Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Vyšehrad : Prostějov - 18. dubna 2021   15:00

Vyšehrad
Vyšehrad
0:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
65' Jurásek
Vyšehrad
Ordelt – D. Procházka, Alexandr, Jakab (74. Vojta), Schneider – Suchan, Kulig – Hampl (74. Egert), Drobílek /C/, Hezoučký – Zaradny (64. Vejvar).
Borka – Burda, Pouček.
Vojkovský – Bureš, Vyhnanovský
Stadión Evžena Rošického, Praha - Strahov
46 diváků
Prostějov
Mucha – Machynek, Bala, Stříž, Schuster – Sus /C/, Kopřiva – Spáčil (63. Zlatohlávek), Omale (56. Koudelka), Jurásek – Píchal (83. Zapletal).
Bárta – Dittmer, Sečkář.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:13.
Beznadějně poslední Vyšehrad utrpěl šestou porážku v řadě, naopak Prostějov potvrdil svou fantastickou formu na hřištích soupeřů osmou výhrou z deseti pokusů.
Po vcelku vyrovnaném prvním poločase napálil v úvodu toho druhého hostující Omale dvakrát v rozpětí několika vteřin břevno. Vítězný gól padl v 65. minutě, kdy míč po trestném kopu napálil pod víko Jurásek. V otevřeném závěru zápasu měly šance oba celky, ale skóre se již nezměnilo.
90+2'
90+2'
Hosté drží míč na soupeřově polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Alexandr však po rohu zpoza vápna trefil jen v ofsajdu stojícího spoluhráče Vejvara.
89'
Procházka prostrčil míč Vejvarovi, jehož centr srazil na roh Schuster.
88'
Ještě větší šanci měl na kopačce vzápětí domácí Jan Vejvar! Šemíci úplně rozebrali hostující defenzívu, ve vyložené pozici však střídající hráč zblízka nepřekonal Muchu.
87'
Krásná souhra Prostějova. Stříž udržel míč na koncové lajně a zpětně přihrál Zapletalovi, který z jedničky uvolnil Juráska. Jeho přihrávku napříč vápnem využil Lubomír Machynek k dělovce těsně vedle.
86'
Pražané se snaží ještě zvrátit osud zápasu. Odražený skákavý míč z 10 metrů poslal vedle brány Hezoučký.
85'
První roh Slavoje po změně stran končí v Muchových rukavicích.
84'
Oficiálně se hraje bez diváků, nicméně na tribuně jsem napočítal 46 přítomných z řad povoleného osazenstva.
83'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Michal Zapletal.
82'
Filip Mucha výborně přečetl Drobílkův centr a sebral míč po bleskovém vyběhnutí doslova z hlavy Suchanovi.
81'
Vejvar vyhrál hlavičkový souboj pro Hezoučkého, jemuž Mucha zmenšil střelecký úhel a domácí hráč zblízka nastřelil jen jeho nohy.
80'
Míč se však od shluku hráčů odráží jen k Adamu Ordeltovi, který rychle zakládá protiakci Vyšehradu.
80'
Koudelka potáhl míč a sraženým centrem o Kuliga vybojoval první roh po přestávce.
79'
Úplně stejná standardní situace, po vzájemném okopávání ve skrumáži ukazuje rozhodčí na odkop od prostějovské brány.
77'
Z dálky posílal trestný kop do vápna Filip Drobílek, míč si pohodlně stahuje ze vzduchu do svých rukavic jeho jmenovec Mucha.
76'
Zmatky před bránou hostů. Ke skákavému míči se tlačil mezi stopery Egert, nakonec se ho podařilo odkopnout do výšky Balovi a poté už si stáhl balon do rukavic Mucha.
75'
Vejvarova přihrávka zprava šla do šestnáctky střídajícímu Vojtovi na paty.
74'
Slavoj Vyšehrad provedl dvojnásobnou změnu v sestavě: hřiště opustili Petr Hampl a Josef Jakab, místo nich přicházejí Tomáš Egert a Matyáš Vojta.
73'
David Píchal pálil tvrdě doprostřed brány, vyražený míč pak poslal z dorážky vysoko nad břevno Jakub Kopřiva.
73'
Na Strahově se přitvrdilo, hru kouskují časté fauly.
71'
Po útočném faulu hostů běží rozehrát dost daleko od svého území brankář Ordelt.
68'
Suchan hezky uvolnil do běhu Hezoučkého, kterému pomohlo uklouznutí hostujícího Machynka, ale ani tak nedokázal dát zpětnou přihrávku jinam než na kopačky prostějovského Baly.
65'
Prostějov právě vstřelil branku!
Faul na půlce přišel nakonec domácí draho. Dalekonosný trestný kop propadl až do vápna, kde míč napálil halfvolejem z pravé strany nechytatelně pod břevno DAVID JURÁSEK.
64'
Střídání v týmu Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Konrad Zaradny, přichází Jan Vejvar.
64'
Žlutou kartu dostává Pavel Hezoučký (Slavoj Vyšehrad).
63'
Prostějovskou standardku zhatil ofsajd.
63'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Tomáš Zlatohlávek.
61'
Suchan dovezl svůj slalom pouze na velké vápno, odkud mu míč odskakuje k brankáři Muchovi.
59'
Domácí obrana nepustila k bráně Machynkovu střelu ani následující Spáčilův střílený centr. Zakončil až z druhé vlny Koudelka, ovšem vysoko nad.
58'
Žlutou kartu dostává Adam Alexandr (Slavoj Vyšehrad). Poměr faulů v úvodu druhého poločasu je 6:0.
56'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Jan Koudelka.
55'
Trestným kopem z 25 metrů našel Kopřiva hlavu Martina Suse, prostějovský kapitán však ze záklonu hlavičkoval slabě a mimo.
54'
Na zemi se po Juráskově centru ocitli současně dva prostějovští hráči, rozhodčí si vybírá zákrok na zmíněné křídlo.
52'
Lubomír Machynek si naběhl do protihráče v šestnáctce a upadl jako po nárazu do stěny. Penalta v žádném případě.
50'
Nakonec se hosté odhodlali založit akci dlouhým nákopem, ovšem ofsajdová past Slavoje sklapla včas.
49'
Po drobném faulu domácího Hampla volí Hanáci rozehrávku dozadu na jistotu a Schuster si třikrát vyměňuje míč s brankářem Muchou.
47'
Toto se často nevidí! Spáčil nabil pod sebe Omalemu, jehož prudká rána zpoza šestnáctky otřásla břevnem. Asi za pět vteřin se míč k nigerijskému středopolaři vrátil, napřáhl znovu a trefil naprosto stejné místo.
46'
Branka na pražském Strahově za 45 minut hry nepadla. V souboji posledního s třetím měli hosté lepší nástup, zhruba od 10. minuty se ale hraje zcela vyrovnaný fotbal, v němž jsou šance k vidění jen výjimečně.

