Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Varnsdorf - 20. května 2023   10:15

Chrudim
Chrudim
15' Hašek  • 76' Hašek  • 81' Záviška
3:2
(1:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
68' Tanko   • 90+2' Kurka
Chrudim
Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II (66. Kodýdek) – Řezníček – Záviška, Průcha, Skwarczek, Kesner (C) – P. Juliš (88. Jedlička).
O. Mach – Jančura, Bauer, Sotorník, Firbacher.
Ulrich – Kotík, Lakomý
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
750 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Richter (46. Ludvíček), Švanda, Rudnytskyy (58. Tanko), Zbrožek (86. Penc), Ondráček, Bláha, Dufek (70. Kurka), Kubista (46. Samko), Kouřil, Osmančík.
Sirotník – Kříž.

90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Martin Kouřil).
90+3'
Domácí se snaží držet míč u rohového praporku a dovézt duel do závěrečného hvizdu.
90+2'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
PETR KURKA si naskočil na rohový kop a přesnou hlavičkou ještě vrací Varnsdorf do zápasu – 3:2!
90'
Tanko z otočky minul prostor mezi třemi tyčemi, hosté budou kopat alespoň roh.
89'
Varnsdorf začíná tlačit a pokouší se ještě zdramatizovat závěru duelu.
88'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Tomáš Jedlička.
87'
Petr Juliš postupoval sám na gólmana, zakončení poslal do tyče!
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Kristian Zbrožek, přichází Václav Penc.
85'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým MFK Chrudim (Jan Halász).
81'
Chrudim právě vstřelila branku!
Domácí celek odskakuje na rozdíl dvou branek! JAN ZÁVIŠKA dorazil volný míč po rohovém kopu do brány a navýšil náskok domácích – 3:1!
80'
Chrudim je i nadále na míči a nepouští hosty do sebemenšího tlaku.
78'
Tanko už znovu číhal na ofsajdové hraně, tentokrát však praporek vylétl do vzduchu.
76'
Rohový kop Chrudimi přináší další velkou radost! Na centr si naskočil DOMINIK HAŠEK a prudkým zakončením překonal Vaňáka – 2:1!
74'
Dnešní utkání sleduje 750 diváků.
73'
Matyáš Kodýdek se dostal do slibné šance, zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
71'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Jan Halász).
70'
ze hřiště odchází Ladislav Dufek, přichází Petr Kurka.
68'
Střídání vyšlo hostujícímu trenérovi na jedničku! ABDULLAHI TANKO dokázal svést sprinterský souboj s Haškem, ustál i jeho faul a samostatný únik zakončil střelou po zemi pod nohou brankáře Flodera – 1:1!
66'
ze hřiště odchází Václav Svoboda, přichází Matyáš Kodýdek.
65'
Tlak Varnsdorfu je ta tam a nyní je to Chrudim, kdo je nyní daleko více na balonu.
63'
Koušou také Chrudimští, Průcha kolmicí posunul míč na Závišku, který ale nedal do střely tolik důrazu a Vaňák neměl problém jeho zakončení zlikvidovat.
61'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Ondřej Bláha).
58'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Abdullahi Tanko.
54'
Denny Samko měl poměrně dostatek prostoru, ale střela na to nevypadala. Floder v poklidu sebral míč do náruče.
51'
Další velká šance hostí, Jiří Floder předvedl další skvělý zákrok, kterým udržel vedení Chrudimi!
49'
Prudký centr na zadní tyč proskákal malým vápnem Chrudimi a skončil v zámezí.
47'
Tak to byly dvě stoprocentní šance na obou stranách! Nejprve Petr Juliš z levé strany předběhl obránce a svůj postup na Vaňáka zakončil střelou do boční sítě. Na druhé straně prakticky po výkopu pádil na gólmana sám Pavlo Rudnytskyy, jehož ale Floder fantasticky vychytal!
46'
Varnsdorf i po pauze pokračuje v převaze a čeká ho další rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Marek Richter, přichází David Ludvíček,
ze hřiště odchází Matěj Kubista, přichází Denny Samko.
46'
Sledovali jsme zajímavý první poločas, který přinesl řadu příležitostí na obou stranách. Prosadil se však pouze Dominik Hašek, který tak zaručil Chrudimi poločasové vedení 1:0!
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Ještě jeden roh pro Varnsdorf.
44'
Hosté mají více šancí a jsou nebezpečnější, zakončení jim ale zatím příliš nevychází.
43'
A znovu musel Floder na zem po stříleném centru zprava, naštěstí pro domácí ale nebyl nikdo v černém připraven dorážet.
41'
Hra je přerušena kvůli dalšímu ošetřování na straně hostí.
39'
Aktivní Bláha zkoušel další zakončení, jenže trefil jen spoluhráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
37'
Dva centry do šestnáctky obrana Varnsdorfu uskákala.
35'
Další Julišův vyhraný sprinterský souboj přinesl další šanci, následovat bude rohový kop.
33'
Pavlo Rudnytskyy se dostal do zajímavé šance, ale prudkým zakončením přestřelil.
32'
Po rohu přišel závar v pokutovém území, který ale domácí defenzíva zpacifikovala dalším odkopem na roh.
31'
Ondřej Bláha se po kličce do středu hřiště dostal ke střele na bližší tyč, Floder ji vytáhl na roh.
30'
Varnsdorf přebral aktivitu a postupným útokem se snaží zavařil obraně Chrudimi.
27'
Po faulu Míky si na standardku naskočil Martin Kouřil, prudká hlavička urostlého obránce skončila nad břevnem.
25'
Petr Juliš i dnes ukazuje, že v závěru sezony hraje ve vynikající formě. Nyní se rozběhl na levé straně, předběhl všechny protihráče a po kličce do středu prudkou ranou o kousek minul vzdálenější tyč Varnsdorfu!
23'
Průnik Dufka ukončil Svoboda nedovoleným zákrokem, Varnsdorf chystá standardku ze strany.
20'
Dominik Hašek dojel těsně za polovinou hřiště hostujícího kapitána a dostal žlutou kartu.
19'
Ondřej Bláha se opřel do míče zpoza šestnáctky, střela to ale nebyla povedená. Hostující hráč ještě reklamoval teč, sudí ale ukazujer na odkop od branky.
17'
Hosté po inkasované brance ožili a snaží se ohrozit chrudimskou klec.
15'
Domácí celek se dostává po čtvrt hodině hry do vedení! Centr ze standardní situace přelétl až na vzdálenější tyč, kde byl nepokrytý DOMINIK HAŠEK, který umístil míč přímo mezi Vaňákovy nohy – 1:0!
10'
Pavlo Rudnytskyy postupoval sám na gólmana, pokusil se ho přelobovat, ale Floder se zaskočit nenechal. Nakonec byl stejně odmáván hostující ofsajd.
8'
Asi nejzajímavější šanci Chrudimi měl nyní Petr Průcha, jenž se opřel do míče na hranici pokutového území. Bohužel pro domácí ale balon nezasáhl ideálně a asi o metr minul pravou Vaňákovu tyč!
6'
Na druhé straně se ukázal Ladislav Dufek, který se prohnal až do pokutového území a dokonce se dostal do souboje s Floderem, ten byl ale u míče dříve.
4'
Chrudim na svého soupeře nastoupila opravdu zhurta a od začátku je výrazně aktivnější. Nyní Juliš připravil šanci pro změnu pro Ondřeje Kesnera, jeho ránu ale hosté na poslední chvíli zablokovali.
3'
Velmi dobře si na hranici pokutového území počínal Petr Juliš, kjenž efektním našel za obranou Závišku. Ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
2'
Střílený centr Průchy si obrana Varnsdorfu dokázala pohlídat.
1'
Úvodní akce Chrudimi končí faulem na Jana Závišku kousek před pokutovým územím, domácí chystají zajímavou standardní situaci.
1'

