Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Opava - 1. srpna 2021   20:00

Brno
Brno
61' Jan Moravec  • 83' Zavadil
2:1
(0:1)
Opava
Opava
16' Helešic
Brno
Berkovec – Hrabina, Kryštůfek, Štěrba, Jan Moravec – Texl (84. Ad. Čermák), Zavadil (C) (89. Endl) – Štepanovský (64. Ševčík), Hladík (64. A. Fousek), Přichystal (89. M. Sedlák) – Jakub Řezníček.
Floder – Endl, Kosek, A. Fousek, M. Sedlák, Ševčík, Ad. Čermák.
Hocek – Vodrážka, Arnošt
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
2688 diváků
Opava
Digaňa – Helebrand (82. Smékal), Hnaníček, Rychlý (46. Večerka), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Šigut (73. Darmovzal), Lukáš Holík (73. Kadlec), Helešic – Kramář (68. Pikul).
Lasák – Večerka, Gorčica, Darmovzal, Kadlec, Pikul, Smékal.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:2.
Duel je u konce a Zbrojovka po velkém boji slaví vítězství 2:1, a hlavně druhé tři body v letošní sezóně.

V duelu s Opavou musela otáčet, ale to se jí nakonec povedlo. Nejprve však domácí přežili šance Helešice a také tutovku Janoščína se Šigutem, aby za dvě minuty nato vyrovnali. Vyrovnání po centru Štepanovského a dobré práci Hladíka zařídil Jan Moravec. Dvanáct minut před koncem měl vedení Opavy na noze střídající Kadlec, ale ani on Berkovce nepřekonal, a za tři minuty přišel penaltový zákrok na Řezníka, který potrestal Pavel Zavadil.

Brno je tak nadále stoprocentní a příští týden jej čeká zápas v Prostějově, Opava naopak na první výhru stále čeká. Za týden ji domácí čeká nováček z Vyškova.
90+5'
90+4'
Řezníček se Ševčíkem vybojovali na pravé straně přímý kop, po rozehrávce nakrátko navíc první jmenovaný i rohový kop.
90+3'
Řezníček si proti přesile pokryl míč a chtěl jej propíchnout do běhu Ševčíkovi, přihrávka byla o něco delší.
90+2'
Berkovec se nedomluvil při výskoku s obráncem Endlem a míč mu vypadl, naštěstí pro domácí je ale pískán útočný faul hostů.
90+1'
Faul Čermáka na Helešice zastavil akci hostů ve středu útočné poloviny, standardní situace pro Westovy svěřence.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Utkání sleduje 2688 diváků.
89'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Martin Sedlák.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pavel Zavadil, přichází Lukáš Endl.
88'
Vzápětí si nechal Zavadil pláchnout Helešice, rozhodčí dal výhodu hostům, ale centr odvrátil Štěrba. Zavadil následně dodatečné uviděl také žlutou kartu.
87'
Hostující stoper Večerka musel zatáhnout za záchrannou brzdu proti Přichystalovi a uviděl žlutou kartu.
86'
Dva útoky hostů domácí zvládli, Ševčík ale následným odkopem nenašel nabíhajícího Řezníčka.
85'
Hosté už teď musejí otevřít hru, chtějí-li si z Brna odvézt alespoň bod. Jsou usazeni na polovině soupeře a kombinují.
84'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Adrián Čermák.
83'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí tribuny jásají, Brno otáčí průběh zápasu a vede. Penalty se ujal bývalý hráč Opavy PAVEL ZAVADIL, který se s exekucí nemazal a míč napálil do pravé šibenice. Tomáš Digaňa sice vystihl směr rány, ale neměl sebemenší šanci – 2:1.
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helebrand, přichází Dominik Smékal.
81'
Žlutou kartu dostává Josef Hnaníček (SFC Opava).
81'
Moravec prošel po levé straně a odcentroval pod sebe na volného Řezníčka, který byl zcela jasně povalen k zemi, a rozhodčí odpískal penaltu!
81'
Penalta pro Brno!
