Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Prostějov - 18. března 2021   14:00

Žižkov
Žižkov
84' Mashike Sukisa
1:2
(0:0)
Prostějov
Prostějov
50' Matoušek   • 59' Sus
Žižkov
Švenger (C) – Řezáč (68. Urbanec), Pudil, Opluštil, Auer – Súkenník (56. Muleme), Sixta – Jaroslav Diviš (68. Bazal), Batioja, Zoubele – Mashike Sukisa.
K. Hrubeš – Bazal, Hušek, Muleme, Skopec, Nabijev, Urbanec.
Machač – Volf, Mojžíš
Stadion Prosek
Prostějov
Bárta – Šmehyl, Bala, Sus (C), Stříž – Matoušek (78. Langer), Omale, Kopřiva, Zapletal (78. Jurásek) – Koudelka (90. Spáčil), Píchal (59. Zlatohlávek).
Mucha – Jurásek, Machynek, Langer, Zlatohlávek, Spáčil, Sečkář.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Prostějova, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Prostějov vstoupil do druhého poločasu ukázkově, hned v úvodu se mu poprvé povedlo vyzrát na Švengera. O několik minut později se po rohovém kopu prosadil hostující Sus, který tak svůj celek poslal do vedení o dvě branky. Žižkov měl na případné vyrovnání dost času, nakonec se mu necelých deset minut před koncem zápasu povedlo vybojovat penaltu, díky které se mu podařilo snížit, avšak vyrovnat už nikoliv.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:6.
90+3'
90+2'
Fauloval také prostějovský celek, který se tak rychle musí vracet na vlastní polovinu. Sixtovi ovšem utekl míč a soupeř si tak došel pro zisk autu z levé strany.
90+1'
Prostějov si zkušeně na útočné polovině došel pro faul, po kterém rozehrával standardní situaci. S rozehrávkou si dal pořádně načas.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Jiří Spáčil.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Viktoriáni se nadechují k pořádnému náporu, k případnému vyrovnání budou mít ještě nastavení.
87'
Viktoria Žižkov navíc zahrávala rohový kop, po kterém jsme ale sledovali rychlý protiútok. Ten skončil přesně na půlící čáře, u míče tak jsou stále domácí.
86'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, domácím se totiž povedlo snížit manko. Nutno ale podotknout, že ani z opakovaného záběru to na ruku moc nevypadalo.
84'
Žižkov právě vstřelil branku!
Je sníženo! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil ELVIS SUKISA MASHIKE, který na jistotu vypálil doprostřed branky, načež se brankář Bárta vydal k pravé brankové konstrukci.
83'
Žlutou kartu dostává Michal Bárta (1. SK Prostějov).
83'
Penalta pro Žižkov! Zřejmě kvůli ruce Baly!
83'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka, o vítězi je pomalu a jistě rozhodnuto. Prostějov stále vede o dvě branky, do konce navíc moc času nezbývá.
82'
Tak přeci jenom šance pro domácí! Mashike si seběhl na nahrávku mezi protihráče, načež nevyzrál na Bártu. Dorážka v podání Urbance putovala nad!
81'
Nahrávka pod sebe našla domácího Sixtu, který se pokoušel o zakončení pravou nohou. To ovšem poslal pouze do protihráče, od kterého se míč odrazil pryč.
80'
Do pokutového území se poté pomalu a jistě dostával Zapletal, který přeci jenom narazil pouze do kopačky protihráče. Viktoria Žižkov se tak žene kupředu.
79'
Ránu z nouze poté vyprodukoval domácí Batioja, který dokonce v době střely skončil na zemi. Bárta si po delší době připsal zákrok, nejednalo se o nic složitého.
78'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází David Jurásek.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Štěpán Langer.
77'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro domácí celek, kterého se na levé straně ujal Bazal. Jeho vzdušná nabídka se snesla pouze na hlavu protihráče.
75'
Je pískán útočný faul v podání Mashikeho, který v souboji doslova zahodil na zem Suse. Prostějov nebude s rozehrávkou pospíchat, Žižkov tak musí čekat.
74'
Prostějovu se poté povedlo kombinovat na útočné polovině, avšak tomu chyběla větší přesnost. Posléze si při zpracování míče pomohl rukou domácí Zoubele, avšak to sudí neviděl a místo toho odpískal faul SK.
73'
Vypadalo to na zisk rohového kopu pro domácí, jenomže Střížovi se nakonec povedlo odklidit míč pouze za cenu autového vhazování, ke kterému se staví Sixta.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Viktoria Žižkov se stále směrem dopředu hodně hledá, směrem dopředu je tak nebezpečnější.
