Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Vyšehrad : Blansko - 5. prosince 2020   13:30

Vyšehrad
Vyšehrad
60' Laňka  • 81' Vejvar
2:1
(0:1)
Blansko
Blansko
18' Žák
Vyšehrad
Babka – Šandera, Košút, Vejvar, Kříž (78. Vandas) – Alexandr, M. Černý – Čejka (69. Januška), Drobílek, Laňka – Králíček (87. Burda).
Otáhal – Burda, Januška, Vandas, Vaněk, Vojta.
Vojkovský – Antoníček, Lakomý
bez diváků diváků
Blansko
Halouska – Sukup, Helebrand, Štrbák (C), Klusák – R. Buchta – Vasiljev, Žák, Přerovský (85. Harba), Kania – Martin Holek (57. J. Šašinka).
Maňák – Bartolomeu, Harba, Ilko, Kopičár, J. Šašinka, Vincour.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty!
Vyšehrad slaví! I přes špatný začátek a gólové manko se dokázal vrátit do hry, dvěma góly otočil a také díky skvělému brankáři Babkovi slaví první a velmi cenné vítězství v této sezoně.
90+3'
90+3'
Vyšehrad jen nakopl míč, utkání už je u konce!
90+2'
Vyšehrad se úspěšně brání, navíc hosté faulují u postranní čáry. Zdá se, že výhra je velmi blízko!
90+2'
Žlutou kartu dostává Radek Buchta (BLA).
90+1'
Začíná první minuta nastavení. Blansko se dere za vyrovnáním!
90+1'
Žlutou kartu dostává Matouš Babka (FC Slavoj Vyšehrad).
90'
Vyšehrad už se převážně brání, hosté to mají hodně těžké, protože útočí do plných.
89'
Blansko zachytilo výkop domácího brankáře, po němž se vydalo do útoku, ale na útočné polovině se dopustilo faulu.
88'
Blanské z přímého kopu nezahrozilo. Útočná aktivita pokračovala, ale k dalšímu zakončení nevedla.
87'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Milan Králíček, přichází Marián Burda.
86'
Žlutou kartu dostává Milan Králíček (FC Slavoj Vyšehrad).
86'
Brejk Blanska po pravé straně Vyšehrad zastavuje za cenu faulu. Moravané budou kopat ještě přímý kop.
85'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Daniel Přerovský, přichází Haris Harba.
85'
Vyšehradu rohový kop nevyšel, protože se nedostal do zakončení.
84'
Vyšehradu se otevírají okénka. Po jednom z nich pálil z hranice vápna Januška, jehož tečovaná rána míří nad!
82'
Blansko chtělo okamžitě zahrozit, jenže narazilo na obranný val, načež dokonce faulovalo na útočné polovině.
81'
Vyšehrad právě vstřelil branku!
Slavoj dokonal obrat! Po rychlém útoku se ve vápně ocitl JAN VEJVAR, jenž tváří v tvář Halouskovi zakončil svou akci povedeným lobem do středu branky.
80'
Rychlý brejk Blanska zastavuje obranný faul na polovině hřiště, po němž hosté posílají centr jen na Babku.
79'
Nepřesná přihrávka do autu ukončuje veškerou ofenzivní snahu domácích, kteří se musí bránit nátlaku hostujícího mužstva.
78'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Pavel Vandas.
78'
Za dlouhým nákopem se hnal Drobílek, který z úhlu vypálil, ale Haluska pohotově vyrazil míč!
77'
Vyšehrad se vzápětí dostal do slibného tlaku, ze kterého však vytěžil jen nepřesný centr na zadní tyč.
77'
Místo řečí by se však měli soustředit na defenzivu, kde znovu nechali prostor Filipu Žákovi, jehož utažená střela k pravé tyči míří vedle!
76'
Vojkovský je pod palbou nadávek domácích hráčů, kterým se nelíbí odpískaný útočný faul na hranici velkého vápna.
76'
Blansko se pokoušelo zaútočit po pravé straně, jenže se samo připravilo o míč a musí se rychle vracet!
74'
Domácí si došli pro faul na zajímavé pozici. Přímý kop nakonec zakončili hlavičkou, ale jen vedle pravé tyče.
73'
Vyšehrad se posouvá na útočnou polovinu, kde rozjíždí další sérii přihrávek.
