Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Karviná - 13. května 2023   14:00

Dukla
Dukla
0:3
(0:1)
Karviná
Karviná
5' Akinyemi   • 67' Akinyemi   • 73' Akinyemi
Dukla
Rada – Barac, Piroch (C), Krch, M. Zapletal – Moulis (74. Douděra), Havelka (74. Ullman), Kozel, Šebrle (57. Buchvaldek) – Červenka (36. Hrubeš), Matějka.
Šťovíček – Lehký, F. Matoušek.
Berka – Vlček, Arnošt
Na Julisce, Praha-Dejvice
1265 diváků
Karviná
Ciupa – Moses (66. Bartl), Soukeník (84. Papadopulos), Bederka, Antovski – Budínský (C), Boháč (77. Ezeh) – Mikuš, Málek (84. Mihalík), Memić – Akinyemi (77. Traore).
Neuman – Rezek.

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.
Dnešní utkání sledovalo 1265 diváků.
Duel je u konce, Karviná slaví ohromně cenné vítězství 3:0, které zařídil Adeleke Akinyemi! Nigerijský útočník vstřelil všechny tři góly Slezanů. Hosté se spoléhali na smrtící brejky. Vedli už od 5. minuty, poté při další protiakci Akinyemiho zahrál Zapletal na brankové čáře rukou a šel předčasně do sprch. Penaltu sice Budínský zahodil, ale Karviná využila přesilovku ve druhém poločase a přidala ještě dva góly.

