Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : MFK Vyškov - 8. března 2022   14:00

Líšeň
Líšeň
24' Machalík  • 84' Toutou Mpondo
2:0
(1:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
Líšeň
Veselý – Pašek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Minařík (76. Černín) – Bednář (73. Matocha), Málek, Šumbera, Machalík (87. Krška) – Zikl (73. Toutou Mpondo).
Marek – Černín, Chládek, Toutou Mpondo, Matocha, Krška.
Cieslar – Mikeska, Líkař
620 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Srubek, Štěpánek (64. Lacík), Němeček (46. Harušťák, 69. Simr) – Cabadaj, Lahodný – O. Vintr, Moučka, Klesa (C) (46. Dan Jambor) – M. Sedlák (46. Macej).
Spurný – Macej, Simr, Ackroyd, Harušťák, Dan Jambor, Lacík.

Ode mě je to pro dnešek z Líšně vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:6.
Utkání je u konce. Líšeň v jihomoravském derby potvrdilo roli favorita a po výhře 2:0 se posouvá na druhé místo za vedoucí městského rivala ze Zbrojovky. Po vedoucí brance Machalíka domácí svého soupeře ve druhé půli téměř k ničemu nepustili a náskok poctivě kontrovali. Šest minut před koncem navíc Brňané svou výhru pojistili, když se prosadil střídající Martins Toutou Mpondo.

