Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Táborsko - 18. září 2021   15:00

Opava
Digaňa – Celba, Helebrand, Hnaníček (C), Janoščín – Rychlý, Didiba – Pikul (46. Šigut), Lukáš Holík (86. Rataj), Helešic (67. Kadlec) – Pisačič (57. Kramář).
Lasák – Šigut, Kramář, Rataj, Gorčica, Darmovzal, Kadlec.
Ginzel – Kubr, Volf
Stadion v Městských sadech, Opava
1107 diváků
Táborsko
Pecháček – Icha, Rydval, Navrátil, Tusjak – Kopečný, Drozd, Boula, Rafa (83. Havrda) – P. Plachý (90+2. Vozihnoj) – Mu. Tijani.
Zadražil – Havrda, Lazarčik, Kotrč, Šplíchal, Vozihnoj, Almeida.

Děkujeme vám za pozornost při sledování tohoto on-line přenosu z dnešního utkání a těšíme se na vás u dalších přenosů.
Sledovali jsme zápas, ve kterém si ani jeden ze soupeřů nezasloužil prohrát. Vyrovnaný duel skončil zaslouženou remízou, když nepadl gól ani jedné straně. Oba celky si tak do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY připsaly po jednom bodu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2.
Střely mimo: 2:4.
Rohy: 7:4.
90+2'
90+2'
Hosté se nyní drží na útočné polovině a vypadá to, že už cennou remízu ve Slezsku uhájí.
90+2'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Leoš Vozihnoj.
90+1'
Opavští drží míč na svých kopačkách, ale zatím kombinují hluboko ve středu pole.
90'
Rozhodčí nastaví ve druhé půli dvě minuty.
90'
Hráči Táborska se ještě na chvíli ohřáli před opavskou bránou, ale střela Ichy skončila vedle.
89'
Tusjak to zkusil, jenže míč poslal jen do ochranné sítě za opavskou bránou.
89'
Hosté se o pár metrů posunuli a po dalším faulu domácích rozehrají standardku ze zhruba třicetimetrové distance.
88'
Teď si ale Tijani ve středu pole výborně pokryl míč a vykoledoval si faul Helebranda.
87'
Slezané dál tlačí, hosté se s vypětím všech sil brání.
86'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Tomáš Rataj.
83'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Rafa, přichází Šimon Havrda.
82'
... Hosté nedokázali ani napodruhé odkopnout míč, ale Didiba o něj vzápětí přišel.
81'
Po nízkém centru Holíka hosté odvrátili míč, jen k Šigutovi ...
80'
Janoščínovi nevyšel centr, míč ale stočil na přední tyč a hodně překvapil hostujícího gólmana Pecháčka, který balon vyrazil na roh.
79'
Na hřišti se přiostřuje. Rozhodčí Ginzel teď ale přešel zákroky na Šiguta s Didibou a domácí lavička se zlobí.
77'
Žlutou kartu obdržel také opavský kouč Roman West, kterého naštval verdikt rozhodčího.
74'
Domácí se snaží něco vymyslet, ale jejich úmysly opět kazí nepřesnost.
73'
Na druhé straně se k hlavičce dostal Tijani. Hosté se dožadovali rohového kopu, ale Ginzel viděl Tijaniho faul na Rychlého.
71'
Opavské kombinace před šestnáctkou hostů k ničemu úspěšnému nevedly.
70'
Dnešní utkání sleduje 1107 diváků.
68'
Do slibné šance se hned dostal střídající Kadlec. Centr mu adresoval Didiba, ale na poslední chvíli zasáhl obránce Rydval.
67'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Jan Kadlec.
64'
Závar ale řeší píšťalka rozhodčího, který postřehl faul na domácího Holíka. Slezané se osvobozují.
63'
Hosté zahrozili z rohu znovu, po zakončení Kopečného je tady druhý roh pro Táborsko.
62'
Nyní Opavu podržel Digaňa, který skvělým zákrokem vytěsnil na roh dělovku Plachého!
59'
Domácí ovšem rychle otočili hru a vybojovali roh ...
58'
Ostrý faul Didiby ve středu pole končí žlutou kartou pro opavského středopolaře, který se verdiktu sudího Ginzla velice diví.
57'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Luka Pisačič, přichází Denis Kramář.
55'
Plachý dostal pas za opavskou obranu, jenže ho zastavil ofsajd.
53'
Pozor! Nyní dostal vynikající přihrávku za obranu Tijani, který se hnal z levé strany sám na Digaňu a jen o pár centimetrů minul pravou tyč opavské brány! Teď stálo při domácím týmu veliké štěstí.
49'
Přetažený centr Rychlého končí v zámezí, Pecháček bude odkopávat od své brány.
48'