Slezané se tak výrazně přiblížili k návratu mezi elitu. Aktuálně drží v čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pětibodový náskok na Příbram, šestibodový na Líšeň a sedmibodový na Vyškov, tyto moravské celky však ještě odehrají duel 27. kola. Dukla zůstává pátá, na Karvinou ztrácí už devět bodů a vzdaluje se jí i baráž. V posledních třech kolech potřebují Pražané pořádně zabrat.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 9:10. Rohy: 8:6.
90+1'
90+1'
Nastavuje se jedna minuta. Z rohu se dostali hosté k hlavičce, ale Rada si připisuje jistý zákrok.
90'
Zmatky v rozehrávce Dukly, Filipu Radovi podjel míč pod nohou a zachraňoval situaci až na brankové čáře! Je z toho roh pro Karvinou.
89'
Douděra odcentroval z pravé strany na zadní tyč na Matějku, který však v tísni nedokázal odcentrovat důrazně.
87'
Přeci jen ještě zajímavá šance pro Pražany. Nedůraznosti v defenzivě Karviné se snažil využít Jiří Hrubeš, který napálil odražený míč z hranice vápna levačkou jen těsně vedle bližší tyče.
85'
Teď už se bude utkání spíš dohrávat. Karviná je u míče a nikam se nežene.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Dominik Soukeník, přichází Michal Papadopulos,
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Jaroslav Mihalík.
82'
Buchvaldek sice z přímého kopu přestřelil karvinskou zeď, ale zamířil jen doprostřed branky. Snadný zákrok pro Ciupu.
81'
David Kozel byl faulován těsně před pokutovám územím. Přímý kop pro Duklu.
78'
Karviné dnes stačí k úspěchu vlastně jen brejky. Teď to hosté zkoušeli znovu, akci však chyběla přesnost a je z toho jen rohový kop.
77'
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Aboubacar Traore,
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Lucky Ezeh.
76'
Dukla kombinuje kolem půlící čáry. Na stadionu jsou teď však slyšet hlavně fanoušci Karviné. Domácí už tuší, že jim dnes důležité body uniknou.
74'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Ondřej Ullman,
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Martin Douděra.
73'
Karviná právě vstřelila branku!
Je tu hattrick a ADELEKE AKINYEMI si užívá oslavy s kotlíkem hostujících fanoušků! Další povedený karvinský brejk. Nigerijský útočník dostal přihrávku na hranici šestnáctky a placírkou zamířil přesně k pravé tyčce. Rada se natahoval marně. Zdá se, že je definitivně rozhodnuto.
72'
Akinyemi je stále při chuti a teď zakončoval levačkou z levé strany, tečovaný míč končí nad bránou.
70'
Dukla se ještě snažila o snížení! Po pěkné kombinaci na levé straně se sám před gólmanem zjevil Jiří Hrubeš, zakončoval však poměrně z úhlu a ránu mezi nohy si Jíří Ciupa pohlídal.
67'
Fatální chyba domácího Kozla při rozehrávce a naděje Dukly na bodový zisk se tenčí! ADELEKE AKINYEMI je dnešním nepostradatelným karvinským hrdinou. Zajistil penaltu, přesilovku i oba góly. Hosté vystihli přihrávku Pražanů a a poslali nigerijského útočníka do samostatného úniku. Akinyemi si rychlou kličkou obhodil vyběhnutého Radu a poté už mu zbývalo jen trefit opuštěnou svatyni.
67'
Budínského přetažený centr z levé strany přelétl všechny. Rada odkopává od branky.
66'
ze hřiště odchází David Moses, přichází Daniel Bartl.
65'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jiří Piroch). Budínský šel do akce jeden na jednoho proti Pirochovi. Nasadil mu příkladné jesličky a kapitán Dukly hasil situaci faulem rukama. Přímý kop pro Karvinou jen pár metrů za šestnáctkou, ale z úhlu.
64'
Málek si nabíhal do pokutového území na přihrávku Mosese, přes obránce se prodírali k míči, v souboji upadl, ale z tohohle penalta nebude.
63'
Matějka faulovaný ve středu hřiště, Dukla pokračuje na míči.
60'
Pražané i v oslabení dokáží zatlačit. Baracovu nadějnou přihrávku na penaltový puntík hosté odvrátili na poslední chvíli na rohový kop.
60'
Moulis dostal pas na pravou stranu, navedl si míč na střed a levačkou vypálil jen do bloku.
59'
Dukla se snažila útočit, ale byl z toho jen další rychlý protiútok pro hosty. Moses z levé strany přihrál pod sebe, kam si naběhl Málek, ale v tísni bránícího hráče nezakončil. Roh pro Slezany.
57'
ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Lukáš Buchvaldek.
56'
Budínský zkusil střelecké štěstí zpoza šestnáctky, domácí dalekonosnou ránu zablokovali.
55'
Havelka si naběhl na pravou stranu, zpracovával si míč, od něhož ho důrazně odstrčil bránící Boháč. Domácí se dožadovali přímého kopu, ale píšťalka sudího i praporek postranního rozhodčího zůstaly v klidu.
54'
Další tutovka Slezanů! Moses se dobře protáhl po pravé straně a přihrál pod sebe aktivnímu Akinyemimu, který se z deseti metrů opřel do balonu a napálil břevno! Akce Karviné ještě pokračovala, Málek dostal nabito proti noze, ale z hranice šestnáctky o kousek minul levou tyčku.
53'
Moulis na útočné polovině nepřihrál přesně a Karvinští už vysílali do dalšího brejku Akinyemiho, kterého však dobře dokázal ubránit kapitán Piroch.
50'
Zatím se hraje poměrně v klidu. Karviná se snaží využít svou přesilovku tím, že bude více kontrolovat míč a nepouštět Duklu do souvislé kombinace.
48'
Karvinská ofenziva nepřinesla šanci, dopředu znovu míří Pražané.
47'
Kozel se dostal ke střele z pravé strany, mírně tečovaný pokus v klidu kryje gólman Ciupa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Dukla prožívá zápas blbec. Ačkoliv byla více na míči, několikrát propadla v ofenzivě a Karviná předváděla smrtící brejky. Dostala se do vedení už v páté minutě díky Akinyemimu a stejný hráč mohl navýšit i z úniku ve 29. minutě. Gól sice nedal, ale jeho dorážku vyrazil z brankové čáry obránce Zapletal rukou. Následovala tak červená karta a penalta pro Slezany. Tu sice Budínský neproměnil kvůli skvělému zákroku Filipa Rady, ale hosté i tak vedou a dohrávají zápas v přesile.
