Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Dukla - 17. října 2021   15:30

Varnsdorf
Varnsdorf
19' Schön
1:3
(1:3)
Dukla
Dukla
17' David Kozel   • 23' D. Souček   • 41' Cienciala
Varnsdorf
Vaňák – M. Richter, Kouřil, Zbrožek, Rudnytskyy (C) (77. Pajkrt) – Bláha, M. Kubista (57. Hušek) – Schön, Lauko, Dordić – Velich (46. Ondráček).
Porcal – Bharti, Pajkrt, Hušek, Ondráček.
Raplík – Arnošt, Novák
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
752 diváků
Dukla
F. Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, D. Souček – J. Peterka, Kozma (C) – Cienciala (78. Šebrle), David Kozel (85. Ruml), Buchvaldek (85. Hrubeš) – Pázler (70. Fábry).
Šťovíček – Fábry, Ruml, Adediran, Šebrle, Konan, Hrubeš.

Dukla se vítězstvím přiblížila nejlepší trojce na rozdíl jediného bodu, Varnsdorf bude po tomto kole na šestém místě.
Ve Varnsdorfu poprvé v sezóně slaví soupeř. Pražané vyzráli na domácí celek brejkovou taktikou a ze svých protiútoků vytěžili rozhodující údery. Vítězný gól zaznamenal už ve 23. minutě Daniel Souček. Ve druhém poločase si Pražané dvougólový náskok pohlídali a Severočechy nepustili do vážnější šance a zaslouženě si vezou do hlavního města tři body.
90+4'
90+3'
Další akce Varnsdorfu končí neúspěchem, míč odskákal mimo hrací plochu. Dnes je rozhodnuto.
90+3'
Hosté byli chyceni do ofsajdu.
90+2'
Žlutou kartu inkasoval domácí Marek Richter.
90+1'
Ani centr Dordiče nenašel správného adresáta.
90'
Rozhodčí prodlouží druhý poločas o čtyři minuty.
90'
Nedá se říct, že by byl Varsndorf horším týmem, hosté rozhodli zápas z rychlých brejků.
90'
Varnsdorf nejspíš poprvé v sezóně padne na domácím hřišti.
89'
Dordič nenašel Pajkrta. Domácí se musí vracet na vlastní polovinu.
88'
Bláha fauloval na polovině hřiště.
88'
Závar v pokutovém území Dukly uklidnil brankář Rada.
86'
Šebrle se dostal do úniku, jeho střela ale nenašla cíl mezi třemi tyčemi.
85'
Dvojité střídání na straně Dukly. Ze hřiště zamířili Kozel s Buchvaldkem, poslední minuty si užijí Ruml s Hrubešem, pro kterého to jsou první druholigové minuty v této sezóně.
84'
Dukla nikam nespěchá. Vzápětí ale ztratila míč a domácí míří do akce.
83'
Tak to bylo těsné! Domácí zahráli nacvičený signál, střelu do protipohybu však na poslední chvíli zachytil jeden z obránců Dukly.
82'
Naděje pro Varnsdorf, domácí budou zahrávat standardní situaci z hranice velkého vápna.
81'
Ani další střela Varnsdorfu neskončila v síti. Dukla dobře brání.
79'
Varnsdorf kombinuje přes Huška na Pajkrta, pro následný centr si došel brankář Rada.
78'
Střídá také Dukla. Z trávníku odešel Cienciala, na jeho místo přišel Šebrle.
77'
Střídání Varnsdorfu, Rudnytskyy dnes dohrál, na trávník přišel Pajkrt. Kapitánskou pásku převzal Bláha.
75'
Domácí to zkouší, ale ne a ne ohrozit Radu. Další pokus Lauka zablokovala pozorná obrana hostů za cenu rohového kopu.
73'
Hra je nyní dost přerušovaná, dalším faulem se prezentoval Zbrožek.
72'
Po Ciencialovi uviděl žlutou kartu také jeho spoluhráč Kozel.
72'
Domácí odvrátili centr Ciencialy, Hušek odkopl míč mimo šestnáctku.
71'
Varnsdorf se zlobí, rozhodčí posoudil chování Kouřila na polovině hřiště jako faul.
70'
Střídání Dukly. Jan Pázler odešel na střídačku, místo něj přišel Fábry.
69'
Další akce Dukly končí ofsajdem.
68'
Bláha už se na to nemohl dívat, vzal to na sebe a zkusil vystřelit. Chyběl zhruba metr, aby si balón našel cestu do brány.
67'
Kozma se hlavičkou opřel do centru, rozvlnil však pouze boční síť.
66'
Hušek fauloval u rohového praporku.
65'
Patička Rudnytskyyho na Dordiče nevyšla, míč je v moci Pražanů.
64'
Peterka poslal k zemi Lauka, ten dnešní zápas pocítí.
63'
Centr Richtera byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.
62'
Varnsdorf kombinoval ze strany na stranu a hledal mezeru v obraně soupeře.
60'
Domácí otevírají obranu. Pavel Drsek poslal do obrany své dlouhány Huška s Kouřilem. Vysunul se také Rudnytskyy.
59'
Hned v dalším souboji faulovali domácí.
58'
Na hřišti se přiostřuje, Lauka nedovoleně zastavil Kozma.
57'
Střídání na domácí straně. Utkání skončilo pro Kubistu, místo něj vstoupil na hrací plochu Hušek.
57'
Cienciala přifilmoval pád v pokutovém území, rozhodčí Raplík mu to nezbaštil a odchovanci třinecké kopané udělil žlutou kartu.
56'
Lauko mířil na přední tyč, ale nikoho ve žlutém dresu nenašel.
56'
Rohový kop nyní na druhé straně.
55'
Varnsdorf ubránil rohový kop Dukly. Kouřil hlavičkou odvrátil míč až na polovinu hřiště.
54'
Rozhodčí přerušil nebezpečí domácích po centru do vápna. Akci ukončil ještě rychleji, než míč našel svého adresáta. Důvod? Faul domácího hráče.
53'
Lauko, Rudnytskyy a zablokovaný centr na roh.
52'
Dnešnímu utkání přihlíží 752 diváků. Několik fanoušků přijelo také z Prahy.
50'
Buchvaldek se prokličkoval do velkého vápna. Jeho centr ale zablokoval na roh Rudnytskyy.