V úvodu druhé půle jsou aktivní Slezané, ale centr Helebranda teď nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Samuel Šigut.
46'
Úvodní půle je za námi a můžeme konstatovat, že v Městských sadech sledujeme vyrovnaný duel. Do vedení mohl Opavu poslat Pisačič, jenže svou gólovou šanci neproměnil. Na opačné straně mnoho nescházelo k tomu, aby skóroval Plachý. Na první gól nicméně zatím čekáme. Uvidíme, zda se dočkáme po změně stran.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu jednu minutu.
44'
Hosté nadále zůstávají u míče, Rychlý pod tlakem raději zakopl balon do zámezí.
43'
Nepovedený centr jednoho z hostujících hráčů přizvedl Janoščín přímo k Navrátilovi, jenže ten hlavičkoval z obtížné pozice zády k bráně mimo tři tyče.
42'
Hnaníček teď na druhé straně loktem srazil k zemi Plachého, u balonu zůstávají hosté.
41'
Zajímavý souboj Tusjaka s Pikulem končí ziskem míče pro Opavu. Po ose Helešic – Janoščín se balon dostal na levou stranu, jenže druhý jmenovaný si pomohl útočným faulem.
40'
Ten ale záhy přišel o balon, který se odrazil příhodně k Rychlému, s jeho slabou střelou ovšem Pecháček neměl nejmenší problém a míč kryje ve svých rukavicích.
39'
Pikul s Holíkem zakombinovali na pravé straně hřiště, ale pak jim slibnou akci překazil Tusjak.
38'
Nyní na útočné polovině fauloval opavský středopolař Rychlý, také on obdržel za svůj zákrok žlutou kartu.
37'
Žlutou kartu dostává Jiří Boula (FC MAS Táborsko).
36'
Hra se nyní kouskuje drobnými fauly na obou stranách.
35'
Opět se žlutí, tentokrát si žluté napomenutí vysloužil hostující Kopečný.
31'
Série dvou rohů v řadě nepřinesla Slezskému FC úspěch. Naopak po ztrátě míče jde dopředu Táborsko.
29'
Hnaníček vsadil na přímou střelu, ale napálil pouze zeď.
28'
S přibývajícím časem v první půli jsou víc a víc na balonu opavští fotbalisté. Teď navíc Drozd viděl za svůj faul žlutou.
27'
Rychlý padá po střetu s Drozdem. Rýsuje se zajímavá standardka pro Slezany ze zhruba pětadvaceti metrů.
25'
Nyní zůstal ve středu pole po tvrdém střetu ležet domácí Helebrand, ale naštěstí nevypadá na nic vážného. Hráči obou celků využili krátkou pauzu k občerstvení.
23'
Teď domácí předvedli kombinaci po levé straně hřiště, jenže centr Janoščína nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
22'
Opavští ho rozehráli nakrátko, ale po zpětné přihrávce Hnaníčka se v ofsajdu ocitl Helešic.
21'
Pisačič se hnal do útoku, ale Navrátil byl u míče včas a stihl ho odvrátit alespoň na roh.
19'
Pro hostující celek už to vypadalo na slibnou šanci, ale před Plachým, který si příliš ukopl míč, ho do bezpečí odklidil Helebrand.
17'
Zatím sledujeme zcela vyrovnanou partii.
15'
Opavský kotel nyní vyvolává jméno Jana Schaffartzika, dlouholetého záložníka SFC, kterému vedení ukončilo smlouvu. Zkušený středopolař po trpkém konci ve Slezsku našel nové angažmá v Prostějově.
13'
Ale pozor! Po centru z pravé strany mohl skórovat hostující Plachý, ale hlavou na balon jen těsně nedosáhl! Chybělo mu pár centimetrů a pohroma pro Opavu mohla být na světě.
11'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku, ale centr Kopečného byl přetažený a balon si vzal gólman Digaňa.
9'
Obrovská příležitost Slezanů! Holík s míčem pronikl do vápna, předal balon Pisačičovi, který se otočil s míčem a zblízka vypálil, jenže nad břevno.
8'
Hostující Tijani dohrál opavského gólmana Digaňu a sudí Ginzel poprvé tasí žlutou kartu.
6'
Máme tady první střelu na bránu! Osmělil se Pikul, jenž vyprášil rukavice Pecháčkovi.
5'
Sudí Ginzel teď domácímu kapitánovi odpustil faul, když nepostřehl jeho šlapák na hostujícího útočníka Plachého.
4'
Dopředu se vydali také hosté, ale jejich centr odvrátil do bezpečí Helebrand.
2'
Snaha o útok domácích zabrzdila nepřesnost.
1'
Hráči obou mužstev už míří na hrací plochu.
Hlasatel právě pogratuloval k významným životním jubileím Jiřímu Jaškovi, někdejšímu předsedovi opavského klubu a bývalému mezinárodnímu rozhodčímu, který v srpnu oslavil osmdesátku.

