Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Vlašim - 26. září 2020   16:30

Líšeň
Líšeň
2' Málek
1:0
(1:0)
Vlašim
Vlašim
Líšeň
Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Pašek (86. Minařík), Málek (76. Demeter), Krška (77. Matocha), Lutonský – Szotkowski (64. T. Machálek), Silný (86. Rolinek).
Malecký – Šenk, Minařík, T. Machálek, Matocha, Demeter, Rolinek.
Ondřej Lerch – Pavel Vlasjuk, Zdeněk Dobrovolný
SK Líšeň
Vlašim
Řehák – Broukal, J. Štochl, Zukal – Ruml, Průcha (76. Daniel Kozel), Blecha, P. Breda – Dias (86. Ogiomade) – Janda (C) (25. Vrána), Červenka (76. Firbacher).
Vliegen – Vrána, Diamé, Daniel Kozel, Zinhasović, Firbacher, Ogiomade.

To je z Brna pro dnešní chladné odpoledne vše, budu se těšit zase příště. Například u pohárového duelu mezi Líšní a Jabloncem. Pěkný den.
Líšeň se tak dostává na druhé místo tabulky po výhře 1:0 nad dnešním soupeřem. Na body se hodně nadřela, ale i to se počítá.
Máme dohráno. Domácí Líšeň vybojovala tři body, na které se ovšem hodně nadřela. Úvod utkání měla slibný, ve 2. minutě se trefil Málek, ale pak to byla spíš nuda v Brně. Mnoho zajímavého jsme neviděli, větší aktivitou hýřili hosté, kterým ale chyběla kvalita v koncovce. Nějaké pokusy byly, ale k vyrovnání to nevedlo.
90+3'
90+2'
Domácí stále drží míč, navíc vybojovali standardku, Vlašim se nemůže dostat do nějaké vážnější šance.
90+1'
Líšeň brání hubený výsledek, s míčem je u Řehákovy brány a drží čas.
90'
Nakonec se nastavují tři minuty nad rámec druhého poločasu.
90'
Petr Breda měl na hlavičce vyrovnání. Jeho hlavička byla dostatečně prudká, ale zamířila pouze do rukavic Veselého, který vytahuje důležitý zákrok.
89'
Veselý chytá hlavičku Štochla, která mířila k levé tyči. Hosté zkouší v závěru vše možné, aby získali z Brna alespoň bod.
88'
Dá se očekávat, že rozhodčí nastaví minimálně čtyři minuty.
87'
Hosté v závěru drží míč, ale jsou daleko od Veselého brány.
86'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Václav Minařík.
86'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Martin Rolinek.
86'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Lucas Dias, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
86'
To bylo na Lutonského dlouhé, míč končí v zámezí. Bude se znovu střídat.
85'
Líšeň nikam nepospíchá, navíc bude rozehrávat standardku.
84'
Střídající Firbacher znovu v jakés takés šanci, zkoušel to hlavičkou, ale znovu to bylo nepřesné. Čas se hostům docela krátí.
83'
Poslední minuty jsou opět kostrbaté, mnoho chyb, hra je rozkouskovaná.
82'
Kučera chtěl rozhodit míč po straně, konkrétně na pravou, kde bývá Silný, ale ten tam zrovna nebyl a míč byl jen odevzdán soupeři.
80'
Deset minut a nějaké drobné k tomu do konce dnešního mače, který toho bohužel mnoho zajímavého nenabídl.
79'
Střídající Firbacher si šteloval míč na levačku, ale v poslední moment mu do jeho rány vložil nohu Kučera.
77'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází David Krška, přichází Marek Matocha.
76'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Daniel Kozel.
76'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Patrik Demeter.
76'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Filip Firbacher.
75'
Chystá se střídání, pravděpodobně bude kouč Valachovič zasahovat do sestavy.
73'
Akce skončila rychle, domácí faulovali.
