Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Opava - 24. listopadu 2021   13:30

Varnsdorf
Varnsdorf
0:3
(0:1)
Opava
Opava
11' Šigut   • 62' Lukáš Holík   • 65' Šigut
Varnsdorf
A. Richter – M. Richter, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Bláha (C), Žák (72. M. Kubista) – Pajkrt (46. Ondráček), Lauko (63. Kocourek), Dordić (72. Rudnytskyy) – Velich (46. Šimon).
Vaňák – Šimon, Hušek, Ondráček, Rudnytskyy, Kocourek, M. Kubista.
D. Černý – Hurych, Machač
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
205 diváků
Opava
Digaňa – Celba (74. Putyera), Helebrand, Janoščín, Kadlec – Macháček, Didiba (66. Gorčica) – Šigut (66. Helešic), Lukáš Holík (C) (74. Rataj), Pikul – Kramář (81. Šcudla).
Lasák – Rataj, Gorčica, Helešic, Putyera, Šcudla.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a na viděnou.
Dnešní utkání sledovalo 205 diváků.
Oba týmy uzavřou tento víkend podzimní část. Opava bude v sobotu hostit vedoucí Zbrojovku Brno. Varnsdorf se o den později představí na Žižkově.
Slezané si v tabulce polepšili na pátou pozici a vrátili se do hry o barážové příčky. Varnsdorf je osmý.
Fotbalisté Opavy potvrdili výbornou aktuální formu a zvítězili v odložené dohrávce 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 3:0 na hřišti Varnsdorfu. Čtvrtý triumf v řadě režíroval dvěma trefami Samuel Šigut. Ten otevřel skóre stříleným centrem z pravé strany, jenž zapadl přesně pod břevno, už v 11. minutě. Po hodině hry pak přidal druhý zásah střelou po zemi k pravé tyči Lukáš Holík a výsledek pečetil záhy svou druhou trefou Šigut, jenž zleva zahrál brankáři na housle.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:4.
90+3'
90+2'
Na levé straně se šikovně uvolnil Pavlo Rudnytskyy. Dal si míč na střelu, z růžku velkého vápna ale pálil nad břevno.
90+1'
Pavlo Rudnytskyy se nemohl zapojit do hry, neboť byl v ofsajdu. Míč tak skončil až u Digani.
90'
Hlavní rozhodčí Dalibor Černý nastaví utkání o dvě minuty.
88'
Jan Kadlec vhazuje na útočné polovině. Hrstka opavských příznivců, kteří v pracovní den vážili cestu přes téměř celou republiku, už slaví.
87'
Utkání už se jen dohrává. O vítězi je rozhodnuto. Varnsdorf drží míč, ale jen poblíž vlastní branky.
85'
Adam Šcudla trefil nohu Ondřeje Kocourka, který skončil v kotrmelcích na zemi. Míč pro Varnsdorf.
84'
Na protějším konci hrací plochy pálil zprava nepřesně rovněž Bartosz Pikul.
82'
Adam Ondráček se hezky zbavil protihráče, o to hůře si ale vedl v koncovce, když kousek za vápnem mířil vysoko nad branku.
81'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Adam Šcudla.
80'
Varnsdorf rozehrával roh z pravé strany. Míč propadl na levou stranu k Matěji Kubistovi, který mohl střílet ze zajímavé pozice, na poslední chvíli se mu ale vrhl pod nohy Jiří Janoščín.
79'
Bartosz Pikul odcentroval z pravé strany na hlavu Tomáše Rataje. Ten kousek od penaltového puntíku zakončoval výrazně vedle pravé tyče.
78'
Po nepřesném centru Putyery střílel zleva křížně mimo zařízení Matěj Helešic.
77'
Bartosz Pikul centroval z pravé strany. Domácí obrana zblokovala míč na roh.
76'
Hra je teď hodně rozkouskovaná. Ondřej Kocourek stáhl k zemi Matěje Helešice. Rozehrávat budou hosté.
74'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Oliver Putyera.
74'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Tomáš Rataj.
72'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Pavlo Rudnytskyy.
72'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Dominik Žák, přichází Matěj Kubista.
71'
Nově příchozí Matěj Helešic posunul míč na levé straně do běhu Denisi Kramářovi. Jeho centr skončil nad brankou.
70'
Do konce utkání schází posledních dvacet minut plus nějaké to nastavení. Slezský FC si hýčká pohodlný třígólový náskok.