70'
Rohový kop pro Prostějov.
69'
K hlavičce se před malým momentem dostal Mashike, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe. Hostující obrana ovšem odkopávala míč směrem do bezpečí.
68'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Josef Bazal.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Jakub Urbanec.
68'
Avizovaný rohový kop nakonec z pravé strany mohl rozehrát Auer. Ven z branky se ovšem vydal hostující brankář Bárta, kterému se povedlo vyboxovat. Po následné kombinaci z ofsajdu pálil Zoubele.
67'
Poté se ve středu hrací plochy dokázal prosadit Batioja, kterému se povedlo přenechat míč do tandemu na Mashikeho, jenž svým centrem vybojoval roh.
66'
Muleme měl kolem sebe hned dva protihráče, nakonec trefil Šmehyla do kopačky. Od něj šel míč zpět mimo hrací plochu a domácí celek tak mohl vhazovat.
65'
Zoubele je dnes hodně nevýrazný, nyní navíc podklouzl v pokutovém území, čehož dokázal využít protihráč. 1. SK Prostějov tak dokázal založit rychlý protiútok.
64'
Auer se s míčem podél autové lajny daleko nedostal a vhazovat tak mohl hostující Šmehyl. Tomu na pomoc přispěchal Matoušek, který nevybojoval aut.
63'
Je za námi zhruba hodiny hry, která nám zatím přinesla dva zásahy. Prostějov vstoupil do druhého poločasu naprosto ukázkově, neboť se prosadil dvakrát.
62'
Po kombinaci navíc centroval do pokutového území domácí zadák Auer, který ovšem našel pouze pozorného brankáře Bártu, kterému se povedlo vyboxovat.
61'
Viktoria Žižkov tak v krátkém časovém sledu inkasovala podruhé, což značí nesmírně složitou práci. Krátce po rozehrávce se ke střele dostal záložník Sixta.
59'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hostující celek se dokonce dostává do dvoubrankového vedení! Prostějov totiž zahrával rohový kop, který se snesl k hranici malého vápna, kde si naskakoval MARTIN SUS. Ten se natlačil až do zakončení, které poslal mimo dosah domácího brankáře Švengera.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Tomáš Zlatohlávek.
58'
K odraženému míči se jako první dokázal dostat hostující Šmehyl, který vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Suse, jenž vše vyřešil prudkým nákopem.
57'
Nedovoleně si pro změnu počínal také střídající Muleme, který ve středu hrací plochy zavadil o Zapletala. Prostějov to poté zkoušel pasem na Koudelku.
56'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Igor Súkenník, přichází Isaac Muleme.
55'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok, kterým se prezentoval domácí Mashike. Prostějov tak bude moci rozehrávat, zřejmě to bude nakrátko.
55'
Domácí obrana chvíli kombinovala, načež jsme sledovali pas na opačnou polovinu. Tam měl kolem sebe hodně času Sus, který oslovil vedle stojícího Balu.
53'
Prostějov se s míčem udržel u pokutového území soupeře, kde bude moci znovu vhazovat. K provedení se staví Stříž, který se pokouší najít volného kolegu.
52'
Žižkov to bude mít najednou nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
50'
Zvýšená aktivita hostujícího celku nakonec po zásluze končí za Švengerem! Do pokutového území si na nahrávku od Zapletala seběhl aktivně hrající JAKUB MATOUŠEK. Ten byl posléze lehce faulován Súkenníkem, avšak hostující křídelník pokračoval v běhu, načež střelou na přední tyč překvapivě vyzrál na Švengera.
50'
Následoval rohový kop, který byl nakonec rozehrán nakrátko po zemi. K míči se nakonec dostal obránce Stříž, jehož slabá rána putovala do náruče brankáře.
50'
Hosté si poté vybojovali standardní situaci z pravé strany, o kterou se postaral Koudelka. Jeho centrovaná nabídka mířila k zadní tyči, kde zakročil Pudil.
49'
Následovalo autové vhazování z levé strany, po kterém se Prostějov daleko nedostal. Přesto bude moci znovu vhazovat, a sice obránce Šmehyl.