72'
Po Málkově standardce se k míči dostal Krška, ale po jeho zásahu si hosté poradili. Nicméně za cenu teprve druhého rohu pro Líšeň.
71'
Žlutou kartu dostává David Broukal (FC Sellier & Bellot Vlašim).
69'
Asi nejlepší roh zápasu. Dias to zkusil rovnou od praporku překonat brankáře a tomu musel pomoct obránce, který vyhlavičkoval dobře zakroucený míč z prázdné brány.
68'
Průchu si pohlídal Jeřábek, ovšem za cenu už jedenáctého rohu pro Vlašim.
67'
Lutonský po centru Silného vystaven do ofsajdu, jeho pokus se tak počítat do statistik nebude.
66'
Na rohy aktuálně 1:10 pro Vlašim, i to hovoří o aktivitě tohoto týmu. Aktuálně však u míče hráči Brna.
66'
Vlašim dál kouše, zahrávat bude další roh.
65'
A právě autor poslední šance domácích odchází do kabin, Líšeň poprvé střídala.
64'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Szotkowski, přichází Tomáš Machálek.
64'
Po delší době střela a šance Líšně. Szotkowski to vzal na sebe, ale jeho střela byla nepřesná.
63'
Domácí se stále brání a jen odkopávají míče do bezpečí.
61'
No a další tutovka pro hosty. Marek Červenka unikl domácí obraně a vyslal na Veselého prudkou střelu, kterou však brněnský brankář v poslední chvíli likviduje.
60'
Tu naopak budou mít teď Marvani, kteří v chladném počasí budou zahrávat trestňák.
59'
Sražená střela Bredy znamenala roh. Poté se však hosté dopustili faulu a je po šanci.
58'
Líšeň je poměrně pasivní a koleduje si. Vlašimští jsou nyní lepším mužstvem.
57'
Obrovská šance pro Vlašim. Mohlo být vyrovnáno, po centru Bredy se dostal k hlavičce Michal Vrána a jeho pokus skončil těsně nad břevnem brněnské brány.
56'
Vlašim poslední minuty nehraje špatně, je aktivní a hrozí nebezpečnými centry.
54'
Paškův prudký centr zamířil přesně do rukavic Řeháka. Poté střílel Blecha a po odrazu od Ševčíka z toho bude roh.
53'
Paškův pas byl o poznání lepší, už se k němu natahoval Silný, ale toho si soupeř dnes velmi pozorně hlídá.
51'
Další střelecký pokus vyslal Dias, byla to rána z velké dálky a skončila hodně vedle.
50'
Michal Vrána se dostal až za obranu a kdyby lépe vystřelil, Veselý by měl velké starosti. Takhle jen trefil nohu Jeřábka, od které se míč odrazil mimo tři tyče.
49'
Málkův přetažený centr nenašel ve vápně adresáta. Řehák rozehraje míč od svého pracoviště.
47'
Líšeň ve druhém poločase poprvé zahrozila, Silný podržel míč a čekal až mu naběhne na hranici vápna Lutonský, ten sice prudce vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný.
46'
Druhá část začala výkopem domácích, kteří však míč ihned ztratili a do brejku mohli jít hráči v zelených dresech.
46'
Pokračujeme v 17:30 a snad nám pánové na hřišti nabídnou mnohem lepší podívanou.
Domácí vstoupili do utkání výborně, hned ve druhé minutě založil Lutonský akci, kterou gólově zakončil Jaroslav Málek. Prvních zhruba patnáct minut jsme sledovali pohledný fotbal, stále se něco dělo, ale pak upadlo tempo utkání do průměru. Sledovali jsme mnoho chyb, špatné centry a především žádné šance na obou stranách. Vše zůstalo jen u náznaků.
Rozhodčí Ondřej Lerch nenastavil ani minutu a posílá hráče rovnou do kabin za stavu 1:0 pro Líšeň.
