Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Třinec - 30. května 2021   15:00

Líšeň
Líšeň
18' Rolinek
1:1
(1:1)
Třinec
Třinec
26' R. Vaněk I.
Líšeň
Veselý – Lutonský, Jeřábek, Otrísal, Bednář – O. Ševčík (C) (61. Szotkowski) – Rolinek (61. Reteno Elekana), Matocha, Málek, Pašek (82. Minařík) – Zikl (89. Fall).
Vítek – Minařík, Šteigl, Szotkowski, Reteno Elekana, Fall, Demeter.
Dorušák P. – Mojžíš J., Melichar V.
425 diváků
Třinec
Adamuška – Janoščín, Foltyn, Bedecs (C) – Hýbl (55. Bolf), Weber (83. Attah), R. Vaněk I., Omasta – Cienciala, Samiec, Stáňa (77. Celba).
Pastornický – Buneš, Celba, Bolf, Nieslanik, Attah, Gáč.

Fotbalisté Líšně si nyní užívají ceremoniál po nejlepší sezóně v historii klubu. Ode mne je to dnes již vše. Přeji pěkný podvečer a někdy opět na počtenou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:7.
Vyrovnané utkání mezi celky SK Líšeň 2019 a FK Fotbal Třinec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Oba góly padly v prvním poločase, v to m druhém jsme pak mnoho šancí neviděli.
90+3'
90+1'
Asistent trenéra hostujícího celku Tomáš Jakus byl po červené kartě vykázán ze střídačky.
90+1'
Žlutou kartu dostává Erik Otrísal (SK Líšeň 2019).
Žlutou kartu dostává Jan Vítek (SK Líšeň 2019).
90'
Nejvíce vypjatá situace přichází v samotném závěru, kdy byl zfaulován Otrísal, který si svíjí v bolestech. Hráči obou celku si vyměňují nějaké peprné poznámky. Otrísal mezi za pomoci lékaře odchází na střídačku.
89'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Lamine Fall.
88'
Ač se Reteno Elekana hodně snažil, rychlý centr na pravém křídle dostihnout nedokázal. Nyní bude naopak odkopávat Adamuška.
87'
Ani hosté na druhé straně neuspěli. Míč skončil mimo bránu a domácí gólman tak bude odkopávat.
86'
Do vápna hostujícího celku letěly hned dva centry v krátkém sledu. Oba byly odvráceny a celá situace skončila střelou zpoza vápna do rukavic brankáře Adamušky.
84'
Rohový kop byl odvrácen mimo pokutové území, zpoza něhož přišla přízemní střela. Míč ovšem letěl hodně mimo.
83'
Attah hned po příchodu provětral obrana domácích. Otrísal mu ale nedovolil nic více než rohový kop.
83'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Christian Attah.
82'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Václav Minařík.
81'
Na druhé straně už to bylo podle pravidel a míč po přízemní střele jen o kousek minul bližší tyč domácí brány.
79'
Pěkná akce líšeňského celku skončila až v bráně. Málek si počínal hezky a poslal míč na levou stranu volnému Elekanovi, ten stál ovšem v ofsajdovém postavení.
78'
Reteno Elekana znovu došel až k rohu hřiště. Nevím proč, ale vypadalo to, jako by se snažil šetřit čas. Líšeň ovšem nevede a navíc jí v zápase prakticky o nic nejde. Asi jen náhoda.
77'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Bronislav Stáňa, přichází Josef Celba.
75'
Poměrně riskantně ale zato efektně si v rohu hřiště počínal Reteno Elekana, který se kličkou zbavil protihráče a následně míč poslal daleko od brány.
74'
Málek vedl protiútok svého týmu a hledal Szotkowskiho. Jeho přihrávka ovšem přesná nebyla a míč tak skončil až u gólmana Adamušky.
73'
Nyní si na pravé straně hezky počínal Zikl, i on byl ale proti přesila bezradný. Míč se ale odrazil k Paškovi, který jej poslal do vápna. Tam ovšem Reteno Elekana hlavičkový souboj nevyhrál.
