Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Blansko - 11. dubna 2021   10:15

Žižkov
Žižkov
89' Súkenník
1:1
(0:1)
Blansko
Blansko
39' Ngoma
Žižkov
K. Hrubeš – Urbanec (46. Řezáč), Prebsl (78. Hušek), Pudil, Muleme – Súkenník (C), Sixta – Bazal (65. Auer), Batioja, Nabijev (54. Ahamada) – Mashike Sukisa.
Švenger – Petrlák, D. Richter, Řezáč, Auer, Ahamada, Hušek.
Cieslar – Mikeska, Bureš
SK Prosek, Praha
bez diváků diváků
Blansko
Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) (46. Lahodný), Kopičár – Vlachovský (60. Bartolomeu), Žák (75. Černín), Ngoma (90+4. Koraksić) – T. Machálek (46. Vasiljev).
Chmiel – Koraksić, Vasiljev, Lhotecký, Lahodný, Bartolomeu, Černín.

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek neděle!
Moravané se tak vrací domů s cenným bodíkem, zatímco Viktorka má o čem přemýšlet.
Utkání končí a Žižkov nakonec slaví šťastnou remízu, která je zároveň zklamáním. Viktorka byla aktivnějším mužstvem, přesto měla výraznější šance až v závěru druhé půle, za což byla odměněna penaltou a vyrovnáním Igora Súkenníka. Více už ale domácí nevytěžili, proto na domácí půdě ztrácí další cenné body.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Kablan Davy Ngoma, přichází Dejan Koraksić.
90+4'
Ke skákavému míči se ve vápně dostal jeden z domácích hráčů, jehož střela letí těsně vedle levé tyče!
90+4'
Začíná poslední nastavená minuta! Žižkov vhazuje v blízkosti velkého vápna.
90+3'
Pěkná akce Blanska vypadala slibně, ale Ngomovi nevyšel závěrečný centr, který usměrnil vedle branky.
90+2'
Bartolomeu však lacině ztrácí míč, přesto ho to mrzet nemusí, jelikož centrovaný míč proskákal až k Halouskovi.
90+1'
Žižkovu zakroucený míč v první ze čtyř nastavených minut nevyšel. Halouska bude vykopávat od své branky, zatímco jeho střídačka chystá závěrečné střídání.
90+1'
U postranní čáry neudržel nervy Jakub Černín (BLA), jenž za svůj faul dostává žlutou kartu i domluvu od Daniela Pudila.
90'
Cizinci ve službách Žižkova hostující defenzivě pořádně zavařují, přesto se jim nedaří dostat do dalšího zakončení.
89'
Žižkov právě vstřelil branku!
Kapitán IGOR SÚKENNÍK prokázal své zkušenosti a prudkou střelou k levé tyči vyrovnává! Blansko čeká ještě krušný závěr pražského utkání.
88'
Žlutou kartu vidí Matěj Helebrand (BLA), který tak dostává svůj tým do úzkých.
88'
Pozor na to! Batioja se protlačil do vápna, kde ho fauloval Helebrand, což znamená jediné – penalta pro Žižkov!
87'
Blansko po rozehrávce nezahrozilo, ba naopak o míč rychle přišlo a musí se nadále bránit. Vítězství je ale blíž a blíž.
86'
Ngoma se u postranní čáry natlačil před Michala Řezáče (ZIZ), kterého donutil faulovat za cenu žluté karty.
85'
Závěrečný tlak Žižkova narůstá, ale aktuálně je mírně utlumen, jelikož centrovaný míč končí v Halouskových rukavicích.
84'
Pudilův dlouhý aut blanská defenziva odvrací, ale potvrzuje se, že vysoké míče dělají hostující obraně problémy.
83'
Přetažený centr na Bartolomea nakonec skončil vhazováním hostů, jejichž dlouhý aut domácí odvrátili zpět k Lahodnému. Rána hostujícího hráče však končí v koruně blízkého stromu.
82'
Obranný faul na polovině hrací plochy schytal Lahodný, který vzápětí rozehraje přímý kop.
81'
Ofenzivní snažení Žižkova přerušuje ofsajdové postavení, po němž hosté rozehrávají od svého vápna.