72'
Do zajímavého brejku se dostal opět Filip Žák, na kterého hosté zapomněli, jenže jeho dělovka z hranice vápna míří hodně vysoko.
71'
Druhá žlutá v krátkém sledu! Tentokrát ji vidí Matěj Helebrand (BLA).
71'
Oba týmy pokračují v aktivitě a mají chuť otočit utkání ve svůj prospěch. Z přímého kopu domácí nezahrozili a neuspěli ani z rohového kopu.
70'
Žlutou kartu dostává Ondřej Sukup (FK Blansko).
69'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Jiří Januška.
68'
Blansko nadále útočí, zasypává vápno domácích vysokými míči, ale úspěch zatím neslaví.
67'
Dalším potrestaným hráčem je Adam Alexandr (VYS).
66'
K zajímavému zakončení se znovu dostal Žák, kterého Babka vychytal. Vzápětí kopali hosté rohový kop, pro který si domácí brankář došel.
65'
Blansko rozehrálo, až se dostalo k přetaženému centru z pravé strany, na který si naskakoval Žák, jehož oblouček z těžké pozice úspěch neslavil.
64'
Výkop Halousky skončil vzdušným soubojem na polovině Vyšehradu a faulem domácího týmu.
63'
Vyšehrad kombinoval kolem vápna hostů, ale nakonec poslal finální přihrávku jen do Halouskova náručí.
62'
Faul si tentokrát vybojovali hosté, kteří budou rozehrávat ze své poloviny hřiště. Nutno přiznat, že vyrovnání domácích bylo zasloužené.
60'
Vyrovnáno! U postranní čáry tentokrát faulovali hosté, kteří nabídli domácím přímý kop. Z něho vzešel přízemní centr Dobílka, který poskakoval ve vápně, až se k míči dostal DENIS LAŇKA a propálil houf hráčů i brankáře Halousku!
58'
Blansku přímý kop nevyšel dle představ, přesto jeho útok pokračuje rohovým kopem. Na zadní tyči se hosté dostali k hlavičce, ale ta míří jen mimo zadní tyč.
57'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Martin Holek, přichází Jakub Šašinka.
56'
Denis Laňka (VYS) u postranní čáry zastavil útočícího hráče, za což vidí žlutou kartu.
55'
Slavoj obléhal vápno Blanska, kam vyslal zakroucený centr, se kterým si Halouska dokázal poradit.
54'
Blansko je nebezpečnější, ale nedaří se mu přidat druhý gól. Na míči je také Vyšehrad, jemuž se pro změnu nedaří dostat na útočnou polovinu.
52'
Vyšehradu se z následného útoku zahrozit nepodařilo, proto musí založit další útok od své branky.
51'
Blansko mohlo výrazně promluvit do dalšího děje zápasu! Ve vápně se dostal k zakončení zřejmě Kania, jenž orazítkoval jen pravou tyč branky.
49'
Oba týmy bojují o míč převážně ve středu hřiště, ale minisouboje vítěze nenabízí.
48'
Vyšehrad drží míč na svých kopačkách, leč převážně na své polovině hřiště.
46'
Oba týmy vstoupily do druhé půle beze změn. O první útočný výpad se postaral Vyšehrad, ale jeho slibně rozjetou akci zastavuje ofsajd.
46'
Úvodní část zápasu máme za sebou. Aktivní nástup Blanska do zápasu vyvrcholil zaslouženou trefou Filipa Žáka, po které ale hosté polevili a domácí se dostali do zápasu. Blansko zahrozilo jen z brejku, který parádně vychytal Babka, naopak Laňka na druhé straně pálil dvakrát mimo. I přes narůstající ofenzivní aktivitu se Slavoji vyrovnat nepodařilo, proto si do šaten odnáší těsnou ztrátu.
45'
45'
Centr do šestnáctky domácí odvrátili, přestože se hosté pokusili zahrozit znovu, jejich průnik do vápna zastavilo zpracování rukou.
45'
Blansko se samo zahnalo do autu, přesto si rychle uzmulo míč zpět a rozehrává rohový kop.
44'
Do ofenzivy se po několika minutách bránění dostává také Blansko. Uvidíme, zda se mu podaří zahrozit.