45'
44'
Veselý v pohodě kryje centrovaný míč a hned založil útok. Jenže ani ten nebyl zrovna dvakrát přesný.
43'
Roh pro Vlašim krátce před pauzou.
42'
Hlavička kapitána Ševčíka byla sice přesná, ale o něco slabší a tak si Řehák v pohodě došel pro míč.
40'
Další a další přetažené centry domácích, všechny míče létají mimo nebezpečné Řehákovo území.
39'
Poslední minuty patří domácím fotbalistům, kteří nehrají špatně, ale něco v té hře přeci jen chybí. Určitě lepší a přesnější centry a souhra.
37'
Nic nebezpečného se před Řehákem nestalo, brankář může rozehrát a uklidnit svůj mančaft.
36'
Ovšem teď se hosté nedomluvili při rozehrávce a bude z toho vcelku laciný roh pro brněnský tým.
34'
Zhruba deset minut před koncem poločasu se domácí snažili něco vymyslet v útoku, ale vázne kombinace. V posledních minutách sledujeme řadu nepřesností.
33'
Žlutou kartu dostává Michal Jeřábek (SK Líšeň).
31'
Veselý může zůstat v klidu, žádné nebezpečí se před jeho svatyní neudálo.
30'
První větší šance také pro Vlašim. Z dvaceti metrů vypálil Blecha a skákavý míč musel Veselý vyrazit do bezpečí. Následně kopou hosté roh.
29'
Krška zkusil technickou střelu, ovšem míč poslal přímo doprostřed brány, kde stál připravený gólman Řehák.
29'
Krška si chystá míč na nebezpečnou standardku. Těsně před hranicí vápna se odehrál faul na domácího Málka a sudí Lerch ukazuje jasně, že se bude kopat přímák.
28'
Po něm však přišel útočný faul a bude se kopat od brněnské brány.
27'
A nyní bude rušno u Veselého, neboť Vlašim bude zahrávat roh.
26'
Líšeň opět hrozila z levé strany, Szotkowski však svůj centr přetáhl.
25'
Trenér Daniel Šmejkal poprvé zasahuje do sestavy, těžko říct, zda to bylo pro zranění, ale každopádně kapitán Janda odešel do kabiny.
25'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ladislav Janda, přichází Michal Vrána.
24'
Hosté budou střídat...
23'
Čekáme na nějakou větší šanci, poslední minuty jsou hodně opatrné.
22'
Szotkowski pěkně potáhl míč středem vápna a hledal kolegu Silného, ten byl ale v těsném ofsajdu.
20'
Počáteční tlak Marvanů je fuč, u míče jsou častěji hráči v zelených dresech, kteří se logicky snaží co nejrychleji vyrovnat.
19'
Veselý musel řešit malou domů, kterou málem vystihl Červenka, to nebyla vůbec špatná šance. Chyběl kousek, aby Červenka udělal kličku a míč by dopravil do sítě.
17'
Škoda pro domácí, slibný kontr skončil v zárodku, Lutonskému se nepodařilo poslat spoluhráče do přečíslení. Na druhé straně hosté přetahují svůj centr a Veselý může v klidu rozehrát.
16'
Lutonského další ostrý centr do vápna, který musel Řehák řešit. Už na něj zle dotíral Silný.
15'
Teď se pro změnu snaží s výsledkem něco udělat Vlašim, která kombinuje s míčem.
13'
Po centru Málka se odražený míč dostal k Lutonskému, jehož prudká pumelice šla kousek mimo. Diváci mu za jeho pokus zatleskali.
12'
Trestný kop pro Líšeň z dobré vzdálenosti. Málek si chystá míč.
11'
Další akce Líšně končí útočným faulem Paška. Krátce před tím zkoušel své štěstí Silný, nepodařilo se mu však zakončit.
10'
V chladném podzimním počasí se hraje zajímavý fotbal, a jak říká klasik, pořád se něco děje.
