Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Chrudim - 14. dubna 2021   16:30

Varnsdorf
Varnsdorf
88' Rudnytskyy
1:2
(0:2)
Chrudim
Chrudim
24' Mužík   • 26' Juliš
Varnsdorf
A. Richter – Zbrožek, Kouřil, Heppner (81. Velich) – Bláha, M. Kubista (68. Šilhan), Kazda (81. Daniel Novák), Ondráček, Macháček (46. Lehoczki), Rudnytskyy (C) – Šimon.
Vaňák – Lehoczki, Hasil, M. Richter, Daniel Novák, Šilhan, Velich.
Denev – Pfeifer, Líkař
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
Chrudim
Zíma – D. Hašek, Drahoš, Fofana, Řezníček – Mužík (89. Janda), D. Breda, Verner, T. Dostálek (C) (71. Hlavsa) – Juliš (62. Kang-hjon), Látal (71. J. Havlena).
Janda – Hlavsa, Kopecký, Nikodem, J. Havlena, Kang-hjon, Čáp.

Utkání je u konce, kde v první půli byl na hřišti pouze jeden celek a Varnsdorf zatím hledal recept na svého soka. Po pětačtyřiceti minutách se domácí oklepali a zatápěli svému soupeři, když se jim pár minut před koncem podařilo vstřelit branku, ale na remízu to už nestačilo. Já Vám děkuji za pozornost a zase někdy u FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na počtenou.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Simon Zíma (MFK Chrudim).
90+2'
Zbrožek centroval do vápna. Sudí píská faul na brankáře.
90+2'
Žlutou kartu dostává Petr Drahoš (MFK Chrudim).
90'
Domácí se zlobí, Ondračkovi odpískali faul rukou do obličeje.
90'
Rozhodčí Denev nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Jiří Janda.
88'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Tak domácí se přeci jen dočkali vytoužené branky. Po centru z pravé strany se prosadil v malém vápně PAVOL RUDNYTSKYY – 1:2!
86'
Hosté využívají rychlý protiútok, k zakončení ale nedošlo.
85'
Novák přízemní střelou hledal Velicha. Zíma se natáhl pro míč a nedovolil branku.
84'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Řezníček (MFK Chrudim).
82'
Kouřil musel na poslední chvíli zastavit útok hostů. Skluzem odvrátil do autu.
81'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Oliver Velich.
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Matyáš Kazda, přichází Daniel Novák.
78'
Žlutou kartu dostává Matyáš Kazda (FK Varnsdorf).
76'
Rusnytskyy zatáhl míč do vápna a nastřelil prvního hráče. Dožaduje se ruky, sudí zůstává chladným. Následná dorážka Šilhana končí těsně vedle.
75'
Zatímco začal nad Kotlinou poletovat sníh, Šilhan zkusil tvrdou střelu. Trefil pouze uprostřed stojícího Zímu.
71'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Jaroslav Hlavsa.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Látal, přichází Jan Havlena.
70'
Bláha si poradil rovnou s trojicí hostujících hráčů a přihrávkou pod sebe hledal Kouřila. Ten ve vyložené šanci neprostřelil hostující tvrz.
68'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Matěj Kubista, přichází Vojtěch Šilhan.
67'
Přímou střelu do šibenice musel vytáhnout Richter.
66'
Žlutou kartu dostává Martin Kouřil (FK Varnsdorf).
66'
Až nyní hosté zahrozili z rychlého protiútoku, kouřil si vysloužil za svůj zákrok žlutou kartu.
65'
Chrudim se v druhé půli prakticky nedostala na polovinu domácích.
64'
Také další akce domácích konci u Zímy, Rudnytskyy našel pouze hostujícího gólmana.
62'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Ju Kang-hjon.
61'
Mezitím je hra přerušena. Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku.
60'
Ondráček se snažil proklickovat přes Fofanu, vybral si však velké sousto.
57'
Varnsdorfští jsou nervózní, což se projevuje v rozehrávce. I přesto se Chrudim nedrží na míči a vzápětí ztrácí.
56'
Ondráček přetáhl centr na zadní tyč. Bláha už s míčem nemohl nic dělat.
56'
Další akce Varnsdorfu končí faulem na Šimona.
54'
Lehoczki zatáhl míč po lajně a přízemním centrem hledal Ondráčka, tomu střela nesedla a míč končí u brankáře.
53'
Domácí se zlobí. Zíma vyčkává s rozehrávkou od brány.
52'
Heppner je nyní hodně aktivní. Dalším centrem hledal Bláhu, míč opustil hrací plochu. Od své branky hraje Zíma.
50'
Látal použil při hře ruku, slibná vzdálenost standardní situace pro domácí.
50'
Žlutou kartu dostává Miroslav Verner (MFK Chrudim), za nesportovní chování. Nesouhlasil s výrokem sudího, za což byl odměněn žlutým kartonkem.
48'
Domácí rozebrali nakrátko, následný centr odvrací hostující obrana.
48'
Rudnytskyy vybojoval rohový kop pro svůj celek.
47'
Varnsdorf začal druhou půli aktivně, zatím se pohybuje na hranici velkého vápna.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází David Macháček, přichází Ondřej Lehoczki.
46'
První poločas je za námi a hostující celek si jde za vítězstvím, což nám zatím jasně dokazuje. Nejprve se Ladislav Mužík trefil z pokutového kopu a o pár minut později se prosadil Petr Juliš, který dokázal obestřelit domácího ochránce svatyně. Druhý poločas začne přibližně v 17:35.
45'
44'
Heppner zkusil tvrdou střelu, chyběly ale potřebné parametry.
43'
Kouřil byl u zrodu další akce domácích, následný centr Rudnytskeho končí u Zímy.
41'
Standardní situace pro domácí. Ondráček bude rozehrávat.
40'
Varnsdorf šlápl do plných, k ohrožení se zatím nedostal.
37'
Hosté jsou opět u míče. Vhazují na polovině hřiště.
36'
Bláha se dral za míčem za obranu, pozorný Zíma vyběhl včas a šanci domácích zmařil.
34'
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet Šimon.
32'
Bláha svedl souboj u rohového praporku a vybojoval standardní situaci.
30'
Kouřil hledal dlouhým centrem svého kapitána, ten však na míč nedosáhl a útočí Chrudim.
28'
Domácí jsou jako opatření. Mají problémy s rozehrávkou. Chrudim má více ze hry.
26'
Chrudim právě vstřelila branku!
Domácí se ještě nestihli oklepat a už v síti visí druhá branka, o kterou se postaral PETR JULIŠ, který obestřelil Richtera po rychlém přechodu – 0:2!
24'
K penaltovému kopu se postavil LADISLAV MUŽÍK, který zvolil správnou stranu a nedal Richterovi nejmenší šanci – 0:1!
21'
Rozhodčí píská penaltu pro hosty! Kazda zaspal při přebírání míče, kterého předskočil Dostálek a byl zastaven nedovoleně.
19'
Po souboji před Richtrem zůstává na zemi ležet Rudnytskyy.
18'
Hosté mají nyní více ze hry. Zahrávaji další roh. Uvidíme první branku utkání?
17'
Chrudim zahrávala další rohový kop, ale ani tentokrát balón nenašel hlavu nikoho v šedivém.
15'
Mužíka hledal další centr mířící za domácí obranu, akci zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
13'
Domácí točí rozehrávku přes Richtera, ten zatím nemusel v zápase zasahovat.
11'
Chrudim si rychlým přechodem vybojovala rohový kop. Následný centr na Fofanu ale nevyšel podle představ. Varnsdorf se osvobozuje.
10'
Ondráček pocítil parametry Fofany, který ho poslal k zemi nedovoleně a rozhodčí okamžitě píská.
8'
Chrudimští okupovali hranici velkého vápna, ke střele se ale nedostali.
7'
Bláha zkusil vyslat přihrávku do ulice na Kazdu, ten se však rozběhl pozdě a míč prolétl okolo něj.
6'
Domácí se v útoku dlouho neohřáli. Hosté vhazují a snaží se přejít na útočnou polovinu hřišti.
6'
Kubista zastaven nedovoleně. Heppner bude přenášet hru.
5'
Hraje se nyní na polovině hřiště. Oba týmy trápí přesnost v rozehrávce.
3'
Ondráček zatáhl míč po lajně a odcentroval do pokutového území hostů. Šimon si připisuje útočný faul.
2'
Přetažený centr na Drahoše odvrátil domácí kapitán Rudnytskyy.
2'
Fofana vybojoval standardní situaci na polovině hřiště. Provinil se Bláha.
1'
Úvodní rozehrávku mají na starost domácí hráči.
Domácí hráči nastupují v klasických žlutomodrých dresech, hosté v šedivých.
Domácí zvolili pro dnešní utkání rozestavení 3 – 6 – 1 s tím, že dva záložníci, Bláha s Kubistou, budou defenzivní.

