Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Jihlava - 18. září 2021   10:15

Třinec
Třinec
66' Ba
1:1
(0:0)
Jihlava
Jihlava
51' Vedral
Třinec
Adamuška – Bolf (74. Szewieczek), Bedecs (C), Ba, Hýbl – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Javůrek (56. Puchel) – Juřena (86. Ntoya), Petráň.
Hasalík – Buneš, Weber, Puchel, Szewieczek, Ntoya, Foltyn.
Krejsa – Arnošt, Vyhnanovský.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
241 diváků
Jihlava
Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Peřina (66. Pojezný), Tureček (86. Tall), Lacko (C), Selnar – Vedral (86. Ritter), Arroyo (74. Araujo-Wilson).
Jágrik – Pojezný, Araujo-Wilson, Chocholatý, Fila, Ritter, Tall.

Slezané poprvé pod trenérem Zbončákem bodovali, dnes vyválčili bod za remízu 1:1. Zápas se pro domácí nevyvíjel příliš dobře a po šanci Šteinhübla a následném rohovém kopu přišel rychlý protiútok, který zakončil Vedral. O čtvrt hodiny později vyrovnal Ba po rohovém kopu. Další gól už diváci neviděli a nepříliš pohledné utkání skončilo zaslouženou remízou.
90+3'
90+3'
Za protesty proti rozhodnutí rozhodčího uviděl žlutou kartu jihlavský Ritter.
90+2'
Standardní situace Jihlavy nedopadla příliš slavně, centru z pravé strany se zmocnili domácí.
90+1'
Po faulu na Selnara uviděl žlutou kartu také střelec vyrovnávací branky Ba.
90'
Puchel se ocitl u míče na hranici šestnáctky, ale jeho slabá střela nemohla projít přes brankáře Vejmolu.
87'
Habusta přerušil ve středovém kruhu rychle se rozvíjející protiútok soupeře a také on byl odměněn žlutou kartou.
86'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází Josué Ulrich Ntoya.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Vedral, přichází Adam Ritter.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Mame Tall.
86'
Svoboda z pravé strany odcentroval do šestnáctky, odražený míč se dostal k Selnarovi, který balón napálil nad bránu.
85'
Třinecký přímý kop sotva doskákal k brankáři Vejmolovi.
85'
Selnar zezadu poslal na zem Šteinhübla a uviděl žlutou kartu.
83'
Selnar vypálil ze střední vzdálenosti, Adamuška si se střelou letící k levé tyči poradil.
81'
Po dlouhém centru na pravou stranu Svoboda vrátil míč před bránu, ale tam se nikdo z jihlavských hráčů ke střele nedostal. Po pár sekundách se míč ocitl na hranici pokutového území Vedral, ale z kroku nedokázal zakončit.
80'
Selnar se odhodlal k přímé střele, ale třineckou bránu přestřelil.
79'
Jihlavští budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
77'
Přímý kop Selnara odhlavičkoval jeden z třineckých hráčů nad sebe, k hlavičce se následně dostal Štefánek, ale poslal míč do míst, kam doskočil brankář Adamuška.
75'
Za nedovolený zákrok mezi střídačkami schytal žlutou kartu jihlavský Pojezný.
74'
Střídání na každé straně. Szewieczek nahradil Bolfa a Arroya vystřídal Araujo.
73'
Puchelův přímý kop zamířil před malé vápno, kde si v souboji se Štefánkem pomohl loktem Juřena. Třinecký útočník uviděl žlutou kartu.
72'
Omasta zakličkoval u rohového praporku a získal pro Třinec další rohový kop.
69'
Křišťál zkusil míč nakopnout z levé strany, jenže míč zalétl přímo do rukou brankáře Adamušky.
66'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Karel Pojezný.
66'
Třinec právě vstřelil branku!
V Třinci je vyrovnáno! Rohový kop z levé strany propadl před malým vápnem k třineckému stoperovi a TIDIANE DJIBY BA dorazil míč do odkryté brány! Třinečtí vstřelili první druholigovou branku pod trenérem Zbončákem a vyrovnali na 1:1.
65'
Nepovedený pas Omasty z pravé strany proskákal mezi jihlavskými hráči až do zámezí.
62'
Tureček kopl zezadu do třineckého hráče, což se nelíbilo rozhodčímu a ocenil čin jihlavského hráče žlutou kartou.
61'
Habusta vyslal krásný pas za obranu, Puchel přijal míč a rychle vystřelil, avšak v gólové pozici minul jihlavskou bránu.
61'
Hýbl se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, opřel se do zpětné přihrávky, ale minul spojnici břevna a levé tyče.
59'
Rohový kop Slezanů vážnou hrozbu pro Vejmolu neznamenal.
58'
Petráň se v pravé části pokutového území obtočil kolem Vlčka a vystřelil do boční sítě. Vlček ještě jeho pokus tečoval.
56'
Trenér Zbončák se rozhodl pro změnu a Javůrka nahradil Puchel.
56'
Rohový kop Třince dolétl na přední tyč, kde byli jihlavští hráči.
55'
Centr Bolfa z pravé strany odhlavičkoval Křišťál vedle brány za cenu rohového kopu.
55'
Rohový kop z pravé strany zamířil na přední tyč, kam si naběhl Arroyo, ale hlavou poslal balón pouze vedle brány.
53'
Další protiútok Jihlavy málem skončil penaltou, Vedral strhl hru do středu a po střetu s Bou upadl na zem. Píšťalka rozhodčího ale nevydala žádný zvuk, následně jeden z třineckých hráčů odkopl míč na rohový kop.
51'
Jihlava právě vstřelila branku!
Třinečtí sehráli standardní situaci tak nešťastně, že Jihlavští zamířili do protiútoku, FILIP VEDRAL vběhl do levé části šestnáctky a střelou kolem brankáře Adamušky poslal míč do středu brány – 0:1!