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II – Řezníček – Záviška, Průcha, Skwarczek, Kesner (C) – P. Juliš.
Náhradníci: O. Mach – Jančura, Bauer, Kodýdek, Sotorník, Firbacher, Jedlička.
Trenér: Radek Kronďák

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Švanda, Rudnytskyy, Zbrožek, Ondráček, Bláha, Dufek, Kubista, Kouřil, Osmančík.
Náhradníci: Sirotník – Penc, Ludvíček, Kurka, Tanko, Samko, Kříž.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Lakomý.
Podzimní utkání přineslo zajímavou přetahovanou, která skončila remízovým výsledkem 2:2, na chrudimské straně se prosadili Petr Juliš a David Látal, druhý jmenovaný však do dnešního duelu nemůže kvůli čtyřem žlutým kartám zasáhnout.
Předposlední domácí zápas letošní sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přinese souboj s Varnsdorfem, který nabídne duel skvělé chrudimské obrany v útoku nebezpečného soupeře ze severu Čеch. Varnsdorf nastřílel v dosavadním průběhu ročníku celkem 49 branek a po vedoucí Karviné je v této statistice nejlepší. Ofenzívu Varnsdorfu táhne čtrnáctigólový Nigerijec Abdullah Tanko, který by měl po sezoně odejít do Baníku Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.