik Schramhauser ale řešení uspěchal, zbytečně brzy dával průnikovou přihrávku na Tolna, který to navíc nečekal. Proto bude mít Jihlava odkop.
90+3'
Třetí nastavená minuta, útočný faul Arroya a dost možná jeden z posledních pokusů, jak může hostující celek srovnat.
90+2'
Klobása dobře napadal rozehrávku Slávika, který jej poté trefil. Domácí útočník ale měl poté k zakončení již velmi těžký úhel a nedokázal trefit odkrytou branku!
90+1'
Robért Štefánek po zisku míče v osobním souboji nic nevymýšlel a kopal napřímo až kamsi za střídačky.
90'
Nastavují se ještě čtyři minuty!
90'
Tomáš Smejkal přesprintoval podél lajny Havrdu a vycestoval až k rohovému praporku. Jsme již v poslední minutě a tohle Jihlavě zatím stačí.
89'
Arroyo absolvoval na středu pole tvrdý souboj, po kterém nakonec rozhodčí přisuzuje míč domácím. Ti závěr zápasu takticky dobře zvládají.
88'
Student jihlavského gymnázia, Fares Shudeiwa, dnes dohrál. Svojí premiérovou trefou za áčko možná vystřelil Jihlavě tři body. Na jeho místo jde Stanislav Klobása.
86'
Tomáš Smejkal nedokázal pokrýt přihrávku po levé straně, míč tak berou znovu hosté. Času na srovnání ale ubývá.
85'
Domácí se díky faulu Čapka měli možnost uklidnit a zaútočit, míč však přiliš brzo ztratili. Jde se tak na druhou stranu, na levé straně to však hosté až moc překombinovali a Červ skluzem píchnul balon do zámezí.
83'
Táborsko svůj tlak v posledních minutách stupňuje, Jihlava však zatím veškeré problémy v defenzívě zvládá.
82'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Miroslav Tureček.
81'
Arroyo dostal od Červa další pěkný vzdušný bochánek před branku k zadní tyči. Domácí hráč ale na centr hlavou těsně nedosáhl, navíc zahrál míč rukou, po čemž přichází odpískání přestupku domácímu hráči!
80'
Další sprint pro Vedrala, tentokrát se před něj však dostal Penc a ve spolupráci s brankářem Táborska dostali hrací předmět pod kontrolu.
78'
Táborsko bude zahrávat další z mnoha rohových kopů v dnešním špílu. Zejména ve druhé vlně měli hosté velký tlak, Tolno ale hrál až moc na sebe a jeho nepřesnost stála Jihočechy míč.
77'
V ofsajdu se tentokrát nacházel Smejkal, který si křikl o míč na levém křídle. V závěru sledujeme velmi vyrovnanou hru, gól může padnout na obou stranách.
76'
Červ přiťuknul Shudeiwovi, který ale hrál riskantně zády k brance a nebýt pozorného Štefánka, dost možná byl měl Provazník po pár sekundách pobytu na hřišti velkou šanci.
75'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Zbyněk Musiol, přichází Adam Provazník.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Patrik Schramhauser.
74'
Hra rukou, to je další přestupek, který rozhodčí Franěk signalizuje. Jihlava měla díky tomu takovou zkrácenou verzi rohového kopu, ale nevytěžila z něj nic.
73'
Dybala šermoval v běžeckém souboji s Červem rukama a trefil jej do obličeje, kromě odpískání přestupku také rakovnický sudí Franěk uděluje Dybalovi žlutou.
72'
Z něj ale nic nedostala, přímou střelu Slávik chytil do teplých a okamžitě rozehrával dopředu.
71'
Jsme v poslední dvacetiminutovce zápasu, po zákroku Navrátila se opět bude žlutit, hostující kapitán se tak zapíše do kroniky. Jihlava poté bude kopat přímák.
70'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Matej Dybala.
