Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vlašim - 6. listopadu 2021   10:15

Třinec
Třinec
0:1
(0:1)
Vlašim
Vlašim
6' Alijagić
Třinec
Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn (73. Bolf) – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň.
Hasalík – Buneš, Puchel, Weber, Bolf, Javůrek, Klusák.
Cieslar – Mikeska, Pfeifer.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
242 diváků
Vlašim
Vágner – P. Breda (C), Broukal, Prebsl, Hošek (53. Červenka) – Zinhasović, Křišťan (53. Kozel), Višinský (90+2. Janda), Blecha, Rigo (89. Zukal) – Alijagić.
Řehák – Zukal, Červenka, Starý, Kozel, Janda, Jíra.

Domácí derniéra v roce 2021 nedopadla pro Třinec vůbec dobře. Slezané nenabídli svým fanouškům příliš hřejivou podívanou, Vlašim po zásluze veze domů tři body. O jediný gól se postaral už v prvním poločase Alijagić. Ve druhé půli měli domácí jednu velkou příležitost, ale Bolf nedokázal ani nadvakrát dostat míč do brány.
90+4'
90+4'
Po platonickém tlaku Třince se do protiútoku dostal soupeř, Alijagić pláchl po pravém křídle, přihrál po zemi na druhou stranu, kde si Janda převzal míč, vytáhl brankáře Adamušku z brány a poté přihrál na střed, kde se balónu zmocnil obránce Ba.
90+3'
Nepříjemnou střelu z levé strany chytil brankář Vágner.
90+2'
Vlašim takticky střídá, aktivního Višinského nahradil zkušený Janda.
90+1'
Rozhodčí prodlouží druhou půli o čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu za předčasnou rozehrávku dostal také domácí Tidiane Djiby Ba.
90'
Broukal fauloval rozběhnutého Habustu, následně bránil třineckému záložníkovi v rozehrávce a uviděl žlutou kartu.
89'
Vlašim ještě střídá, Riga nahradil Zukal.
88'
Višinský dostal přihrávku na levou stranu, obešel třineckého obránce a odcentroval do oblasti penaltové puntíku, kde se do střely položil Alijagić a halfvolejem vypálil k levé tyči. Brankář Adamuška skočil po míči a vyrazil jej vedle brány!
87'
Hýbl vybojoval nákopem do soupeře odkop od brány.
85'
Na trávníku zůstal ležet Rigo. Za pomocí maséra opustil trávník.
84'
Dnešní utkání sleduje 242 diváků.
83'
Rigovi v souboji o míč vypadl chránič.
80'
Třineckým se tlačili na útočnou polovinu, ale nákop z levé strany skončil za Vágnerovou brankou.
77'
Tak to bylo něco! Bolf utekl po útočné akci Vlašimi pravou stranou, předkopl si míč příliš dopředu, ale vlašimský obránce ve snaze odkopnout balón do autu míč netrefil, míč si převzal Petráň a domácí rázem běželi do šance dva na jednoho. Petráň si počkal na reakci brankáře Vágnera, přihrál Bolfovi, který z levé strany vystřelil. Vágner jeho první střelu vyrazil a následnou dorážku zachytila boční síť!
74'
Střelu kapitána Bredy ze střední vzdálenosti v poklidu lapil brankář Adamuška.
73'
Třinečtí střídají, zraněného Foltyna, který kulhá, nahradil Bolf.
73'
Vlašimští kombinovali před třineckou šestnáctkou, Breda z levého kraje přihrál za šestnáctku Blechovi, který přebral přihrávku, předkopl si ji do strany a vystřelil na střechu správní budovy.
72'
Třinci se nedaří předfinální fáze. Foltyn od pravé lajny nakopl míč do pokutového území, kde trefil dobře postaveného Prebsla.
69'
Z nepříliš záživného děje v posledních minutách vynikla dalekonosná střela Riga z nějakých pětadvaceti metrů, která prolétla těsně nad Adamuškovým břevnem.
68'
Habusta namířil svůj pas na rozběhnutého Kaniu, ale přihrávce chyběla přesnost.
66'
Omasta se v pravém rohu vymotal kolem soupeřů a odcentroval před bránu, domácí hráči se ale k míči nedostali.
63'
Po centru Omasty z pravé strany se k hlavičce dral Petráň, ale přesnější byl Prebsl, který se o pár centimetrů dříve dostal k hlavičce.
62'
Domácí měli výhodu rohového kopu, Kania nakopl míč na přední tyč, ale tam byli připraveni vlašimští hráči.
59'
Domácí se radovali z vyrovnání, jenže jejich radost přerušil pomezní rozhodčí, který po střele Habusty a dorážce Juřeny odmával ofsajd.
59'
Foltyn běžel z vlastní poloviny až vedle šestnáctky, ale jeho centr nebyl přesný.
57'
Po krátké přihrávce Višinského vystřelil zpoza šestnáctky Blecha, míč prolétl nejen nad bránou, ale i nad ochrannou sítí a minul správní budovu.
55'
Kania si naběhl na dlouhý míč od Bedecse, ale ten byl o něco delší a rychleji se k němu dostal mladý brankář Vágner.
53'
Domácí trenér Martin Zbončák obdržel žlutou kartu za nevhodné chování.
53'
