Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Brno - 4. prosince 2021   13:30

Opava
Opava
0:2
(0:0)
Brno
Brno
67' A. Fousek   • 81' Jakub Řezníček
Opava
Digaňa – Celba, Rychlý, Janoščín, Kadlec – Didiba, Macháček (76. Rataj) – Šigut (68. Kramář), Lukáš Holík (C), Helešic (85. Putyera) – Pikul (85. Šcudla).
Lasák – Kramář, Rataj, Gorčica, Hnaníček, Putyera, Šcudla.
Hocek – Pfeifer, Vyhnanovský
Stadion v Městských sadech, Opava
710 diváků
Brno
Berkovec – Bariš, Hrabina, Hlavica, Jan Moravec – Ad. Čermák (60. Texl), Kohoutek (88. Kamenský) – Hladík (60. M. Ševčík), A. Fousek (79. Štepanovský), Přichystal (88. M. Sedlák) – Jakub Řezníček (C).
Floder – Kosek, Texl, M. Ševčík, Štepanovský, M. Sedlák, Kamenský.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost, hezký zbytek víkendu. Na viděnou.
Fotbalisté Brna zvítězili v odloženém utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:0 na půdě Opavy. O výhře rozhodli hosté až v závěrečné části zápasu. Skóre otevřel v 67. minutě Adam Fousek a pojistku přidal devět minut před koncem řádné hrací doby Jakub Řezníček. Zbrojovka tak uzavřela podzimní účet s 38 body a přezimuje neohroženě na vedoucí pozici. Opava prohrála po čtyřech triumfech v řadě a vůbec poprvé v sezoně doma a klesla na šesté místo.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:4.
Střely mimo: 6:4.
Rohy: 3:2.
90+3'
90+3'
Putyera teď sice dobře zpracoval skákavý míč u lajny, jenže pak ho poslal do autu. Tohle už si Brno pohlídá.
90+3'
Nic kloudného ovšem Slezané nevymysleli.
90+2'
... Centr Didiby sice zblokovala brněnská defenziva, Opavští ale dál tvoří hru.
90+2'
Opavští jsou opět vepředu ...
90+1'
Střídající Sedlák fauloval Didibu a sudí Hocek vůbec poprvé v utkání vytahuje žlutou kartu.
90'
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby ještě tři minuty.
90'
Holík vsadil na přímou střelu na bránu, jenže neuspěl a brněnskou svatyni vysoko přestřelil.
89'
Po faulu na Kramáře je tady standardka pro Opavu z necelých pětadvaceti metrů.
88'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Martin Sedlák.
88'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ota Kohoutek, přichází Miroslav Kamenský.
87'
Teď je navíc hra opět přerušena po faulu na Kohoutka.
86'
Sudí Hocek si všiml drobného postrčení Holíka na Štepanovského. Domácí se zlobí, ale marně.
85'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Oliver Putyera.
85'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Adam Šcudla.
82'
Opavští si pomohli útočným faulem, a tak se hra opět obrací.
81'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka trestá další hrubku Opavy! Tentokrát po chybě Matěje Helešice získal balon střídající Peter Štepanovský, jenž je čerstvě na hřišti, vysunul číhajícího JAKUBA ŘEZNÍČKA, jenž upaloval sám na Digaňu a chladnokrevně kolem něj poslal míč do sítě – 0:2!
80'
Pikul byl při postupu podél pravé lajny faulován, domácí zůstávají u míče.
79'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Peter Štepanovský.
78'
Slezané se tlačí dopředu, ale hosté nyní využívají svého náskoku a umně kouskují hru.
77'
Teď měla Opava velké štěstí! Po hrubce Janoščína, kterého obral o míč Řezníček, upaloval brněnský střelec sám na Digaňu. Snažil se ho obstřelit, což se mu sice povedlo, ale balon poslal vedle pravé tyče!
76'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází David Macháček, přichází Tomáš Rataj.
75'
Rohový kop rozehrál Holík, na jeho centr si naskočil Celba, ale zblízka hlavičkoval těsně brněnskou bránu!