69'
Vedral v šestnáctce odpadl ze souboje a Jihlavští si přáli penaltu, ale rozhodčí naopak píská útočný faul domácímu hráči.
68'
Vedral ve vápně urval těžký centr pro sebe a sklepával následně na Arroya, který mu kryl záda. Těsně před domácím útočníkem se ale zjevil Boula a odkopl.
67'
Na zemi se ocitli dva hráči Táborska, Tolno poté následně tahal za záchrannou brzdu a takticky přerušil rozvíjející se útok. V přerušené hře následuje ošetření jednoho z hostujících hráčů, který se sám nezvedl.
66'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Tomáš Svoboda.
65'
Pěkný obranný skluz předvedl Vlček proti Majkovi, který sprintoval s míčem do vápna. Takhle je to pouze rohový kop pro Táborsko.
64'
Smejkal si už říkal o míč za obranu, jenže byl v ofsajdu, což mu pomezní rozhodčí i dobře odmával.
63'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Emanuel Tolno.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází David Čapek.
62'
Martin Kučera se pokoušel dostat do vápna přes Lacka, ale neuspěl. Navíc si poté Jihlava vybojovala rozehrávku po útočném faulu Vozihnoje.
61'
Potrestání přichází i na domácí straně. Červ byl v souboji pozdě, skluzem vzal akorát nohy Pence, jako druhý domácí plejer tak vidí žlutou kartu.
59'
Boula u šestnáctky Jihlavy nepříjemně sestřelil jednoho z hráčů Jihlavy, proto dostává po necelé hodině hry žlutou kartu.
59'
Vysočina se ale ubránila, následoval tvrdý odkop až k brance Slávika. Hosté se nicméně ihned rychle vrací dopředu.
58'
Matúš Lacko poslal k zemi přímo před pomezním Musiola, proto budou mít hosté standardku od postranní čáry z nadějného úhlu.
57'
V posledních minutách Jihočeši hodně hru zlepšili. Domácí zatlačili do obranného bloku na polovinu, zatímco Táborsko drží míč na kopačkách a útočí.
56'
Jaroslav Peřina se dostal pod tlak u lajny, následným odkopem jenom trefil Vozihnoje, od nějž šel míč do autu.
55'
Štefánek si ve vzdušném souboji pomohl nedovoleně rukama, proto jeho vyhraný vzdušný souboj rozhodčí Franek zrušil a přisoudil míč Táborsku.
54'
Arroyo v obranné fázi taktéž zdržoval hostující rozehrávku s jasným úmyslem, tudíž to má za žlutou kartu. Prakticky stejný přestupek jako Vozihnoj ve 14. minutě.
52'
Arroyo krásně přehrál dva obránce Táborska a přesunul tím hru na pravou stranu, odkud přišel prostor přihrát pod sebe na Lacka. Domácí kapitán měl míč přímo proti noze, leč z 10 metrů posílá pokus někam do osmé řady!
51'
Fares Shudeiwa rozbíhal další brejkovou situaci, místo nahrávky doprava, kde byl volný prostor, volil ale přihrávku na levé křídlo, kde už ho stínoval obránce Táborska.
49'
Vedral využil toho, že Navrátil v obraně trochu zaspal. Proto nedělal problém domácímu hráči hostujícího kapitána přesprintovat a jít na branku. Vedral se sice dostal ze střeleckého úhlu, jeho následný pokus ale jenom těsně minul zadní tyč!
49'
Nepřidá. Táborsko se zcela v pohodě ubránilo, vytlačilo hru až za vlastní půlku.
48'
Hned jsem to zakřikl. Jihlava si došla pro rohový kop, někteří novináři vedle věří v to, že Jihlava přidá z této situace třetí gól.
47'
Zatím se odehrává hra spíše na středu pole, ani jeden celek se nedostal k nějakému menšímu ohrožení branky jednoho ze soupeřů.
