Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Chrudim - 16. května 2021   14:00

Vlašim
Vlašim
55' P. Breda
1:0
(0:0)
Chrudim
Chrudim
Vlašim
Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, V. Svoboda – Jurásek (73. Janda), Křišťan, Průcha, Zinhasović (90+1. Zukal) – Bassey (73. Dias), Červenka (84. Firbacher).
Markovič – Ruml, Janda, Daniel Kozel, Firbacher, Dias, Zukal.
Chrudim
Zíma – Kesner, Drahoš, Rybička, Verner – Řezníček, D. Hašek, Kang-hjon (64. Čáp), D. Breda (71. Látal) – Mužík, Vencl.
Janda – Fofana, Juliš, Čáp, Nikodem, Látal, Javůrek.

90+2'
90+2'
A ještě jeden rohový kop pro Chrudim.
90+2'
Ještě uvidíme rohový kop a do vápna míří hostující brankář Zíma.
90+1'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Nedžad Zinhasović, přichází Lukáš Zukal.
90+1'
Chrudim je na útočné polovině a snaží se najít si cestu za vyrovnáním...
90'
A opět po dlouhém nákopu je tu faul. Tentokrát ze strany hostů.
89'
Hra trvala přesně tak dlouho než Řehák poslal míč do hry. V dalším souboji je tu faul domácích a hra je opět přerušena.
89'
Po přímém kopu je tu nakonec i faul na domácího hráče v pokutovém území a je pískáno.
88'
Rozhodčí svým rozhodnutím nyní přivolal na hrací plochu dost emocí a domácí se podle mého oprávněně zlobí.
86'
Rohový kop Chrudim ubránila a rychlý kontr směrem kupředu končí faulem domácích.
84'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Filip Firbacher.
84'
Žlutou kartu dostává Ondřej Vencl (MFK Chrudim).
84'
Domácí se dostali z tlaku a Červenka nakonec vybojoval rohový kop. Ještě před jeho rozehráním tu bude karetní trest.
83'
Chrudim dostává domácí do defenzivy a zkouší postupný útok...
82'
Hašek se dostal k hlavičce, ale jeho slabý pokus brankář Vlašimi kryje.
82'
Po tečované střele budeme sledovat rohový kop z dílny Chrudimi.
81'
Hra je nyní poměrně často přerušována častými fauly. Nyní se budou bránit domácí borci.
79'
Ten Chrudim dokázala ubránit.
78'
Další povedená akce domácích končí rohovým kopem.
77'
Na druhé straně pronikl do vápna Dias a krásným obloučkem překonal Zímu, ale zastoupit jej dokázal jeden z obránců!
76'
Míč létal v domácím pokutovém území vzduchem, ale enormní snaha hostů o zakončení neuspěla a Řehák nakonec může vykopávat od své branky.
75'
Vlašim ztratila míč a musí se stáhnout do obranných pozic, protože hosté budou rozehrávat rohový kop.
73'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Ladislav Janda.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Lucas Dias.
72'
Hosté nerozehráli přímý kop ideálně a domácí vyrazili do útoku. Nakonec se z úhlu na branku řítil Červenka, který mířil pod břevno, ale branku nakonec o kousek přestřelil!
71'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Breda, přichází David Látal.
70'
Po jednom ze soubojů zůstal na hrací ploše ležet David Breda a vypadá to na střídání.
69'
Centr odvrátil sice Svoboda, ale Chrudim zůstala v držení míče a mohla pokračovat v útočné akci. Nakonec je tu zakončení k tyči, kde byl ale připraven Řehák.
68'
Hosté vybojovali po rychlé kombinaci rohový kop.
66'
Marek Červenka v ofsajdu.
64'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ju Kang-hjon, přichází Roman Čáp.
62'
Tak tohle bylo neskutečné! Řehák šel do centru, míč sice vyboxoval, ale nakonec se k měnu přeci jen dostali hosté a rychle jej nahráli na Kang-Hjona, který měl před sebou jen prázdnou branku a bránícího Bredu. A právě domácí hráč výborným hokejovým zákrokem dokázal levým betonem míč vyrazit na rohový kop!
60'
Protiútok domácích zastavil nedovoleně Verner a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
60'
Nyní bylo rušno před domácí brankou! Míč se dostal na zadní tyč, kde byl Kesner a jen díky včasnému vyběhnutí Řeháka se hostům nepovedlo srovnat! Míč ještě zůstal ve hře, ale nakonec i přes snahu chrudimských končí nad brankou.
57'
Vlašim je při chuti a Štochl poslal další centr do vápna, kde však nebyl nikdo v modrém.
55'
Vlašim právě vstřelila branku!
Bassey vyslal od lajny krásnou přihrávku do vápna na Juráska, který ještě postrčil míč na PETRA BREDU, který mířil přesně a přes veškerou snahu brankáře dokázal zakončit.
