Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Opava - 16. října 2021   15:30

Příbram
Příbram
4' Dedič  • 69' T. Pilík
2:0
(1:0)
Opava
Opava
Příbram
Šiman – Sus, S. Kingue, Vilotić, Mezera – D. Procházka (88. E. Antwi), T. Pilík (C) (79. Langhamer), Petrák (61. Obdržal), M. Čermák, Vávra (46. Hájek) – Dedič (79. Voltr).
Smrkovský – Halinský, Obdržal, Langhamer, Hájek, E. Antwi, Voltr.
Hrubeš – Kotalík, Líkař.
Na Litavce, Příbram
860 diváků
Opava
Digaňa – Celba, Didiba, Helebrand, Kadlec – Darmovzal, Gorčica (61. Pisačič) – Pikul (82. Putyera), Lukáš Holík (C) (82. Smékal), Helešic (82. Šcudla) – Kramář (77. Rataj).
Lasák – Pisačič, Rataj, Putyera, Šcudla, Smékal, Macháček.

Děkujeme Vám za pozornost.
V souboji dvou ex-ligistů Na Litavce se z vítězství radovali fotbalisté Příbrami. Těm skvěle vyšel vstup do utkání, když už po čtyřech minutách otevřel skóre slovenský útočník ve službách Příbrami René Dedič.

Zajímavostí je, že právě v Opavě předtím působil. Pak přidali Slezané, kteří měli ve zbytku první půle herně navrch, jenže z množství závarů nevytěžili zhola nic. Po změně stran přidal druhý gól středočeského celku kapitán Pilík, jenž podtrhl výhru Příbrami v poměru 2:0.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:6.
Střely mimo: 6:7.
Rohy: 3:17.
90+4'
90+4'
Středočeši ještě zůstali u míče, ale Antwi si s Didibou neporadil.
90+4'
Domácí gólman Šiman uvede míč do hry odkopem od své brány a víc už se asi nestane.
90+3'
Středočeši prchali do přečíslení tři na jednoho, Sus přiťukl míč střídajícímu Antwimu, s jeho technickou střelou doprostřed si ale bez problémů poradil Digaňa.
90+3'
Ani tento roh nepřinesl žádné nebezpečí pro Šimana. Ten okamžitě posílá své hráče dopředu.
90+2'
Po faulu domácích Kadlec rozehrál přímý kop, po kterém Kingue odvrátil míč do zámezí. Roh pro Slezany.
90+1'
Příbramští budou rozehrávat aut, ale Sus logicky nikam nespěchá.
90'
A je to tady: Rozhodčí Hrubeš nastaví ještě čtyři minuty.
90'
Hraje se hlavně ve středu hřiště, utkání už se zřejmě jen dohrává. Byť ještě samozřejmě rozhodčí něco nad rámec základních devadesáti minut nastaví.
89'
Ščudla rozehrál rohový kop na přední tyč, kam si naběhl Didiba a jeho akrobatickému zakončení mnoho nescházelo! Tohle byla solidní příležitost Slezanů.
88'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Daniel Procházka, přichází Emmanuel Antwi.
88'
Ščudla vysunul Rataje, před kterým míč upálil do zámezí Vilotić. Roh pro Slezany.
87'
Sus ještě zlostí odkopl míč a vidí žlutou kartu.
86'
Smékal přišel o balon ve středu pole. Procházka zakombinoval se Susem, jenže ten si míč ukopl do zámezí. Digaňa bude vykopávat od své brán.
85'
Slezané kombinují, ale Příbram si svůj dvoubrankový náskok pečlivě hlídá.
84'
Kadlec sice neobešel Procházku, ale Opavští zůstávají u míče. Na konci akce byl Ščudla, který se ale ocitl v ofsajdu.
83'
Putyera u pravé lajny vybojoval míč ve prospěch hostujícího celku. Ten už sází vše na ofenzivu.
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Adam Šcudla.
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Oliver Putyera.
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Dominik Smékal.
81'
Hájek zezadu povalil Helešice a od sudího Hrubeše vyfasoval žlutou kartu.
80'
Pisačič vybojoval roh. Rozehraje ho Kadlec.
