Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Žižkov - 27. dubna 2021   16:30

Třinec
Třinec
2' Omasta  • 10' Omasta
2:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Třinec
Adamuška – Celba (84. Bolf), Gáč, Foltyn, Hýbl (67. Janoščín) – R. Vaněk I. (C), Samiec – Omasta, Weber, Javůrek (62. Puchel) – Mu. Tijani.
Pastornický – Buneš, Puchel, Janoščín, Bolf, Habusta, Attah.
D. Černý – Matoušek, Vejtasa.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
Žižkov
K. Hrubeš – Řezáč (46. Bezdička), Hušek, Pudil, Auer – Sixta (65. D. Richter), Súkenník (C) – Bazal (73. Nabijev), Zoubele (73. Pázler), Urbanec – Mashike Sukisa.
Švenger – Žežulka, Petrlák, Pázler, D. Richter, Nabijev, Bezdička.

Sportovní fanoušci v Třinci slaví i dnes. Po včerejších oslavách hokejového titulu dnes slaví tříbodové vítězství fotbalistů. Přejme všem, ať si to užijí, čest poraženým a vzhůru do práce za dalšími úspěchy. Z města oceli se s vámi loučí Igor Mainka. Přeji vám hezký zbytek dne.
Pražané se v případě výhry měli šanci posunout na šesté místo. Po prohře zůstávají se sedmadvaceti body osmí. Důležitý boj je čeká o pár desítek minut později, kdy se v hlavním městě rozhodne o tom, zda se vrátí na stadion pod žižkovským vysílačem.

Třinečtí se tříbodovým ziskem odpoutali od dvojice dvacetibodových Blansko, Táborsko. Právě na hřišti Táborska budou hrát v pátek v důležitém boji o udržení. Pražany čeká až v neděli souboj s Varnsdorfem.
Druhý poločas gól nenabídl a Třinec se může radovat ze zisku dalších tří bodů proti pražskému celku. Po Vyšehradu odjede s prázdnou ze stadionu Rudolfa Labaje i Žižkov.

