Fotbalová národní liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Táborsko - 14. května 2022   17:30

Brno
Brno
66' Jak. Řezníček
1:1
(0:1)
Táborsko
Táborsko
21' Liepa
Brno
Berkovec – Hlavica, Štěrba, A. Čermák, Šural – Dav. Jambor (64. Fousek) – Nečas, Blecha (82. Endl), M. Ševčík, Štepanovský (64. Kohoutek) – Jak. Řezníček (C) (90+3. Zavadil).
Formánek – Hrabina.
Dorušák – Vodrážka, Melichar
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Táborsko
Zadražil – P. Plachý, Navrátil (C), Mezera, Tusjak – Vozihnoj (90+2. Mrsic), Liepa (68. Svatek), Holiš, Javorek (46. Krch), Kosek (78. J. Šplíchal) – Tijani (78. J. Mach).
Janáček – Kupka.

Ode mne je to z Brna vše a budu se na vás těšit u dalších onlajnů.
Nyní ještě dojde ke slavnostnímu ceremoniálu, kdy hráči Zbrojovky převezmou pohár za vítězství ve F:NL 2021/22.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:8.
Pavel Zavadil na hřišti strávil jen pár sekund a poté se ozval hvizd rozhodčího. Utkání končí a s ním i celý ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Ve druhém poločase obrany povolily a byli jsme svědky více šancí, jedinou však proměnil Jakub Řezníček a vyrovnal na konečných 1:1.
90+3'
90+3'
Symbolické střídání na konci zápasu, poslední sekundy hráčské kariéry si jde odehrát Pavel Zavadil.
90+3'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Pavel Zavadil.
90+2'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko:
ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Anis Mrsic.
90+1'
Jakub Řezníček mířil k centrovanému míči, Adam Zadražil ale vyběhl z branky a poslal ho do autu.
90'
Adam Fousek se snažil rozehrát z pravé strany, ale musel si pomoct faulem, který k jeho smůle rozhodčím neunikl.
88'
Michal Ševčík poslal ze standartky načechraný míč do vápna, kde si jej našel Jakub Šural, ovšem jeho pokus našel brankář Adam Zadražil.
Dnešní utkání sleduje 2588 diváků.
86'
Luboš Tusjak opět předvedl dobrou práci u levé lajny a dostal se až do šestnáctky, poslal míč na Romana Holiše, jeho střela ale byla zblokována.
85'
Z protiútoku mohl skórovat Jakub Řezníček, ale Adam Zadražil míč zastavil. Řezníček chtěl ještě dorážet, ale hostujícího brankáře fauloval, takže je přerušeno.
84'
Míč opět zachytil brankář Berkovec, na kterého je pískán faul.
84'
Luboš Tusjak využil volného prostoru na levé straně a vytáhl se do útokju, následně si ale neporozuměl s Leošem Vozihnojem. Hosté se ale opět dostali k rohovému kopu.
82'
ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Lukáš Endl.
82'
Jakub Nečas uháněl sám na brankáře, mířil na přední tyč, ale těsně přestřelil!
82'
Táborsko zahrává rohový kop. Centr ale opět končí v rukavicích Martina Berkovce.
80'
Dlouhý nákop zachytil Pavel Svatek, přihrávku na své spoluhráče ale neposlal ideálně.
79'
Faul Zbrojovky ve středu pole.
78'
ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Jiří Šplíchal.
78'
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Jan Mach.
76'
Zbrojovka už mohla být ve vedení, ovšem Adam Fousek pohrdl skvělým centrem Jana Štěrby. Skóre tak zůstává nerozhodné.
75'
Rozhodčí píská faul Zbrojovky na půlící čáře a nařizuje přestávku na občerstvení.
74'
Zbrojovka rozehrává ve středu pole a vyčkává na vhodný okamžik. Ten přišel, ale od Jakuba Řezníčka se míč odrazil k hráčům Táborska.
73'
Zbrojovku mohl do vedení poslat Adam Fousek, ale jeho technická střela skončila těsně vedle levé tyče!