Líšeň tak má v tabulce 32 bodů a o víkendu ji čeká pikantní souboj doma proti třetí Vlašimi. Vyškov míří na hřiště Táborska.
90+3'
90+3'
Hostům se nepovedl ani poslední rohový kop zápasu, utkání míří ke konci.
90+2'
I poslední nákop doletěl jen k Veselému, ten dnes s velkou pravděpodobností udrží čisté konto.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Už v nastavení se hnal vpřed Martins Toutou Mpondo, tentokrát si na střelu netroufl a prudká přihrávka byla zablokována.
89'
Hosté už hrají v křeči a pouze nakopávají míče do šestnáctky Líšně, kde se Macej ani Simr zatím nedokázali prosadit.
87'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Machalík, přichází David Krška.
87'
Toutou se řítil do další šance, ale znovu jej zradilo zpracování a také byl pískán ofsajdem.
86'
Hosté to ještě nebalí a jsou usazeni na polovině soupeře, Lacíkův centr však do šestnáctky neprošel.
84'
Líšeň právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto, protože domácí vedou už o dvě branky. Dlouhý nákop prodloužil Machalík parádně hlavou za sebe přesně mezi stopery. Míč si sebral v plném běhu MARTINS TOUTOU MPONDO a opět ukázal, že je to skvělý žolík. Míč napálil pravačkou po zemi k levé tyči – Kinský se za střelou jen ohlédl.
83'
Další prudký centr do vápna Líšně domácí zvládli, do odraženého míče se opřel Lahodný, ale poslal jej jen na střechu místní školky.
82'
Martins Toutou Mpondo si řekl pohybem o přihrávku mezi beky, ale nakonec měl problémy se zpracováním a navíc byl v ofsajdu.
80'
Vintr trefil šlapákem soupeře a uviděl žlutou kartu.
80'
Simr parádně sklepl dlouhý balón hlavou do běhu Vintrovi, tomu chyběl zhruba krok, aby ve vápně zakončil podle představ.
79'
Rozehrávky se ujal Matocha, ale exekuce mu nevyšla a míč si sebral do rukavic připravený Kinský.
78'
Tentokrát už domácí zahrozili o něco víc. Lutonský nacentroval na Málka, který se ve vápně otočil ke střele levačkou, tu však Kinský vyrazil na roh.
77'
Přetažený centr na zadní tyč doputoval ke střídajícímu Mpondovi, ten ale nezpracoval podle představ, a Tomáš Cabadaj odehrál do bezpečí.
76'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Jakub Černín.
75'
Žlutou kartu dostává Pavol Ilko (MFK Vyškov).
74'
Málek nechal dlouhým křižným pasem rozběhnout Matochu, ten centroval na zadní tyč, jenže Ševčík hlavičkoval hodně nepřesně.
73'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Michal Bednář, přichází Marek Matocha.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Martins Toutou Mpondo.
71'
Málkův centr nadělala obraně Vyškova starosti, Kinský dokázal vyboxovat.
70'
Akce Lutonského na levě straně skončila faulem hostů, dvacet minut před koncem je nařízen přímý kop.
69'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Jaroslav Harušťák, přichází Pavel Simr.
68'
Jaroslav Harušťák nakonec ve hře nebude moci pokračovat, a tak bude střídat.
67'
Moučka si troufnul na drzé sólo přes čtyři soupeře, Otrísalovi nasadil jesličky, ale na hranici vápna se ke střele nedostal.
65'
Ve vápně Líšně zůstal ležet v bolestech Jaroslav Harušťák, dlouho se hrál dál, ale nakonec oba celky hru přerušily.
64'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Barnabáš Lacík.
63'
Zdravotní problémy ve středu hřiště provázejí Srubka, ve hře ale podobně jako jeho kolega z obrany Štěpánek bude moci pokračovat.
62'
Jambor měl prostor k centru a nemyslel to vůbec špatně, Vintr na zadní tyči těsně nedosáhl.
61'
Zikl v ostrém souboji trefil Štěpánka, ten se hodně ztěžka zvedá z trávníku, ale ve hře bude pokračovat.
60'
Po hodině hry náznak šance domácích, když Machalík v přečíslení vysunul Málka, ten si kolem Harušťáka připravil míč na pravačku, ale mířil vedle tyče.
58'
Znovu sledujeme nepřesnosti z obou stran, hosté se nemohou dostat do souvislejší kombinace.
56'
A nakonec za něj uviděl žlutou kartu...
55'
Na druhé straně si chtěl před vápnem narazit Moučka s Macejem, druhý jmenovaný se ale provinil faulem.
54'
Kinský nyní musel z branky po dlouhém nákopu soupeře a měl co dělat, aby míč odehrál před nabíhajícím Ziklem.
53'
Domácí teď ve středu na tři přihrávky rozebrali soupeře a šli do akce čtyř proti dvěma, Málek uvolnil Zikla, ale jeho hodně nepovedená rána byla zablokována.
52'
V pokračování akce už se hosté k ohrožení domácí branky nedostali, Lahodného centr byl z kategorie nepřesných.
51'
Míč byl znovu odvrácen, jenže na hranici vápna se do parádního voleje opřel Ilko a domácí Otrísal jeho pokus směřující do šibenice obětavě zablokoval hlavou.
50'
Rohový kop se bude po sraženém centru Vintra opakovat.
49'
Střídající Jaroslav Harušťák se dostal na levé straně k zajímavému centru, který hledal na zadní tyči nabíhajícího Jambora, před ním míč na rohový kop odehrál na poslední chvíli Lutonský.
47'
Moučka dostal skvělý míč za obranu a prostrčil na Maceje, tomu však ve velké šanci nevyšel první dotek, a tak na poslední chvíli zasáhl obránce Erik Otrísal.
46'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Michal Klesa, přichází Dan Jambor.
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází David Němeček, přichází Jaroslav Harušťák.
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Martin Sedlák, přichází Martin Macej.
46'
Úvodní dějství je minulostí a do kabin jdou spokojenější domácí. Ti se ujali vedení po 25 minutách hry, kdy skákavý míč doputoval k volnému Davidu Machalíkovi a ten z otočky otevřel skóre. Domácí poté měli i nadále více ze hry, ale velkou šanci vyrovnat měli naopak hosté. Po pasu Sedláka však Lahodný sám před brankou nevyzrál na Veselého.