79'
Vzápětí po faulu na Tiéhiho přišel přímý kop Opavy bez výsledku, míč sebral do rukavic Berkovec.
78'
Hra pokračovala a opět přišla tutovka Opavy! Novic na hřišti Jan Kadlec v plném běhu obešel dva soupeře včetně Hrabiny a ze strany šel sám na Berkovce, ale nedokázal jej tvrdou střelou propálit.
76'
A hra je po další nevydařené útočné akci SFC přerušena, ve vápně zůstal ležet Matěj Helebrand.
75'
Přímý kop Opavských z levé strany byl opět odvrácen, domácí ale rychlý brejk po špatné přihrávce na Ševčíka nerozjeli.
74'
Přichystal dostal kolmici za obránce a druhého se kličkou do vápna zbavil, pak však místo střely ještě přihrával Fouskovi, a tomu se míč zamotal pod nohama.
73'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Denis Darmovzal.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Jan Kadlec.
72'
Christ Joel Tiéhi inkasoval úder někam na hrudník ve středu hřiště mimo pozornost všech, rozhodčí zpětně přerušil hru.
70'
Centr se snášel zajímavě na malé vápno, nikým neatakovaný Berkovec míč sebral do rukavic.
69'
Hosté znovu aktivně operovali na polovině soupeře, první centr neprošel a ten druhý musel v krkolomné pozici odvracet na roh Texl.
68'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Bartosz Pikul.
67'
Rozehrávky se chopil Josef Hnaníček, míč sice zakroutil přes zeď, ale přímo do rukavic brankáře Berkovce.
66'
Akce ale pokračovala a domácí stoper Štěrba ostře trefil jednoho z hostů kousek za vápnem. Výsledkem je žlutá karta a přímý kop pro hostující barvy.
66'
Domácí sice vybojovali roh, ale Texl na zadní tyči o odražený míč přišel. Rázem se rodil brejk tažený Šigutem, ten však nepřihrál přesně přes dobře postaveného Kryštůfka.
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Adam Fousek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Michal Ševčík.
64'
Christ Joel Tiéhi zajel na polovině hřiště do soupeře a uviděl jasnou žlutou kartu.
63'
Rohový kop domácí odvrátili, poté chtěli přejít dopředu, ale dlouhá přihrávka byla taktéž odvrácena.
62'
Hosté chtěli rychle kontrovat a na zadní tyči si na přetažený centr si zabíhal Kramář, Štepanovský se ale skvěle vrátil a odvrátil nebezpečí.
61'
Je vyrovnáno. Domácí rozjeli zajímavou akci na pravé straně, kde nakonec po přihrávce Zavadila centroval Štepanovský. Ten našel volného Hladíka, který přetlačil stopera hostů a poté míč propadl k volnému obránci JANU MORAVCOVI, který jej nekompromisně uklidil do sítě – 1:1.
60'
Po hodině hry se Opavským daří skvěle tupit hru soupeře, domácí opět chybují v kombinaci.
59'
Tutovky Opavy! Holík dostal krásný míč za obranu a byl úplně sám před Berkovcem. Místo střely si položil dobíhajícího beka a ještě nahrál Šigutovi, jehož první pokus domácí brankář zlikvidoval a dorážka šla nad branku.
57'
V následných akcích Zbrojovky neuspěl Hladík, který nejprve neprošel přes Šiguta a následně byl centr za obranu na něj moc dlouhý.
56'
Sám Jiří Janoščín poté vystihl rozehrávku Brna ve středu hřiště a prosprintoval až k vápnu soupeře, odkud vyslal parádní prudkou ránu přes obránce, Berkovec musel předvést další parádní zákrok.
55'
Na opačné straně pohotový Jiří Janoščín sklepl míč pod sebe na volného Hrabinu, jeho rána z první placírkou se vytočila vedle branky Berkovce,
54'
Domácí už slavili vyrovnání, když se po hlavičce Kryštůfka na zadní tyči dostal k dorážce do prázdné branky Jakub Řezníček, vzrušení ale bylo zbytečné – byl pískán ofsajd.