72'
Táborsko po akci zahrávalo rohový kop a na vzdálenější tyči byl připravený Jakub Navrátil, ale míč se k němu nedostal.
71'
Velká šance hostů! Roman Holiš přihrál na zcela volného Pavla Svatka, který zakončoval z hranice šestnáctky. Martin Berkovec ale Brno podržel.
70'
Adam Fousek si při bránění pomohl rukama, Táborsko bude rozehrávat z poloviny.
69'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jan Hlavica).
69'
Táborští rozehrávají z obrany, jejich postup zastavuje ostrý faul Jana Hlavici.
68'
ze hřiště odchází Kristapas Liepa, přichází Pavel Svatek.
66'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka se po úporné snahy dočkala gólu, míč do sítě dostal její nejlepší střelec JAKUB ŘEZNÍČEK.
64'
ze hřiště odchází David Jambor, přichází Adam Fousek.
64'
ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Ota Kohoutek.
63'
Po střele z dálky se musel Adam Zadražil hodně natahovat, dál už se ale domácí zapojit nemohli, rozhodčí píská ofsajd.
62'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Martin Berkovec).
62'
Dlouhý míč si našel Martin Berkovec a podržel ho. Rozhodčí píská útočný faul. Berkovec se zlobí a za zbytečné protesty dostává žlutou kartu.
62'
Jakub Navrátil se snažil dlouhým nákopem najít Muhameda Tijaniho, kterému se podařilo vybojovat faul na svoji osobu. Táborsko tak bude rozehrávat z levé strany.
61'
Míč dolétl do šestnáctky, hosté ho však rychle dostali ven z nebezpečného území.
60'
Faul na Jakuba Nečase ve středu útočné poloviny, Zbrojovka má další přímý kop.
59'
Po mnoha odrazech se k balónu dostal David Krch, dlouho ale na kopačkách Jihočechů nezůstal. Brněnští obránce tak opět hledají svoje spoluhráče.
58'
Jakub Navrátil se snažil vyslat průnikovou přihrávku, Brňané ale jeho úmysl přečetli.
57'
Po přetaženém centru hlavičkoval hráč Táborska k pravé tyči Berkovcovi branky, domácí gólman měl ale situaci pod kontrolou.
56'
Hosté si vybojovali rohový kop.
56'
Muhamed Tijani si našel odražený míč na levé straně hřiště a po delší době se hosté dostali do útoku.
55'
Michal Ševčík dovedl míč k hranici šestnáctky a nachytal ho na střelu Filipu Blechovi, jeho pokus ale opět zblokovali obránci.
54'
Michal Ševčík byl faulován ve středu pole a přímý kop sám rozehrává. Hlavičkoval Jan Štěrba, ale Adam Zadražil míč bez problémů chytil.
53'
Žlutá karta pro tým FC MAS Táborsko (Roman Holiš).
52'
Leoš Vozihnoj rychlým sprintem přeběhl půl hřiště po pravé straně, nakonec však nevybojoval ani roh.
52'
Zbrojovka po faulu rozehrává na půlce, David Jambor kombinuje se stopery.
51'
Michal Ševčík hledal ve vápně Jakuba Řezníčka, Adam Zadražil ale situaci přečetl a míč lapil.
50'
Jakub Řezníček ale pokračuje ve hře, Brno rozehrává od obránců.
50'
Jakub Řezníček byl v souboji naražen do zad a upadl, rozhodčí přerušuje hru.
48'
Boj o míč na půlící čáře vyhráli Brňané, míč ale po snaze o útok končí autovým vhazováním Táborska.
47'
Luboš Tusjak táhne hru Táborska po lajně vstříc Berkovcově brance. Rozhodčí ale záhy píská útočná faul hostů.
46'
David Jambor nakopával míč na Jakuba Řezníčka, ten ale věděl, že je ofsajdu a tak do hry nezasáhl.