45+2'
45+1'
V nastavení první půle sledujeme už spíše nakopávanou z obou stran, než nějaké kloudnější akce.
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec první půle.
44'
Míč opět nedoletěl až ke Kinskému a opustil již hrací plochu, hostující gólman bude vykopávat.
43'
Po další sérii nepřesností ve středu sebral míč Málek a zkusil vypálit z velké dálky, trefil však jen bránícího Štěpánka.
42'
Následně sám Vintr zahrával také rohový kop z pravé strany, ani tentokrát jeho pas směřující na přední tyč obraně brněnského celku starosti nenadělal.
41'
Teď se na polovině soupeře usadili fotbalisté Vyškova, Vintr centroval směr branka, ale nikoho v červeném nenašel.
40'
Po nenápadném centru jednoho z domácích na zadní tyč nakonec zakončoval na zadní tyči Lutonský, jeho hlavička neměla gólové parametry.
38'
Moučka ve středu hřiště musel na hraně karetního trestu zastavit rozběhnutého Málka, domácí rozehrávají.
37'
Znovu sledujeme neurovnanou pasáž hry s chybami na obou stráních, na míči jsou nyní v útoku usazeni hosté.
36'
Z ničeho nic tutovka Vyškova na vyrovnání. Po sérii odrazů se míč příhodně dostal k Sedlákovi, který kolmicí za obranu vysunul Lahodného, ale ten tváří v tvář Veselému křižnou ranou po zemi na zadní tyč neuspěl!
35'
Další roh Líšně přinesl rozehrávku nakrátko, po Málkově jemném centru hlavičkoval Pašek a ačkoliv jeho pokus šel nejspíš vedle, Kinský jej vyrazil na roh.
34'
Po rohu šel do vzduchu Kinský a míč vyboxoval z vápna, následně to zkusil z těžkého voleje Bednář, jenže rána mu vůbec nesedla.
33'
Lutonský zabojoval o míč a centrem pod sebe našel ve vápně Málka, ten pálil pohotově z otočky, nicméně pozorný Kinský jeho pokus vyrazil nad břevno.
31'
Vintr operoval s míčem na pravém okraji vápna, kolem Ševčíka se ale vpřed nedostal, a rozhodčí mu nezbaštil ani jeho skok, který si chtěl vymodlit faul.
30'
Domácí Minařík trefil ostrým skluzem Moučku a další žlutá karta je na světě.
29'
Obrana hostů měla opět co dělat se skákavým centrem, který se nakonec pokusil sklepnout Machalík pro Zikla, ten ale nezakončil.
28'
Lahodný se u rohového praporku k centru nedostal, následně na polovině hřiště Srubek fauloval Zikla.
27'
Opačným směrem to zkoušeli domácí po levé lajně, Málek ale efektně nevysunul Lutonského. Vyškov otáčí hru.
26'
Hosté se snaží co nejrychleji na úvodní branku odpovědět, ale Vintr se při svém náběhu nacházel v ofsajdu.
24'
Domácí se dostávají do vedení. Po vysokém nakopnutém míči nedokázali ani jeden ze tří obránců Vyškova odvrátit hlavou do bezpečí, až balon propadl k DAVIDU MACHALÍKOVI a ten z otočky zakončil v pádu pohotově kolem levé nohy Kinského do sítě – 1:0.
23'
Centr byl opět odvrácen, v pokračování akce pak Málkův další centr zastavil hlavou pozorný Jaromír Srubek.
22'
Machalík pokračuje na levé straně v prohánění obránců a nyní si prohodil míč mezi dvěma beky, načež Ilko musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Následuje přímý kop ze zajímavé pozice.
21'
Po odvráceném míči zůstala Líšeň v útoku a David Machalík měl prostor odcentrovat z levé strany. Jeho prudká nabídka do šestnáctky skončila v rukavicích Kinského.
21'
Rohový kop směřující na zadní tyč byl odvrácen, celá situace se bude opakovat.
20'
Teď už to vypadalo pro domácí o něco lépe, když hezký míč do vápna dostal Málek, ten z úhlu ještě hledal volného spoluhráče na zadní tyči, ale pozorný Štěpánek včas zasáhl.
19'
Pašek dostal dobrý míč na pravou lajnu, ale byl zdvojen, a tak vybojoval alespoň aut pro své barvy.
17'
Další obléhání vápna Vyškova skončilo nepřesnou přihrávkou z dílny Ševčíka, míč skončil opět u připraveného Kinského.
16'
Machalík se hnal za dlouhým míčem po levé lajně, při souboji s obráncem se skácel k zemi, ale rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
15'
Málek vyvezl míč po ose hřiště až před vápno, kde nakonec nevystřelil, a tak aspoň z otočky hledal Lutonského. Ten byl na levé straně sám, leč v ofsajdu.
14'
Další útok hostů neměl dlouhého trvání, oba celky teď ve svých kombinacích předvádějí řadu chyb.
13'
Lutonského centr z levé strany našel ve vápně Zikla, ten však hlavou prodloužil pouze k Moučkovi. Hra je následně přerušena, na trávníku zůstal ležet Němeček.
12'
Hosté měli nyní starosti se dvěma prudkými nákopy soupeře, situaci ale Srubek se Štěpánkem zvládli.
11'
První šance domácích v utkání! Na kolmici mezi stopery si naběhl útočník Martin Zikl, na dlouhou nohu však kromě brankáře Kinského přeloboval také branku.
9'
Hostující bek po chvíli ošetřování je zpět na nohou a ve hře může pokračovat. K vápnu Vyškova směřoval dlouhý nákop, Antonín Kinský však dobře vyběhl a odkopl do bezpečí.
8'
Domácí Pašek ve středu hřiště ostře zajel do obránce Německa a první žlutá karta utkání je na světě.
7'
Ondřej Vintr se ujal rozehrávky přímého kopu, míč zakroutil směrem k brance, ale Veselý dokázal ve spolupráci s obráncem nebezpečí odvrátit.
5'
Z něj se hosté do zakončení nedostali a Líšeňští mohli otočit hru, Málek byl ve středu hřiště faulován Lahodným.
4'
Lahodný zabojoval u rohového praporku míč a vybojoval rohový kop.
3'
Vyškov opět operoval na polovině soupeře, Vintr se ve vápně k vysokému centru nedostal. Následný zpětný balon z kopačky Ilka byl sražen.
2'
Domácí se nyní na obranné polovině dostali sami pod tlak, nepřesnou rozehrávku musel hasit brankář Veselý odkopem do zámezí.
1'
Hosté načali rozehrávkou dnešní duel, první dlouhý nákop na Moučku byl odvrácen.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté v červeném.

