Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Prostějov - 15. května 2021   17:00

Třinec
Třinec
54' Weber
1:2
(0:1)
Prostějov
Prostějov
11' Koudelka   • 83' Zlatohlávek
Třinec
Adamuška – Omasta, Bedecs (C) (46. Stáňa), Gáč, Foltyn – Hýbl, Weber, Habusta – Celba (46. Janoščín), Cienciala (70. Javůrek), Nieslanik (54. Attah).
Pastornický – R. Vaněk I., Janoščín, Bolf, Javůrek, Attah, Stáňa.
Vojkovský – Novák, Slavíček.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
200 diváků
Prostějov
Mucha – Šmehyl, Bialek, Sus (C), Zapletal (70. Kopřiva) – Schuster, Omale – Jurásek (56. Zlatohlávek), Koudelka, Matoušek (56. Stříž) – Píchal (90+1. Spáčil).
Bárta – Bala, Kopřiva, Zlatohlávek, Stříž, Spáčil, Straňák.

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Prostějov se po dnešním vítězství přiblížil druhé Líšni na rozdíl tří bodů, Třinec i přes prohru zůstává zatím desátý, další zápasy 24. kola se budou hrát v dalších dnech.
Prostějov i po dnešním duelu drží sérii venkovní neporazitelnosti, avšak Třinec nebyl vůbec snadným soupeřem. Slezanům se ve druhé půli povedlo vyrovnat krásnou střelou Webera. O osudu zápasu zřejmě rozhodl nepovedený skluz Habusty, po kterém musel třinecký defenzivní záložník ze hřiště. Prostějovští přesilovku využili tečovanou střelou Zlatohlávka a zvítězili 2:1.
90+4'
90+4'
Nákop ze středu hřiště se snažil doběhnout Javůrek, ale dřív byl u míče brankář Mucha.
90+3'
Čerstvý muž Spáčil zajel do Hýbla. Třinecký obránce dlouze zakřičel a poté požadoval po rozhodčím udělení červené karty. Sudí Vojkovský vytáhl pouze žlutou.
90+2'
Schuster se znovu kroutí na trávníku jak potrefený, ale vypadá to, že ho pouze postihla křeč.
90+1'
Trenér Šustr využívá nastavený čas ke střídání. Konec šichty si může odpíchnout Píchal, místo něj nastoupil Spáčil.
90+1'
Sudí Vojkovský ještě přidává k druhému poločasu čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu inkasoval také jeden z hráčů na lavičce, za protesty proti výrokům rozhodčího byl odměněn Bedecs.
88'
Po faulu na Schustera uviděl žlutou kartu třinecký Foltyn.
86'
Mucha tak dlouho váhal s rozehrávkou, až rozdráždil rozhodčího Vojkovského. Ten jeho liknavost ocenil kartou žluté barvy.
85'
Střelec druhé branky inkasoval vzápětí žlutou kartu, když fauloval mezi střídačkami třineckého hráče.
83'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté znovu vedou. Nástřel Stříže z levé strany tečoval u bližší tyče TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK a přímo k pravé tyči Adamuškovy brány, kam už třinecký gólman nedosáhl – 1:2!
83'
Po centru Šmehyla z pravé strany si zaběhl na zadní tyč Stříž a jeho velkou šanci zneškodnil zákrokem brankář Adamuška!
79'
Prostějovští rozehráli přímý kop nakrátko, Koudelka popoběhl s míčem nějakých deset metrů a pak vystřelil do středu bránu, kde byl nachystán gólman Adamuška.
77'
Habusta natáhl nohu proti rozběhnutému Omalemu, ten po střetu upadl. Rozhodčí neváhal a překvapivě ze zadní kapsičky vytáhl červenou kartu. Domácí budou dohrávat v oslabení.
76'
Javůrek zahrál míč do vápna, kde fauloval Stáňa Omaleho.
76'