72'
Pašek si sice na pravé straně dokázal hodit míč kolem Bolfa, druhý bránící hráč už ale před ním ve skluzu dokázal odpálit.
70'
Michal Bednář odklidil centr z pravého křídla na rohový kop. Ten byl nakonec zakončen hlavičkou, míč ovšem letěl přesně na Veselého.
69'
Ofsajd přerušuje akci třineckého celku, k míči se tak dostanou domácí hráči.
67'
Nyní už to měl Adamuška složitější. Střela Szotkowskiho letěla prakticky na něj, hostující gólman ovšem míč jen vyrazil před sebe a měl co dělat, aby se k němu dostal dříve než hráči soupeře.
67'
Přihrávka Retena Elekany nejspíše na Paška povedená nebyla a míč tak skončil až i brankáře Adamušky.
65'
Tomáš Weber zahrál volný kop, našel ovšem jen hlavu soupeře a žádné šance jsme se tak znovu nedočkali.
64'
Nyní se snažili na útočné polovině něco vymyslet domácí, to se jim ovšem nepodařilo. Adamuška zatím ve druhé půli neměl snad žádnou práci.
62'
Michal Bednář kopl standardní situaci nakrátko. Pašek se mu vzápětí pokoušel míč vrátit, první se k němu ovšem dostal bránící hráč.
61'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Guy Reteno Elekana.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Ondřej Ševčík, přichází Marek Szotkowski.
60'
Třinec je i nadále aktivnější, protiútok po levé straně ovšem skončil jen nepřesnou přihrávkou do druhé vlny.
59'
Nyní se míč dostal k Janoščinovi na levou stranu vápna a hostující hráč jej hned posílal ještě více do ohně. Trefil ovšem jen bránícího hráče.
58'
Ani další nákop Třince neslavil na útočné polovině úspěch, míč doskákal až k brankáři Veselému.
57'
V posledních desítkách sekund kombinovala zejména zadní řada hostujícího týmu, Janoščin se nakonec pokusil vysunout svého spoluhráče na levém křídle, jeho přihrávka ovšem byla až příliš razantní.
55'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Jakub Bolf.
54'
Matěj Hýbl zůstal na zemi a nyní je v péči lékaře, Zvedá se sám, střídání se ale nevyhne.
53'
Lutonský uspěl ve hlavičkovém souboji a odklidil míč do zámezí, vhazovat tak budou hráči hostujícího celku.
52'
Málkův centr z rohového kopu našel na malém vápně Paška, ten ovšem ve skvělé pozici míč netrefil dobře a nezakončil tak.
51'
Jiří Janoščin na levém křídle nepřihrál přesně a při snaze se k míči znovu vrátit se dopustil nedovoleného zákroku.
50'
Paškův centr z pravého křídla nebyl vůbec špatný, jeho spoluhráči ovšem ani nadvakrát nedokázali přes hradba soupeře zakončit na bránu.
49'
Dobře zapracovala i defenziva domácího celku, který nejprve odvrátila centr a následně i zablokoval střelu zpoza pokutového území.
47'
Domácí tým zahrával standardní situaci od levé postranní čáry. Centr ovšem skončil jen u bránícího Vaňka, který míč usměrnil na svého gólmana Adamušku.
46'
Vypadalo to, že Erik Otrísal poslal v souboji se soupeřem míč do zámezí, nakonec ale bude vhazovat právě jeho tým.
46'
Dnešní utkání sleduje 425 diváků.
První půle zápasu končí. Třinec měl v jejím úvodu několik dobrých šancí, brankář Veselý ale svůj tým podržel. Do vedení tak šla v 18. minutě Líšeň. Málek skvěle našel Martina Rolinka, jehož pokus z levé strany vápna znamenal stav 1:0. Třinec ovšem brzy srovnal a bylo to z pokutového kopu, který proměnil Richard Vaněk. Z celkového hlediska měli o něco více ze hry hráči hostujícího celku, žádný další gól ale už nepadl. Stane se to ve druhém poločase?