80'
Blansko hezky kombinovalo na levé čáře, a přestože se zdálo, že Ngoma vybojoval rohový kop, sudí ukazuje odkop od branky.
78'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Filip Prebsl, přichází Lukáš Hušek.
77'
Žižkov si vzápětí vybojoval faul a přímý kop od postranní čáry. K odraženému míči se dostal Prebsl, jehož pokus z malého vápna míří těsně nad branku!
76'
Tak to je smůla! Centr propadl na zadní tyč k Súkenníkovi, který už usměrnil míč do sítě, jenže hostující hráč ho na brankové čáře odhlavičkoval pryč!
75'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Jakub Černín.
75'
Brejk hostů zakončil Lahodný centrem od levé postranní čáry, pro který si Hrubeš došel. Žižkov si vzápětí vybojoval přímý kop na polovině soupeře.
74'
Defenziva Blanska stále odolává a nutno říct, že i přes optickou převahu neměli Žižkovští žádnou vyloženě gólovou šanci.
73'
Blansko čeká na brejky a na začátku jednoho z nich si Bartolomeu došel pro faul u postranní čáry. Přímý kop však hostům vůbec nevyšel.
72'
Vydařená akce na jeden dotek končí mimo! Autorem střely je Sixta, jehož střela zpoza vápna letí hodně vedle pravé tyče.
71'
Blansko zahrozilo po pravé straně a dokonce zakončilo, ale Vasiljev poslal svou střelu z vápna jen vedle branky.
70'
Důležité je, že hráč Blanska může pokračovat ve hře. Hosté se však musí bránit pokračujícímu tlaku Žižkova.
69'
Tvrdý souboj na polovině Blanska skončil nepříjemným úderem do Žáka, načež hostující trenér pořvával na domácí, ať pošlou míč do autu. To se nestalo, ale po přerušení dostal Martin Pulpit domluvu od Pudila. Vtipná výměna názorů.
67'
Povedená akce Blanska! Sedlo si po autu narazil s Ngomou, načež zakroutil míč k zadní tyči, kde Sukup pálil nad branku.
66'
Prebslův prudký centr prodloužil Mashike Sukisa jen k bránícímu hráči, od jehož hlavy míří k Halouskovi.
65'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Josef Bazal, přichází Jonas Auer.
64'
Pravá strana Žižkova je v posledních desítkách vteřin v zápřahu, ale hosty k ničemu nepouští – dva auty v krátkém sledu.
63'
Ngoma proti Bazalovi s Řezáčem nezaváhal a dokázal vybojovat autové vhazování v blízkosti šestnáctky.
63'
Aktivitu domácích narušuje pro změnu útočný faul na polovině Blanska, kterému rozkouskovaný průběh pochopitelně vyhovuje.
62'
Nakonec to tak vážné nebylo a Viktorka pokračuje v ofenzivní aktivitě. Tentokrát se však zahnala do autu.
61'
Ngoma šel u postranní čáry k zemi po souboji s Bazalem, ale Žižkovu se přerušení nelíbí, protože hostující hráč zřejmě šetří čas.
60'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Martin Vlachovský, přichází Robert Bartolomeu.
60'
A z druhého vzešla zajímavá šance, když Ahamada na přední tyči prodloužil přízemní centr, ale Súkenník z těžké pozice vystřelil mimo!
59'
Žižkov se tlačí za vyrovnáním, a přestože centry k zakončení nevedou, domácí si vybojovali alespoň dva rohy v krátkém sledu.
58'
Žák se hnal za povedeným dlouhým nákopem, jenže na poslední chvíli mu sebral gólovou šanci vyběhnutý Hrubeš! Důležitý zákrok.
57'
Z dalšího faulu hostů si domácí vybojovali přímý kop, ale Mulemeho centr dokázal odvrátit stoper Blanska.
56'
Vasiljev se snažil protlačit do vápna po levé straně, což se mu podařilo a málem se dostal i do zakončení, jenže domácí brankář byl u odraženého míče rychleji.
55'
Bazal nedokázal udržet míč ve hřišti, načež může po střídání vykopávat Halouska.
