Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Třinec - 30. srpna 2020   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
19' Rudnytskyy
1:0
(1:0)
Třinec
Třinec
Varnsdorf
A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek – Schön (86. Minsung), Ondráček (62. M. Kubista), Rudnytskyy (C) (79. Daniel Novák) – M. Richter (79. Šimon).
Vaňák – Šimon, M. Kubista, Minsung, Daniel Novák.
Matějček – Klupák, Antoníček
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
358 diváků
Třinec
Pastornický – Zlatohlávek (86. Šuľa), Puchel (56. Akulinin), Janoščín (C), Weber – Celba, Foltyn (86. R. Vaněk I.), Habusta, Javůrek – Attah (56. Cienciala), Stáňa (72. Omasta).
Ciupa – R. Vaněk I., Bolf, Šuľa, Akulinin, Omasta, Cienciala.

Pro Varnsdorf doslova vydřené vítězství. Po celý druhý poločas držel Třinec míč na svých kopačkách a soupeř se jen bránil. Nakonec bere tři body za těsné vítězství.
90+4'
90+3'
Erik Šuľa hlavičkoval, ale mířil nad branku.
90+2'
Hra je rozkouskovaná a plná ostrých zákroků.
90+1'
Nakonec to nebude nic vážného a Richter pokračuje ve hře.
90+1'
Po dalším centru do vápna domácích zůstává na zemi ležet Richter a Hasil. Brankář Richter je ošetřován.
90+1'
Žlutou kartu dostává Ondřej Kocourek (FK Varnsdorf).
90'
O čtyři minuty je nastavena druhá půle. Poměrně dostatek času má ještě Třinec k vyrovnání.
89'
Varnsdorf tahá čas. Ale jsou to hosté, kteří mají míč.
89'
Žlutou kartu dostává Josef Celba (FK Fotbal Třinec).
88'
Další pokus hostů. Centr tentokrát míří mimo hřiště. Rozehrávat bude Richter.
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Kim Minsung.
86'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Foltyn, přichází Richard Vaněk I..
86'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Erik Šuľa.
84'
Ten zastavuje Kubista, vysílá Heppnera, jenž centrem hledal někoho na zadní tyči. Marně.
83'
Třinec chystá další střídání. Mezitím ale rozjíždí další útok.
82'
Hosté to znovu zkoušeli po levé straně. Schön ale vytlačil třinecký útok do zamezí. Hraje Richter.
79'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Marek Richter, přichází Matěj Šimon.
79'
Kubista zastavuje rozehrávkou hostů nedovoleným zákrokem. Za ten vidí žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Daniel Novák.
77'
Martin Foltyn se dostal ke střele z boku, Pavlo Rudnytskyy ve skluzu zasáhl. Roh...
76'
Schön fauloval na hranici vápna! Slibná situace pro Třinec.
75'
Kocourek vyslal do brejků Schöna, tomu se míč zamotal mezi nohy a hrají opět hosté.
74'
Bláha odklízí míč na polovinu soupeře.
73'
Hosté jsou i nadále aktivní a vysílají do vápna domácích jeden centr za druhým.
72'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Bronislav Stáňa, přichází Tomáš Omasta.
70'
Hosté zahrávali roh a už se radovali, Kocourek ale vykopává míč z brankové čáry!
69'
Schön si připisuje další faul.
68'
Hosté se snaží hru roztáhnout a centrovat do vápna. Ale i tentokrát jejich snahu ukončuje sudí. Faul.
66'
Tomáš Zlatohlávek poslal ve vápně k zemi Zbrožka. Sudí přerušuje hru.
65'
Je to opět Třinec, který určuje tempo hry. Nyní hosté vybojovali roh.
64'
Schön zahodil stoprocentní šanci! Kocourek skvěle vyslal míč do ulice na volného Schöna, ten ale gólmana nedokázal přehodit.
63'
Žlutou kartu dostává Kristian Zbrožek (FK Varnsdorf), který zastavil zjevný protiútok Třince.
62'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matěj Kubista.
61'
Žlutou kartu dostává Jiří Janoščín (FK Fotbal Třinec).
60'
Zbrožek vystřílel na své spoluhráče slovník sprostých slov. Varnsdorfští jsou laxní a v podstatě pouze brání.
59'
Richter faulován. Hosté se zlobí, sudí ale zůstává v klidu.
58'
Protiútok domácích ale zastavuje útočný faul.