V týdnu měl 60. narozeniny někdejší vynikající opavský fotbalista Miroslav Bedrich, který nyní pracuje jako hlavní správce a trávníkář na stadionu v Městských sadech.

Gratulace se dočkal také opavský kouč Roman West, jenž ve čtvrtek oslavil své čtyřicátiny.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Helebrand, Hnaníček (C), Janoščín – Rychlý, Didiba – Pikul, Lukáš Holík, Helešic – Pisačič.
Náhradníci: Lasák – Šigut, Kramář, Rataj, Gorčica, Darmovzal, Kadlec.

FC MAS Táborsko: Pecháček – Icha, Rydval, Navrátil, Tusjak – Kopečný, Drozd, Boula, Rafa – P. Plachý – Mu. Tijani.
Náhradníci: Zadražil – Havrda, Lazarčik, Kotrč, Šplíchal, Vozihnoj, Almeida.

Rozhodčí: Ginzel – Kubr, Volf.
Delegace rozhodčích
Sobotní utkání Slezského FC s Táborskem bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Ginzel, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Jaroslav Kubr (AR1) a Michal Volf (AR2). Delegátem FAČR je Josef Dvořáček a technickým delegátem LFA je Václav Andrejs.
Slezskému FC Opava po sestupu z nejvyšší soutěže nevyšel podle představ ani vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Opavské mužstvo na úvod remizovalo s Vlašimí, pak ztratilo dobře rozehraný zápas na půdě brněnské Zbrojovky, a byť doma porazilo Vyškov, z následujících tří ligových utkání urvalo jediný bod.

Po porážce na pražské Dukle panovala v Městských sadech panika z nevydařeného vstupu do soutěže. Pak ale Slezané zvítězili na půdě Jihlavy v poměru 2:0 a tento týden zvládli i třetí kolo MOL Cupu na hřišti třetiligového Velkého Meziříčí, kterému opavský tým nadělil pětku. Ve třetím kole domácího poháru se Opava střetne s Mladou Boleslaví.

„Je to atraktivní soupeř, ale tak daleko se nechci dívat. Teď musíme v první řadě zvládnout Táborsko a pokračovat na vítězné vlně, kterou jsme si teď prodloužili. Jsme v podobné situaci, jako když jsme doma porazili Vyškov s Bohumínem, ale pak jsme zklamali v Třinci... Doufám, že se něčeho podobného tentokrát vyvarujeme. Věřím, že utkání zvládneme a potvrdíme tři body z Jihlavy,“ přeje si kouč Slezského FC Roman West v rozhovoru pro klubový web.
Hostující celek FC MAS Táborsko je v tabulce po odehrání pátečních zápasů na sedmé pozici. Ze sedmi utkání dokázal tým z Tábora čtyřikrát zvítězil, naproti tomu zapsal i tři porážky.

Tu první hned v úvodním kole nové sezony, kdy doma Táborští podlehli ještě nedávno prvoligové Zbrojovce. Následovaly dvě výhry v Příbrami a doma nad Vlašimí. Pak přišla nečekaná prohra v MOL Cupu na půdě divizních Sedlčan, ale Táborsko si spravilo chuť ve F:NL, když zvítězilo ve Vyškově. Po dvou prohrách pojede mužstvo z jihu Čech vítězně naladěno i do Opavy, doma totiž porazilo Třinec v poměru 3:0.

Vzájemná bilance ale mluví jasně pro SFC. Z deseti posledních vzájemných utkání zvítězilo Táborsko jedinkrát, ve čtyřech posledních zápasech uspěli Opavští. Kdo se bude radovat v sobotu?
Fotbalisté Slezského FC Opava se v sobotu střetnou s celkem FC MAS Táborsko, a to netradičně už od 15 hodin. Výkop utkání byl posunut na dřívější čas kvůli kolizi s hokejovým zápasem opavských hokejistů, kteří ve stejný den hostí rezervu brněnské Komety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.