43'
Slavoj je v závěru první půle aktivní, snaží se pálit ze všech stran, jenže defenziva Blanska brání své vápno zuby nehty.
42'
Vyšehrad kombinuje na útočné polovině hrací plochy. Díky své aktivitě na pravé straně si došlo pro rohový kop!
41'
Vyšehrad si na polovině hřiště došel pro faul, jenže zajímavý zakroucený míč Šandery nevyužil. Akce pokračovala, ale skončila krachem. Na štěstí pro domácí selhali také ofenzivní hráči Blanska na druhé straně.
40'
Blansko zachytilo domácí rozehrávku, leč samo se k zakončení nedostalo, protože její akci zhatila nepřesná přihrávka za obranu.
39'
Nacvičený signál hostům nevyšel, navíc rychle ztrácí míč a musí se bránit útoku Vyšehradu.
38'
Blansko urvalo míč ve svůj prospěch, načež si následně vybojovalo faul na útočné polovině hřiště.
37'
Laňka podruhé v akci, ale znovu neúspěšný! Tentokrát k němu propadl míč po sérii odrazů, ale domácí borec poslal míč jen těsně vedle pravé tyče.
36'
Zajímavý centr z pravé strany Králíček do branky neusměrnil, ale odrazem od obránce vybojoval alespoň rohový kop.
35'
Zakroucený míč proskákal až k zadní tyči, kam si naběhl Laňka, jenže tomu střela levačkou vůbec nevyšla. Výkop od branky.
34'
Rychlý útok Vyšehradu k ohrožení branky nevedl, přesto byl centr zablokován na rohový kop.
33'
Blansku rohový kop nevyšel, přesto pokračovalo v akci, při které si na malé vápno naběhl Žák, jenže tentokrát ve skvělé pozici míč netrefil.
32'
Fantastický Babka podržel svůj tým! Kania dostal míč do běhu, následně si ho před obráncem zasekl a zatáhl více ke středu vápna. Odtud pálil k zadní tyči, ale domácí brankář jeho střelu vyráží na roh!
31'
Haluska sbírá i nevýrazný centr do vápna, přesto je Vyšehrad na míči. Chybí mu přesnější kombinace a více nápaditosti.
30'
Brejk Vyšehradu zazdil nepřesnou přihrávkou Laňka, zatímco na druhé straně Sukup vyslal hodně nepřesný centr.
29'
Další střelecký pokus Vyšehradu, tentokrát z pravé strany. Halouska si však poradil i s tímto přízemním pokusem, který dobře viděl.
28'
Blansko po vstřeleném gólu výrazně polevilo a pasivita se mu nemusí vyplatit, protože Vyšehrad dostává do své hry jistotu.
27'
Povedený úsek od Vyšehradu. Slavoji rohový kop nevyšel, ale pak následoval zakroucený míč na zadní tyč, kam si stihl dojít Halouska a sebral míč před nabíhajícím hráčem domácích.
26'
Konečně kloudná fotbalová akce! Jeden z domácích hráčů se opřel do míče, čímž donutil zasáhnout brankáře Halousku – rohový kop.
25'
Úroveň zápasu po první brance opadla, sledujeme spíše nepřesnosti a nákopy, které nemohou slavit úspěch.
24'
Slavoj se o šance připravuje vlastní nepřesností a špatnou kombinací, která jim komplikuje útočné výpady.
23'
Vyšehrad je od inkasované branky opticky lepším mužstvem, které však naráží na pevný defenzivní val soupeře.
22'
Slavoj se snaží, ale k pořádnému zakončení se zatím nedostalo. Hosté rozehrávají opět od své branky!
21'
Ve středu hřiště dostal Alexandr úder ve vzdušném souboji, proto je odpískán faul hostů.
20'
Vyšehrad se dostal do protiútoku, jenže se při něm sám zahnal až do zámezí. Následuje odkop Blanska.
18'
Blansko právě vstřelilo branku!
Ačkoliv hosté v posledních minutách polevili, do vedení jsou zaslouženě. Volný FILIP ŽÁK dostal přihrávku, po které vyvezl míč až do vápna, odkud střelou k zadní tyči propálil Babku.
18'
Blansko z přímého kopu nezahrozilo, domácí tak mohou kombinovat na své polovině hřiště a pokusit se zaútočit.