67'
Akce Varnsdorfu ztroskotala na útočném faulu Bojana Dordiće.
66'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází Adam Gorčica.
66'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Matěj Helešic.
65'
Opava právě vstřelila branku!
Je zřejmě rozhodnuto. Lukáš Holík posunul na levé straně míč do běhu SAMUELU ŠIGUTOVI. Ten si jej píchl na střelu a pokořil oba Richtery – obránce Marka i brankáře Adama, kterému zahrál na housle.
63'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Tomáš Lauko, přichází Ondřej Kocourek.
62'
Z nakrátko rozehrané standardky Opava nezahrozila, u míče ale zůstala. Pikulova střela zpoza vápna byla Žákem sražena na pravou stranu pokutového území k LUKÁŠI HOLÍKOVI, kterého neuhlídal Lauko. Hostující kapitán mířil z otočky po zemi přesně k bližší pravé tyči.
61'
Samuel Šigut se natlačil z pravé strany před Kristiana Zbrožka, který těsně před hranici šestnáctky zatáhl za záchrannou brzdu. Žlutá karta pro domácího obránce a standardka pro Opavu.
60'
Denis Kramář si při snaze zpracovat míč sáhl na balon rukou. Rozhodčím tu neuniklo. Rozehrávka pro Varnsdorf.
59'
Sledujeme slabší pasáž zápasu. Na Varnsdorfu je vidět snaha s výsledkem něco udělat, kombinace domácích ale nemají vesměs hlavu ani patu.
57'
Po střetu Bojana Dordiće a Lukáše Holíka poblíž půlící čáry je hra přerušena.
56'
Po Holíkově centru se snažil střílet z levé strany vápna přes obránce Jiří Janoščín. Jeho pokus byl zblokován.
55'
Kristian Zbrožek trefil na obranné polovině zezadu Bartosze Pikula. Standardní situace pro Opavu.
53'
Střídající Ondráček si chtěl píchnout míč kolem Kadlece, jenže balon mu utekl za lajnu do autu.
52'
Heppner se teď dostal pod tlakem Šiguta do potíží, ale opavský záložník si pomohl faulem a domácí tak získávají balon zpět na svou stranu.
51'
Domácí jsou v úvodu druhé půle aktivnějším celkem, ale další nadějnou akci jim překazil Didiba, který nekompromisně napálil míč do zámezí. Aut pro Varnsdorf.
50'
Opavský tým podporuje přímo ve Varnsdorfu hrstka nejvěrnějších příznivců.
49'
Dordić se po levé straně hnal za opavskou obranu, jenže se ocitl v těsném ofsajdu.
48'
Po rohovému kopu domácích se míč odrazil k Žákovi, který si už balon rovnal ke střele, ale po kontaktu s jedním z Opavských ve vápně upadl. Domácí se zlobí, chtějí penaltu, ale rozhodčí Černý se rozhodl jinak.
47'
Dordić se snažil prohnat kolem Macháčka, který akci domácího rychlíka přerušil včasným skluzem. Roh pro Varnsdorf.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Dennis Pajkrt, přichází Adam Ondráček.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Oliver Velich, přichází Matěj Šimon.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:33.
Úvodní poločas dohrávky 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Varnsdorfem a Opavou skončil lépe pro hosty. Ti vedou od 11. minuty díky parádní trefě Samuela Šiguta, jehož střílený centr z pravé strany zapadl přesně pod břevno. Slezané měli v prvním dějství více ze hry, navýšit vedení mohli i Kramář, Holík či Macháček. Na domácí straně spálil tisíciprocentní tutovku Žák, jenž dorážel z bezprostřední blízkosti trestuhodně vedle levé tyče.
45+2'
45+2'
Na závěr dějství ještě dobrá možnost Bojana Dordiće. Jeho přízemní dělovka letěla zpoza vápna jen do boční sítě.
45+1'
V krátkém sledu dvě žluté karty pro hráče Opavy. Potrestáni jsou Joss Didiba a Matěj Helebrand. Druhý jmenovaný si tak o víkendu proti Zbrojovce nezahraje.
45'
Balon se dostal od Richterovy branky velmi rychle až k té protější, kterou střeží Digaňa. Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Samuel Šigut obral na pravé straně o míč Heppnera a vysunul v šestnáctce Lukáše Holíka. Tomu se na poslední chvíli vrhl pod nohy vyběhnuvší Adam Richter.