48'
Žlutou kartu dostává Daniel Pudil (FK Viktoria Žižkov).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to zkoušel vzít přes pravé křídlo hostující Matoušek, který se ovšem nedostal přes Auera, jenž vypíchl míč směrem do zámezí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, ve které měl Prostějov více ze hry v první polovině prvního poločasu. Hosté si dokonce vypracovali jednu vyloženou šanci, kterou ovšem nedokázali proměnit. Viktoriáni se v úvodu poločasu trápili, posléze se směrem dopředu přeci jenom zlepšili, avšak ke vstřelené brance to nevedlo.
45'
44'
O rozehrávku volného kopu se posléze postaral domácí Sixta, který to zkoušel centrem do pokutového území, kde ovšem dokázal včas zakročit jeden z obránců.
42'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, o které se postaral domácí Řezáč. Domácí se kostrbatě dostali k centru, který ovšem zablokoval Kopřiva.
40'
Švenger poté mohl odkopávat od své branky, přičemž to zkoušel vysokým pasem směrem na Mashikeho, který si nedokázal poradit s Omalem.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Koudelka se fantastickým způsobem prokličkoval až do pokutového území, kde zakončoval pravou nohou, avšak trefil pouze obětavého Súkenníka.
37'
Prostějovští si poté došli k pro faul u postranní lajny. Hostující celek to poté zkoušel vyřešit odkopem do bezpečí, ve středu hrací plochy ovšem číhal Súkenník.
36'
Diviš mohl pokračovat v útočné na pravém křídle, kde po jeho nahrávce zkoušel do pokutového území odcentrovat Řezáč, který ovšem našel hlavu Baly.
35'
Batioja nyní pracoval zády k brance, přesto se mu povedlo vybojovat nedovolený zákrok. Tím se prezentoval Kopřiva, z jehož strany se jednalo o taktický faul.
33'
Je za námi více než třetina hry, avšak na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, Viktoria je nyní o něco aktivnější.
32'
Prostějov si po delší době rovněž vyzkoušel rohový kop, ke kterému se také v tomto případě postavil Koudelka, který svým centrem našel rukavice Švengera.
31'
Prostějov se přesto dostal do problémů, načež si hodně podezřelým způsobem počínal Omale. Sudí nechal pokračovat ve hře a sledujeme protiútok.
30'
Žižkov mohl zahrávat další rohový kop, a sice z levé strany. Centrovanou nabídku si na malém vápně dokázal najít obránce Sus, který míč odhlavičkoval.
29'
Do zakončení se před malým momentem dokázal natlačit Matoušek, který ovšem hlavičkoval vysoko nad branku. I tak se jednalo o ofsajdové postavení.
28'
Po delší době se znovu k míči dostal domácí brankář Švenger, který se na druhé straně hrací plochy pokoušel najít Mashikeho, před kterým zasahoval Omale.
27'
Odkop se povedlo zablokovat Řezáčovi, který poté nahrával do volného prostoru na Diviše. Prostějov se znovu ubránil a poté si pomohl nedovoleně.
26'
Obrannou povinnost si poté dokázal splnit hostující Šmehyl, který na pravém křídle za sebe nepustil Mashikeho. Viktoriáni tak budou moci znovu vhazovat.
25'
Omale si v souboji poradil s Batiojou, načež si u postranní lajny pomohl nedovoleným zákrokem napadající Zapletal, který nakonec zavadil o nohu Diviše.
24'
Viktoria tak zahrávala svůj první rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Do kombinace se poté dostal také Švenger, jenž rozehrál po zemi.
23'
K velice zajímavému střeleckému pokusu se dostal domácí Mashike, který pálil z hranice pokutového území, s jehou ránou si ale Bárta dokázal poradit.
22'
Koudelka to poté zkoušel pasem na levou stranu, kde tak nějak očekával kolegu Stříže. Na něj se jednalo o nepřesnou nabídku, bude se proto pouze vhazovat.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Aktivnější je ale Prostějov, který znovu rozjel kombinaci.
20'
V ofsajdovém postavení se před malým momentem nacházel hostující Píchal, který pochopitelně nemohl pokračovat v akci a Švenger tak bude rozehrávat.
19'
Do vzdušného souboje se poté dostával domácí Batioja, který se nakonec dostal k prodloužení za sebe na Mashikeho, před kterým ale zasahoval Bala.
18'
Kopřiva si poté pohrával s míčem, přičemž se mu na levém křídle povedlo najít Píchala. Spolupráce se opakovala a po souboji skončil na zemi Opluštil.
17'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí a vyklubalo se z toho autové vhazování pro hostující celek. Matoušek ovšem našel pouze Auera.