53'
Hladík dostal míč do běhu a zvládl napoprvé obejít Večerku, novic na hřišti ale poté stihl srazit jeho centr na rohový kop.
51'
Po Zavadilově ztrátě ve středu hřiště se míče zmocnil Joss Didiba a rázem se rodilo přečíslení Opavy, hostující záložník ho vzal na sebe a vystřelil, jeho rána skončila mimo branku Brna.
50'
Po centru Hladíka a odvrácení Helebrandem následoval další rohový kop, na přední tyči si míč našel Kryštůfek a dostal se k zakončení, Tomáš Digaňa byl připraven.
49'
Centr z levé strany směřoval na nabíhající Řezníčka s Hladíkem, ti si ale v klíčové chvíli dávali přednost a míč odehrál Tiéhi k Digaňovi.
48'
Zatím sledujeme v úvodu druhé půle podobný obrázek hry jako v té první, domácí se snaží kombinovat, ale narážejí na obranu soupeře.
47'
Na druhé straně přišel centr z pravé strany od Hrabiny, ten našel pouze hlavu Kryštůfka. Posléze bude Berkovec vykopávat.
46'
Domácí vybojovali v úvodu půle rozehrávku přímého kopu, Zavadil svůj centr na zadní tyč ale přetáhl a nikoho v červeném nenašel.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Adam Rychlý, přichází Dalibor Večerka.
46'
Úvodní dějství je za námi, hosté si do kabin odnášejí jednobrankový náskok. V první půli sice nebyli aktivnějším týmem, ale vytvořili si více jasných šancí. Do vedení se dostali poté, co Štěrba zahrál ve vápně rukou a Helešic bezpečně penaltu. Následně se mohl trefit znovu, ale Berkovec skvěle zasáhl, stejně jako po půlhodině hry po tečované ráně Holíka. V závěru půle mohl srovnat Štepanovský, který šel sám na branku, po kličce gólmanovi ale trefil jen na čáře stojícího beka.
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
45+2'
45+2'
V závěru půle jsou domácí zpět na polovině soupeře, Hladík vyl však čistě odstaven soupeřem.
45+1'
Nastavují se dvě minuty nad rámec první půle.
45'
Rohový kop opět nebezpečí nepřinesl, jeden z domácích sice hlavičkoval na přední tyči, ale vysoko nad branku.
44'
Obrovská šance domácích na vyrovnání! Štepanovský dostal krásnou ulici za obranu a šel sám na branku, Digaňovi udělal kličku doprava a střílel do prázdné branky, ale jeho pokus jeden z hostů vykopl na čáře obětavě na rohový kop. Famózní obranný zákrok.
43'
Po dvou minutách na trávníku je zpět na nohou a je viditelně otřesen, ve hře však bude pokračovat.
41'
Při náběhu na další centr do vápna Zbrojovky se srazil jeden z domácích borců s hostujícím Rychlým, obránce hostů zůstává ležet na trávníku.
40'
Přichystal ještě ve vápně udržel míč ve hře a nacentroval pod sebe, kde si Řezníček chtěl říci pádem o penaltu, rozhodčí ale situaci opět dobře viděl a nechává hru plynout dál.
39'
Opava teď hraje sice z hlubokého bloku, ale naprosto účelně, domácím zatím taktika dlouhých nákopů vůbec nevychází.
38'
Také další dvě akce domácích skončily nepřesnou přihrávkou směřující do autu, v závěru půle je to ze strany Brna velké trápení.
36'
Oba jsou však v pořádku, hra může pokračovat, ale domácí si teď dvakrát nerozuměli při snadné rozehrávce.
35'
Přetažený centr z následného přímého kopu vracel hlavou do ohně Helebrand, Berkovec si šel pro míč a byl faulován, navíc se nepříjemně srazil se spoluhráčem.
34'
Stoper Kryštůfek ostře zajel do soupeře na obranné polovině, výsledkem je jasný žlutá karta.