46'
ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází David Krch.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
Příliš fotbalové krásy jsme v prvním poločasu neviděli. Zatím jedinou branku zápasu zařídil hostující Kristapas Liepa, který se rychle zorientoval po rohovém kopu a poslal míč do branky. Největší šanci měla Zbrojovka z přímého kopu, Štepanovského střelu ovšem zastavila zeď. V nastaveném čase mohl druhý gól hostů přidat Muhamed Tijani, ale obránci Brna jeho pokus zastavili. Hosté tak po polovině vedou 1:0.
45'
45+1'
Muhamed Tijani se dostal do dobré pozice na hranici vápna a vypálil. Obránci Zbrojovky jeho střelu zblokovali a hosté reklamovali ruku, rozhodčí ale zůstávají v klidu.
45'
Filip Blecha se snažil probojovat se k balónu, obránce hostů byl ale rychlejší.
45'
Opět se však domácí nedokázali udržet v šestnáctce. Jsou ale dál na míči.
44'
Ze hřiště se těžce zvedá Jakub Řezníček, vypadá to však, že se nejdná o nic vážného. Zbrojovka zahrává přímý kop.
43'
Zbrojovka tentokrát zkouší dlouhý nákop, který se snažil hlavou usměrnit Peter Štepanovský, Adam Zadražil je však nadále jistý.
42'
Jan Štěrba opět rozehrává na polovině hřiště. Zbrojváci následně vybojovali aut v blízkosti branky Táborska.
40'
Zbrojovka se opět tlačí dopředu, ale chybí jí větší klid v přechodu do pokutového území. Adam Zadražil opět rozehrává odkop.
39'
Jan Hlavica poslal míč na své spoluhráče na pravé straně hřiště, kteří hledali v šestnáctce Jakuba Řezníčka, ten ale nezpracoval. Adam Zadražil následně rozehrál dlouhým výkopem.
38'
Z toho však žádná větší akce nevznikla a Zbrojovka míč odvrací na útočnou polovinu.
37'
Stopeři Táborska dnes mají opravdu hodně dotyků s míčem. Akce se Jihočechům podařila, opět zahrají rohový kop.
36'
Faul Brna na polovině hřiště, k míči se staví Luboš Tusjak.
35'
Petr Plachý se snažil rozehrát ze strany, Peter Štepanovský ho však vytlačil zpět k půlící čáře.
34'
Tijaniho klička na Jambora neplatila a tak domácí záložník poslal míč do útoku. Hra se však záhy vrací na obrannou polovinu Brna.
33'
Akce Brna neměla dlouhého trvání, obránci Táborska však nerozhráli ideálně a k míči se dostal Štepanovský. Rychlým sprintem vybojoval roh, po kterém hlavičkoval domácí hráč, rozhodčí ale nakonec odpískal ofsajd.
31'
Štěrba dobře rozehrál a akci zakončil Nečas, míč však skončil hodně daleko od Zadražilovy branky.
30'
Ke kopu se postavil Štepanovský, jeho ránu ale zblokovala zeď.
29'
Blecha byl faulován a Zbrojovka bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
27'
Štepanovský se snažil rozehrát u rohového praporku, ale se spoluhráči si neporozuměli. Míč teď létá mezi obránci hostů.
26'
Obránci Táborska zbrzdili postup domácích dopředu, hra se nakonec vrátila ke Štepanovskému. Po jeho centru končí míč na kopačkách hostí.
25'
Míč zapadl do autu a rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení hráčů.
24'
Brňané rozehrávají od svého brankáře, následně vyzval jambor centrem Štepanovského, který nabídkou nepohrdl.
24'
Zbrojovka se ihned snaží o vyrovnání, po akci Ševčíka z levé strany musel zasahovat Zadražil.
21'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu míč zapadl do skrumáže hráčů a KRISTAPAS LIEPA se zorientoval nejrychleji a poslal ho do sítě.
21'
Javorek rozehrál akci a přestože se Tijani s míčem trochu zamotal, Táborsko vybojovalo rohový kop.
20'
Akce Táborska končí za čárou, rozehrává Berkovec. Spolu s obránci to však neprovedli ideálně a museli likvidovat šanci hostů. Následný centr ještě odpálil pryč Šural.