45+3'
45+2'
I tentokrát si ovšem domácí defenziva s rohovým kopem soupeře dokázala bez větších obtíží poradit.
45+1'
Třinec bude kopat rohový kop poté, co si jej vybojoval na levé straně.
45'
V prvním poločase nás čekají ještě dvě nastavené minuty.
43'
Hosté zahrávali standardní situaci, Hrozba byla odvrácena, ovšem vzápětí přišel další centr. Celé to skončilo střelou přesně doprostřed brány, kterou si domácí gólman Veselý pohlídal.
42'
Žlutou kartu dostává Ondřej Ševčík (SK Líšeň 2019).
41'
Ten navíc nebyl dobře kopnutý a domácí brankář tak vzápětí bude odkopávat od své svatyně.
40'
Lukáš Ciencala zkusil poslat chytrou přihrávku za obranu nabíhajícímu Stáňovi. Defenziva domácího celku ovšem zapracovala dobře a bude z toho pouze roh.
39'
Matěj Hýbl poslal přibližně na polovině hřiště u postranní čáry k zemi Paška. Rozhodčí si toho všiml a odpískal faul.
38'
Nyní domácí gólman zasahovat nemusel. Střela soupeře, který se hezky uvolnil, bránu hodně minula.
37'
Jednoduchý zákrok pro Veselého, který se natáhl proti slabé střele z hranice pokutového území.
36'
Zápas je zatím poměrně vyrovnaný v posledních minutách, nemá ani jeden z týmů nějakou větší převahu.
35'
Ofsajd přerušuje akci hostujícího týmu, rozehrávat tak budou fotbalisté Líšně.
33'
Na pravém křídle se k míči pokoušel protlačit Málek, to se mu nakonec ve spolupráci se spoluhráčem povedlo. Jeho následná přihrávka do vápna ovšem nebyla přesná.
32'
Rolinek si hezky narazil se Ziklem a hnal se dopředu, v souboji s obráncem si ovšem podle rozhodčího počínal nedovoleně, je mu tak odpískán faul.
31'
Tentokrát už musel brankář Slezanů zasahovat. To se mu povedlo a míč skončil v jeho rukavicích.
30'
Rohový kop domácího celku kopnutý na bližší tyč byl odvrácený dvojicí obránců hostujícího týmu.
28'
Tomáš Weber střílel zpoza vápna, jeho pokus ovšem příliš povedený nebyl a navíc trefil obránce.
27'
Zikl si pokryl míč a pokusil se jej přihrát spoluhráči do druhé vlny, jeho pas byl ale příliš slabý a balon tak k adresátovi nedojel.
26'
Třinec právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil RICHARD VANĚK, který si s nabídnutou šancí poradil s přehledem a poslal míč do protipohybu gólmana k pravé tyči.
25'
Žlutou kartu dostává Martin Foltyn (FK Fotbal Třinec).
25'
Hostující tým čeká po faulu na Samiece pokutový kop!
24'
Zajímavý centr z levé strany se snášel k Martinu Samiecovi do vápna. Hostující útočník na něj ale nakonec o malý kousek doskočit nedokázal.
22'
Jejich poslední akce byla zakončena nepřesnou střelou. Adamuška tak bude odkopávat od své brány.
21'
Domácí fotbalisté pokračují v kombinační hře a snaží se najít další skulinu v obraně soupeře...
19'
Hosté v posledních minutách už nebyli tak aktivní a nyní navíc už prohrávají. Uvidíme, jak se s nepříznivým stavem popasují.
18'
Líšeň právě vstřelila branku!
Domácí tým se ujímá vedení. Marvani se vydali do protiútoku, Jaroslav Málek si pěknou přihrávkou vzduchem do běhu všiml MARTINA ROLINKA, který přízemní střelou dokázal prostřelit hostujícího gólmana. Míč projel Adamuškovi pod rukavicí.
16'
Tentokrát to už pro hostujícího gólmana bylo mírně složitější, ani střela v z velkého úhlu ho ale nepřekvapila.
