Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta B - 1. října 2021   17:00

Brno
Brno
12' Přichystal  • 48' Přichystal
2:1
(1:0)
Sparta B
Sparta B
47' Sejk
Brno
Berkovec – Bariš, Jakub Šural (68. Endl), Štěrba, Hrabina – Texl – M. Ševčík (72. Štepanovský), A. Fousek (72. Jan Moravec) – Hladík, Jakub Řezníček (C), Přichystal (90+3. Hlavica).
Floder – Hlavica, Endl, M. Sedlák, Jan Moravec, Štepanovský, Kryštůfek.
Batík – Kotík, Melichar
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
4018 diváků
Sparta B
Kotek – Gelašvili, Piško, Vitík – A. Gabriel, Jonáš, Vácha (C) (68. Šimáček), Pudhorocký (85. Schánělec), Ryneš (80. Dudl) – Kozák, Sejk.
Benada – Suchomel, Dudl, Šimáček, Schánělec, Holoubek, Večerka.

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera i krásně prožitý víkend. Budu se těšit zítra u online přenosu z utkání F:NL mezi Vyškovem a Ústím nad Labem. Zatím se mějte, na shledanou!
Držení míče: 47 % : 53 %. Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 10:2.
Brněnští fotbalisté neměli nic jistého až do konce zápasu, ale přece jen se mohou radovat z důležitého vítězství 2:1. Obě branky zaznamenal Jakub Přichystal a rozhodl o tom, že Zbrojovka zůstane i po desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v čele tabulky. Druhá Sparta ztrácí na první příčku již sedm bodů. Přeskočit ji tak může Varnsdorf, Líšeň i Vlašim, když každý z těchto týmů má odehráno o utkání méně.
90+5'
90+4'
Hra i nadále zůstává přikovaná v rohu hřiště, hosté to ovšem nevzdávají a odkopem se zkouší přesunout dopředu.
90+4'
Brňané získávají vteřinky na soupeřově půlce, aktuálně drží balon u rohového praporku.
90+3'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Jan Hlavica.
90+2'
Žlutou kartu dostává Dominik Šimáček (AC Sparta Praha B).
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, což ještě přináší hostům naději na změnu skóre.
90'
Přímák provádí hostující mužstvo, na připraveného Berkovce si ovšem nepřišlo.
89'
Zbrojovce propadl balon, což mohlo znamenat problém. Ozývá se však píšťalka sudího a navazuje gólmanova rozehrávka.
88'
Bez čekání rozbíhá Kotek nový ofenzivní postup svého družstva.
88'
Sparťanský pokus z druhé vlny se vydal příliš vysoko nad břevno Berkovcovy brány.
87'
Dnešní utkání sleduje 4018 diváků.
86'
Rodící se protiútok vedl Přichystal, během chvilky se však kolem něj sešel chumel soupeřů a eliminoval jeho pas.
85'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Petr Pudhorocký, přichází Tomáš Schánělec.
85'
Pěknou předávku ukázal Štepankovský, jenž centrem vybídl k hlavičce Hladíka. Solidní šance ale nakonec směřuje kousek mimo tři tyče.
84'
Sprintující Sejk už mířil přes obrannou linii Zbrojovky a pomýšlel na střelu, avšak obránce ho přece jen dostihl.
83'
Kotek nasměroval balon na pravé křídlo, kde si ho vynutili Brňané.
82'
Rezerva ligového klubu se připravuje na rohový kop protivníka. Ten nakonec ale nezpůsobil větší rozruch.
82'
Zbrojovka roztahuje hru do stran a monitoruje, kde by mohla získat územní převahu.
81'
Sudí signalizují míč pro Brno. Domácí začínají z vlastní poloviny pažitu.
81'
Sparťané přetáhli centr a Berkovec si ho sebevědomě stáhl ze vzduchu do rukavic.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Václav Dudl.
79'
Moravcův centr vybídl k efektně vyhlížejícímu zakončení Řezníčka, který vystřihl pohledné nůžky! Gólman ovšem byl na svém místě.
78'
Brňané čelí zvýšené aktivitě pražského celku. Dopředu se dral Vitík, ale balon mu nakonec sklouzl.