19'
Zadražil rozehrál dlouhým nákopem, k míči se ale dostal Jambor, který hledal Řezníčka. Ten však balon nezpracoval ideálně a mají ho tak hosté.
17'
Roh rozehrál Ševčík, žádný z jeho spoluhráčů si ale míč ve vzduchu nenašel.
17'
Hráči Zbrojovky si přihrávají u pravé lajny, následně Ševčík stáhl hru do středu. Brno se dostalo k zakončení, obrana hostů drží.
16'
Jambor se dostal do obtížné situace, ale nakonec míč udržel. Po chvíli je pískán na stejného hráče faul.
15'
Blecha hledal centrem Štěpanovského nebo Řezníčka, míč ale skončil v rukou brankáře Zadražila.
14'
Střela táborského útočníka zamířila nad Berkovcovu branku.
13'
Zbrojováci si nahrávají ve středu pole a vyčkávají s rozjetím akce.
11'
K rohu se dostalo i Brno, ale Tijani míč odhlavičkoval pryč od branky svého týmu.
10'
Hra se vrací směrem k brance Zbrojovky, hosté se ale do šestnáctky dostali.
10'
Štěpanovský vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti, Zadražil ale míč bez větších problémů chytil.
9'
Tijani už se chytal vystřelit, domácí obránce přihrávku na střelce Táborska v poslední chvíli zastavil.
8'
Tijani se snažil prosadit se v pokutovém území, ale nezpracoval balón ideálně.
7'
Plachý se napřáhl ke střele, domácí obránce ale jeho pokus zblokoval.
6'
Po rohovém kopu se míč odrážel v šestnáctce, nakonec ho však hráči Zbrojovky napálili směrem k druhé brance.
6'
Táborsko vybojovalo druhý roh, zahrávat jej bude Tusjak.
5'
Ševčík se snažil vybojovat míč na půlce, ale nespěl. Po krátké akci hostů rozehrává Berkovec.
4'
Táborsko se osvobozuje z tlaku Zbrojovky dlouhým odkopem.
3'
Hráči bojují o míč ve středu pole, nakonec byli úspěšnější domácí.
2'
Hráči Táborska stále drží míč, rozehrávají z obrany.
1'
Hosté rozehrávkou načali dnešní utkání a hned vybojovali rohový kop.
1'
FC MAS Táborsko

Fotbalisté Táborska uhráli 39 bodů, což jim stačí na přesný střed tabulky, tedy osmou příčku. Postupové pozice jsou jim vzdálené, na druhou stranu jsou daleko i ty sestupové. V případě výhry v Brně by si mohli Jihočeši ještě o jednu příčku polepšit. Naposledy porazili Žižkov 1:0.

Nejlepším střelcem týmu je s 9 góly Muhamed Tijani. V bráně Táborska dostává v poslední době nejvíce příležitostí Adam Zadražil, který nastoupil do 12 zápasů a pětkrát vychytal nulu.
FC Zbrojovka Brno

Jak již bylo řečeno, fotbalisté Zbrojovky už dávno oslavili návrat do elitní ligy. Aktuálně mají na svém kontě 68 bodů. Dominanci Zbrojovky potvrzuje fakt, že na druhou Opavu mají Brňané náskok sedmnácti bodů. Poslední zápas se ale Brnu nevydařil, ve středu padli v Chrudimi 2:3.

Nejlepším kanonýrem Zbrojovky je zkušený útočník Jakub Řezníček, který ve 28 zápasech nasázel 17 branek. Nejvíce asistencí si připsal Michal Ševčík, míč po jeho přihrávce skončil v brance devětkrát. V brance se Brno spoléhá na Martina Berkovce, jenž vychytal devět čistých kont.
Čeká nás poslední kolo letošního ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Oba týmy už ale mají své jisté. Zbrojovka byla v letošním ročníku FNL suverénní a vykopala si postup do Fortuna ligy. Naopak Táborsko letošní ročník končí v klidném středu tabulky. I tak se ale určitě budou chtít oba mančafty rozloučit se sezónou 21/22 vítězstvím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.