74'
Opavští rychle zaútočili, po přízemní tečované ráně Kadlece je z toho roh pro domácí.
73'
Brněnští si ovšem u levé lajny pomohli útočným faulem a hra se obrací.
72'
Kramář se s míčem neprocpal přes Hrabinu a hosté jdou dopředu.
71'
Dnešní utkání sleduje 710 diváků.
70'
Kohoutek agresivně vypíchl míč Pikulovi a šel dopředu, svůj pas adresoval Řezníčkovi, ale ten byl v ofsajdu.
69'
Po faulu Fouska zůstal ležet Holík, ale bude v pořádku.
68'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Denis Kramář.
67'
Nyní už se Zbrojovka raduje z regulérního gólu! ADAM FOUSEK upláchl po levé straně opavské obraně, namířil si to z boku přímo na brankáře Digaňu, kterého dokázal propálit, a brněnský celek jde do vedení!
64'
Po sérii nepřesností na obou stranách získali míč Opavští, ale Helešic si u levé lajny neporadil s Barišem.
63'
Hosté se po rohu radovali z úvodní trefy, jenže ještě předtím byl faulován opavský gólman Tomáš Digaňa, a tak branka Zbrojovky neplatí!
62'
Přichystal nyní ukázal, jak rychlý dokáže být, pláchl kolem Janoščína, ale ve vápně ho štěstím odzbrojili Celba ve spolupráci s Kadlecem. Roh pro Brno.
61'
Opavští už jdou zase dopředu. Stále jsou mírně aktivnějším celkem, ale jejich převaha už není tak výrazná jako v první půli.
60'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Michal Ševčík.
60'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Jiří Texl.
60'
Po souboji Šiguta s Přichystalem míč končí v zámezí. Aut pro Zbrojovku.
59'
Fousek si v souboji s Macháčkem pomohl faulem, u míče zůstávají Slezané.
57'
Dravým průnikem kolem pravé lajny se prezentoval Šigut, ale o balon pak přišel.
56'
Ten vzápětí sice balon ztratil, jenže po Didibově průniku a jeho přihrávce pod sebe míč sebral Hrabina.
55'
... Kadlec se málem dostal k odraženému míči, ale u něj byl první Kohoutek.
54'
Teď už jsou u míče opět Opavští, kteří se snaží vymyslet něco vepředu.
53'
V solidní šanci se ocitl Řezníček, ale gólman Digaňa mu skvěle zmenšil střelecký úhel a zakončení brněnského útočníka zblízka lapil!
51'
Ten okamžitě vysunul dopředu Helešice, který se řítil za dlouhým míčem, u něj byl ale dříve gólman Berkovec.
50'
Nyní předvedla povedenou kombinaci Zbrojovka, jenže Fouskovu chytrou zpětnou přihrávku nezachytil nikdo z jeho spoluhráčů, nýbrž Janoščín.
49'
Čermák se snažil vyvézt balon z brněnské poloviny, ale Opavští ho vzápětí odzbrojili.
47'
Holík si nyní neporozuměl s Šigutem, kterému utekl míč do zámezí.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:33.
V první půli byli aktivnější fotbalisté Slezského FC, svou převahu ale nedokázali vyjádřit gólově. V závěru poločasu měla slibnou šanci také Zbrojovka, se střelou Hladíka si ovšem poradil opavský gólman Digaňa.
45+2'
45+1'
Agilní Didiba se ocitl před brněnskou šestnáctkou, jenže místo střely se utopil ve vlastních kličkách a tribunami to jen zašumělo.
45'
Rozhodčí Hocek nastaví v první půli dvě minuty.
44'
Opavští to zkoušeli opět z pravé strany, nabito dostal Pikul, ale rána mu vůbec nesedla a míč končí v zámezí.
42'
Didiba získal nedaleko brněnského vápna míč, ihned se vydal dopředu, ale ze slibné pozice přestřelil hostující bránu! Hosté si mohou oddechnout.