77'
Přihrávka zprava se Zbrojovce nijak zvlášť nevyplatila, hosté si dali pozor a nenechali míč projít za svá záda.
76'
Napravo vznikala akce sparťanské družiny, jenže Hladík sebral balon.
75'
Domácí tým se dlouho chystal k rohovému kopu, ten nicméně pouze proskákal vápnem a nenašel zakončovatele.
74'
Moravec se dobře postavil do volného místa a nepropustil pas, který by mohl znamenat nepříjemnosti pro domácí mužstvo.
73'
Přichází rána ze střední vzdálenosti v podání hostů. Pro Berkovce ale neznamenala žádnou práci navíc, jelikož branku bezpečně minula.
73'
Rychlou rozehrávku po autu rozvinul do vápna Petr Pudhorocký, ale na jeho přihrávku si nikdo nenaběhl.
72'
Řadou hlaviček odklízí Brno balon mimo pokutové území a sparťané jsou nuceni začínat od vlastního brankáře.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Moravec.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Peter Štepanovský.
70'
Jeden z hostujících hráčů končí na trávníku uvnitř vápna po souboji o balon, hra pokračuje dále a Zbrojovka uklidňuje dění na hřišti.
69'
Dopředu se opět podívají Brňané. Jejich pobyt poblíž Kotkovi však nevydržel dlouho a následuje jeho odkop.
68'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Lukáš Endl.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Lukáš Vácha, přichází Dominik Šimáček.
67'
Ošetření přímo na hrací ploše vyžaduje Jakub Šural, jenž skončil na zemi po odkopu balonu.
66'
Kozák zatáhl balon zpět na půlku Brna. Hostující fotbalisté ale nenachází cestu před branku.
65'
Na zemi se ocitá Řezníček po sparťanském faulu. Odkop před vápnem si připravuje Berkovec.
64'
Hostující útok chce rozpohybovat obranný blok rivala a dostat se ke střelbě.
64'
Žlutou kartu dostává Jakub Řezníček (FC Zbrojovka Brno).
63'
Další hrozba před pražskou bránou se objevila díky centru Fouska, jenž hledal u tyče Řezníčka. Ten ale tváří v tvář gólmanovi selhal a netrefuje se přesně.
62'
Přichystal získává dlouhý centr z opačného křídla a může jít do spolupráce.
62'
Zajímavý centr Sparty před Berkovce neznamenal větší potíže pro brněnskou sestavu. Stopeři ucpali díru a korigují akci.
61'
Zisk balonu si připisuje na vrcholu pokutového území Řezníček, který opět na nic nečekal a z otočky zkusil střelecké štěstí. Brankář chytá šouravou ránu po zemi.
60'
Zbrojovka využívá teče hostujícího obránce a nadále se drží poblíž Kotkova vápna.
59'
V hlavní roli opět Berkovec, jenž odkopává na levé křídlo. Tam se rýsuje další potenciální možnost domácích.
58'
Dobře ťuknutý balon mezi brněnské beky už stíhal Gabriel. Rychlejší ovšem byl Berkovec, který vystartoval z brankové čáry a zahrál míč do zámezí.
57'
Po přetaženém centru ještě vznikl nápor před brankou hostů! Brněnská formace chvilku motala sparťany, až se nabídl ve vzduchu k hlavičce Řezníček. Ten ale trefil jen břevno, od něhož šel míč ven ze hřiště.
56'
Pro Jakuba Řezníčka už bylo hodně náročné udržet míč před autovou čárou. Míč přesto nezůstává v držení Sparty dlouho.
55'
Zbrojovka nezaváhala při dalším Gabrielově průchodu a míč posílá mimo oheň Jiří Texl.
54'
Přímý kop dopadl krátkým pasem Pudhorockého na Matěje Ryneše, jenž na sebe vzal střeleckou zodpovědnost. Balon ovšem napálil vysoko nad břevno.
53'
Na pravém křídle vyčkává na přihrávku Gabriel, jenže průběh hry zatím nedovoluje, aby Sparta prorazila obranu soupeře.
52'
Sejk se dopustil nedovolené situace při návratu do obrany, a tak se rozehrávka nabízí Brňanům.