45+3'
45+3'
Ovšem byla to Karviná, která si z brejku vytvořila další tutovku! Pěkného přenechání míče využil Moses, který poté přihrával do vápna naběhnutému Memićovi. Ten se mrzi dvěma obránci dostal ke střele z první, ale zblízka trefil jen gólmana Radu.
45+2'
Kozlův centr z levé strany sražený, Dukla vymýšlí ještě jednu útočnou akci.
45+1'
Dukla měla k dispozici rohový kop. Na Moulisův centr na přední tyč si naskočil Daniel Krch a byla z toho asi největší šance Pražanů. Míč však prolétl těsně nad Ciupovou brankou.
45'
Juliskou to znovu jen zahučelo. Nadějnou kombinaci totiž domácí opět zazdili. Matějka volil špatné řešení, přihrávka do vápna navíc nebyla vůbec přesná.
44'
Kozel centroval do pokutového území, ale to byl hodně nepřesný pokus. Ciupa odkopává od branky.
43'
Moses se svalil na trávník a žádá si ošetření. Hra je přerušena.
41'
Naopak Karviná byla na druhé straně zase nebezpečnější. Vykombinovala akci na hranu pokutového území k Akinyemimu, jeho střela po zemi skončila kousek vedle pravé tyče.
40'
Dukla rozjela rychlou akci, kterou táhl Havelka, ale příliš se unáhlil a nedůrazná střela byla lahůdkou pro Ciupu.
38'
Karviná nedrží tolik míč, ale když už ano, dostává se do šancí. Mikuš centroval z pravé strany a po míči se natahoval Memić. Balon ve složité situaci odvracel obránce Krch, který míč jen lízl a nasměroval ho těsně vedle levé tyčky! Roh pro Slezany.
36'
ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Jiří Hrubeš, jasná reakce na červenou kartu Zapletala.
36'
Moulis se dobře uvolnil v souboji na vlastní polovině, ale na útočné půlce už nevymyslel nic kloudného.
34'
Další rychlá akce Karviné, ránu Mkuše z pravé strany domácí zvládli srazit na roh.
33'
Pražané i v deseti chtějí hrát aktivně a kombinují na útočné polovině.
30'
Filip Rada drží naděje Dukly! Zneškodnil totiž karvinskou penaltu z nohy Lukáše Budínského. Vystihl směr střel, skočil ke své levé tyčce a rukou vyškrábl balon mimo branku.
29'
Slezané odvrátili rohový kop a nastartovali další smrtící brejk! Akinyemi dostal přihrávku za všechny obránce, v tísni sice na první pokus Filipa Radu nepropálil, ale dostal se k dorážce hlavičkou. Přeloboval Radu a míč mířil pod břevno, obránce Michal Zapletal však udělal velkou hloupost. Balon vyrazil rukou, za což dostává přímou červenou kartu. Navíc penalta pro hosty.
29'
Penalta pro Karvinou!
28'
Na Moulisův centr z rohu se natahoval gólman Ciupa, ale na balon nedosáhl! Míč se poté od dvojice hráčů odrazil kousek vedle pravé tyčky. Další rohový kop pro domácí.
27'
Rohový kop pro Duklu.
26'
Akinyemi se prezentoval ve vápně pěknou patičkou, Karvinští vykombinovali akci až na hranu šestnáctku k Budínskému, jeho ránu ale domácí srazili.
26'
Mikuš pronikal po pravé steaně, ale jeho centr dokázal zablokovat Zapletal.
24'
Hra je přerušena. David Kozel zůstával ležet na trávníku a musel být ošetřen. Vypadá to však, že bude v utkání pokračovat.
23'
Kozel se uvolnil ve středu hřiště a přihrál na pravou stranu Moulisovi, jehož centr odvrátil Budínský.
22'
Barac si na pravé straně zasprintoval. Nabíhal si na dlouhou přihrávku ze středu hřiště, míč sice stihl na hrací ploše, ale už ho nedokázal poslat před branku.
21'
Karviná se ubránila a Ciupa bude odkopávat od brány.
20'
Moulis měl na pravé straně dost prostoru, volil centr, který Slezané srazili na rohový kop.
19'
Kozlův centr z levé strany hosté odvrátili, ale Pražané dál pokračují s míčem na kopačkách.
17'
Další brejk Karviné. Amar Memić se vyhnul skluzu a táhl akci dvou proti dvěma, ale zbytečně se unáhlil a rána přibližně z dvaceti metrů po zemi mu vůbec nesedla.
15'
Mohlo to být 2:0 pro Karvinou! Rajmund Mikuš si chystal centr z pravé strany, míč netrefil vůbec ideálně, a právě to překvapilo Filipa Radu! Balon se snášel pod břevno a domácí gólman se musel pořádně natáhnout, aby ho vytěsnil mimo tři tyče.
15'
Zapletal při napadání skluzem zastavil rozehrávku Soukeníka, ale poté v souboji o míč fauloval.
14'
Dukla se usadila na útočné polovině, ale po nepřesné přihrávce Moulise přišel faul na Akinyemiho.
12'
Další ofsajd zastavil rozvíjející se akci domácích.
11'
Po ztrátě Karviné mířila Dukla do brejku. Matějka mohl volit střelu z nějakých osmnácti metrů, ale ještě posunul míč doprava na Moulise. Leč do ofsajdu.
9'
Moulis si navedl míč levačkou na střed a hledal ve vápně, Červenku, který přihrával pod sebe, ale hosté míč srazili ke Ciupovi.
9'
Po autovém vhazování přišla první šanci pro domácí. K odraženému míči se v pokutovém území dostal Lukáš Matějka a z úhlu vypálil, zamířil však jen doprostřed branky a Ciupa si připsal snadný zákrok.
8'
Matějka na levé straně nepřešel přes Soukeníka, ale aut pro Duklu.
7'
Dukla vybojovala přímý kop na útočné polovině, Šebrelho rozehrávka po zemi však nebyla pochopena nikým ve žlutém dresu. Ciupa si v klidu sebral míč.
5'
Zdánlivě neškodný odkop končí úvodním gólem zápasu! Pražané naprosto propadli a Karvinští mířili do brejku dvou proti jednomu. A sehráli to parádně. Jaroslav Málek si několikrát vyměnil míč s ADELEKE AKINYEMIM, který už zakončoval placírkou do prázdné branky. Rada byl naprosto bez šance.
4'
Moulis hledal přihrávkou na hranu vápna nabíhajícího Červenku, Slezané odvrátili akci na autové vhazování.
2'
Dukla kombinovala na útočné polovině, ale přihrávka na rozběhnutého Šebrleho byla příliš dlouhá. A tak hrají hosté.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Karviné.
1'