50'
První velká šance zápasu! V pravé části pokutového území se uvolnil Šteinhübel a jeho prudkou střelu pod břevno vyboxoval brankář Vejmola nad bránu!
49'
Na druhé straně utrpěl šrám Peřina, který se v pokutovém území střetl s Bou.
49'
Přímý kop Šteinhübla zamířil přímo do středu brány, kde byl připravený gólman Vejmola.
48'
V souboji sedmnáctek fauloval Vlček třineckého Javůrka. Domácí mají výhodu přímého kopu z dvaceti pěti metrů.
47'
Petráň se opřel do míče z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus letící těsně nad zemí minul bránu.
46'
Vypadá to, že oba celky vstoupily do druhého poločasu bez poločasových změn. Na hřišti se nachází i ošetřený Javůrek, který nedohrál první poločas.
46'
Je za námi první dějství, které nenabídlo téměř nic zajímavého. Hráči obou týmů budou mít patnáct minut na to, aby si rozmysleli, co nabídnou divákům ve druhé půli.
45+1'
45'
Peřina dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky, z otočky vypálil levačkou na bránu, ale minul spojnici břevna a bližší tyče.
43'
Zdravotní problém hlásí Javůrek, kterému teče z hlavy krev. Třinecký hráč musí vycestovat za postranní čáru.
43'
Točený střela Selnara zpoza levé šestnáctky minula pravou tyč třinecké branky.
41'
Peřina vypustil z levé strany prudký centr do pokutového území. Vypadalo to zajímavě, jenže míč prolétl nad hlavami všech hráčů.
40'
Žlutou kartu uviděl také Javůrek, který zastavil po levé straně unikajícího Křišťála.
38'
Javůrek zahrál rohový kop do vzdálenější poloviny pokutového území, kde Petráně přehlavičkoval Svoboda.
37'
Lacko tvrdě sestřelil unikajícího Šteinhübla za třineckým pokutovým územím a inkasoval první žlutou kartu zápasu.
37'
Mnohem zajímavější byla přihrávka Peřiny z levé strany po zemi, ale ani ta nebyla přesná.
36'
Selnar byl zřejmě myšlenkami u golfu a dlouhý nákop poslal k rohovému praporku, avšak ani ten netrefil.
32'
Centr Bolfa z pravého kraje prolétl kolem tyče až na brankovou síť.
29'
Selnar vystřelil zpoza šestnáctky po zemi, míč letěl k pravé tyči, ale do cesty se mu postavil obránce Selnar a balón odkopl.
28'
Arroyo se snažil před malým vápnem přihrát ještě do lepší pozice spoluhráči u pravé tyče, ale míč před Adamuškou odkopl jeden z domácích obránců mimo šestnáctku.
27'
Zajímavá akce Jihlavy, přímý kop Selnara zamířil do levé části pokutového území, odkud Vlček hlavičkoval míč před branku, ale tam neuspěl v hlavičkovém souboji Křišťál. Míč dolétl až do autu.
25'
Bedecs tělem zastavil hlavičkujícího Vedrala, který byl zastaven při postupu na třineckou branku. Rozhodčí si s třineckým kapitánem ještě situaci rázně vyříkal.
24'
Peřina už se chystal zamířit z levé strany do pokutového území, ale v souboji s Bolfem kopl třineckého obránce do nohy.
22'
Rohový kop Jihlavy zamířil do zadní části pokutového území, odkud přišla nepovedená hlavička vedle brány.
21'
Jihlava překvapila třineckou obranu akcí po levé straně, následný centr domácí srazili na rohový kop.
18'
Po rohovém kopu došlo k faulu na Bu, který na vrcholu pokutového území upadl na zem.
17'
Vedral pláchl po pravé straně až před pokutové území, kde hledal přihrávkou do strany Arroya, ale jeho přihrávka byla zblokována na rohový kop.
17'
Přímý kop Bolfa poslal hlavou nad bránu útočník Juřena.
16'
Petráň zkoušel projít u levé čáry kolem jihlavského obránce, ale byl faulován kolenem soupeře. Domácí mají výhodu přímého kopu.
15'
Faul ve středu pole mezi Šteinhüblem a Arroyem odpískal rozhodčí ve prospěch domácího mužstva.
12'
Selnar po nákopu od levé postranní čáry došlo k závaru před třineckou brankou, který ukončil hvizdem hlavní rozhodčí. Důvod: ofsajd.
11'
Pokračuje se ve hře a Jihlavští získali na levé straně přímý kop.
10'
Při obranném zákroku utrpěl nějaký zdravotní problém Vlček. Rozhodčí přerušil hru, ale Vlček nepotřeboval pomoc ze střídačky.
10'
Druhý rohový kop Slezanů Jihlavští odvrátili.
9'
Rohový kop Hýbla z pravé strany odhlavičkoval vedle branky Křišťál.
6'
Jihlavští se na chvíli oklepali a zamířili s míčem ke středové čáře, odkud se snaží uklidnit hru.
3'
Slezané začali aktivně, přímý kop Javůrka z levé strany hosté odrazili mimo pokutové území.
1'
Hned po deseti sekundách Juřena upadl v pokutovém území po souboji s Vlčkem, rozhodčí se neodvážil odpískat pokutový kop.
1'
Hráči už nastoupili na trávník. Domácí jsou v červených dresech a bílých šortkách, hosté celí v modrém.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Bolf, Bedecs (C), Ba, Hýbl – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Javůrek – Juřena, Petráň.
Náhradníci: Hasalík – Buneš, Weber, Puchel, Szewieczek, Ntoya, Foltyn.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Peřina, Tureček, Lacko (C), Selnar – Vedral, Arroyo.
Náhradníci: Jágrik – Pojezný, Araujo-Wilson, Chocholatý, Fila, Ritter, Tall.