79'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Tomáš Pilík, přichází Daniel Langhamer.
79'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází René Dedič, přichází Radek Voltr.
78'
Slezané zakombinovali na pravé straně hřiště a Pikul vybojoval roh.
77'
Rataj se hned zapojil do hry, ale po Holíkově přiťuknutí se od něj odrazil balon do autu.
77'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Tomáš Rataj.
74'
Domácí byli blízko třetí branky! Pilík znovu upaloval sám na Digaňu, opavský gólman ho ale tentokrát vychytal. Odražený míč mohl dorazit do odkryté brány Dedič, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval mimo tyče Didiba.
73'
Holík zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí Hrubeš ho trestá žlutou kartou.
73'
Míč poslal do hry Helešic, jenže svůj centr poslal přímo do rukavic gólmana Šimana, který pohodlně sebral míč ze vzduchu.
72'
Obdržal fauloval zhruba pětadvacet metrů od brány, Slezané rozehrají přímý kop.
72'
Žlutou kartu dostává Josef Obdržal (1.FK Příbram).
69'
Příbram právě vstřelila branku!
Domácí se dočkali druhého gólu! Příbramský kapitán TOMÁŠ PILÍK dostal ideální přihrávku do běhu, z levé strany unikal sám na brankáře Tomáše Digaňu a povedenou střelou poslal míč kolem něj přesně k pravé tyči – 2:0! Opavští reklamují ofsajd, ale to jim v tuto chvíli není nic platné. Branka platí.
66'
Hned vzápětí se mohla znovu potvrdit otřepaná fráze "nedáš – dostaneš", Helešic ovšem napálil odražený balon z hranice vápna těsně vedle domácí brány!
65'
Obrovská šance Příbrami! Po rychlém brejku Dedič vysunul rozběhnutého Procházku, jenž šel z boku sám na Digaňu. Vsadil na prudkou střelu, jenže balon napálil těsně vedle pravé tyče!
64'
Rozhodčí Hrubeš míří napomenout opavskou lavičku, která hlasitě protestovala proti jeho verdiktu. Výchovné ty, ty, ty si přišel zblízka poslechnout David Baier.
63'
Tvrdý střet mezi Šimanem a Kramářem hůře odnesl domácí gólman, ale vypadá to, že bude v pořádku.
62'
Holík zrychlil hru a vysunul Pikula, ten to zkusil z ostrého úhlu, jenže míč po jeho tečované ráně až k příbramské bráně nedoputoval.
61'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Josef Obdržal.
61'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Adam Gorčica, přichází Luka Pisačič.
61'
Šimanovi nevyšel odkop, míč získal Pikul, ale tomu pro změnu nevyšel centr a míč končí v zámezí.
60'
Didiba si teď ale mazácky poradil s Procházkou a dopředu mohou teď i Slezané.
59'
Tenhle aut ale Slezané nerozehráli dobře a Příbram obrací hru.
58'
Kadlec vysunul Kramáře, před kterým míč uklidil do autu Kingue.
57'
Středočeši přišli o balon v kritickém území před vlastní šestnáctkou, míč vzal Pikul, našteloval si ho na střelu, jenže vypálil zcela mimo tyče.
56'
Holík svým nákopem hledal dvojici Kramář – Pikul, u balonu byl ovšem dřív příbramský gólman Šiman, jenž míč odkopl do bezpečí.
55'
Opavské teď brzdí nepřesnost a Příbram lehce získává míče. Zatím toho ale nedokázala patřičně využít.
54'
Rozehrál ji Čermák, ale svůj centr na zadní tyč přetáhl a balon směřuje do zámezí.
53'
Darmovzal zhruba pětadvacet metrů od opavské brány přišlápl nohu Procházky a Středočeši získávají možnost zajímavé standardky.
52'
Kramář si v souboji s Petrákem pomohl rukama a od sudího Hrubeše si vysloužil žluté napomenutí.
51'
Didiba trestuhodně ztratil balon ve středu hřiště, míč získal Procházka a hned upaloval dopředu, kde hledal rozběhnutého Petráka, jenže jeho přihrávka byla prudká a nepřesná.