43'
Celba dal míč proti noze Janu Kadlecovi. Jeho rána zhruba z hranice šestnáctky byla zblokována.
42'
Do souboje jeden na jednoho se na levé straně pustil aktivní Denis Kramář. I tentokrát vybojoval pro své barvy roh.
40'
Dennis Pajkrt naběhl zezadu do Josefa Celby. Pět minut před koncem první půle rozehrává z útočné poloviny Opava.
39'
Varnsdorf kombinuje s míčem na kopačkách a snaží se dostat blíže na dostřel Digaňovy svatyně.
37'
Opava znovu zahrozila. Kousek před hranicí šestnáctky se do balonu opřel David Macháček. Jeho pěknou ránu vyrazil tygřím skokem Adam Richter.
34'
Bojan Dordić založil rychlou akci po pravé straně. Míč se přes Žáka a Velicha nakonec dostal až k Celbovi, který v obraně dobře zasáhl.
32'
Dominik Žák odmítl vyrovnání! Tomáš Digaňa neudržel v rukavicích střelu zpoza šestnáctky a prvně jmenovaný se dostal k dorážce. Z bezprostřední blízkosti ale trestuhodně minul! Slovenský brankář si na míč, který šel vedle levé tyče, lehce sáhl. Kopal se tak ještě roh, z toho ale nebezpeční nevzešlo.
31'
Po centru z levé strany střílel ex-opavský Bojan Dordić. Pokus bosenského štírka zblokoval Matěj Helebrand.
30'
Několik hlaviček před brankou Opavy, snažili se Martin Kouřil s Kristianem Zbrožkem. Nakonec míč odvracel na roh Joss Didiba.
29'
Samuel Šigut zatáhl za dres Petra Heppnera, čímž zastavil jeho pokus o průnik. Varnsdorf má k dispozici další standardku.
28'
Opavě se rýsovala zajímavá akce tři na dva. Denisu Kramářovi se ale nepovedlo dostat balon na úplně volného Samuela Šiguta, jenž číhal osamocen na pravé straně šestnáctky.
27'
Dennis Pajkrt se na levém křídle pokoušel prodrat přes Josefa Celbu, ten byl ale rychlejší. Vhazování pro Opavu.
26'
Samuel Šigut bojoval u postranní čáry s dvojnásobnou přesilou. Heppnerovi nasadil hezké jesličky, nakonec ale o míč přišel.
24'
Z akce nic nebylo. Centr doskákal jen do rukavic hostujícího brankáře Digani.
23'
Varnsdorf má po Šigutově nedovoleném zákroku k dispozici standardní situaci.
22'
Balon se momentálně pohybuje poblíž půlící čáry, kde se Slezané provinili už sedmým faulem. Severočeši jsou na dvou.
20'
Z levé strany odcentroval Lukáš Holík. Didiba s Kramářem na míč nedosáhli. Za autovou čáru ho odehrál Marek Richter.
19'
Denis Kramář nabral rychlost na levé straně, kde se snažil uvolnit přes Martina Kouřila. Z jeho snahy pramení první roh.
18'
Opava je v těchto chvílích o něco aktivnějším týmem. Rána Bartosze Pikula skončila na pozorném bloku.
16'
Jan Kadlec hasil rodící se přečíslení žluto-modrých taktickým faulem na Olivera Velicha. Varnsdorf rozehrává z vlastní poloviny.
15'
Velký závar před brankou Varnsdorfu! Denis Kramář ani nadvakrát nepropálil skrumáž. Vyčiněno pak dostal od kapitána Lukáše Holíka, jenž byl v dobré pozici a říkal si o balon.
14'
Tomáš Lauko si za hranicí šestnáctky zpracoval míč a vypálil levačkou. Naneštěstí pro Varnsdorf mířil jen do prostoru, v němž číhal připravený Tomáš Digaňa.
13'
Na protějším konci hřiště musel zasahovat Tomáš Digaňa. Zpoza obránce to z nějakých osmnácti metrů zkoušel Bojan Dordić. Slovenský brankář padající balon zpacifikoval.
11'
Slezané se ujímají vedení! Těžko říct, zda šlo o centr, nebo o střelu. SAMUEL ŠIGUT nicméně míč z pravé strany poslal krásně přímo pod břevno a otevřel svou první druholigovou trefou v kariéře skóre utkání. Adam Richter se natahoval marně.