15'
Lutonský se nedokázal dostat k míči, který před ním ukopl obránce. Jeho tým ovšem bude vhazovat.
14'
Jednoduchá práce pro Adamušku, který shrábl centrovaný míč z levého křídla ze svého pohledu.
13'
Domácí se již v posledních desítkách sekund vymanili z talku soupeře a naopak se snaží něco vymyslet v útoku. Zatím je to bez úspěchu.
11'
Veselého výkop skončil znovu u Zikla, který se snažil rychle vydat směr brána. Hosté jej ovšem bleskově odzbrojili.
10'
Hosté jsou zatím hodně aktivní a Veselý má v bráně co dělat. Nyní chytl další tutovou šanci, když ve skoku vyrazil míč po střele z pravé strany na rohový kop!
9'
Po dalším zblokovaném pokusu si pak hosté kopli rohový kop, ten však k ničemu nebezpečnému nevedl.
8'
Ševčík lehce podklouzl a to znamenalo více místa pro Webere, hostující fotbalista ovšem následně trefil jen soupeře.
7'
Nákop brankáře Veselého si sklepl Zikl, který byl vzápětí poslán k zemi. Domácí se tak k míči vrátí zpět.
6'
První příležitost nyní přišla i na druhé straně, celá situace však skončila tím, že se míč po bloku ocitl v rukavicích Adamušky.
5'
Matocha ukopl míč před soupeřem a balon se následně snažil dohnat Lutonský. To se mu ovšem nepodařilo a Třinečtí tak budou vhazovat.
4'
Nyní už se Veselý ovšem jen modlil, aby míč nezapadl do brány. Hosté totiž zahrávali roh a nechybělo mnoho, aby se po těsné hlavičce dostali do vedení.
3'
Velká šance pro Bronislava Stáňu, který nabíhal na Veselého sám z pravé strany vápna. Domácí gólman ale potvrdil svou kvalitu a střelu soupeře zneškodnil!
3'
Jaroslav Málek se z pravé strany dostal do pokutového území, míč si ovšem nakopl až moc a při snaze přihrát upadl.
2'
Erik Otrísal nakopával míč po pravém křídle do běhu Pakovi. Tento centr byl ovšem na domácího fotbalistu příliš dlouhý.
1'

SK Líšeň 2019: Veselý – O. Ševčík (C), Bednář, Jeřábek, Pašek, Otrísal, Málek, Lutonský, Rolinek, Matocha, Zikl.
Náhradníci: Vítek – Minařík, Šteigl, Szotkowski, Reteno Elekana, Fall, Demeter.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Hýbl, R. Vaněk I., Janoščín, Weber, Samiec, Foltyn, Bedecs (C), Omasta, Cienciala, Stáňa.
Náhradníci: Pastornický – Buneš, Celba, Bolf, Nieslanik, Attah, Gáč.

Rozhodčí: Dorušák P. – Mojžíš J., Melichar V..
Poslední vzájemný ligový zápas obou soupeřů se uskutečnil hned v prvním kole 22. srpna 2020. Domácí Třinec se sice dvakrát dostal do vedení, Líšeň ovšem v obou případech srovnala krok a v 75. minutě si navíc gólem Davida Kršky dokonce zajistila vítězství 2:3.
Bude se jednat o poslední kolo soutěže. Domácí Líšeň má již jisté druhé místo, protože její náskok na třetí Prostějov činí šest bodů. Je také jasné, že vedoucí a postupující Hradec Králové už nikdo nedostihne. Z pohledu Třince to ovšem bude zajímavější. Slezané totiž na sedmé příčce uzavírají první polovinu tabulky, za nimi je to ovšem divočina. V rozmezí pouhých dvou bodů se totiž nachází kromě Třince dalších pět klubů, takže hosté mohou v případě prohry ještě klesat do nižších pater. Stane se tak, nebo celek z Moravskoslezského kraje proti ve formě hrajícímu brněnskému týmu nějaké body urve?
Zdravím vás u 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Společně se zaměříme na souboj týmů SK Líšeň 2019 a FK Fotbal Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.