17'
Únik po levé postranní čáře zastavil Vojtěch Šandera (VYS), ale bohužel pro domácí jen za cenu faulu a žluté karty.
15'
Blansko rozehrálo rohový kop zajímavě, ale pozemní přihrávka do vápna byla příliš pomalá, proto ji domácí obránce vystihl.
15'
Na druhé straně zatrnulo Vyšehradským, kteří musí čelit prvnímu rohovému kopu Blanska.
14'
Na hranici šestnáctky zazmatkoval hostující stoper, kterému ukradl míč Králíček a okamžitě ho posunul na Laňku. Ten se na penaltě pokusil obejít brankáře, ale v souboji s ním upadl. Penalta se nepískala, stížnosti jsou marné.
13'
Exekuce přímého kopu se ujal Šandera, který se pokusil propálit stojící zeď – neúspěšně.
12'
Slavoj se poprvé v utkání dostal ke kombinaci na útočné polovině, kde si nakonec došel pro faul v blízkosti velkého vápna!
11'
Vyšehrad ztratil míč, už se zdálo, že Blansko zahrozí z brejku, ale ideální příležitost na přímočarou přihrávku promeškalo.
10'
Na dva zákroky z obou stran před vápnem Vyšehradu rozhodčí Vojkovský neskočil. Fauly se nepískají, útočí Slavoj.
9'
Pražané sice zachytili nepřesnou rozehrávku Blanska, leč nezahrozili, protože se nepřesnou kombinací zahnali až za brankovou čáru.
8'
Vyšehrad využil útočného faulu soupeře, po němž se vydal do protiútoku, ale finální centr ze strany byl mizerný. Blansko je znovu u míče.
7'
Marná snaha. Slavoj se snažil napadat hostující rozehrávku, kterou sice zatlačil k blanskému vápnu, jenže míč nevybojoval.
6'
Blansku nevyšla postupná kombinace, přesto je v úvodních minutách jednoznačně lepším mužstvem.
5'
Zakroucený míč na přední tyč Babka vyboxoval ven z vápna. Vyšehrad si však míče vůbec neužil, protože ho okamžitě ztrácí.
4'
Na rohu vápna šel k zemi hostující hráč, a přestože domácí řvou, že se ho ani nedotkl, rozhodčí je opačného názoru. Přímý kop!
4'
K přízemnímu centru z pravé strany se dostal Holek, jenž hledal Kaniu na středu malého vápna, jenže hostující útočník nezakončil.
3'
Moravané získali míč zpět do své moci, ale vysokými centry se do šestnáctky neprosadili. Blansko znovu útočí od své branky.
2'
Vyšehrad dokázal útočnou snahu Blanska zastavit, přesto se mu nedaří zaútočit.
1'
Vyšehrad s úvodním útokem neuspěl, naopak se musí rychle vracet, protože hosté vhazují v blízkosti rohového praporku.
1'

FC Slavoj Vyšehrad: Babka – Šandera, Košút, Vejvar, Kříž – Alexandr, M. Černý – Čejka, Drobílek, Laňka – Králíček.
Náhradníci: Otáhal – Burda, Januška, Vandas, Vaněk, Vojta.

FK Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Štrbák (C), Klusák – R. Buchta – Vasiljev, Žák, Přerovský, Kania – Martin Holek.
Náhradníci: Maňák – Bartolomeu, Harba, Ilko, Kopičár, J. Šašinka, Vincour..
Mužstva jsou stále v útrobách stadionu, začátek utkání bude mírně odložen.
V bitvě záchranářů bude Vyšehrad outsiderem, jelikož je po jedenácti kolech poslední se ziskem jediného bodu! Slavoj prohrál už osm zápasů v řadě, ve kterých navíc nastřílel jen čtyři góly.

V mírně lepším rozpoložení je Blansko, ale do pohody má tým daleko. Moravané prohráli čtyři z posledních pěti duelů, v nichž získalo cenné tři body na půdě Jihlavy, ke vyhrálo 4:1. I díky tomu na kontě alespoň devět bodů, ale jen s bodovým náskokem na třinácté Táborsko.
Všem fanouškům českého fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne! Fortuna:národní liga má na programu poslední 12. kolo, v němž Vyšehrad završí podzim proti Blansku. Utkání začíná ve 13:30!