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Minařík – Bednář, Málek, Šumbera, Machalík – Zikl.
Náhradníci: Marek – Černín, Chládek, Toutou Mpondo, Matocha, Krška.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Štěpánek, Němeček – Lahodný, Cabadaj – O. Vintr, Moučka, Klesa (C) – M. Sedlák.
Náhradníci: Spurný – Macej, Simr, Ackroyd, Harušťák, Dan Jambor, Lacík.

Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Líkař.

SK Líšeň 2019: Veselý – Bednář, Otrísal, O. Ševčík (C) – Lutonský, Machalík, Minařík, Pašek – Málek, Šumbera – Zikl.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Srubek, Němeček – Lahodný, Cabadaj – O. Vintr, Moučka, Klesa (C) – M. Sedlák.
Náhradníci: Spurný – Macej, Simr, Ackroyd, Harušťák, Dan Jambor, Lacík..
MFK Vyškov

Nováček druhé nejvyšší soutěže po vlažném startu sezóny na podzim také jasně ukázal, že se s ním musí počítat. Kádr se navíc podařilo přes zimu víceméně udržet a navíc přivést i několik vhodných posil. Své záchranářské ambice začal Vyškov naplňovat hned od prvního jarního kola, v sobotním duelu sice doma prohrával s Opavou, ale poté čtyřmi góly skóre otočil a připsal si vysoké vítězství 4:1. V tabulce mu díky tomu patří 10. místo se 20 body.
SK Líšeň 2019

Brněnský klub i letos na podzim vyletěl směrem vzhůru a proháněl celý podzim slavnějšího městského rivala ze Zbrojovky. Na jaře budou chtít Líšeňští i po odchodu mnoha opor pokračovat ve skvělých výkonech. V úvodním jarním utkání v pátek remizovali na půdě Ústí nad Labem 2:2. Po Ziklově brance vedli, ale nakonec po dvou slepených gólech Severočechů byli rádi za vyrovnávací trefu Touta. Brněnští jsou v tabulce na 3. místě s 29 body, mají jich stejně jako druhá Vlašim a na vedoucí Zbrojovku ztrácejí bodů dvanáct.
Náhradní termín utkání byl stanoven na úterý 8. března se začátkem v 14:00 hodin.
Náhradní termín utkání byl stanoven na sobotu 4. prosince se začátkem v 13:30 hodin.
Utkání je z důvodu nezpůsobilého terénu odloženo. Nový termín zápasu zatím nebyl určen.
Dobrý den u posledního podzimního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na hřišti SK Líšeň 2019 se představí MFK Vyškov v boji o důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.