Foltyn byl faulován u střídačky Střížem. Následovat bude přímý kop do pokutového území.
75'
Omastův lob po pravém křídle na Javůrka uhasil povedenou hlavičkou do autu obránce Stříž.
74'
Javůrek zasprintoval po pravé straně, poslal obránce na párek a odcentroval do pokutového území, kam si nabíhal jeden z třineckých hráčů, ale míč tělem sklepl k vlastnímu brankáři Bialek.
73'
Attah opouští hřiště po svých a za chvíli se zapojí do hry.
73'
Attah zůstal ležet na trávníku. Na místo události zamířili zdravotníci domácího družstva.
71'
Attah unikal po pravé straně, ale neprošel kolem Stříže. Jeho slabý pokus o střelu minul prostějovskou branku.
70'
Střídání na každé straně. V domácím celku nahradil Ciencialu Javůrek, v prostějovském týmu opustil hřiště Zapletal a na jeho místo zamířil Kopřiva.
69'
Omasta se Stáňou zkoušeli kombinační cestu po pravé straně, ale neprošli.
68'
Koudelka si na levé straně vyměnil míč se Střížem, poté popošel pár kroků směrem k bráně a přihrávkou do druhé vlny vybídl ke střele Omaleho. Rána prostějovského záložníka proletěla vysoko nad bránou Adamušky.
66'
Janoščín se chtěl otočit kolem prostějovského Suse, tomu při otočce šlápl na nohu.
64'
Trenér Straka vylétl po Šustrovi, mnoho nechybělo a vyřizovali by si názory rukama. Rozhodčí Vojkovský ani nejde ke střídačkám, situaci vyřešil pomezní.
63'
Attah si ve vzdušném souboji pomohl rukou a trefil Schustera do obličeje.
61'
Třinečtí se snaží prosadit přes prostějovský dvojřad silou, ale důrazní středoví obránci Prostějova dělají svou práci pečlivě.
59'
Po centru Webera se v akrobatické pozici snažil zakončit Foltyn, ale trefil jen clonícího soupeře. Dorážka Webera zpoza šestnáctky zamířila mimo bránu.
58'
Po střídání a kratším intermezzu přichází rohový kop pro Třinec.
56'
Ke dvojité změně se odhodlal trenér Šustr. Hřiště opustili Matoušek s Juráskem, na jejich místa nastoupili bývalí Třinečáci Stříž se Zlatohlávkem.
54'
Trenér Straka sáhl ke změně v útoku. Nieslanika nahradil Attah.
54'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to bylo něco! TOMÁŠ WEBER napřáhl zpoza šestnáctky a krásnou střelou o pravou tyč vyrovnal na 1:1!
52'
Stáňa před vápnem přenechal míč Ciencialovi, ten si v pokutovém území udělal tři protihráče a pak upadl. Míče se sice zmocnil Weber, ale přihrávku na Nieslanika zastavili prostějovští hráči.
51'
Prostějov už se dral do zajímavé akce, ale Matouškovi ukopl míč v pokutovém území obránce Gáč.
48'
Cienciala si udělal trochu prostoru na pravé straně, ale nepovedená střela po zemi zalétla pouze do boční sítě.
47'
Stáňa zkusil odcentrovat z pravé strany, ale v pokutovém území byli na svém místě prostějovští obránci.
46'
Třinecký tým vyběhl do druhého poločasu se dvěma změnami. Celbu nahradil Janoščín a Bedecse Stáňa.
46'
Prostějov se jako druhý tým v tomto roce prosadil na stadionu Rudolfa Labaje. Stalo se tak už v 11. minutě, když Omasta přizvedl střelu Koudelky ze střední vzdálenosti a ta zapadla do Adamuškovy brány.

Slezané měli také šance, Cienciala zahodil dvě dobré příležitosti, jednu nedal také Habusta. Na druhé straně předvedl velmi dobré zákroky také gólman Adamuška, který udržel jednogólový rozdíl ve skóre.