50'
Žlutou kartu dostává Lukáš Vácha (AC Sparta Praha B).
48'
Brno právě vstřelilo branku!
Blesková reakce v podání Zbrojovky, která vrací domácí tým do vedení o gól. Fouskův centr pouze srazil Kotek k nabíhajícímu JAKUBU PŘICHYSTALOVI, který zaváhání sparťanského gólmana bezezbytku potrestal.
47'
Tým Sparta B právě vstřelil branku!
Fantastická kličkovaná v podání Adama Gabriela zmátla brněnskou defenzivu a uvolnila ve vápně VÁCLAVA SEJKA. Tomu Gabriel přenechal balon a střelec zblízka měl dostatek času, aby umístil míč pod horní tyčku.
46'
Přichystal vrací přihrávku pod sebe. O chvilku později ale přichází chyba a Šural musel odkopávat před Kozákem.
46'
Brňané provedli úvodní výkop druhé půle a vydávají se do útoku.
46'
Náskok zůstává po první fázi duelu na straně Zbrojovky, která se ujala vedení zásluhou Jakuba Přichystala. Tomu k trefě dopomohla i teč hostujícího obránce, na níž gólman nedokázal zareagovat. Brno navíc mělo ještě několik větších příležitostí a mohlo rozdíl navýšit. Zda Sparta změní průběh utkání, se ukáže po přestávce.
45+2'
45+2'
Řezníček si už pozici k ráně nevybojoval, zbývá posledních pár vteřinek nastavení.
45+2'
Balon se dostává ke kopačkám Berkovce, jenž bez zaváhání odehrává pryč.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty, dopředu zkouší po opětovném rozjetí hry uniknout domácí fotbalisté.
45'
Ševčík zůstává ležet na trávníku a situaci si vyžaduje zdravotníka. Konec úvodního dějství tak přichází v duchu ošetřování.
44'
První půle se pomalu chýlí ke konci a Pražané by se rádi ještě pokusili o ofenzivní výpad. Brno jim ale mnoho prostoru nenechává.
43'
Dlouhý výhoz po nepovedeném útoku Brna předvádí sparťanský gólman.
42'
Ševčík posílal tvrdý centr do vápna, kde se hned několik fotbalistů Zbrojovky snažilo o zakončení hlavou. Nepřehlednou situaci ale řeší jistým zákrokem Kotek.
41'
Nepovedená rozehrávka mohla znamenat nebezpečí pro Spartu! Zaváhání vyběhnutého gólmana mohl potrestat Ševčík, ale nakonec neměl ideální pozici ke střele.
40'
Gelašvili nenašel vepředu nikoho ze svých souputníků. Situaci berou do svých rukou stopeři Brna.
39'
Sparťané uklidňují hru a dostávají míč daleko od pokutového území.
38'
Berkovec odkopává za půlicí čáru, kde se znovu rozbíhá Přichystal.
37'
Jakub Šural si v klidu dokráčel pro pomalý míč a nedopustil, aby se před Berkovcem z pohledu Brna cokoliv zvrtlo.
36'
Piško předbíhá Řezníčka a pokouší se vysunout dalšího ze spoluhráčů. Zbrojovka však znemožňuje kombinaci dobrým pohybem.
35'
Kotek hledá přihrávkou po zemi nejblíže stojícího spoluhráče, jehož může vybídnout k dalšímu postupu.
34'
Řezníček sklepával na hranici vápna balon pro Ševčíka, nicméně pas byl pro jeho adresáta příliš dlouhý a skáče mimo trávník.
33'
Brněnská defenziva odhlavičkovala roh pouze k Matyáši Kozákovi, který napřáhl k mocné střele. Sparťanský hráč přesto minul cíl a Berkovec bude odkopávat.
32'
Sejkovi odebrali Brňané balon včas a nenechali ho zakončit. Blíží se však rohový kop ve prospěch hostů.
31'
Sparťané se krůček po krůčku přibližují k vápnu domácích. Následně ale končí od nich míč v autu.
31'
Míč si už připravoval do šance Ševčík, ještě předtím však došlo k nedovolenému zákroku, který zhatil zbrojovácký výpad.
30'
Po sraženém míče od Ryneše se nabízí spolupráce Zbrojovky na pravé straně.
30'
Nyní se nedovoleným zákrokem provinil Sejk, a proto si míč berou do své moci domácí.
29'
Tentokrát se míče nikdo neujal a Bariš ho stihl rychlým odkopem poslat na opačné křídlo. Tam však Brno fauluje.