33'
Další brejk Opavy a další loženka! Holík dostal míč do běhu, kolem Štěrba si zasekl a poté vypálil. Jeho rána byla právě Stěrkou přizvednuta a už to vypadalo, že Berkovce přelobuje, domácí brankář se však natáhl a na čáře balón fantasticky vytáhl.
32'
Aktivní Přichystal dostal míč za obranu a byl v zajímavé pozici, nakonec ale přes dva soupeře neodcentroval.
31'
Dlouhý centr hostů prolétl ve vápně na Hnaníčka, který jej se štěstém sklepl Kramářovi, tomu ale střela nesedla. Berkovec rozehrává.
29'
Rohové kopy měli fotbalisté Brna k dispozici nakonec hned dva, ani jeden ale nebezpečí nepřinesl.
28'
Tentokrát centroval sám Přichystal z levé strany a směřoval míč dobře na nabíhajícího spoluhráče na přední tyč, Hnaníček ale na poslední chvíli zasáhl a odvracel na roh.
27'
Texl měl na středu hřiště prostor odcentrovat, ale znovu mu úmysl vůbec nevyšel, a nabíhajícího Přichystala nenašel.
26'
Po kombinaci Helešice s Holíkem centroval zprava druhý jmenovaný, jenže míč do vápna nedostal a navíc se právě od něj odrazil do zamezí.
25'
Další akce brněnského celku končí opět útočným faulem, hosté rozehrávají a kombinují směrem vpřed.
24'
Rozehrávky se ujal právě Zavadil, který cílil na zadní tyč, ale trefil jen jednoho z opavských hráčů.
22'
Právě Přichystal byl kousek za vápno faulován jedním z hostům a míč už si v ideální střelecké pozici pro přímý kop stavějí Zavadil se Štepanovským.
21'
Hosté z dalšího brejku nic kromě nepřesného centru nevytěžili, a tak se hra otáčí opačným směrem. Kupředu jdou Řezníček s Přichystalem.
20'
Zbrojovka zůstává aktivnějším týmem, ale její útočné snažení je dost platonické. Svěřenci Richarda Dostálak zatím marně hledají recept na obranu SFC.
19'
Po přihrávce na střed hranice vápna měl Hladík prostor s míčem, ale Řezníček do uličky nevysunul. Útok Zbrojovky poté zakončil svou střelou Texl a opět mířil nad branku.
18'
Útočnou akci poté podnikli také viditelně zakončení domácí, ale vše skončilo nepřesným centrem a Digaňa zasahovat nemusel.
17'
A už to mohlo být o dvě branky! Hosté šli do brejku tří proti dvěma, který sice nevyužili, ale Helešic si kolem dvou soupeřů navedl míč na technickou střelu, kterou pořádně prověřil připravenost Berkovce. Následně dorážel Samuel Šigut, leč také jen do rukavic Berkovce.
16'
Opava právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají v Brně vedení! Penalty se ujal MATĚJ HELEŠIC, který zvolil jednoduchou střelu k levé tyči, zatímco brankář Berkovec šel na opačnou stranu – 0:1!
15'
Hosté se vydali vpřed, míč dostal do běhu Helešic a svým centrem trefil do ruky skluzujícího Štěrbu. Rozhodčí vše dobře viděl, a tak zapískal.
15'
Penalta pro Opavu!
14'
Dopředu mohli jít nyní středem hřiště také Opavští, ale Tiéhi byl faulován. Hosté rozehrávají nakrátko.
13'
Akci Zbrojovky přerušil úspěšný skluz jednoho z obránců na Přichystala, rozhodčí poté navíc přispěchal za Helešicem, který měl na polovině hřiště drobné zdravotní starosti, nešlo však o nic vážného.
11'
Vzápětí přišla hodně podobná akce domácích barev, tenokrát centr směřoval na do šestnáctky nabíhajícího Přichystala, ten ale míč napoprvé netrefil ideálně a poté mu jej sebral do svého držení Tomáš Digaňa.
10'
Tentokrát od pravé lajny centroval Hladík, svůj pas však hodně přetáhl a Přichytal už tak míč na hrací ploše neudržel.