57'
Hlavičkový pokus třineckého hráče chytá Richter.
56'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Erik Puchel, přichází Leonid Akulinin.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Christian Attah, přichází Lukáš Cienciala.
56'
Varnsdorf se zatím nedostal ze své poloviny. Sudí navíc píská další nedovolený zákrok. Tentokrát se provinil Schön.
54'
Třinec to zkouší centry za obranu. Christian Attah si ale v souboji s Hasilem počínal nedovoleně.
52'
Hosté zvyšují tlak. K přímému ohrožení Richterovy branky zatím nedošlo.
49'
Dnešnímu utkání je přítomno 358 diváků.
48'
Roh pro hosty. Sudí ale poté viděl faul ve vápně na Rudnytskeho.
47'
Heppner vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.
46'
45+1'
45'
První poločas je nastaven o jednu minutu.
45'
Hasil odvrací další centr hostů.
44'
V závěru poločasu vybojovali hosté roh.
43'
Kocourek jen o kousek míjí třineckou svatyni! Schön zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Kocourka, který se snažil míč uklidit do šibenice. Těsně vedle.
42'
Následný centr do vápna likviduje Richter.
41'
Autové vhazování pro Třinec.
40'
Kluzký terén dělá hráčům problém. Jsme svědky série nepřesných přihrávek na obou stranách.
38'
Varnsdorf měl nyní sérii několika centrů do pokutového území hostů, Ondráčkův pokus vyráží gólman na roh.
36'
Hosté se tlačí za vyrovnáním. Slibnou akcí ale ukončuje Puchel nepřesnou přihrávkou do autu.
34'
Marek Richter zakončuje hlavou pouze do rukavic Pastornického.
33'
Hosté se dopustili faulu. Míč budou rozehrávat domácí.
32'
Hosté se dostali k zakončení. Odražený míč doputoval k Habustovi, který zkusil střelu z první. Chyběla ovšem přesnost.
31'
Adam Richter chytil míč mimo své vyznačené vápno a je odměněn žlutou kartou! Standardní situace pro hosty.
29'
Centrovaný míč do vápna nikoho ve žlutém nenašel. Hosté jdou do protiútoku.
28'
Schön si nedokázal obhodit hostujícího obránce, vybojoval alespoň roh.
26'
Varnsdorfský brankář chytá i pokus Webera.
25'
Hosté se dostali k zakončení. Nenápadnou střelu vyškrábl Richter na roh.
24'
Faul je odpískán i na druhé straně.
24'
Heppner si počínal nedovoleně. Na polovině hřiště rozehrávají hosté.
22'
Na druhé straně zkusil přízemní střelu Erik Puchel, tu zablokoval Lehoczki
21'
Třinec se snaží odpovědět, chybí ale přesnost a tak hraje Varnsdorf. Vykopává Richter.
19'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Nyní už se domácí radují. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal PAVLO RUDNYTSKYY, který otevírá skóre dnešního utkání
18'
Žlutou kartu dostává Foltyn (FK Fotbal Třinec).
17'
Šance také na druhé straně! Hosté už překonali Richtera, ale míč do sítě nedotlačili. Po skrumáži v malém ve vápně je z toho nakonec roh.
15'
Varnsdorf se dostal do slibné šance! Hasil, Ondráček, Schön a zakončení mimo tři tyče. Jeho spoluhráči se na něj zlobí.
14'
Bláha nedovoleně zastavil útok hostů. Sudí mu důrazně pohrozil.
12'
Heppner hledal nabíhajícího Rudnytského. Jeho pád k zemi ale nechává sudího chladným.
10'
Kocourek ztratil míč na polovině hřiště. Třinec však rychlý protiútok nevyužil a míč opět ztrácí.
9'
Domácí teď zahrozili, Richterův míč byl do malého vápna krátký.
7'
Varnsdorf čeká na správnou chvíli a mezeru v obraně hostů. Tu ale nenašel ani Zbrožek se svým centrem.
5'
Diváci sledující nezáživnou pasáž plnou nepřesných přihrávek.
3'
A když se neujala ani přihrávka Kocourka, vhazují hosté.
2'
Hasilův pas nikoho nenašel.
1'
Bláha hledal dlouhým pásem svého kapitána. Ten přízemní střelou našel pouze rukavice hostujícího brankáře.
1'
Začátek utkání. Úvodní výkop mají hosté.
1'
Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu.