Pražané si ve druhé půli vytvořili několik střeleckých příležitostí, jenže především Mashikemu scházela přesnost. Když už střela mířila na bránu, výborně zakročil brankář Adamuška.
90+2'
90+2'
Na další centr z kopačky Urbance si doběhl brankář Adamuška. Třinecký gólman byl při zákroku faulován.
90+2'
Nabijev z hranice vápna hledal před brankou centrem Mashikeho, ale výborně zasáhl Gáč.
90+1'
Nabijev zkoušel na hranici šestnáctky prostřelit Janoščína, ale proti třineckému hráči neuspěl.
90+1'
Rozhodčí prodlouží druhý poločas o dvě minuty.
89'
Weber pokračuje a před chvílí sledoval Mashikeho zakončení zpoza šestnáctky. Jeho skákavá střela do středu brány doskákala k brankáři Adamuškovi, který ji lapil.
89'
Křeče postihly jednoho z domácích hráčů. Syn karvinského trenéra Weber leží na středové čáře.
88'
Dočkali se maximálně ofsajdu, ve kterém byl jeden z dua Puchel – Tijani.
88'
Třinečtí fanoušci se ještě dožadují od svých hráčů gólu. Dočkají se?
87'
Nákop Nabijeva z pravé strany odvrátil Janoščín, Třinečtí se poté vymanili z vlastní šestnáctky.
85'
Po centru Nabijeva z pravé strany zakončoval v pokutovém území Pázler, míč se od jeho hlavy odrazil do pravé tyče třinecké brány. Vzápětí se o dorážku pokusil Mashike, ale byl v ofsajdu.
84'
Foltyn pokračuje ve hře, ale Třinec bude střídat. Ze hřiště zamířil na lavičku Celba a necelých deset minut stráví na hřišti Bolf.
83'
U třinecké branky zůstal ležet na trávníku obránce Foltyn, který se drží za stehno.
83'
Mashike opět v akci, jenže na zadní tyči neusměrnil do brány centr z pravé strany.
82'
Dobrý pokus Mashikeho zpoza šestnáctky, brankář Adamuška se musel natáhnout, aby míč vyrazil vedle branky.
82'
Dlouhý míč do pokutového území spadl Tijanimu na nohu, ale nigérijský útočník se nedokázal obtočit kolem bránícího hráče, aby mohl kvalitně vystřelit.
81'
Celba neprošel kolem pravé postranní čáry přes Auera, vybojoval jen autové vhazování.
80'
Po nedovoleném zákroku na Celbu uviděl kartu žluté barvy žižkovský Mashike.
79'
Třinečtí se snaží hrát rychle, dávat míč od nohy a překvapit bránící hráče Žižkova. Občas se jim do toho vkrade nějaká nepřesnost.
78'
Nabijevův centr od pravé čáry prolétl přes šestnáctku, kde našel pouze Mashikeho, jenže ten byl otočen zády k bráně.
77'
Celba získal míč ve středu pole, uběhl nějakých deset metrů a poté vystřelil nad bránu Žižkova.
76'
Snaha Žižkova něco vytvořit akcí po pravé straně byla marná. Pomezní rozhodčí ukázal na odkop od Adamuškovy branky.
76'
Třetí roh Webera v krátkém sledu už Hrubeš vyboxoval mimo šestnáctku, dopředu zamířili hráči v černých dresech.
76'
Další roh Webera z pravé strany poslal nad bránu brankář Hrubeš.
75'
Rohový kop Webera na bližší tyč odhlavičkovali hráči Žižkova za branku.
75'
Puchel se snažil z levé strany prudce odcentrovat, ale tělo mu do jeho pokusu vložil bránící Auer.
73'
Dvojité střídání na straně Žižkova. Zoubeleho nahradil útočník Pázler a aktivního Bazala Nabijev.
73'
Centr Súkenníka z pravé strany našel hlavu Bezdičky, jeho pokus tělem zastavil Foltyn, k dorážce už se Bezdička nedostal.
72'
Tijani se zkoušel prodrat ve středu pole do střelecké pozice, ale Bazal mu skluzem vypíchl míč.
71'
Ke střele se na druhé straně dostal Tijani, ovšem jeho slabý pokus po zemi nemohl ohrozit brankáře Hrubeše.
70'
Auerův centr od rohového praporku našel pouze Omastu. Odražený míč hosté nakopli před bránu, kde si celou akci pohlídal Adamuška.
70'
Po krátké chvíli je tady další rohový kop.
68'
Standardní situace se Žižkovu příliš nevydařila. Vysoká svíce po přetaženém rohovém kopu skončila pouze v náručí brankáře Adamušky.
68'
Centr Auera z levé strany zablokoval jeden z třineckých hráčů na rohový kop.
67'
Změna na třinecké straně. Hýbla nahradil Janoščín.
66'
Bazal zpětnou přihrávkou na pravé straně vybídl k centru Urbance, který v pokutovém území našel hlavu nového muže na hřišti Richtra, jenže ani on nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
65'
Střídá také trenér Oulehla. Daniel Richter zastoupil Sixtu.
63'
Tijanimu se dnes nedaří, stejně jako v jiných zápasech. Přihrávku na rozběhnutého Puchela nedokázal poslat přesně mezi bránícími hráči.
62'
Třinec střídá. Trenér Straka stáhl ze hřiště Javůrka, místo něj přišel Puchel.
61'
Javůrek vybojoval míč na útočné polovině, přihrál Weberovi, který krásnou střelou k levé tyči nechal vyniknout brankáře Hrubeše, dobíhající Tijani místo rychlé dorážky volil zpracování, ale balón mu utekl od nohy.
61'
Pudilův centr téměř od rohového praporku skončil v rukou gólmana Adamušky.
60'
Auer levačkou poslal přímý kop do pokutového území, odkud ho domácí odhlavičkovali do autu.
58'
Bazal vykouzlil z pravé strany centr do pokutového území, kde našel hlavu Mashikeho, žižkovský útočník v gólové pozici přestřelil bránu!
58'
Další nákop Javůrka končí až u brankáře Hrubeše.
57'
Třinečtí se brání odkopy na soupeřovu polovinu, Žižkov útočí do plných.
55'
Prudký centr Zoubeleho z levé strany rázně odkopl z pokutového území Foltyn.
53'
Dlouhý balón na Bezdičku vypadal slibně, jenže čerstvý hráč nataženou nohou míč nezpracoval a balón se dostal k Adamuškovi.
51'
Zpoza stadionu sleduje utkání skupinka fanoušků, která hlasitě povzbuzuje domácí tým.
50'
Další zásah do obličeje inkasoval od soupeře Javůrek, provinil se Urbanec. Rozhodčí tentokrát faul nepískl a nechává míč brankáři Hrubešovi.
50'
Sixta v hlavičkovém souboji zasáhl do obličeje Webera, ten upadl na zem a rozhodčí odpískal faul žižkovského záložníka.
48'
Samiec hledal na pravé straně rozběhnutého Celbu, jenže před ním odkopl míč do autu zkušený Pudil.
47'
Auer fauloval před útočným vápnem Gáče.
46'
Mashike neprošel po pravé straně kolem Hýbla, navíc mu balón utekl do zámezí. Od branky bude odkopávat gólman Adamuška.
46'
Trenér Oulehla provedl o poločasové přestávce jednu změnu. Na trávník zamířil Bezdička a v šatně zůstal Řezáč.
46'
Viděli jsme zajímavý první poločas s dramatickými situacemi na obou stranách. Hned v úvodu řádil Tomáš Omasta, který už ve 2. minutě dorazil střelu Samiece a o sedm minut později usměrnil do brány centr Webera. Po první půli tak domácí vedou 2:0. Uvidíme, jak na výsledek zareaguje trenér Oulehla.