28'
Nahrávka k Barišovi nedoputovala a končí mimo hrací plochu.
27'
Pravé křídlo se pokouší sparťané využít k rychlému průniku. Zatím ovšem bez výraznějšího zdaru.
27'
Iva Gelašvili rozpohyboval hru směrem dopředu, ale míč se zatoulal jen k rohovému praporku.
26'
Hladík byl v nadějném rozběhu, když vtom ho zastavil pozorný obránce hostujícího mužstva. Neporadil si ani Řezníček přibíhající k balonu zezadu.
24'
Sparta čelila dalšímu obřímu nebezpečí! Do vzduchu vyskočil Jan Štěrba a orazítkoval svojí hlavičkou tyč. Další nepříjemnosti Sparta už nedopouští.
23'
Přichystal prověřil Kotka další fantastickou šancí. Gólman razantní dělovku na poslední chvíli vyškrábl, ale chybělo málo, aby balon stejně zapadl do sítě. Místo toho ale bude rohový kop.
21'
A teď ukázal bleskový návrat dozadu Hrabina, jenž vydařeným skluzem bere balon Kozákovi.
21'
Barišův přízemní centr do vápna odráží Sparta do hřiště a osvobozuje se.
18'
Fouskův centr ze strany se nesetkal s úspěchem, Pražané ho kontrolují odkopem do zámezí a zvládají i navazující roh.
17'
Zbrojovka skvěle zachytila balon a vydala se do brejku. Na pravou stranu dostal přihrávku Hladík, jenž si navedl míč do prostoru a našel ve vápně Řezníčka. Ten se dokázal otočit čelem k bráně a fantasticky prověřil brankáře, proti němuž ještě dorážel Ševčík. Ke střele se dral i Přichystal, jenže míč už nezískal.
17'
Tentokrát se hra přesunuje na polovinu Zbrojovky, která však zatím nepouští rivala do lepšího postavení.
16'
Sparťanský bek si počkal na balon doprostřed pokutového území, odkud ho hlavou odklízí do bezpečí.
15'
A další zajímavá situace se rýsovala po postupu Ševčíka středem hřiště. Jeho tvrdá rána ovšem je sražena do zámezí a následuje rohový kop.
12'
Na tuto situaci zřejmě nebudou sparťané vzpomínat rádi. Rychlá rozehrávka míče po faulu dostala míč až ke kopačkám JAKUBA PŘICHYSTALA, jenž se rozběhl a snažil se zakončit ze slibné vzdálenosti. Jeho rána se vydala směrem na branku, ale na cestě do sítě ji ještě srazil obránce hostů a přispěl k tomu, že Brňané otevírají skóre.
11'
Václav Sejk se stavěl na osu hřiště a okamžitě se odhodlal ke střele po nahrávce z boku. Trefuje však jen místo, které měl brankář v pohodě pokryté.
10'
Balon si vyměňují obránci hostů. Hru se snaží vytáhnout dopředu Piško, ale zatím neúspěšně.
8'
Po Rynešově nákopu z levé strany došlo na pořádný závar před zbrojováckou brankou! Berkovec se dokázal utěsnit mezírku u tyče, kde ještě se snažili sparťané doklepávat.
7'
Průnikovým pasem nachází Piško nehlídaného Kozáka. Hosté se snaží postupně přibližovat k Berkovcovi.
6'
Ševčík rozehrál nakrátko Barišovi, jenž centroval do vápna. Tam hlavičkuje defenziva Sparty mimo nebezpečné prostory.
5'
Sparťané kombinují před půlicím kruhem, nedaří se jim však a balon bere Hladík. Ten následně vybojoval roh.
4'
Útok po levé straně se nepodařil Brňanům podle představ a situace končí na pozorně obraně hostů.
3'
Vhazování z autu vzal na sebe Ryneš, který našel pouze volného Gelašviliho na beku.
2'
Balon přiťukává Štěrba k Berkovcovi. Zbrojovka se pokouší o postupnou kombinaci.
2'
Řezníček sklepával spoluhráči u středové čáry. Akce potom pokračovala směrem k vápnu Pražanů, jenže ti odkopávají do bezpečí.
1'
Přihrávka na levé křídlo si přebíral Ryneš, nicméně situaci neprotáhl blíže k bráně domácích.
1'
Úvodní výkop provádí fotbalisté Sparty kteří se zatím drží na svojí půlce hřiště.
1'