Dvojité střídání na vlašimské straně. Hřiště opustili Jakub Křišťan a Michal Hošek, na jejich místa přišli Daniel Kozel a Marek Červenka.
51'
Breda vystřelil ze střední vzdálenosti míč lehce nad zemí, brankář Adamuška skočil k tyči a sledoval, jak balón prolétl kolem tyče a narazil do reklamního panelu.
50'
Kania v souboji s Preblsem upadl v pokutovém území, rozhodčí se podíval na asistenta a ukázal na odkop od brány.
50'
Křišťan téměř od středové čáry nakopl míč směrem na bránu a nechybělo moc, aby balón zapadl do brány.
48'
Rychlá akce Vlašimi málem znamenala druhý gól hostů, Breda přihrál do pravé části pokutového území míč Rigovi, ten se podíval na gólmana a prudce vypálil. Míč letící těsně nad zemí brankář Adamuška vyrazil mimo šestnáctku a diváci si oddechli.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nestřídal.
46'
První poločas moc nezahřál, diváci viděli několik zajímavých možností především na vlašimské straně a také jeden gól, o který se postaral po krásné kombinaci Denis Alijagić. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou po změně stran.
45'
45'
Po centru z pravé strany došlo k faulu v pokutovém území. Pár sekund na to Petráň zakopl o soupeře a upadl.
44'
V závěru první půle máme standardní situaci Třince z pravé strany. K míči se staví Kania.
43'
Foltyn nesouhlasil s verdiktem pomezního rozhodčího a trochu mu vyčinil. Rozhodčí udělil třineckému obránci varování v podobě žluté karty.
39'
Centr Křišťana za obranu mířil na Alijagiće, ten si míč špatně zpracoval a dal šanci Bedecsovi na odkop.
36'
Vlašim převzala otěže zápasu na své kopačky a domácí nepouští k míči.
33'
Šteinhübel se opřel do míče a z přímého kopu vysoko přestřelil bránu.
32'
Petráň dostal kopačkou do hlavy od Hoška a skácel se k zemi. Rozhodčí odpískal faul vlašimského hráče na hranici pokutového území a hostujícímu hráči udělil žlutou kartu.
28'
Zinhasović velmi dobrým nákopem vysunul na levé straně Višinského, který se snažil přes dvojici hráčů vystřelit, ale dobrým skluzem se předvedl Omasta, který zmařil soupeřovu šanci.
25'
Křišťan v souboji s Juřenou udeřil třineckého hráče do hlavy a za svůj počin inkasoval žlutou kartu.
23'
Centr Blechy z levého kraje mířil před malé vápno, ale tam byl Hýbl, který hrudí odrazil míč k brankáři Adamuškovi.
22'
Po centru Kanii z pravé strany hlavičkoval Bedecs k bližší tyči, k odraženému míči doběhl Juřena, ale z první netrefil branku. Rozhodčí navíc odmával ofsajd.
22'
Po rychlé domácí akci po pravém křídle došlo k faulu. Domácí budou zahrávat přímý kop.
18'
Povedená akce domácích, Kania se protáhl po levé straně, přihrál k přední tyči, kam si nabíhal Juřena, ale ten tlačený soupeřem nedokázal míč usměrnit do brány.
17'
Tempo zápasu trochu opadlo, diváci více cítí místní ranní chládek.
13'
Rohový kop Třince, Kaniův centr od rohového praporku vyboxoval brankář Vágner mimo šestnáctku.
12'
Kaniův centr z pravé strany našel hlavu Bedecse, třinecký kapitán zkusil vystřelit na bránu, ale minul. Navíc pomezní rozhodčí po hlavičce zvedl praporek na znamení ofsajdu.
11'
Třinečtí se snaží postupovat před bránu soupeře a na pravé straně vybojovali přímý kop.
9'
Rohový kop Vlašimi, ale domácí se v pokutovém území ubránili. Míč se o pár sekund později dostal až k nohám brankáře Vágnera.
8'
Další krásná akce Vlašimi, po které z levé strany odcentroval Višinský, před bránou hlavičkoval Alijagić, ale jeho střela prolétla nad třineckou brankou.
6'
Vlašim právě vstřelila branku!
Parádní akce Vlašimi končí gólem! Hosté zcela vykombinovali třineckou defenzívu, DENIS ALIJAGIĆ se ocitl sám před Adamuškou, kterého polovysokou střelou obstřelil a poslal Středočechy do vedení – 0:1!
4'
Domácí měli výhodu rohového kopu, ale Vlašimští se standardní situaci ubránili.
3'
Třinečtí měli hned v úvodu šanci, Kania se rozběhl na prodloužený míč, obešel dva soupeře a z hranice šestnáctky vystřelil na bránu, brankář Vágner se natáhl po míči a balón vyrazil vedle brány!
1'
Hráči už jsou na trávníku, domácí nastoupí v červených dresech, hosté celí v modrém.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň.
Náhradníci: Hasalík – Buneš, Puchel, Weber, Bolf, Javůrek, Klusák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Prebsl, Broukal, P. Breda (C), Hošek – Zinhasović, Křišťan, Višinský, Blecha, Rigo – Alijagić.
Náhradníci: Řehák – Zukal, Červenka, Starý, Kozel, Janda, Jíra.

Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Pfeifer.
Hezké sobotní dopoledne u sledování online přenosu z druholigového fotbalového utkání. Třinec čeká poslední domácí souboj, jeho soupeřem bude nepříliš oblíbená Vlašim, která odjela ze Slezska s prázdnou naposledy na podzim roku 2015.

Třinečtí jsou aktuálně s deseti body na čtrnáctém místě, těsně před dvojicí Žižkov, Chrudim, která zaujala sestupové pozice. Vlašim je na tom mnohem lépe. S 20 body je na první pozici znamenající konec po základní části bez postupu.

Středočeši mají jinou úlohu, vychovat hráče pro prvoligový fotbal. Jejich služeb využila Slavia, která nechala pod vedením trenéra Martina Hyského ohrát několik svých mladých hráčů. Největší hvězdou je Bosňan Denis Alijagič, který je druhým nejlepším střelcem soutěže. O gól méně, tedy sedm branek, vstřelil jeho kolega z trávníku Filip Blecha. Přesto ani oni nedokázali pokořit brněnskou Zbrojovku, které před osmi dny podlehli 1:2.

Třinec v posledním kole překvapil, když urval tři body na trávníku v Příbrami. O jedinou trefu zápasu se postaral Michal Petráň, se třemi góly nejlepší střelec domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.