50'
Krátká kombinace Slezanů končí u Celby a jeho nepřesného centru, po které míč končí za reklamními bannery. Šiman uvede míč do hry odkopem od brány.
49'
Kadlec "odrazem" o Procházku vybojoval aut na levé straně hřiště.
49'
Z něj pro opavskou defenzivu v čele s gólmanem Digaňou nepramenilo žádné nebezpečí.
48'
Ani opavský celek se dlouho na útočné polovině neusadil, Didiba teď navíc pod tlakem poslal míč do zámezí. Roh pro domácí.
48'
Středočeši ovšem nic zajímavého nevymysleli a teď už útočí Slezané.
47'
Domácí vymýšlí první útočnou akci ve druhé půli.
46'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Pavel Hájek.
46'
První půle je za námi a spokojenější budou rozhodně domácí fotbalisté, které poslal hned v úvodu do vedení René Dedič, mimochodem někdejší útočník Slezského FC. S přibývajícími minutami měli více ze hry Opavští, během první půle zahrávali hned dvanáct (!) rohových kopů, ale prosadit se nedokázali. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne zhruba v 16.33.
45+1'
45+1'
Po ztrátě Didiby se domácí opět vydali dopředu. Pilík se snažil něco vymyslet, ale míč po jeho centru končí na horní síti opavské brány.
45'
Rozhodčí nastaví nad rámec první půle jednu minutu.
45'
Opavští zcela propadli vepředu a domácí se hnali do přečíslení tři na dva! Vávra se snažil obejít Gorčicu, ale to se mu nepovedlo a Slezané si mohou vydechnout. Tohle smrdělo opravdu hodně.
44'
Na opačné straně se osmělil Holík, jeho rána byla opět zblokována do zámezí. Dvanáctý roh pro Opavu.
43'
Teď se dopředu vydal domácí Vávra, zasekl si míč a chtěl pálit, ale odzbrojil ho Celba. Někteří domácí fanoušci křičí: "Penalta!", rozhodčí Hrubeš ale jasně signalizuje Vávrovi, aby vstal a pokračoval ve hře. Tohle penalta nebude.
42'
... Už se zdálo, že rozběhnutý Procházka půjde sám na brankáře, ale včas ho dostoupil Gorčica a obětavým skluzem uklízí míč do zámezí.
42'
Tenhle byl ze všech opavských rohů asi nejméně zdařilý a dopředu už spěchají Středočeši ...
42'
Sám ho také rozehrál a Kingue odhlavičkoval míč do zámezí. Další roh pro Opavu.
41'
Helešic vybojoval alespoň roh ...
41'
Slezané dál kombinují. Pikul hledal Helešice, ale zahnal do rohu hřiště.
40'
Holíkův centr propadl k Celbovi, kterého sice odzbrojil domácí kapitán Pilík, ale jen dočasně.
39'
Možná je to k neuvěření, ale po dalším zblokovaném centru Pikula rozehrají hosté další rohový kop.
38'
Po centru Helešice míč doputoval k Pikulovi, který pohotově vystřelil, jeho ránu ovšem zblokoval příbramský obránce Mezera.
37'
Ten svým centrem našel pouze ex-opavského Suse, který raději poslal míč do zámezí. Další roh pro Opavu.
36'
Ti ovšem vzápětí o balon přišli, faulován byl Pikul a Opavští rozehrají standardku z pravé strany. Míč už si chystá Holík.
35'
Ne, ani teď z něj nezaprší. Přetažený centr končí za autovou čárou, k míči se dostanou domácí.
34'
Zkusili to nakrátko, ale po Pikulově zblokovaném centru míč opět končí v zámezí. Další roh pro Slezany.
33'
Možná jejich chvíle přijde teď. Slezané rozehrají další roh.
32'
Ani v Příbrami nechybí věrní fanoušci Slezského FC. Jejich počet by se dal odhadnout zhruba na tři desítky. Dnes zatím fotbalový důvod k radosti neměli, dočkají se v dalších minutách?
31'
Opavští dál trpělivě kombinují, jenže potřebují zpřesnit centry. Tentokrát přetáhl svůj centr Darmovzal a domácí se mohou na chvíli vymanit z náporu Slezanů.