49'
Na druhé straně si šel pro penaltu Kozel. Sudí ale zůstal v klidu. To se nedá říct o Dukle. Ta zasypává sudího nadávkami.
48'
Roh pro Varnsdorf. Domácí se následně dopustili faulu v pokutovém území. Rozehrávat budou vojáci.
47'
Kubista hledal vysokým míčem Richtera, ten chtěl hlavou posunout na Ondráčka, ale dostal se mimo hřiště.
46'
Centr Lauka srazili hráči Dukly na rohový kop.
46'
Domácí trenér sáhl o přestávce ke změně. Velich zůstal v šatně, místo něj naskočil na hřiště Ondráček.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou, při které jsme viděli čtyři góly. Hosté šli v 17. minutě do vedení gólem Kozla, ale o dvě minuty později vyrovnal Schön. Domácí už na další trefy Pražanů nedokázali odpovědět, do sítě Vaňáka se trefili Souček s Ciencialou. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou ve druhém poločase.
45+1'
45+1'
Piroch je posledním, kdo se v první půli dotkl míče.
45'
Přihrávka na Buchvaldka byla příliš dlouhá, hrát bude Vaňák.
44'
Hlavní sudí nastavuje v první půli jednu minutu.
43'
Pražané kombinují vzadu. Domácí se proto rozhodli pro presing, při kterém si však nedovoleně počínal Kubista.
41'
Dukla právě vstřelila branku!
Pražané předvedli další rychlou akci, na jejímž konci dostal míč osamocený LUKÁŠ CIENCIALA a prudkou střelou zvýšil na 1:3!
40'
Centr Richtera z pravé strany skončil v náručí Rady.
39'
Pázler se po gólu zapsal také do kolonky faulujících hráčů, když šlapákem pozlobil Kouřila.
38'
Přízemní střelu Kozla zneškodnil brankář Vaňák.
37'
Kouřil hlavičkou odvrátil míč mimo nebezpečí.
37'
Kozel si došel pro míč, přes domácí obranu ale neprošel. Nakonec je z toho aspoň roh.
35'
Krásná akce hostů na jeden dotek. Centr Pirocha způsobil v domácím vápně rozruch, Varnsdorf se ale osvobodil.
34'
Lauko při dalším pokusu trefil pouze Velicha.
33'
Dukla u míče dlouho nezůstala. Na polovině hřiště se její hráč dopustil faulu a domácí se dostali k míči.
32'
Dordič padl k zemi u rohového praporku. Barac se dle sudího přestupku nedopustil.
31'
Hosté si nepřihráli dobře, vhazovat bude Varnsdorf.
30'
Další roh pro domácí hráče. Ale ani tentokrát z toho nic nebylo.
28'
Z rohového kopu k ohrožení branky Pražanů nedošlo. Kozma hlavičkoval balón do bezpečných míst.
27'
Varnsdorf šlape do plných. Velich udržel míč u nohy, posunul na Lauka, který se odhodlal ke střele k tyči. Rada jeho ránu vyrazil vedle brány. Rohový kop pro Varnsdorf.
25'
Dordič si převzal míč na středu hřiště, posunul na Kubistu, který roztáhl hru na Lauka. U něj ale akce končí, centr zamířil mimo hrací plochu.
23'
To byla pohledná akce! Buchvaldek dostal míč do ulice, na hranici vápna udělal postupně dva obránce a lobem na zadní tyč našel DANIELA SOUČKA, který hlavičkou uklidil míč do domácí sítě – 1:2!
22'
Centr za obranu Dukly byl příliš dlouhý, míče se zmocnil brankář Rada.
22'
Domácí nadvakrát kombinují přes brankáře Vaňáka.
21'
V jednom ze soubojů si nedovoleně počínal Kozma.
20'
Sledujeme pasáž na polovině hřiště plnou soubojů.
19'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
To je odpověď! Domácí po rozehrání rozjeli kombinační akci, na jejímž konci byl PATRIK SCHÖN, který přízemní střelou z rohu velkého vápna vyrovnal na 1:1!
17'
Pražané se dostávají do vedení! Hosté rozjeli rychlý protiútok, po kterém se na pravé straně dostal k míči DAVID KOZEL a střelou pod břevno otevřel skóre – 0:1!
16'
Velich vybojoval míč ve středu pole, udělal tři rychlé kroky a vystřeli, pokusu ale chyběly gólové parametry.
14'
Dukla se rozhodla vyzkoušet pozornost Vaňáka, ale ten nakonec zasahovat nemusel. Hosté pouze rozvlnili boční síť.
12'
Pražany to mrzet nemusí, protože vzápětí se faulu dopustil Varnsdorf, a tak jsou hosté znovu u míče.
12'
Dukla byla chycena do ofsajdové pasti.
10'
Piroch chtěl roztáhnout hru, míč ale skončil mimo hrací plochu.
9'
Domácí si rovněž pomáhají za pomocí faulů.
8'
První závar před hostující brankou. Domácí rychle rozehráli standardní situaci, Dordič z první centroval do malého vápna, kde šlo k zemi rovnou několik hráčů. Dukla na poslední chvíli odkopla míč do bezpečí.
7'
Velich byl nedovoleně zastaven. Varnsdorf bude mít standardní situaci za hranicí velkého vápna.
6'
Ostrý zákrok na Richtera, rozhodčí zatím nesáhl do kapsičky pro karetní trest.
5'
Barac se na levé straně otočil kolem hráče a zkusil centr na zadní tyč. Přetažený balón dopadl mimo hrací plochu.
4'
Velich nedokázal zpracovat dlouhý míč a dal šanci hostům.
3'
Lauko si připsal nedovolený zákrok.
2'
Domácí vyslali dva nebezpečné centry do vápna soupeře, Dukla se ale dokázala osvobodit.
1'
Kubista nepřihrál přesně, vhazovat budou hosté.
1'
Úvodní výkop budou mít na starost domácí hráči.
Obě mužstva nastupují na hrací plochu. Domácí se představí v tradičních žlutomodrých dresech, hosté v tmavě červených.