54'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Assadillahl Ahamada.
53'
Nic z toho není, hosté se musí znovu zformovat a bránit se útočné akci Žižkova, který se snaží usadit na útočné polovině.
53'
Centrovaný míč však končí v náručí Halousky, který tak rozehrává další ofenzivní akci svého mužstva.
52'
Žižkovský centr z pravé strany hostující defenziva úspěšně odvrací, přesto se musí nadále bránit.
50'
Halouska tentokrát podcenil skákavý míč, který ho nebezpečně přeletěl, ale na štěstí pro hosty doskákal jen do zámezí.
50'
Pokračujeme ve hře, ale ofenzivní aktivita domácích naráží na pevný defenzivní blok Blanska.
48'
Hra je přerušena, jelikož v domácím vápně zůstává ležet Prebsl, který je podle ohlasů z hloučku hráčů druhým mužem, který dnes schytal ránu do nejcitlivějších míst.
47'
Vlachovský bojoval o míč u postranní čáry, ale nechal se zatlačit bránícím hráčem až do autu.
46'
Žižkov vstoupil aktivně i do druhé půle, jenže Batioja to se svou agresivitou přehnal a připsal si útočný faul.
46'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Michal Řezáč.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Machálek, přichází Tomáš Vasiljev.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Radek Buchta, přichází Lukáš Lahodný.
46'
Co k tomu říct? Žižkov byl po celý první poločas lepším celkem, ale zahodil řadu zajímavých šancí, což hosté potrestali z ojedinělé akce, kterou přesně zakončil Davy Ngoma. Moravané tak odchází do šaten šťastnější, leč pokud chtějí náskok udržet, musí ve druhé půli přidat.
45+1'
45+1'
Žižkovští nezvládli první hlavu, přesto dokázali vybojovat míč na útočné polovině, ale vzápětí faulují.
45'
Blansko ještě v závěru poločasu operovalo na útočné polovině, kde si vybojovalo zakončení ze střední vzdálenosti. To však míří mimo branku.
44'
Sixta poslal míč do vápna, kde se srazili Prebsl s Helebrandem, který si vybojoval útočný faul soupeře.
43'
Prudký centr už si hledal Prebsl, před nímž hostující defenziva prodloužila míč do zámezí – rohový kop Viktorky.
43'
Bazal si u postranní čáry vybojoval obranný faul. Žižkov ještě rozehraje standardní situaci.
42'
Batioja pěkně posunul míč Bazalovi, jenž hledal na malém vápně Nabijeva, ale před ním odvrátili míč hostující obránci.
41'
První půle ovšem nekončí, Žižkov pokračuje ve své aktivitě, ale Mulemeho centr z levé strany Halouska sbírá.
40'
Centrovaný míč Žižkova se neujal. Blansko se znovu brání, ale pokud vydrží, půjde do šaten v podstatě se zázračným vedením.
39'
Blansko právě vstřelilo branku!
Výborný výkop hostujícího brankáře propadl k DAVYMU NGOMOVI, jehož prudká rána míří k levé tyči! Blansko udeřilo z první vážnější akce, aktivnější Žižkov si může trhat vlasy a z hloučku fanoušků na nedalekém kopečku se ozývá: "Bojujte za Žižkov!"
39'
Dlouhý pas za obranu domácí hráči nezužitkovali, proto může Halouska rozehrávat od své branky.
38'
Centr do šestnáctky nakonec propadl k Prebslovi, jenž z těžké pozice vystřihl nůžky. Nebyly vůbec špatné, ale míří jen nad břevno!
37'
Nutno říct, že se hostující záložník popasoval s nepříjemnou situací odvážně a musí se svými spoluhráči krotit pokračující tlak Žižkova – roh.
36'
Uf! Urbanec zkoušel vystřelit přímo, čímž trefil Velechovského do míst, které by neocenil žádný chlap.
35'
Sixta se mi dneska velmi líbí! Domácí záložník je aktivní, nebojí se a daří se mu vytvářet šance pro své mužstvo. Tentokrát Žižkov rozehrává přímý kop z rohu velkého vápna.