46'
Druhý poločas začal na obou stranách beze změn. Jihlava se zkusila dostat do šance bleskovým výpadem po levé straně, ale neuspěla.
46'
Dynamický první poločas by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první bylo Táborsko jasně lepším celkem, sice Vysočina měla ve třetí minutě šanci, jenže od té doby se hra odehrávala spíše před brankou Číže. Také jako první brankář inkasoval po půlhodině hry, neboť jej po pěkné souhře překonal Leoš Vozihnoj. Posledních 15 minut ale bylo zcela v režii Jihlavy, která předvedla v této pasáží solidní výkon a otočila vývoj zápasu. Nejprve ve 32. minutě srovnal Lukáš Červ po centru od Smejkala, těsně před koncem 45 minut pak na 2:1 dal Fares Shudeiwa.
45+1'
45'
Fares Shudeiwa byl v další brejkové situaci, to se na něj ale seběhli dva hráči Táborska. Těsně předtím, než došlo k jeho pádu, však stihl Shudeiwa poslat přihrávku na Smejkala, jehož slabá střela ale končí v rukavicích Slávika.
44'
Smejkal stáhl hru dozadu, Vysočina se už do žádných větších manévrů pouštět nechce, poločasové vedení o jednu branku by jí plně vyhovovalo.
43'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina se před koncem poločasu dostává do vedení! Na pravém křídle dostal prostor Křišťál, který pobídl centrem v šestnáctce nabíhajícího FARESE SHUDEIWU. Tomu už nedělalo rozhodně žádný problém s nabídnutou pozicí naložit gólově, Slávik byl absolutně bez šance – 2:1!
41'
Vedral dostal do vápna nákop od Křišťála zprava, ale do míče šel jihlavský útočník pozdě. Před ním byl připraven Havrda, který zakombinoval s gólmanem a společně hosté odkopli až za půlku.
40'
Rozběhla se nám poslední pětiminutovka, na půlce kapitán Jihlavy Lacko zašlápl nohu Kučerovi, a proto budou mít hosté rozehrávku.
39'
Arroyo dostával další přihrávku za obranu od Smejkala. Tentokrát to bylo opět ofsajdové a hrotový útočník Vysočiny není zatím příliš vidět, nepočítáme-li nastřelené břevno ze třetí minuty.
37'
Jihlavě se však tento rohový kop příliš nepovedl, Táborsko naopak šlo do útoku, který si hostující hráči vlivem nepřesné přihrávky zastavili ale sami.
36'
Václav Penc před rozehrou rohového kopu na hraně šestnáctky mimo hru seslal k zemi Křišťála, chvíli se debatovalo, jak postupovat dál. Vše ve finále končí bez trestu, rohový kop se během chvilky rozehraje.
35'
Lukáš Červ se dostával do těžké pozice, proto zvolil pořádnou svíci křížem, kterou si nakonec hráči zpracovali a došli si pro rohový kop poté, co byla střílená přihrávka Arroya sražena.
34'
Táborsko následně mělo možnost ohrozit brankáře Červa rohovým kopem, ale ten bez problémů vyboxoval za šestnáctku.
32'
Za dvě minutky je však srovnáno a opět to byla akce z kategorie povedenějších! Smejkal rozehrával faul a z levé strany poslal míč k zadní tyči, kde si obrana Táborska nepohlídala LUKÁŠE ČERVA. Domácí záložník si míč zpracoval a bombou na bližší tyč ze střední vzdálenosti prostřelil Slávika – 1:1!
31'
Domácí se snaží hned odpovídat, Peřina však nedal dobře krátkou přihrávku na Smejkala a míč tak skončil za postranní čárou.
30'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce Táborska, které se zaslouženě dostává do vedení! Všechno se to rozhodlo už na levém křídle, kde krásný průnik předvedl Majka, zbavil se dvou protihráčů a předložil míč do vápna, kde byli hned tři hráči. Poslední slovo měl nakonec LEOŠ VOZIHNOJ, který pohodlně z malého vápna doťukl do míst, kam Číž neměl šanci na přesun – 0:1!