FK Varnsdorf: Vaňák – M. Richter, Kouřil, Zbrožek, Rudnytskyy (C) – Bláha, M. Kubista – Schön, Lauko, Dordić – Velich.
Náhradníci: Porcal – Bharti, Pajkrt, Hušek, Ondráček.

FK Dukla Praha: F. Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, D. Souček – J. Peterka, Kozma (C) – Cienciala, David Kozel, Buchvaldek – Pázler.
Náhradníci: Šťovíček – Fábry, Ruml, Adediran, Šebrle, Konan.

Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Novák.
FK Dukla Praha

Také pražská Dukla vstoupila do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dobře. První klopýtnutí přišlo až v sedmém kole, kdy prohrála s Líšní. Následně přišla další prohra s Příbramí, remíza s Žižkovem a těsná prohra s Prostějovem. Na sever Čech pojede Dukla s jasným cílem. Vrátit se na vítěznou vlnu a získat tři body.

Dukle se nedařilo ani v MOL Cupu. Na domácím hřiště podlehla ve třetím kolem ligovým Budějovicím 1:3.
FK Varnsdorf

Fotbalisté Varnsdorfu jsou na koni, zažívají snad nejlepší vstup do sezóny. Po deseti odehraných kolech mají na svém kontě jen dvě prohry (Jihlava, Ústím nás Labem), tři remízy (Příbram, Brno, Chrudim) a pět výher (Žižkov, Sparta B, Vyškov, Vlašim a Třinec). Zajímavostí je, že všechny výhry se udály v Kotlině před domácím publikem.

Osmnáct získaných bodů řadí Varnsdorf na průběžné třetí místo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Před ním je pouze Prostějov a Brno.

Varnsdorf valí také v MOL Cupu. Naposledy vyřadil po prodloužení Brno 4:2 a je v semifinále, kde ho čeká ligový Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.