30'
Je za námi půlhodina hry. Domácí těží z brzkého vedení, které jim svou trefou zajistil shodou okolností právě ex-opavský útočník René Dedič. V posledních minutách jsou sice aktivnější hosté, ale do vyložené šance se zatím nedostali. Příbramští si zatím s centry Slezanů vždy dokázali poradit.
29'
Z této akce tedy rozhodně nic zajímavého. Didiba zkušeně získal míč a ve spolupráci s Digaňou otáčí směr hry.
28'
Středočeši po delší odmlce na útočné polovině. Uvidíme, co vymyslí.
27'
Holíkův centr doputoval k Vilotićovi, jenž odkopl balon do hloubi pole.
26'
... No a protože i tentokrát míč končí po kontaktu domácích v zámezí, série rohů v podání hostujícího mužstva pokračuje.
25'
Míč po přetaženém centru Helešice raději uklidil do zámezí jeden z domácích hráčů a Opava si exekuci rohu zopakuje – tentokrát z levé strany.
24'
Poslední minuty patří Opavě. Pikul s Darmovzalem předvedli povedenou kombinační akci na pravé straně hřiště, po zblokovaném centru druhého jmenovaného rozehrají Slezané roh.
23'
Teď dostal nabito Gorčica, mladý záložník Opavy na nic nečekal a vypálil bez přípravy, rána mu ale nesedla a míč končí mimo tyče. Gólman Šiman mohl zůstat v klidu.
22'
Z něj sice Slezané nevytěžili zhola nic, ale dál pokračují v obléhání příbramského šestnáctky.
21'
Solidní šance Slezanů! Po přiťuknutí Holíka pálil z ostrého úhlu Pikul, gólman Šiman musel zasahovat a je z toho roh pro hosty.
20'
Teď to zkusil opavský kapitán Holík, ale jeho tečovaná rána končí také nad.
19'
Na opačné straně se do zakončení probil Procházka. Ten se šikovně otočil s míčem ve vápně, jenže vystřelil vysoko nad bránu Digani.
18'
Slezané se znovu zlobí! Po centru Pikula domácí Vilotić zahrál nejspíš rukou, ale rozhodčí Hrubeš nechává pokračovat ve hře. K velké nelibosti opavských hráčů i jejich fanoušků, kteří měli situaci přímo před očima.
17'
Rozhodčí Hrubeš poprvé vytahuje žlutou kartu, za faul ve středu hřiště ji vidí opavský obránce Kadlec.
16'
Opavští už se radovali z vyrovnávací branky, ale radost jim kazí rozhodčí! Po centru Kadlece z levé strany se prosadil Celba, jenže sudí viděli Holíka v ofsajdovém postavení, a tak gól Slezanů neplatí!
15'
Po ztrátě Příbramských ve středu pole se otevřel prostor pro Slezany. Rozběhnutý Pikul se už chystal odcentrovat z pravé strany, ale balon mu uskočil do zámezí. Šiman bude znovu vykopávat.
14'
Kadlec se prudkou přihrávkou snažil vysunout Pikula, ale tomu míč utíká do zámezí. Následovat bude odkop od příbramské brány.
13'
Po faulu domácích ve středu hřiště sudí Hrubeš píská faul.
12'
... Vávra po dlouhém nákopu ovšem balon nedokázal zpracovat, včas ho dostoupil Celba a ve spolupráci s Helebrandem rychle zažehnal hrozící nebezpečí.
11'
Opavský Kramář sice ve středu pole vyhrál hlavičkový souboj, ale míč následně sbírají domácí, kteří už vymýšlí další útočnou akci ...
10'
Slezané zkusili nacvičený signál, ale po sérii nepřeností o míč přichází. Helešic po prudké přihrávce jednoho ze spoluhráčů nedokázal míč zastavit na hrací ploše.
9'
První nebezpečný moment na opačné straně. Míč po pravé straně potáhl rychlý Pikul, do vápna cpal střílenou přihrávku na Kramáře, ale před ním míč uklidil na roh Kingue.
8'
Exekuce rohového kopu se ujal Pilík, který poslal do šestnáctky ostrý centr. Na něj si naskočil Dedič, ale hlavičkoval vysoko nad opavskou bránu.