První půle řečí čísel:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 1:1, střely mimo 2:2, rohy 3:4, fauly 6:8, ofsajdy 1:1.
45'
45'
Ze série střetů uprostřed hřiště vydoloval míč Hezoučký, před vápnem ho předal Suchanovi, který místo zakončení zkoušel pádem přesvědčit rozhodčího k odpískání trestného kopu.
43'
Hezoučký se pěkně protáhl do šestnáctky, po kličce jeden na jednoho nastřelil pouze beka.
43'
Josef Jakab čistým skluzem sebral míč Omalemu, načež usnul na vavřínech a zase o balon přišel. Vysvobodil ho další útočný faul Prostějovských.
41'
Jiří Spáčil se při střeleckém pokusu ukopl, takže místo na bránu směřoval míč do výšky. Zachytit se ho snažil Lubomír Machynek, jenže neúmyslně nakopl protihráče.
39'
Konec prostějovskému snažení učinil útočný faul, rozehrávají domácí.
38'
Sraženou tvrdou střelu Jiřího Spáčila pak raději posunul hlavou na další roh mladoboleslavský host v domácí sestavě Petr Hampl.
37'
Suchanovo sólo hosté zastavili před velkým vápnem, z protiútoku zastavil Machynka za cenu rohu Schneider.
36'
Domácí obrana zaspala, nalevo si za ni zaběhl Jurásek a svůj samostatný nájezd z mírného úhlu zakončil dělovkou do boční sítě.
35'
Žlutou kartu dostává David Píchal (1. SK Prostějov) za faul na půlící čáře. Rozhodčí Vojkovský mu na prstech ukazuje, kolik předchozích zákroků mu sečetl.
34'
Po opakovaném rohu pálil Jan Suchan znovu, tentokrát zpoza šestnáctky a vysoko nad.
33'
Fotbalisté Slavoje rozehráli roh nakrátko. Schneiderův přetažený centr doputoval k úplně volnému Suchanovi a ten v největší šanci zápasu bombou po zemi nepropálil dobře postaveného Muchu.
33'
Tečovaná pohotová střela domácího Schneidera se otřela o boční síť.
31'
Trestný kop ze střední vzdálenosti do prostějovské šestnáctky neprošel, Pražané jsou vytlačeni až k půlící čáře, kde znovu fauluje Píchal.
30'
Stříž vytloukl bloky o napadajícího Hampla, vhazují hosté.
27'
Zaradny při dobývání míče bolestivě nakopl Schustera, píská se útočný faul.
26'
Žlutou kartu dostává Martin Sus (1. SK Prostějov) za nevybíravý zákrok na útočné polovině.
25'
Prostějov hrál minutku v oslabení, za čáru si běžel nejspíš přezout kopačku Kopřiva a už se hlásí do hry.
24'
Z 22 metrů to zkusil z otočky Kopřiva, kterému míč hlavou přistrčil Omale. Tvrdá rána šla vedle vyšehradské levé tyče.
21'
Po Schneiderově kolmici posílal do ohně další ze svých ostrých centrů Hezoučký. Poněkud kostrbatě ho v pádu odvracel Bala, ovšem nejednalo se o zásah rukou, jak reklamují „šemíci“, nýbrž spíše břichem.
19'
Omalemu se z plného běhu podařilo odcentrovat přes Jakaba, jenže pouze za domácí bránu do náruče jednoho z podavačů míčů.
18'
Rychlonohý Hezoučký využil uklouznutí hostujícího Baly, z úhlu však nastřelil jen jednoho z obránců Prostějova.
17'
Rychlé přenesení hry dopředu po zisku míče Hanákům zhatil ofsajd.
16'
Druhý prostějovský roh odhlavičkoval Petr Hampl a následný nákop hostů naslepo letí do autu.
14'
Po Schneiderově centru hlavičkoval z dobrých 15 metrů Konrad Zaradny, míč se snesl na horní síť.
13'
Hezoučkého průnik a střílený centr srazila obrana hostů na roh.
12'
Slavoj poprvé souvisleji zakombinoval. Hezoučký z první prostrčil míč na volného Drobílka, jenž se zbavil obránce, poté však nedokázal odcentrovat.
10'
Do šance se z levého křídla tlačil prostějovský Jurásek, který si oběhl Procházku, ale Hampl mu zarazil cestu k míči a nechal ho doklouzat mimo hřiště.
8'
Pavel Hezoučký poslal po levé lajně dopředu Drobílka, před kterého si dal tělo Lubomír Machynek a domácí kapitán ho zezadu postrčil v rozporu s pravidly.
7'
Nakonec to byl Daniel Procházka, který závar před vyšehradskou bránou vyřešil odkopem do zámezí.
7'
Zpětnou přihrávku z levého křídla Prostějova srazili domácí na první roh zápasu.
5'
Znovu to zkoušel českou uličkou nigerijský záložník Omale, přihrávka na Píchala však byla příliš prudká a včas ji zalehl Ordelt.
2'
Solomon Omale vysunul pěknou uličkou do šance Jiřího Spáčila, který se však nechal vytlačit z ideálního střeleckého úhlu a poté z bezprostřední blízkosti nastřelil jen Adama Ordelta.
1'
Spáčilův centr z pravého křídla se snesl za domácí bránu, od které bude odkopávat gólman Ordelt.
1'
Po hostech ve svítivě žlutých dresech a černých trenýrkách nastupuje na hřiště domácí mužstvo v modrém odění.
Nad Strahovem odpoledne vysvitlo sluníčko, hrát se bude za celkem příjemného počasí na vzorně upraveném trávníku. Tři minuty před plánovaným výkopem čekáme na příchod obou mužstev.