28'
Domácí rychle rozehráli přestupek na útočné půlce a šli na to přes pravou stranu. Táborsko ale vytlačilo soupeře až skoro k jeho vlastní brance.
27'
Na levém křídle předvedl individuální akci Smejkal, ve vápně jej ale dobře tělem odstavil Icha. Vypadalo to původně na rohový kop, rozhodčí Franěk ale jednoznačně signalizuje odkop od kasy.
26'
Z hloubi pole Boula hledal vepředu Musiola, ten by ale vybíhal z ofsajdu, což věděl. Proto ani centr nehrál a nechal zapojit se do hry brankáře Číže.
25'
Fares Shudeiwa dostal prostor na útočné polovině a kolmicí vyslal do úniku Smejkala. Ten se však nacházel v těsném ofsajdu, který je mu signalizován.
24'
Vozihnoj sice prohrál vzdušný souboj u střídačky Jihlavy, mrzet jej to ale nemusí, neboť Červ hlavičkoval jenom do zámezí.
22'
Jakub Navrátil cítil, že by pokus hrát vzadu s gólmanem mohl být riziko, vzhledem k napadajícím hráčům. Proto zvolil cestu odkopu a Vozihnoj si zpracoval na prsa. Následně centroval do šestnáctky na Musiola, který ale nenačasoval výskok optimálně a balon nad ním jenom prolétl.
21'
Následně byl ale Smejkal faulován na levém křídle a sám se postavil k rozehrávce přímáku, jeho centr v pohodě sbírá Slávik do rukavic.
21'
Vedral se v šestnáctce srazil s Lackem, což znemožnilo Jihlavě pokračovat v dobře rozběhnutém útoku.
19'
Jaroslav Peřina uspěchal rozehrávku a kopl míč přímo do Vozihnoje, následná nahrávka na Majku však byla už ofsajdová.
18'
Petr Plachý se dostával k míči po krátké přihrávce po lajně, v momentě, kdy chtěl ale střílet, tak byl zdvojen a čistým způsobem balonu zbaven.
17'
Matej Slávik poslal pořádnou bombu z výkopu až skoro před vápno Jihlavy, z čehož vzešla šance Kučery. Jeho tvrdý pokus z úhlu Číž vyškrábl nad břevno! Táborsko má tak rohový kop.
16'
Domácí zkoušeli táhnout útok po pravé straně, tam ale neprošli přes obranu Jihočechů. Ti tak budou mít přesně na středové lajně vhazování.
15'
Vedral byl adresátem rozehrávky přímáku, jenže v těžké pozici střílel vysoko nad.
14'
Vozihnoj poté navíc úmyslně zdržoval domácím možnost rozehrát, za což vidí jako první hráč dnešního zápasu žlutou kartu.
14'
Jiří Boula si pomohl při osobním souboji přidržením soupeře zezadu. Jihlava dostává standardku z velmi nadějné pozice.
12'
Rychlá kombinační hra Táborska rezultovala až v příliš horlivou hru dopředu a ztrátu míče. Domácí poté šli do rychlého protiútoku, který hosté ubránili jenom za cenu faulu.
11'
Arroyo ztratil na středovém kruhu hrací předmět a Táborsko šlo do rychlého kontru, který Vysočina hasí tím, že poslala míč až na podélnou tribunu.
10'
Veškeré další vzrušení při rohu ale bylo zbytečné, neboť už v momentě, kdy se míč snášel do vápna, pískal rozhodčí Franěk útočný faul.
9'
Luis Arroyo ostře fauloval na půlce Ichu. Táborsko rychle rozehrávalo, nákop do šestnáctky odklízí Vlček, hosté tak mají další roh, již třetí v tomto zápase.