34'
Ngoma se u postranní čáry šikovně dostal před Bazala, kterého tak donutil faulovat.
33'
Moravané by měli trošku uklidnit hru a kombinovat, protože jejich vysoké nákopy jsou naprosto nefunkční.
33'
Blansko se může uklidnit, protože domácí před střídačkami faulují. Prudký centr Sukupa však doskákal jen k Hrubešovi.
32'
Martin Pulpit nemůže být s výkonem svého týmu spokojený, jelikož Žižkov drží míč, je aktivnější a jen díky své střelecké nemohoucnosti stále nevede.
31'
Technický centr na roh malého vápna si našel Pudil, ale jeho hlavička míří jen nad hostující branku.
30'
Sixta je ve středu hřiště aktivní, z čehož si dokáže vybojovat fauly. Po jednom z nich domácí rozehrávají přímý kop v blízkosti velkého vápna!
29'
Zakroucený vysoký míč z pravé strany si Halouska dobře našel a stáhl ho do své náruče. Blansku se však nedaří udržet útočnou polovinu.
28'
Sixta vybojoval míč ve středu hřiště a pokusil se vysunout Nabijeva, jenže přihrávka za obranu byla příliš prudká.
28'
Aby toho nebylo málo, krátce po žižkovské rozehrávce si připisují další útočný faul. Viktorka útočí.
28'
Akce Blanska po levé straně končí v zámezí, přestože se hosté dožadují rohového kopu – marně.
27'
Bazal nedokázal zpracovat autové vhazování od svého spoluhráče, načež vzápětí raději zatáhl Ngomu, aby nenastartoval brejk hostů.
26'
Blansko dostává fén od svého trenéra, který několik vteřin upozorňoval na volného Súkenníka, přesto se domácí kapitán dostal na zadní tyči k zakončení. Na štěstí pro hosty však mířil jen do boční sítě.
25'
Bazalovi centr příliš nevyšel, přesto se Žižkov udržel na míči a nebezpečný pas na Mashikeho Sukisu odvrátil Helebrand na rohový kop.
24'
Viktorka se rychle vrací k šestnáctce soupeře, jenž se musí bránit převaze domácího týmu – další roh.
23'
Mulemeho zakroucený míč na malé vápno si našel Halouska, který ho však jen vyboxoval před šestnáctku. Tlak Žižkova pokračuje.
23'
Útok po pravé straně hostující defenziva přibrzdila, ale jen za cenu dalšího rohového kopu pro Žižkov.
22'
Vybojovaný aut nakonec obstaral Pudil, jehož dlouhé vhazování hosté odvrátili jen k Urbancovi, jenž si připravil střelu, ale ta míří hodně nad branku.
21'
Obranný faul Blanska jen přerušuje ofenzivní akci Žižkova, který se musí do šestnáctky prokombinovat trpělivěji.
20'
Když už se s k němu přece jen dostali, vlastní nepřesností nastartovali brejk Vlachovského, jehož přihrávka na Machálka však byla příliš dlouhá – aut.
19'
Sixta výborným dostoupením vybojoval míč na polovině hřiště, ale domácí při následném brejku promrhali ideální příležitost k centru.
18'
Prudký centr na penaltu hostující defenziva úspěšně odvrací, ale Ngoma následně hlavičkuje jen na kopačky domácích hráčů.
17'
Žižkov stupňuje svůj tlak, z čehož pramení rohový kop, který vybojoval zablokovaným centrem Nabijev.
16'
Trenér hostů není spokojený s přístupem svých svěřenců, kteří jsou v posledních minutách pasivnější.
15'
Neskutečné, co Žižkovští neproměnili! Blanskému obránci propadl ve vápně centr, načež zakončení Batiojy skvěle vyrazil Halouska, zatímco dorážející Nabijev netrefil odkrytou branku Blanska!
14'
Blansko se dostalo k vysokému centru z levé strany, který však Muleme odvrací mimo šestnáctku. Žižkov může vzápětí zaútočit od svého brankáře.
14'
Súkenníkův souboj s Helebrandem na hostující polovině byl posouzen jako útočný faul domácího kapitána.