41'
Slezané předvedli zajímavou akci, kterou rozjel Pikul. Šigut pak na kraji vápna přiťukl míč Celbovi, balon po jeho patičce ovšem k Helešicovi nedoputoval.
40'
Pozor! Opavští chybovali ve středu hřiště, Kohoutek vysunul Hladíka, který střelou z hranice šestnáctky protáhl domácího gólmana Digaňu!
38'
Kloudnou akci se nyní snažili vymyslet hosté, ale po nepřesné přihrávce na Fouska následuje odkop od opavské brány.
37'
Opavští se dostali do drobných komplikací při rozehrávce, ale nakonec z potíží vybruslili odkopem gólmana Digani.
36'
Helešic si narazil míč se Šigutem, střelu prvně jmenovaného ovšem zastavil Hrabina.
35'
Po nepovedeném centru Janoščína se dopředu vydal Řezníček, po kontaktu s Macháčkem sice upadl, ale dle rozhodčího to nebyl faul, a tak se směr hry opět obrací k brněnské bráně.
34'
Didiba se drží za bok a nyní je v péči opavského lékaře a maséra. Hra je tak přerušena.
33'
Druhý roh rozehráli domácí nakrátko. Kadlec pak přenesl hru na Celbu, jenž to zkusil bez přípravy, ale hostující bránu přestřelil.
32'
Rozehrál ho Holík, jeho centr brněnská defenziva odvrátila k Helešicovi. Ten míč procpal zpět na Holíka, který vytěžil další roh pro Opavu.
31'
Těžiště hry se mezitím opět přesunulo na opačnou stranu. Hladík zblokoval centr Kadlece na roh.
30'
Veškeré útočné snažení Zbrojovky nyní končí sudí kvůli ofsajdovému postavení Řezníčka.
29'
Řezníček si dobře pokryl balon před Macháčkem, Zbrojovka pokračuje v ofenzivní snaze na opavské polovině hřiště.
28'
Z dobrých pětadvaceti metrů se osmělil Didiba, s jeho technickým pokusem si bez potíží poradil Berkovec.
27'
Šigut se odvážně pustil do brněnské přesily, s míčem se štěstím protančil mezi hráči Zbrojovky, ale míč po jeho centru nedoputoval k jeho spoluhráčům.
26'
Hostující Hlavica si ještě vyžádal ošetření, a tak se bude ve hře pokračovat až za malou chvilku.
25'
A znovu Šigut. Tentokrát ukázal své rychlé nohy, ale balon po jeho prudkém přízemním centru schoval v rukavicích brněnský gólman Berkovec.
24'
Šigut se nyní na vlastní polovině dostal do komplikací, ale v souboji s brněnskými protihráči získal alespoň aut.
23'
Opavští už jsou zase usazeni před vápnem brněnského celku. Holíkova rána ovšem byla zblokována a Kadlec poslal svůj centr jen do zámezí. Do hry uvede míč gólman Berkovec.
22'
Po delší odmlce se směrem dopředu ozvala i Zbrojovka. Po dlouhém nákopu na Přichystala byl ovšem u balonu jako první opavský gólman Digaňa.
21'
Holík chytrou průnikovou přihrávkou vysunul rozběhnutého Kadlece, který chtěl zleva asi spíš centrovat, nakonec z toho byla ale střela, po níž míč zaplul jen těsně vedle pravého horního růžku brněnské brány.
20'
Janoščín svým nákopem hledal Didibu, ale ten na míč nedosáhl.
19'
Slezané zkusili nacvičený signál, po kterém Macháček vracel míč do šestnáctky na Holíka. Ten se hlavou snažil přiťuknout balon někomu ze svých spoluhráčů, ale jeho záměr vystihla brněnská defenziva.
18'
Na levé straně hřiště byl faulován Holík. Rýsuje se nebezpečná standardka pro Opavu.
18'
Po ztrátě Zbrojovky se k míči dostal Pikul, vnikl s ním do vápna a vystřelil. Jeho přízemní ránu zneškodnil gólman Berkovec!
17'
Hlavica teď přidržel Holíka, ale rozhodčí Hocek nechává ve hře pokračovat navzdory zlobě domácích.