8'
Domácí sice v první chvíli roh ubránili, během chvilky ale čelili druhé vlně. Té sice čelíme všichni, když to ale vztáhneme na fotbal, Vozihnoj střílel na branku z úhlu, Číž má míč pevně v rukavicích.
7'
Hosté v prvních minutách mají herní převahu, tentokrát si došli pro další rohový kop, avšak z druhé strany.
6'
Stáčený centr na zadní tyč jihlavské defenzívě propadl a obrana Vysočiny nepůsobí příliš jistě v prvních minutách. Nikdo z hostí ale nedokázal míč usměrnit do kasy, ba jej i jenom zasáhnout.
5'
Na pěkný centr z levé strany od Plachého si ve vápně nabíhal Musiol, Štefánek odvrátil míč na rohový kop.
4'
Na druhé straně se příliš neshodli Číž s Křišťálem a mohla z toho vzniknout možná i fatální chyba, která by dostala Táborsko do vedení. Naštěstí pro domácí to ale řešil odkop do autu.
3'
Několik osobních soubojů svedli hráči u střídačky Táborska, nakonec to vyznělo lépe pro Vysočinu, která měla tutovku! Obrana hostí totiž naprosto propadla a Luis Arroyo po pasu za obranu byl sám před Slávikem. Jenže střelu pod břevno nenatlačil a napálil tak jenom brankovou konstrukci!
2'
Smejkala, který si zpracoval centr do běhu, zastavil u lajny Penc, Jihlava však může v útoku pokračovat nadále.
1'
Marek Icha raději od lajny vytáhl hru zpět k brance, odkud přišlo přenesení hry na levou stranu. Tam ale byli jenom jihlavští obránci, kteří jenom poslali míč do zámezí. Táborsko tak bude mít vhazování.
1'
Zápas 11. kola v Jihlavě začíná, výkop budou mít hostující hráči, kteří v mrazivém počasí podniknou první útok.
1'
-11'

FC Vysočina Jihlava: Číž – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko, Červ – Arroyo, Shudeiwa, Smejkal – Vedral.
Náhradníci: Jágrik – Horák, Tureček, T. Svoboda, Ševčík, Křivánek, Klobása.

FC MAS Táborsko: Slávik – Icha, Penc, Navrátil, Havrda – Vozihnoj, M. Kučera, Boula, P. Plachý – Majka, Musiol.
Náhradníci: Pecháček – Brabec, Tolno, Čapek, Provazník, Dybala, Schramhauser.

Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Pečenka.
Táborsko jako staronový účastník druhé ligy, které postoupilo z ČFL po loňském nedohraném ročníku, má jasný plán v lize, což je udržení se. V poslední době se však nedaří, z posledních pěti zápasů z toho byly rovnou čtyři utkání s prohrou, pokud do toho započítáme pohárovou prohru s Budějovicemi. Poslední tříbodový import se tak datuje do 11. listopadu, kdy vyhrálo na hřišti malátného Vyšehradu 2:0.
Jihlava hodně omladila, navíc se musela potýkat s určitými finančními problémy, proto do letošního ročníku vstoupila s velice mladým týmem, který spíše sbírá zkušenosti. Pod vedením trenéra Aleše Křečka se Vysočině daří v rámci možností. I samotný kouč pochválil v posledních utkáních nasazení svého celku, ale vytýkal týmu lepší koncovku.

Z posledních pěti utkání vytěžila Jihlava čtyři body, a to za divokou remízu na Dukle (3:3), poslední tříbodový import přišel na hřišti Vlašimi tím nejtěsnějším rozdílem (1:0).
Mrazivé středeční odpoledne z Jihlavy! V rámci jedenáctého kola se v krajském městě Vysočiny odehraje souboj mezi domácí Jihlavou a Táborskem. Bude to důležitý souboj o body, které jsou v rámci vylepšení si postavení v tabulce druhé ligy potřeba.

V Jihlavě začínáme od 13:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.