13'
Nebezpečný kontr Blanska byl přece jen zakončen, ale nepřesnou hlavičkou mimo branku.
12'
Zajímavá šance! Dlouhý aut do vápna dokázal jeden z domácích hráčů prodloužit, načež se k hlavičce dostal Prebsl, ale z těžké pozice usměrnil míč jen vedle pravé tyče.
12'
K exekuci přímého kopu se postavil Sixta, jehož zakroucený centr nepatřil mezi vydařené. Žižkov vhazuje v blízkosti vápna.
11'
Tentokrát mu to ale Blansko usnadňuje obranným faulem na vlastní polovině. Zajímavý přímý kop!
10'
Žižkov je více na míči, jenže se mu nedaří přesunout hru na útočnou polovinu, kde by si mohl vytvořit nebezpečnou akci.
8'
První fotbalovější náznak! Batioja dostal míč do středu hřiště, načež nezazmatkoval a posunul ho do strany k Nabijevovi, jehož zakroucenou střelu z hranice šestnáctky Halouska kryje!
7'
Když už jedno z mužstev dostane na útočnou polovinu, jeho kombinace končí nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče.
6'
V úvodních minutách mají domácí optickou převahu, ale sledujeme spíše kopanou než fotbal. Blansku se tentokrát podařilo zatlačit domácí na jejich polovině.
5'
Domácí zkoušeli uspět vzduchem, ale Mashike Sukisa vybíhal z ofsajdové pozice.
4'
Viktorka trpělivě kombinuje, ale defenzivní blok Blanska ji drží na její vlastní polovině.
3'
Centr za obranu mířil do míst, kde Mashike Sukisa nestál. Halouska v pohodě sbírá míč do svých rukavic.
2'
Centr do pravé strany byl příliš vysoký. Blansko vhazovalo na vlastní polovině, ale mizerným autem odevzdává míč soupeři.
2'
Moravané se zahnali do zámezí, načež rozehrává Viktorka. Její kombinaci hosté zastavují na půlící čáře.
1'
Blansko se pokoušelo zahrozit dlouhým nákopem na Davyho, který však žižkovská defenziva sebrala. Dva brejky jí ale nevyšly.
1'
Oba týmy už jsou připraveny! Za pár vteřin začínáme.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Urbanec, Pudil, Prebsl, Nabijev – Súkenník (C), Sixta – Bazal, Batioja, Muleme – Mashike Sukisa.
Náhradníci: Švenger – Petrlák, D. Richter, Řezáč, Auer, Ahamada, Hušek.

FK Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) – Vlachovský, Kopičár, Ngoma – Žák, T. Machálek.
Náhradníci: Chmiel – Koraksić, Vasiljev, Lhotecký, Lahodný, Bartolomeu, Černín.

Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš.
Žižkovští se tak pokusí vylepšit svou negativní a mizernou bilanci v proseckém azylu, kde vyhráli jen dvakrát, jinak brali jednu remízu a pětkrát prohráli!
V podzimním utkání na půdě Blanska se dařilo lépe Pražanům, kteří nakročili za výhrou gólem v první půli. Když po přestávce zvýšil Jaroslav Diviš a domácí šli vzápětí do deseti, zdálo se být rozhodnuto, jenže domácí snížili a Viktorka se nakonec bála o výhru 2:1.
Žižkovu vstup do jarní fáze příliš nevyšel, protože si ze čtyř zápasů připsal jedinou výhru a tři porážky. I kvůli tomu se vyřadil ze hry o postup a se ztrátou na vedoucí Hradec Králové mu patří sedmé místo. V nabité tabulce je tak mnohem blíž sestupu!

V opačném rozpoložení je na tom Blansko. Moravané jsou namočeni do sestupových vod, ale na jaře ještě neprohráli! Ve třech duelech získali sedm bodů, jenže mají štěstí v neštěstí, jelikož třinácté Táborsko válí také, proto jejich bitva o udržení pokračuje.
Hezké nedělní dopoledne! V tradičních 10:15 vypukne další domácí utkání Žižkova, který v rámci 17. kola přivítá fotbalisty Blanska.