54'
Hraje se stále vyrovnaný fotbal a na obou stranách vidíme i snahu o zakončení. Nyní to zkoušel Hašek, ale tentokrát nemířil přesně a Řehák nemusel zasahovat.
52'
Závar v pokutovém území hostí končí nakonec odkopem od branky. O zakončení se snažili Bassey a po něm Červenka, ale ani jeden z domácích hráčů neuspěl.
49'
K odraženému míči se na druhé straně hřiště dostal hostující Hašek a Řehák musel na zem, aby střelu směřující k tyči chytil. To se nakonec i povedlo a skóre je tak stále beze změny.
48'
Na druhé straně si podobně počínali domácí. Jurásek přihrával do mít, kde byl Bassey, který ještě postrčil na Červenku. Domácí útočník však branku přestřelil.
47'
Hosté rozehrávali hned v úvodu druhého poločasu přímý kop a odražený míč si našel David Breda. Jeho rána však mířila vysoko nad branku.
46'
45'
43'
Centrovaný míč z pravé strany letěl na Zinhasoviče, ale před ním míč dobře odehrál do bezpečí Hašek.
41'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který však nerozehráli zrovna ideálně. Totéž, ale jde říci i protiútoku domácích.
39'
Vlašim centr odvrátila a i díky faulu Kesnera mohla rozehrát svou další akci.
38'
Po svém útočném snažení vybojovali chrudimští rohový kop.
37'
Zinhasovič si nabíhal na zadní tyč, kam mířila přihrávka od Červenky, ale hostující obrana tuto situaci přečetla a míč odehrála do bezpečí.
35'
Kesner zajel hodně ostře do Křišťana a hostující kapitán dostává po zásluze žlutou kartu.
31'
I Chrudim dostala útočné choutky, ale Řezníček poslal míč vysoko nad branku.
29'
Domácí za to nyní vzali. Bassey prostrkával míč na Červenku, který byl sám před Zímou, ale domácí útočník nakonec na míč těsně nedosáhl. Veškeré vzrušení je však marné – Červenka byl v ofsajdu.
27'
Svoboda nyní dokázal odcentrovat, ale bohužel jeho centr nedokázal na zadní tyči zasáhnout Červenka.
26'
Až nyní domácí postupovali do zajímavé šance, ale nebezpečí pro chrudimskou branku zažehnala nepřesná přihrávka Juráska.
25'
Tempo hry v těchto chvílích polevilo a hraje se převážně ve středu pole se střídavými úspěchy na obou stranách.
22'
Na obou stranách jsme nyní viděli několik nepřesností v přechodu do útoku a oba brankáři tak nemusejí zasahovat.
19'
Na druhé straně vidíme nepřesné zakončení z dílny hostí.
17'
Hra se rychle přenesla do vápna hostí, kde Zíma musel rychle ven z branky a odehrát míč před dotírajícím Červenkou.
16'
Domácí si standardní situaci pohlídali. Nicméně Chrudim zůstala na útočné polovině a Rybička hledal Mužíka, ale před ním dokázal míč schovat v rukavicích Řehák.
15'
Bassey fauloval v blízkosti pokutového území a je tu zajímavá šance pro Chrudim.
14'
Útočný faul končí snažení domácích.
12'
Petr Rybička zužitkoval vyhraný souboj a krásnou střelou k tyči se snažil překonat Řeháka, ale míč skončil nakonec těsně vedle branky!
10'
Akci domácích zastavuje ofsajdové postavení Červenky.
9'
Centr se snesl do vápna pouze do míst, kde operovali domácí obránci.
9'
David Breda zkoušel najít přízemním centrem Mužíka, ale před ním odehráli domácí obránci míč na roh.
8'
I hosté zkusili ohrozit domácí branku. Kesner dostal míč do vápna a rozhodl se jej nahrát před vápno na volného Vernera, ale jemu míč moc nesedl a jeho střela mířila směrem k rohovému praporku.
5'
Breda to chtěl zkusit zpoza vápna, ale jeho pokus byl zablokován obranou Chrudimi.
4'
Vlašim je v úvodu aktivnějším týmem. Nyní však Zinhasovič nedokázal odcentrovat a vykopávat může Zíma.
3'
Centr od praporku zamířil na zadní tyč, kde byl připraven jeden z domácích hráčů, ale nakonec se hosté dokázali ubránit.
2'
Vlašim mířila do první šance. Průcha hledal ve vápně nabíhajícího Zinhasoviče, ale ten nedokázal v tísni obránců zakončit přesně. Je tu první rohový kop.
1'
Hráči postupně nastupují na hrací plochu. Zápas za malou chvíli začne.
Oba celky ukončily předzápasovou rozcvičku a přesouvají se do kabin pro poslední taktické pokyny.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, V. Svoboda – Jurásek, Křišťan, Průcha, Zinhasović – Bassey, Červenka.
Náhradníci: Markovič – Ruml, Janda, Daniel Kozel, Firbacher, Dias, Zukal.