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Štěrba, Jakub Šural, Hrabina – Texl – M. Ševčík, A. Fousek – Hladík, Přichystal, Jakub Řezníček (C).
Náhradníci: Floder – Hlavica, Endl, M. Sedlák, Jan Moravec, Štepanovský, Kryštůfek.

AC Sparta Praha B: Kotek – Piško, Vitík, A. Gabriel – Jonáš, Gelašvili, Vácha (C), Pudhorocký, Ryneš – Kozák, Sejk.
Náhradníci: Benada – Suchomel, Dudl, Šimáček, Schánělec, Holoubek, Večerka.

Rozhodčí: Batík – Kotík, Melichar.
Řekli před utkáním:

Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno): Jejich výkony jsou příjemným překvapením. Čeká nás pracovité, běhavé mužstvo s individuálně skvěle vybavenými hráči. Co se sestavy týče, je to nevyzpytatelný soupeř, ale dobře víme, že i bez hráčů prvního mužstva dokázali odehrát většinu zápasů velmi kvalitně. I s ohledem na tabulku je to jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu, přistupujeme k němu s respektem, ale soustředíme se opět především na náš výkon.

Michal Horňák (trenér Sparty B): Pro nás je odměnou, že může hrát první s druhým. To jsme si před sezónou ani nevysnili. Bude to pro nás poučné utkání a ukáže to naše síly, a s kým se opravdu můžeme rovnat a s kým ne. Očekávám bojovné a vyrovnané utkání, určitě budeme chtít hrát aktivně.
AC Sparta Praha B

Rezerva Sparty po svém postupu do druhé nejvyšší soutěže předvádí parádní výkony a drží se na druhé příčce s 18 body – jen to ukazuje, jak širokou a kvalitní základnu letenský celek má. Po čtyřech výhrách v řadě ale v minulém kole na domácí půdě narazila a v souboji s Vlašimí prohrála 2:3. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi zásahy útočník Matyáš Kozák, tři zásahy má na svém kontě Václav Sejk.
FC Zbrojovka Brno

Domácí už od úvodu sezóny potvrzují nálepku favorita číslo 1 na postup do nejvyšší soutěže. V tabulce jsou momentálně na vedoucí příčce s celkovým ziskem 22 bodů a čtyřbodovým náskokem před právě druhou rezervou Sparty. Od porážky na hřišti Prostějova ze začátku srpna drží Brněnští šestizápasovou šňůru bez prohry, minulý týden vyhráli vysoko na hřišti Ústí nad Labem, a to v poměru 6:1. Nejlepším střelcem týmu i celé ligy je sedmigólový Jakub Řezníček, jeho spoluhráč a jmenovec Přichystal má čtyři zásahy na svém kontě.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu. Desáté kolo letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY otevře velký šlágr mezi vedoucí FC Zbrojovkou Brno a hostující Spartou Praha B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.