7'
Naopak teď míč propadl do opavského vápna, kde byl na číhané Sus a před ním na poslední chvíli odpálil balon do zámezí opavský obránce Didiba. Roh pro Příbram.
6'
Domácí ale opavský celek nepouští do žádných šancí.
5'
Opavští na inkasovanou branku reagují zvýšením útočné aktivity.
4'
Domácí pokračovali v akci, útočník RENÉ DEDIČ obešel jednoho z opavských hráčů, lehkým přiťuknutím si nachystal balon pro střelu a povedenou ranou z hranice vápna přesně k levé tyči otevírá skóre utkání! Opavský gólman Tomáš Digaňa se natahoval marně.
3'
Didiba si počínal nedůrazně v souboji s Dedičem, který vybojoval balon ve prospěch Středočechů.
2'
Čermák hledal svým pasem rozběhnutého Vávru, ale před ním včas zasáhl Celba a na balonu jsou Slezané.
1'
Úvodní výkop měli Opavští, ale Příbramští rychle získali balon a jdou dopředu.
1'
Hráči obou mužstev už míří na hrací plochu, utkání co nevidět vypukne.

1.FK Příbram: Šiman – Sus, Vilotić, Mezera, S. Kingue – Vávra, T. Pilík (C), Petrák, M. Čermák, D. Procházka – Dedič.
Náhradníci: Smrkovský – Halinský, Obdržal, Langhamer, Hájek, E. Antwi, Voltr.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Didiba, Helebrand, Kadlec – Darmovzal, Gorčica – Pikul, Lukáš Holík (C), Helešic – Kramář.
Náhradníci: Lasák – Pisačič, Rataj, Putyera, Šcudla, Smékal, Macháček.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Líkař.
Delegace rozhodčích:
Sobotní utkání mezi 1. FK Příbram a Slezským FC Opava bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Petr Kotalík (AR1) a Petr Líkař (AR2). Delegátem FAČR je Josef Dvořáček a technickým delegátem LFA je Miroslav Poklop.
Domácí 1. FK Příbram je v tabulce za Opavou, momentálně okupuje třináctou pozici tabulky. Středočeši v půlce září dokázali zvítězit na půdě pražské Dukly, což byla teprve druhá výhra Příbramských v sezoně, jenže z následujících dvou druholigových utkání vytěžili jen bod.

Příbram ovšem počítá i ztráty. Je jasné, že do utkání se soupeřem ze Slezska už nenaskočí srbský obránce Mihailo Cmiljanovič, který v klubu skončil.

„V minulých dnech Mihailo Cmiljanovič požádal vedení klubu o ukončení smlouvy a bylo mu vyhověno. 1. FK Příbram děkuje za práci pro klub a přeje mu do budoucna hodně úspěchů,“ uvedl příbramský klub na svém webu v komuniké o konci borce, jenž za Příbram odehrál 61 soutěžních utkání.
Začneme u hostujícího celku. Slezský FC Opava se v druholigové tabulce drží na 11. příčce. Opavští ve F:NL bodovali čtyřikrát za sebou – po výhře v Jihlavě remizovali s Táborskem, následně zvítězili v Prostějově, a poté doma remizovali s Líšní.

Na další body budou Slezané cílit právě v Příbrami, kde jim ovšem bude chybět hned několik hráčů. Jednozápasové stopky si po čtyřech žlutých kartách odpykávají kapitán Josef Hnaníček a obránce či defenzivní záložník Adam Rychlý. Opavští přiznali, že zdravotní potíže má i další obránce Jiří Janoščín či ofenzivně laděné křídlo Samuel Šigut.

„K dispozici máme trochu okleštěnou sestavu. Každopádně šanci dostanou další hráči, kteří budou mít možnost se ukázat a potvrdit, že na to mají. V Příbrami to bude jejich velká příležitost,“ hlásí trenér Slezského FC Roman West.
Sobotní odpoledne v Příbrami bude patřit fotbalu. Na Litavce změří síly domácí 1. FK Příbram se Slezským FC Opava. Půjde tedy o souboj dvou – ještě v uplynulé sezoně – účastníků nejvyšší soutěže. Pojďme si nyní ve stručnosti představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.