Uvidíme, co nám fotbalisté nabídnou ve druhém poločase, který začne zhruba v 18:01.
45+1'
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli minimálně o jednu minutu.
44'
Přímý kop Koudelky od třinecké střídačky Koudelka prodloužil v pokutovém území na zadní tyč, kde byl Jurásek, ale v těžké pozici nedokázal balón usměrnit do brány.
41'
Pohledná akce Třince končí zákrokem gólmana Muchy. Na pravé straně utekl Omasta, přihrál po zemi k bližší tyči Habustovi, ale třinecký středopolař poslal míč pouze po zemi k tyči, kam se stačil natáhnout brankář Mucha a míč chytit do rukou.
39'
Omastův o něco vyšší centr zamířil na zadní tyč, kde se dral k hlavičce Cienciala, ale v souboji se soupeřem si nedovoleně pomohl rukama.
38'
Třinecký stadion s kapacitou 2000 míst není kompletně zaplněn. NA tribuně je zhruba 50 diváků.
37'
Píská se až po střetu Ciencialy s Matouškem, prostějovský hráč musí po vběhnutí maséra za čáru.
36'
Omale narazil v hlavičkovém souboji do Nieslanika a upadl. Nepíská se.
36'
Rohový kop Prostějova z pravé strany prolétl kolem Suse, akci se snažil ještě u vzdálenější tyče zachránit Omale, ale našel jen Hýbla.
35'
Přímý kop Webera nedolétl ani do pokutového území, navíc balón získali hráči hanáckého celku.
34'
Faul Píchala na Webera odnesl prostějovský hráč žlutou kartou.
33'
Koudelka utrpěl nějakou bolístku u rohového praporku. Jeho trápení neustál právě rohový praporek, který Koudelka srazil k zemi.
31'
Třineckým se rohový kop nevydařil, následně při souboji Omale kolenem trefil do hrudi třineckého Foltyna. Rozhodčí Vojkovský byl špatně otočen a faul prostějovského hráče před pokutovým územím neviděl.
30'
Weber neprošel u levého kraje kolem Šmehyla, ten mu míč zablokoval za cenu rohového kopu.
30'
Po rohovém kopu fauloval v pokutovém území brankáře Adamušku prostějovský Sus.
29'
Dlouhý balón Juráska z levého kraje zamířil na Matouška, ale ještě před ním míč lízl Bedecs a zmařil nadějnou šanci soupeře.
28'
Sus šel do souboje s Weberem šlapákem a u středové čáry trefil třineckého záložníka. Rozhodčí neváhal a vytáhl žlutou kartu.
26'
Přímý kop Webera z levé strany prostějovská obrana zneškodnila, následně ztečovala i nepříjemnou střelu Hýbla ze střední dálky.
24'
Po centru Juráska z levé strany hlavičkoval u bližší tyče Matoušek a míč po jeho pokusu orazítkoval pravou tyč Adamuškovy brány!
23'
Nieslanik prodloužil míč hlavou ze středu pole do běhu Ciencialovi, ten se kličkou do středu uvolnil proti dvěma obráncům, jenže jeden z nich stihl vložit nohu do střely třineckého hráče a zastavil pokus domácího mladíka. Rohový kop pro Třinec.
19'
Po rohovém kopu Prostějova lapil balón do rukavic třinecký gólman Adamuška.
18'
Centr Píchala z levé strany zahřál brankáře Adamušku, který musel balón usměrnit nad břevno.
18'
Po dalším průniku Píchala levou stranou domácí obranná dvojice zblokovala střelu prostějovského hráče. Rohový kop pro Prostějov.
17'
Šměhyl přihrál do úniku Koudelkovi, ten si udělal v pokutovém území prostor ke střele, jenže jeho pokus brankář Adamuška vyrazil, následně rozhodčí odmávali a odpískali ofsajd.
15'
Po rohovém kopu střílel z druhé vlny Schuster, ale jeho skákavou střelu z první, mířící do středu brány, chytil brankář Adamuška.
14'
Jurásek zatočil přímý kop přímo na bránu, brankář Adamuška se musel natáhnout, aby balón konečky prstů vytáhl nad břevno!
14'
Matoušek byl faulován na pravé straně vedle pokutového území. Standardní situaci mají k dispozici hráči trenéra Šustra.
13'
Ani z tohoto kopu Ciencialy gólově nezapršelo. Domácí hráč zahrál míč na přední tyč, tam ho sice jeho spoluhráč prodloužil na druhou, ale balónu se zmocnili hráči Prostějova.
12'
Třinečtí se snaží bleskově vyrovnat. Před nimi je další rohový kop.
11'
Po rohovém kopu Třince se Hanáci vydali do protiútoku a JAN KOUDELKA tečovanou střelou ze střední vzdálenosti překonal gólmana Adamušku – 0:1!
10'
Cienciala byl sám na levé straně, ale gólmana Muchu z šesti metrů neprostřelil.
9'
Na druhé straně Nieslanik neměl nikoho na centr a tak se odhodlal ke střele. Ze střední vzdálenosti ofoukl břevno prostějovské branky.
9'
Daleký pas Schustera prolétl přes vápno až k reklamním panelům za třineckou branku.
7'
Kombinace ve středu pole příliš zábavy hrstce přihlížejících nenabízí.
3'
Prostějovští se ubránili prvnímu rohovému kopu. Míč putuje až k brankáři Adamuškovi.
2'
Nepříjemný centr Celby z pravé strany mířil na hlavu Hýbla, ale míč prodloužil mimo bránu prostějovský Šmehyl.
1'
Hráči už nám pomalu nastupují na trávník. Domácí budou hrát v červených dresech a bílých trenýrkách, Prostějov má na sobě razící zelené dresy a černé šortky.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Celba, Gáč, Bedecs, Hýbl – Habusta, Foltyn – Omasta, Weber, Cienciala – Nieslanik.
Náhradníci: Pastornický – R. Vaněk I., Janoščín, Bolf, Javůrek, Attah, Stáňa.