FK Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek – Schön, Ondráček, Rudnytskyy (C) – M. Richter.
Náhradníci: Vaňák – Šimon, L. Novák, M. Kubista, Minsung.

FK Fotbal Třinec: Pastornický – Celba, Habusta, Janoščín, Javůrek – Foltyn, Weber – Stáňa, Zlatohlávek, Puchel – Attah.
Náhradníci: Ciupa – R. Vaněk I., Bolf, Šuľa, Akulinin, Omasta, Cienciala.

Rozhodčí: Matějček – Klupák, Antoníček.
Úvodní výkop je naplánován na 17.00 hodin.
FK Fotbal Třinec

Také kádr Třince prošel v letní přestávce razantní obměnou. V základní sestavě se v minulém kole představilo hned devět nových tváří. „Z mužstva jsem cítil, že je potřeba udělat průvan v kabině a vnést do týmu nový vítr. Kádr jsme zkvalitnili a rozšířili. Snažili jsme se vybírat spíše vůdčí typy,“ řekl sportovní manažer Marek Čelůstka. Vstup do nového ročníku se Třinci ale nepovedl. Před domácím obecenstvem ztratili dobře rozehraný zápas s Líšní a nakonec prohráli 2:3.

V MOL Cupu postoupil Třinec do druhého kola bez boje. Slavičín využil svého práva dle Soutěžního řádu FAČR a nenastoupil k pohárovému utkání.

Během utkání Varnsdorfu s Třincem bývá zvykem, že oba fankluby fandí společně v jednom sektoru. Uvidíme to i tentokrát?

Aktuální postavení v tabulce

11. místo – 0 bodů

Poslední vzájemné zápasy

FK Varnsdorf 2:2 FK Fotbal Třinec
FK Fotbal Třinec 1:1 FK Varnsdorf
FK Varnsdorf

Varnsdorfští prožili infarktový závěr minulé sezóny, když své účinkování v druhé nejvyšší soutěži zachránili až v posledním kole. Během letní přípravy prošel tým menší obměnou. V brance skončil Miroslav Samoel, Martin Kouřil se vrátil zpět do Karviné a skončil také například Erik Micovčák. Obranou linii zase posílil navrátilec Kristián Zbrožek či Karel Hasil ze Sokolova. Martina Vaňáka v brance doplnil Adam Richter z Jablonce nad Nisou.

Jedenáctou sezónu v druhé nejvyšší soutěži rozehráli varnsdorfští fotbalisté úvodním zápasem v Ústí nad Labem, ze kterého si přivezli cenný bod. Ledová sprcha pro celek ze Šluknovského výběžku přišla o pár dní později v prvním kole MOL Cupu, když jejich tažení zastavili Přepeře.

V loňské sezóně spolu oba celky dvakrát remizovali. Jak dopadne zápas druhého kola FNL mezi Varnsdorf a Třincem nám napoví úvodní výkop, který je naplánován na 17.00 hodin.