9'
Žlutou kartu dostává Ladislav Janda (FC Sellier & Bellot Vlašim).
8'
Zase ten míč proletěl až na malé vápno, kde si Líšeň zatím nepočíná dobře, soupeř však zatím chybičky netrestá.
7'
Standardka pro Líšeň, ale neměla dlouhého trvání. Hosté šli naopak do rychlého brejku, který končí sraženou střelou a následným rohem.
5'
A po něm se dějí věci. Roh proletěl malým vápnem a hned tři hráči v zelených dresech se snažili zakončit, nejblíž byl Broukal, ale ani ten nakonec nezakončil. Mnoho nechybělo a bylo by vyrovnáno.
4'
Na druhé straně centroval do vápna Breda a po ráně Červenky přišlo zablokování od Jeřábka. Možná i mírně rukou, rozhodčí ale pustil hru. Vlašim má roh.
3'
Po levé straně pelášil Szotkowski, znovu to byl ostrý centr do vápna, ale tentokrát si Vlašim poradila.
2'
Líšeň právě vstřelila branku!
Tak to je parádní úvod do dnešního mače. Lutonský potáhl míč po levé straně hřiště, dostal se až na velké vápno, odkud však poslal míč na penaltový puntík, kde stál připravený zakončit JAROSLAV MÁLEK. Ten se s ničím dlouho nepáral a poslal míč nekompromisně pod břevno.
1'
Duel začal, výkop měli hosté. Jdeme na to.
1'

SK Líšeň: Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Pašek, Málek, Krška, Lutonský – Szotkowski, Silný.
Náhradníci: Malecký – Šenk, Minařík, T. Machálek, Matocha, Demeter, Rolinek.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Broukal, J. Štochl, Zukal – Ruml, Průcha, Blecha, P. Breda – Dias – Janda (C), Červenka.
Náhradníci: Vliegen – Vrána, Diamé, Daniel Kozel, Zinhasović, Firbacher, Ogiomade.

Rozhodčí: Ondřej Lerch – Pavel Vlasjuk, Zdeněk Dobrovolný.
Líšni se zatím v nové sezoně poměrně slušně daří, i když si asi Marvani uvědomují, že mohli mít i o nějaký ten bodík navíc. Po dvou výhrách, v Třinci a s Blanskem přišly pro změnu dvě remízy. Domácí ztráta s Varnsdorfem určitě mrzí, neboť byli Brňané jasně lepší. Naopak bod z Jihlavy se určitě počítá. Uvidíme, jak dopadne tento duel, ve kterém jsou hráči Líšně mírným favoritem.
FC SB Vlašim, měl ve středu hrát odložené utkání třetího kola v Třinci. Zápas však byl opět odložen. Tentokráte ve zrušení utkání nemá prsty covid, nýbrž havárie na dálnici u Brna, kde autobus s hráči uvízl v dlouhé koloně a nebyl schopen sjet na objízdnou trasu, aby k utkání dorazil do stanoveného výkopu. Fotbalisté Vlašimi se vrátili domů.

Celek Vlašimi má oproti soupeřům jen poloviční počet mistrovských zápasů. V letní přípravě si vedl celek dobře, až na porážku od Blanska. Pohárový zápas jí Srbice odevzdala bez boje. V lize Vlašim nastřílela Ústí pět branek, v Hradci v dohrávce prvního kola podlehla jen těsně 0:1.
Pěknou sobotu přeji z fotbalového stadionu v brněnské Líšni. Dnes se můžeme těšit již na páté kolo druhé nejvyšší soutěže – Fortuna národní ligy. Brnu se na začátku soutěže daří, zatím ještě neprohráli a díky zisku osmi bodů jsou na pěkné třetím místě. Vlašim je prozatím na devátém místě se třemi body, nicméně díky nákaze v klubu si hosté připsali pouze dva mistrovské zápasy, zbylé budou dohrávat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.