Druhý poločas odstartuje za nějakých třináct minut.
45+3'
45+3'
Hýblův centr z levé strany hráči Žižkova odvrátili do autu.
45+2'
Rohový kop Žižkova třinečtí fotbalisté odvrátili, vzápětí brankář Adamuška nemusel zasahovat ani proti pokusu zpoza šestnáctky, který orazítkoval reklamní panel u pravé tyče.
45+1'
Pražané kombinují u pravé postranní čáry. Dlouhý aut Pudila domácí odvrátili pouze k Pudilovi, který tvrdě napálil do choulostivých míč Javůrka.
44'
Mashike si nerozuměl se Sixtou, druhý jmenovaný chtěl vyslat kolmicí do úniku žižkovského útočníka, ale ten zůstal v lehkém klusu. Míč tak zamířil k brankáři Adamuškovi.
43'
Hýbl fauloval u levého kraje Bazala. Přímý kop Žižkova rozehrál Auer, avšak trefil pouze prostor, kde byl domácí hráč.
42'
Po centru z levé strany se do vzduchu na zadní tyči pověsil Celba, jenže hlavou přestřelil žižkovskou branku. Dobrá příležitost třineckého celku.
41'
Nepříjemný přímý kop z pravé strany prolétl pokutovým územím až k levé tyči třinecké brány, kde to vše kontroloval gólman Adamuška.
39'
Dobrá střela Sixty ze střední vzdálenosti, brankář Adamuška musel na zem, aby vyrazil nepříjemný pokus letící k levé tyči. Následně balón chytil před dobíhajícím protihráčem.
39'
Rohový kop Javůrka na přední tyč odhlavičkoval Súkenník.
38'
Tijani byl faulován u středové čáry Huškem, když se snažil obtočit kolem žižkovského hráče. Rozhodčí Černý udělil hráči v černém dresu žlutou kartu.
36'
Samiec na útočné polovině fauloval v souboji desítek žižkovskou, Zoubele pomoc zdravotníků nepotřebuje.
35'
Bazal vrátil míč až k brankáři Adamuškovi, Tijani se po krátkém ošetření vrátil na hřiště.
34'
Ve středovém kruhu zůstal ležet na trávníku Tijani. Na trávník zamířili masér Jaroslav Mikulec a doktor Tomáš Buzek. Tijani musí opustil bojiště.
33'
Centr Bazala z pravé strany mířil na volného Urbance, ale včas vložil hlavu do letícího míče Gáč a míč odhlavičkoval.
33'
Omasta zpětnou přihrávkou trochu zavařil Adamuškovi, ten balón vysokým kopem poslal do zámezí.
31'
Rohový kop Javůrka na přední tyč našel Tijaniho, jenže jeho hlavička postrádala přesnost. Následně míč odkopl žižkovský hráč na polovinu Třince.
31'
Vaněk našel dlouhým vysokým pasem na pravé straně Omastu, ten zkoušel odcentrovat do vápna, ale jeho pokus zastavil obránce Žižkova.
28'
Foltyn si pohlídal míč mířící do zámezí, Zoubele ho trochu pokopal, ale akce bude pokračovat odkopem brankáře Adamušky z malého vápna.
27'
Pražané zahráli roh na přední tyč, kde byli pouze domácí hráči. O pár sekund později se snažil utéct do brejku Javůrek, strhl průnik do středu a následnou střelou orazítkoval nohy bránícího soupeře.
27'
Pražané se snaží s výsledkem něco udělat, Zoubele vybojoval po své akci pravou stranou další rohový kop.
24'
Javůrek vystřelil zpoza šestnáctky po zemi a orazítkoval pravou tyč Hrubešovy brány!
23'
Mashike po pravé straně pronikl do pokutového území, zpětnou přihrávkou vybídl k centru Bazala, ale jeho pokus na zadní tyč odvrátil Foltyn.
23'
Sixtův nákop do pokutového území mířil do pravé části šestnáctky, kam si vyběhl brankář Adamuška a míč chytil do rukavic.