16'
Koudelka si tak vzal na starost provedení dalšího rohového kopu. Ten v tomto případě zkoušel poslat na přední tyč, kde ovšem zasahoval právě Řezáč.
15'
Střížovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže se nedostal přes Řezáče. Druhý jmenovaný to přesto neudělal dobře, bude z toho rohový kop.
14'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Šmehyla, jenž fauloval Batioju.
14'
Na druhou stranu hrací plochy se před malým momentem dostal hostující Matoušek, který vybojoval autové vhazování. Po něm Prostějov daleko nedokráčel.
13'
Momentálně se nehraje, v bolestech totiž skončil na zemi domácí obránce Pudil, který se dostal do hlavičkového souboje, při kterém dostal dost naloženo.
12'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se pro změnu postaral Zapletal. Tomu na pomoc přispěchal Píchal, který si došel pro nedovolený zákrok-
11'
Do šance se před malým momentem dostal hostující Matoušek, který si na hranici malého vápna našel odražený míč, jenž ho poslal přímo doprostřed.
10'
Viktoria Žižkov měla k dispozici přímý kop z velice zajímavé pozice od branky. K rozehrávce se nakonec postavil Auer, jehož rána směřovala vysoko nad.
9'
Žlutou kartu dostává Solomon Omale (1. SK Prostějov).
9'
Na hranici malého vápna se poté povedlo zakročit Pudilovi, který odpálil míč za cenu rohového kopu. K němu se postavil hostující Koudelka, který našel pouze brankáře.
8'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl hostující Stříž, který u středového kruhu poslal k zemi Diviše. Domácí celek rychle rozehrál po zemi.
7'
Do volného prostoru si poté seběhl domácí Diviš, který se pokoušel o centr pravou nohou přes protihráče. Ten centr zablokoval a Viktoria Žižkov bude vhazovat.
6'
Prostějov se poté dostal do protiútoku, při kterém se k vlastnímu pokutovému území vracel Auer, který se poté pokoušel vzduchem oslovit forvard Mashikeho.
5'
Poprvé si s míčem zahrál také domácí brankář Švenger, kterému se sice odkopem povedlo najít volného Batioju, avšak k němu se rychle prodral Kopřiva.
4'
Do protiútoku se poté vydal hostující Matoušek, který se ovšem v souboji nedostal přes bránícího Pudila. Viktoria Žižkov poté sotva došla na útočnou polovinu.
3'
První střelecký pokus tohoto zápasu obstaral domácí Diviš, který si seběhl pro nahrávku k hranici pokutového území, odkud ale mířil vedle branky soupeře.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Pudil, Opluštil, Auer – Súkenník, Sixta – Batioja, Jaroslav Diviš, Zoubele – Mashike Sukisa.
Náhradníci: K. Hrubeš – Bazal, Hušek, Muleme, Skopec, Nabijev, Urbanec.

1. SK Prostějov: Bárta – Šmehyl, Bala, Sus (C), Stříž – Matoušek, Omale, Kopřiva, Zapletal – Koudelka, Píchal.
Náhradníci: Mucha – Jurásek, Machynek, Langer, Zlatohlávek, Spáčil, Sečkář..
FK Viktoria Žižkov

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je FK Viktoria Žižkov. Viktoriáni se v tabulce nacházejí na páté pozici, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácejí pouze jeden bod. Pakliže se Žižkov dnes povede vyhrát, tak se bodově dotlačí na druhý Hradec, který aktuálně má o pouhé dva body více. Žižkov v minulém kole konečně dokázal zvítězit, což mu do dnešního zápasu zajistí psychickou vzpruhu. Souboj s posledním Vyšehradem rozlouskla až branka z poslední minuty řádné hrací době, Žižkovu se tak během dvaceti minut povedlo výsledek otočit na konečných 2:1.
1. SK Prostějov

Fotbalisté Prostějova se po třinácti odehraných zápasech drží na sympatické čtvrté pozici tabulky, přičemž na svém kontě mají třiadvacet bodů. Situace v horní polovině tabulky je ovšem hodně vyrovnaná, v případě ztráty bodů se Prostějov klidně může propadnout až na sedmou pozici. Prostějov v posledních čtyřech duelech ani jednou neprohrál, poslední porážka navíc přišla koncem listopadu. V minulém kole jsme sledovali poměrně divokou přestřelku na půdě Varnsdorfu, kde bylo k vidění hned šest branek, přičemž se o čtyři z nich postarali právě hráči Prostějova.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má na programu další zápasy patnáctého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi FK Viktoria Žižkov a 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.