MFK Chrudim: Zíma – Kesner, Drahoš, Rybička, Verner – Řezníček, D. Hašek, Kang-hjon, D. Breda – Mužík, Vencl.
Náhradníci: Janda – Fofana, Juliš, Čáp, Nikodem, Látal..
Vzájemná bilance

Vlašim s Chrudimí odehrála v rámci druholigové soutěže za posledních deset let celkem pět zápasů s vyrovnanou bilancí. Dvakrát zvítězil právě vlašimský tým, jedno utkání skončilo remízou a dvě výhry zaznamenali také chrudimští. Skóre z těchto duelů je 6:6. Podzimní zápas vyhrála Chrudim na svém stadionu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 po brance Ladislava Mužíka.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimský celek stále bojuje o svůj cíl, kterým je umístění na pátém místě. Tento boj se bohužel po poslední porážce na Žižkově (1:3) mírně zkomplikoval, ale ve hře je stále devět bodů a středočeský celek rozhodně nic nevzdává. "Chceme nasbírat co nejvíce bodů," nechal se před časem slyšet vlašimský trenér Daniel Šmejkal, který upozornil i na obrovskou vyrovnanost druholigové soutěže. "Cíl, ale zůstává stejný," dodal s úsměvem.

Oproti svému nedělnímu soupeři má Vlašim z posledních zápasů lepší bilanci. Z šesti posledních duelů Vlašim dva prohrála a čtyřikrát se radovala ze zisku bodů. Aktuálně tak tým od bájné hory Blaník okupuje šestou příčku v tabulce pouhé dva body od vytouženého místa s pořadovým číslem pět.
MFK Chrudim

Letošní sezóna pro chrudimský celek určitě patří mezi ty povedené. Tým z pardubického kraje atakuje tři kola před koncem letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže první polovinu tabulky. S bilancí devíti výher, čtyř remíz a deseti porážek je tým vedený trenérem Veselým na osmém místě pouze čtyři body od místa pátého.

Ovšem poslední série chrudimského celku je ne zrovna lichotivá. Chrudim nevyhrála posledních šest zápasů a získala v nich pouze jeden bod po remíze v Prostějově. Zbylých pět duelů svěřenci trenéra Jaroslava Veselého prohráli. "Jestli jsme jako tým uměli doma vyhrávat a měli série bez porážky, tak teď musíme unést i tuto odvrácenou stranu fotbalu. Jsme v křeči, je to upracované. Já věřím, že máme sílu se z toho dostat," komentoval současnou situaci svého celku Jaroslav Veselý na klubovém webu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.