16'
Další postup Opavských zastavil po centru Celby Hrabina, který skluzem poslal míč do zámezí před nabíhajícím Pikulem.
15'
Je za námi úvodní čtvrthodina hry, zatím jsou aktivnější domácí fotbalisté.
13'
Dopředu se nyní hnali Slezané, jenže na Pikulův pas Helešic nedosáhl. U míče byl dříve Berkovec.
12'
Teď se ale směr hry obrací po faulu domácích. Ti se sice hodně diví, ale sudí Hocek má jasno.
11'
Opavští sice svou nepřesností následně ztratili balon, ale pak ho získal zpátky Janoščín. Na míči jsou tak opět Slezané.
10'
Holík se snažil uvolnit přes Hrabinu, ten jeho postup podél pravé lajny zastavil jen za cenu autu.
9'
Z dobrých dvaceti metrů to zkusil hostující Kohoutek, ale minul opavskou bránu.
6'
Na útočné polovině hřiště se nyní ohřálo i Brno a nyní už vymýšlí první ofenzivní akci.
4'
Domácí zůstali na míči a po krátkém obléhání hostující brány pálil vysoko nad i Celba.
3'
Opava hned v úvodu zahrozila, ale Pikulova rána byla zblokována ...
1'

SFC Opava: Digaňa – Celba, Rychlý, Janoščín, Kadlec – Didiba, Macháček – Šigut, Lukáš Holík (C), Helešic – Pikul.
Náhradníci: Lasák – Kramář, Rataj, Gorčica, Hnaníček, Putyera, Šcudla.
Trenér: Roman West

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Hrabina, Hlavica, Jan Moravec – Ad. Čermák, Kohoutek – Hladík, A. Fousek, Přichystal – Jakub Řezníček (C).
Náhradníci: Floder – Kosek, Texl, M. Ševčík, Štepanovský, M. Sedlák, Kamenský.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Hocek – Pfeifer, Vyhnanovský.
Náhradní termín utkání byl stanoven na sobotu 4. prosince se začátkem v 13:30 hodin.
Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Slezským FC Opava a brněnskou Zbrojovkou, které se mělo sehrát dnes 27. listopadu od 13.30 hodin, vzhledem k nezpůsobilosti hrací plochy vedení soutěže odložilo na neurčito.
SFC Opava
Slezský FC Opava se po rozpačitém úvodu sezony dostal do velké formy. Mužstvo Romana Westa se z horšího středu vydrápalo až na dostřel barážovým pozicím, na které momentálně ztrácí už jen tři body. Děkovat za to Opavští mohou především čtyřzápasové šňůře výher, kterou aktuálně táhnou. Postupně žlutomodří přehráli doma Žižkov a Spartu B, venku se radovali z výher v Ústí nad Labem a naposledy zvládli i dohrávku ve Varnsdorfu. To vše s luxusním skóre 13:1. Zakončí Slezský FC podzim dalším vítězstvím?
FC Zbrojovka Brno
Hostující Zbrojovka do Opavy přijíždí v roli mírného favorita, svěřenci kouče Richarda Dostálka totiž už od prvního kola okupují vedoucí příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Brněnští ztratili body pouze čtyřikrát, dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. Zbylých jedenáct utkání zvládli Zbrojováci za tři body a před druhou Spartou B mají sedmibodový náskok. Opírají se především o dvojici velezkušených fotbalistů, kteří mají moře prvoligových zkušeností. Jedná se o záložníka Pavla Zavadila a útočníka Jakuba Řezníčka. Tito dva plejeři bývají v druholigových zápasech rozhodujícím elementem.
Hezký den z Opavy, kde je dnes na programu šlágr celého kola druhé ligy mezi brněnskou Zbrojovkou a domácím Slezským FC. Souboj bývalých ligistů slibuje zajímavý střet dvou celků ve skvělé formě. Jen je škoda, že vzhledem k zpřísnění vládních restrikcí může na tribuny opavského stadionu pouze tisíc fanoušků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.