10'
Z hranice šestnáctky vystřelil Petr Heppner. Rána mu vůbec nesedla a zamířila vysoko nad břevno.
9'
Dennis Pajkrt upadl po drobném kontaktu s Jossem Didibou na hranici velkého vápna. Penalta z toho nebude.
8'
Až příliš důrazný byl na útočné polovině Jan Kadlec. Kousek před pokutovým územím sundal zápasnickým chvatem Tomáše Lauka.
7'
Laukovu přihrávku pokryl Jiří Janoščín, jenž uklidnil hru zpětnou přihrávkou na brankáře Digaňu.
5'
Slezané poprvé zahrozili. Po zisku míče vypálil zpoza pokutového území levačkou Jan Kadlec. Jeho přízemní rána zamířila zhruba metr vedle pravé tyče.
4'
Krátce po domácí rozehrávce se útočným faulem provinil Kristian Zbrožek. Hrát tak může Opava.
3'
Oliver Velich se na polovině hřiště obtočil okolo Matěje Helebranda, který jeho pokus o úprk na levém křídle hasil za cenu faulu. Rozhodčí Černý byl shovívavý a pro žlutou do kapsičky nesáhl.
2'
Na pravé straně se uvolnil s míčem Josef Celba. Neodcentroval ale vůbec přesně.
1'
Domácí kombinace na pravém křídle skončila jen autovým vhazováním pro Opavu.
1'
Oba týmy jsou rozhodčími přiváděny na hrací plochu. Varnsdorf bude hrát v pruhovaných žluto-modrých dresech. Opava navlékla bílo-černou sadu.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Bláha (C), Žák – Pajkrt, Lauko, Dordić – Velich.
Náhradníci: Vaňák – Šimon, Hušek, Ondráček, Rudnytskyy, Kocourek, M. Kubista.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Macháček, Didiba – Šigut, Lukáš Holík (C), Pikul – Kramář.
Náhradníci: Lasák – Rataj, Gorčica, Helešic, Putyera, Šcudla.

Rozhodčí: D. Černý – Hurych, Machač.
Nejlepší střelci obou týmů mají na kontě šest branek. Na straně Varnsdorfu je to ex-opavský Bojan Dordič, jenž v minulosti nastupoval v sestavě právě s Matějem Helešicem, jenž aktuálně patří k největším klenotům žluto-modrých.
Oba týmy jsou tabulkovými sousedy. Varnsdorf je s 22 body o skóre (26:20) sedmý právě před osmou Opavou (21:15). Ta nabrala v posledních týdnech výbornou formu, když momentálně táhne sérii tří vítězství v řadě. Naposledy Slezané vyhráli v pátek 2:0 na hřišti Ústí nad Labem, přičemž rozdíl ve skóre mohl být vzhledem k množství šancí ještě vyšší. SFC přitom nastoupil vinou virózy s řadami změn v sestavě. Většina marodů už by ale měla být ve Varnsdorfu k dispozici. Chybět ovšem bude trenér Roman West, jenž vyfasoval "stopku" za čtyři žluté karty. „Ještě jsem to nezažil, ale budu se snažit být co nejblíže naší lavičce. Samozřejmě mi bude chybět aktivní koučing, protože někteří hráči během zápasu vyloženě potřebují vstřebávat pokyny, ale s lavičkou budeme v neustálém kontaktu, abychom mohli reagovat na dění na hřišti,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubový web Opavy. To Varnsdorf vinou onemocnění Covid-19 na přelomu října a listopadu tři týdny nehrál. Po návratu do zápasového procesu mají svěřenci Pavla Drska vyrovnanou bilanci jedné výhry, remízy i prohry. Naposledy vyhrál Varnsdorf v neděli doma 3:1 nad Prostějověm.
Hezké středeční odpoledne. Fotbalisté FK Varnsdorf přivítají před kamerami České televize v odložené dohrávce 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Slezský FC Opava. Velmi mírnými papírovými favority budou vzhledem k výhodě domácího prostředí Severočeši.
Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 24. listopadu se začátkem v 13:30 hodin.
Na základě žádosti FK Varnsdorf bylo utkání odloženo na neurčito, a to z důvodů onemocnění COVID-19, nařízené izolace a uvalených karanténních opatření na hráče klubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.