FK Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch (C), Krch, M. Zapletal – Moulis, Havelka, Kozel, Šebrle – Červenka, Matějka.
Náhradníci: Šťovíček – Douděra, Lehký, F. Matoušek, Ullman, Hrubeš, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

MFK Karviná: Ciupa – Moses, Soukeník, Bederka, Antovski – Budínský (C), Boháč – Mikuš, Málek, Memić – Akinyemi.
Náhradníci: Neuman – Traore, Rezek, Bartl, Ezeh, Papadopulos, Mihalík.
Trenér: Lubomír Luhový

Rozhodčí: Berka – Vlček, Arnošt.
Ještě před pádem do druhé nejvyšší soutěže Dukla na Karvinou uměla a porazila ji čtyřikrát po sobě. Při svém pádu v roce 2019 však prohrála se Slezany ve skupině o udržení 0:3 a ještě děsivější je pro ni výsledek z této sezony. V říjnu totiž trápící se svěřenci Petra Rady schytali na karvinském trávníku ostudný debakl 0:5. Teď je ovšem rozložení sil o dost jiné, navíc se hraje na Julisce. Ovládne důležitý souboj o postup domácí Dukla, nebo se Karviná přiblíží k návratu do FORTUNA:LIGY?
Čtyři kola před koncem sezony je naprosto otevřený souboj o postup do nejvyšší soutěže. A zapojit se do něj rozhodně chtějí oba dnešní soupeři.

Karviná v uplynulém kole dokázala jako jediná z top šestky zvítězit a utrhla se v čele tabulky. Aktuálně už má na kontě 46 bodů a pokud nepřijdou velká zaváhání v posledních duelech, neměla by ji minout minimálně baráž. V minulém kola Slezané deklasovali Prostějov 5:0, předtím však nečekaně padli v Opavě a předtím remizovali s Líšní. Nejlepším střelcem Karviné je s osmi góly záložník Jaroslav Málek, následuje útočník Sebastian Boháč se šesti trefami.

Naopak Dukla se spoléhá především na jediného produktivního forvarda Lukáše Matějku. Pětadvacetiletý útočník nasázel už 14 gólů a okupuje druhé místo tabulky střelců. Prosadil se i v minulém kole na hřišti Táborska, kde ovšem Pražané prohráli 1:2 a po domácí remíze s Chrudimí ztratili další důležité body. Jinak se jim však na jaře velmi daří a vrátili se do bojů o vytoužený návrat mezi elitu. Pozici ale nemají snadnou, aktuálně jim patří pátá příčka.
Přeji krásné sobotní odpoledne, vítejte u duelu 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v němž FK Dukla Praha vyzve MFK Karvinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.