Premiéru v základní sestavě hostů si odbydou útočníci Juliš a Látal.

FK Varnsdorf: A. Richter – Zbrožek, Kouřil, Heppner – Bláha, M. Kubista, Kazda, Ondráček, Macháček, Rudnytskyy (C) – Šimon.
Náhradníci: Vaňák – Lehoczki, Hasil, M. Richter, Daniel Novák, Šilhan, Velich.

MFK Chrudim: Zíma – D. Hašek, Drahoš, Fofana, Řezníček – Mužík, D. Breda, Verner, T. Dostálek (C) – Juliš, Látal.
Náhradníci: Janda – Hlavsa, Kopecký, Nikodem, J. Havlena, Kang-hjon, Čáp.

Rozhodčí: Denev – Pfeifer, Líkař.
V základní sestavě Chrudimi nastoupí David Breda, který prostředí Kotliny a domácí hráče moc dobře zná. Ve Varnsdorfu totiž minulou sezónu působil.
Do úvodního výkopu zbývá jedna hodina. Nad Kotlinou je zataženo a teploměr ukazuje pouhých pět stupňů.
Utkání bude mít na starost Alex Denev, kterému budou na čarách pomáhat Michal Pfeifer a Petr Líkař.

MFK Chrudim

Chrudim stihla na jaře odehrát zatím čtyři duely, ovšem vytěžila z nich celkem sedm bodů. Zápas patnáctého kola proti Hradci Králové byl posunut až na 21. dubna. Přesto, že mají chrudimští o zápas méně, pohybují se v tabulce na pátém místě s dvaceti sedmi body.

Celek z Pardubického kraje navíc objevil novou střeleckou superstar – Ladislava Mužíka. Ten je s deseti trefami střeleckým lídrem druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Připíše si další zářez také na severu Čech? To se dozvíme s úvodním výkopem, který je naplánován na 16:30 hodin.
FK Varnsdorf

Fotbalisté Varnsdorfu poprvé v roce 2021 ochutnali druholigovou výhru. Parta okolo trenéra Pavla Drska loupila na Julisce, když porazila pražskou Duklu 2:1. O obě branky se postaral navrátilec do sestavy Martin Kouřil. Vytáhlý obránce se prosadil po přímém kopu, později proměnil pokutový kop.

Varnsdorf získal na jaře z pěti zápasů pět bodů a aktuálně se nachází na osmém místě tabulky s dvaadvaceti body. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi brankami kapitán Pavlo Rudnytskyy.

Úvodní výkop proti Chrudimi je naplánován netradičně na středu od půl páté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.