Rozhodčí: Krejsa – Arnošt, Vyhnanovský.
Hezké sobotní dopoledne. Druhá liga má na programu osmé kolo. Tři zápasy se odehrály už v pátek, Dukla prohrála s Příbramí 2:3, Vlašim s Prostějovem 0:1 a Ústí nad Labem porazilo Varnsdorf 2:0.

Dnes jsou na programu další čtyři duely, mezi nimi je i ten na stadionu Rudolfa Labaje, kde poslední celek soutěže FK Fotbal Třinec hostí desátý tým FC Vysočina Jihlava.

Třineckým se vstup do nového ročníku vůbec nevydařil a po sedmi zápasech mají na svém kontě pouze tři body za domácí vítězství nad Opavou. Ostatních šest duelů prohráli a na poslední nesestupovou pozici ztrácejí čtyři body. Slezanům zatím nepomohla ani výměna na trenérské lavici, kdy Františka Straku nahradil Martin Zbončák.

Ani Jihlava neprožívá příliš povedené období. Po úvodních dvou vítězstvích přišel útlum. V následujících pěti zápasech získal tým trenéra Jana Kameníka pouze čtyři body za bezbrankovou remízu proti Dukle a vítězství v Chrudimi.

Jihlavu může těšit vzpomínka na poslední vzájemný duel na stadionu Rudolfa Labaje, který zcela ovládli a vyvezli ze Slezska tři body po drtivém vítězství 5:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.