22'
Dlouhý balón do vápna domácí odhlavičkovali až ke středovému kruhu, pár sekund na to Tijani fauloval Sixtu.
21'
Další výpad Mashikeho po levé straně uzavřel odkopem míče do autu Celba.
21'
Rohový kop Žižkova hosté zakončili, jenže míč po jejich pokusu zamířil vedle Adamuškovy branky.
20'
Po dlouhém míči na Mashikeho se balón dostal ve vápně k Huškovi, který přihrál na levou stranu Urbancovi, ale jeho pokus o střelu zablokoval obránce Celba.
19'
Po dlouhém autu před třineckou branku vznikl závar před Adamuškou, který vyřešil odkopem zřejmě Foltyn.
18'
Po souboji s Javůrkem u postranní čáry utržil bolestivý úder Řezáč. Na trávník museli zdravotníci pražského celku.
18'
Autové vhazování Pražanů mířící před pokutové území odhlavičkoval Foltyn zpět do autu.
17'
Pražané v těchto chvílích mají více míč na svých kopačkách, jenže před bránu domácího celku se těžko dostávají.
15'
Hušek přihrál na pravé straně Zoubelemu, jenže ten těžkou nahrávku zpracoval pouze k soupeři.
15'
I s touto standardní situací si domácí poradili.
14'
Po špatném odkopu domácích je tady druhý roh Žižkova v krátké době.
13'
Po rohovém kopu zkoušel štěstí zpoza šestnáctky Urbanec, ale trefil pouze nohy třineckého hráče v pokutovém území.
12'
Bazal napadl před pokutovým územím Foltyna, ukopl mu míč a mohl jít do šance, jenže Gáč mu odkopl balón vedle branky. Roh pro Žižkov.
11'
Nepřesná kombinace Pražanů mezi střídačkami končí autovým vhazováním v třinecký prospěch.
10'
Třinec právě vstřelil branku!
TOMÁŠ OMASTA se zjevil na zadní tyči, kam si naběhl na centr Webera z levé strany a trochu se štěstím překonal gólmana Hrubeše – 2:0!
8'
Třinečtí se po levé straně přesouvají k brance Žižkova, hosté se brání pouze odkopy do autu.
6'
Sixta si v souboji s Weberem pomohl faulem, třineckého hráče kopl do nohy.
5'
V úvodu vidíme vyrovnanou hru především ve středu pole.
2'
Tak to je nástup! Samiec u levé postranní čáry si vyměnil míč s Hýblem, poté vyběhl trochu do středu a prudce vystřelil nad bránu. Brankář Hrubeš se nepředvedl v dobrém světle, střelu vyrazil pouze k tyči, kam doběhl TOMÁŠ OMASTA a míč dorazil do odkryté brány – 1:0!
1'
Aktéři už jsou na trávníku, za malou chvíli odstartuje dohrávka 18. kola. Třinečtí opět nasadili prvek ze Slezského bílého baletu, i dnes mají na sobě bílé šortky, a k tomu červené dresy. Žižkov je celý v černém.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Celba, Gáč, Foltyn, Hýbl – R. Vaněk I. (C), Samiec – Omasta, Weber, Javůrek – Mu. Tijani.
Náhradníci: Pastornický – Buneš, Puchel, Janoščín, Bolf, Habusta, Attah.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Řezáč, Hušek, Pudil, Auer – Sixta, Súkenník (C) – Bazal, Urbanec, Zoubele – Mashike Sukisa.
Náhradníci: Švenger – Žežulka, Petrlák, Pázler, D. Richter, Nabijev, Bezdička.

Rozhodčí: D. Černý – Matoušek, Vejtasa.
Souboj v číslech

Bilance posledních 5 zápasů (doma/venku)
Třinec (doma): 1-1-3, skóre 5:5 (2-3-0, skóre 9:4)
Žižkov (venku): 1-2-2, skóre 6:8 (2-1-2, skóre 8:10)