1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Sus, Schuster, Zapletal – Omale, Bialek – Píchal, Koudelka, Jurásek – Matoušek.
Náhradníci: Bárta – Bala, Kopřiva, Zlatohlávek, Stříž, Spáčil, Straňák.

Rozhodčí: Vojkovský – Novák, Slavíček.
Hráčské statistiky

Nejvíce odehraných minut: Habusta 1800, Celba 1633, Vaněk 1567 – Kopřiva 1874, Bala 1793, Mucha 1710
Nejlepší střelci: Javůrek 5, Habusta 3, Samiec 3 – Kopřiva 8, Matoušek 7, Zlatohlávek 4
Žluté karty: Foltyn 6, Attah 6, Hýbl 5, Vaněk 5, Janoščín 5 – Omale 11, Sus 5, Matoušek 4, Zapletal 4, Píchal 4
Červené karty: Bedecs, Akulinin – Omale, Spáčil, Šmehyl

Hráči v karetním ohrožení:Javůrek 3, Gáč 3 – Omale 11, Bialek 3, Jurásek 3, Stříž 3, Mucha 3, Kopřiva 3, Šmehyl 3, Koudelka 3
Karetní neschopenka: Samiec (Třinec)
Třinec – Prostějov v číslech (k datu 14. 5., 20:45)
Skóre (doma/venku): 18:17 – 21:10
Přeji vám hezký víkend z Třince. Na východ republiky si to namířil Prostějov, který to má ze všech třinácti soupeřů do Slezska nejblíže.

Hanácký celek je v tomto utkání favoritem, přestože v posledních dvou zápasech prohrál, když podlehl Hradci Králové a Líšni. V obou případech se tak stalo na domácím hřišti, venku tým trenéra Šustra letos ještě neprohrál, pouze dvakrát remizoval.

Můžeme očekávat dobrý souboj. Třinec nabídne hru zezadu. Hutníci na jaře inkasovali doma pouze v zápase s Duklou, kdy nezvládli závěr a přišli o nadějný stav 2:0. Ve zbylých čtyřech zápasech získali deset bodů za tři výhry a jednu remízu.

Hůř jsou na tom domácí na hřištích soupeřů, kde až do víkendového utkání na hřišti Chrudimi nemohli dát gól a všechny zápasy roku 2021 prohráli. Výjimkou byl duel na východě Čech, kde vstřelili dva góly a zvítězili 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.