9'
Domácí zkusili opět jeden ze signálů, po rozehrávce nakrátko centroval Zavadil na hranici šestnáctky na volného Texla, ten pálil z první, ale podobně jako před chvílí Hrabina hodně nepřesně.
8'
Po Řezníčkově akci si narazil Štepanovský se spoluhráčem a dostal míč příhodně do běhu do vápna, jenže neodcentroval přes soupeře, a tak bude muset vzít za vděk rohový kop.
7'
Opačným směrem chtěli hosté podniknout brejk po pravé lajně, nabíhající Kramář byl však v jasném ofsajdu.
6'
Zbrojovka je nyní aktivně usazena na polovině svého soupeře, ale ani další centr Zavadila nebezpečí nepřinesl.
5'
Zavadilův centr našel volného Hladíka, který míč okamžitě sklepl proti noze Hrabinovi, tomu ale rána z jedničky nesedla, a poslal míč na tribunu.
4'
Za dlouhým míčem za obranu se kolem Moravce vydal Helešic, avšak Berkovec dobře odhadl situaci a včas vyběhl, aby ve skluzu míč odehrál do autu. Oba se při souboji lehce zranili, ale ve hře budou pokračovat.
3'
Do odraženého míče se z dálky opřel Řezníček, ale jeho rána se vytočila vedle branky hostujícího celku.
2'
Po faulu Texla získali hosté opět míč. Následně přišel z levé strany dlouhý aut Helebranda až do šestnáctky Brna, ale domácí jej odvrátili.
1'
Hostující fotbalisté na pokyn hlavního sudího uvedli míč do hry a kombinují na úvod zápasu na své polovině.
1'
Oba celky jsou na trávníku. Domácí budou hrát v nových červených dresech, hosté se oděli do žlutého. Do ochozů dnes dorazil velmi slušný počet diváků, evidujeme i zhruba stovku fanoušků hostí.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Kryštůfek, Štěrba, Jan Moravec – Texl, Zavadil (C) – Štepanovský, Hladík, Přichystal – Jakub Řezníček.
Náhradníci: Floder – Endl, Kosek, A. Fousek, M. Sedlák, Ševčík, Ad. Čermák.

SFC Opava: Digaňa – Helebrand, Hnaníček, Rychlý, Janoščín – Didiba, Tiéhi – Šigut, Lukáš Holík, Helešic – Kramář.
Náhradníci: Lasák – Večerka, Gorčica, Darmovzal, Kadlec, Pikul, Smékal.

Rozhodčí: Hocek – Vodrážka, Arnošt.
Vzájemná utkání v loňské sezóně

31.1.2021, Opava vs. Brno 0:2 (18. Fousek, 90. Hladík)
23.5.2021, Brno vs. Opava 4:1 (15. a 21. Hladík, 82. a 89. Růsek – 75. Helešic)
SFC Opava

Další loňský účastník nejvyšší soutěže prožil v letní pauze velkou obměnu kádru a také přišel o velké postavy svého mužstva. Novými posilami, které mají zacelit díry se stali Celba, Janoščín, Kadlec či Putyer, k týmu se z hostování v Blansku vrátil také obránce Helebrand. Na úvod nového ročníku ale Opavští doma ztratili, když s Vlašimí po divokém průběhu pouze remizovali 3:3. Svěřenci trenéra Romana Westa navíc přišlo právě o Josefa Celbu, který byl vyloučen.
FC Zbrojovka Brno

Domácí fotbalisté po sestupu z nejvyšší soutěže vyhlásili okamžitý útok na opětovný postup. Tým v létě opustilo několik klíčových hráčů, ať už šlo o útočníky Daniela Filu, Antonína Růska či záložníka Ondřeje Pachlopníka. Na úvod nového ročníku se navíc Brňané pořádně nadřeli na hřišti Táborska, kde nebyli daleko od toho, aby prohráli, ale nakonec jim v závěru trefil vítězství 1:0 Jakub Přichystal.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! Ve šlágru 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se utkají dva ještě loni prvoligové celky – FC Zbrojovka Brno na svém hřišti přivítá SFC Opavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.