Slavoj Vyšehrad: Ordelt – Procházka, Alexandr, Jakab, Schneider – Suchan, Kulig – Hampl, Drobílek (C), Hezoučký – Zaradny.
Náhradníci: Borka – Burda, Egert, Vejvar, Pouček, Vojta.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Bala, Stříž, Schuster – Sus (C), Kopřiva – Spáčil, Omale, Jurásek – Píchal.
Náhradníci: Bárta – Dittmer, Sečkář, Zapletal, Zlatohlávek, Koudelka.

Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Vyhnanovský.
Vzájemné zápasy

podzim 2019 Prostějov - Vyšehrad 1:0 (18. Lutonský)
jaro 2020 Vyšehrad - Prostějov 3:1 (23. z PK Kokorović, 45. Suchan, 90.+1 Pouček – 61. z PK Stříž)
podzim 2020 Prostějov - Vyšehrad 3:0 (36. Kopřiva, 41. Zikl, 77. Zapletal)
1. SK Prostějov (9-5-4, 31:25, 32 bodů, 3. místo)

Hanáci jsou postrachem hřišť všech soupeřů. Letos ještě venku nenašli přemožitele a z devíti utkání si až na dvě výjimky vezli vždy domů plnou porci bodů.
Doma to není zdaleka tak slavné, uprostřed týdne nestačili na Jihlavu a porážkou 2:4 navázali na předchozí neúspěšnou přestřelku 3:5 s Vlašimí.
Na vedoucí Hradec Králové tak ztrácí jedno z příjemných překvapení sezóny pět bodů, Votroci ovšem disponují ještě jedním odloženým zápasem.

Nejlepší střelci:
7 – Matoušek, Kopřiva, 3 – Píchal, Zlatohlávek.
Slavoj Vyšehrad (1-2-15, 9:43, 5 bodů, 14. místo)

Pražané se po dvou letech chystají zpět do ČFL, udržení druhé ligy už je spíše v rovině utopie. Osm kol před koncem ztrácejí „šemíci“ dvanáct bodů na Třinec, který má zápas k dobru.
Proti Prostějovu je povede šéf klubu Jaroslav Klíma, který na lavičce vystřídal v týdnu odvolaného Michala Zacha. Pod jeho vedením odstartoval Vyšehrad jaro slibnou remízou v Jihlavě, ale dalších pět zápasů prohrál. Po třech čtyřbrankových debaklech to naposledy v Ústí bylo velmi smolně, jediný gól inkasovali hosté až v nastaveném čase.
V druholigové sezóně se o devět vyšehradských gólů podělilo devět střelců, bilanci si Slavoj trochu vylepšil jen v poháru.