Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Příbram - 19. května 2023   18:00

Jihlava
Jihlava
24' Křehlík
1:2
(1:1)
Příbram
Příbram
45' Wágner   • 88' Wágner
Jihlava
Soukup – T. Svoboda, Vedral, Gabriel (89. Piško), Křišťál – Tureček (84. Vítek), Lacko (C) – Křehlík (89. Šancl), Selnar, L. Fila (46. Ogiomade) – Araujo-Wilson (60. Tall).
Jágrik – Christodoulou.
Batík – Dresler, Mikeska
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
674 diváků
Příbram
Smrkovský – Antwi (55. Petrák), Fišl, Dudl – Jahić, Čejka (61. Anih), J. Jeřábek, Vokřínek (86. Schindler), Youssef (86. Mašek) – Wágner (C), Zeronik.
Melichar – Švestka.

Příbram se se ziskem 47 bodů dostala na druhé místo. Vysočina jich má 31 a zůstává na třinácté pozici. V příštím kolem již ve středu 24. května hostí Příbram doma rezervu Sparty. Vysočina míři ve stejný den na hřiště Vyškova.
28. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Příbram si po výhře 2:1 odváží domů tři body. Vysočina může žehrat na své neproměněné šance, převážně Justin Araujo-Wilson měl na noze minimálně dva góly. Stejný počin mohl přidat Mame Tall, ale neurodilo se. A tak přišel v závěru trest, v 88. minutě s epodruhé prosadil kapitán Tomáš Wágner. V poslední minutě nastavení mohl ještě srovnat Vojtěch Křišťál, ale jeho střelu z brnakové čáry vykopl Hasan Jahić.
90+8'
90+8'
Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, jeho spoluhráči se do zakončení již nedostali.
90+8'
Domácí byli blízko vyrovnání. Střelu Vojtěcha Křišťála vykopl z brankové čáry Hasan Jahić.
90+7'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Václav Smrkovský).
90+7'
Útočná akce Vysočiny končí neb byl domácím odpískán ofsajd.
90+6'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Václav Dudl).
90+5'
Příbram ušetřila několik vteřin.
90+4'
Z pravé strany budou hosté zahrávat rohový kop.
90+3'
Domácí se po faulu hostí dostanou na polovině hřiště k míči.
90+1'
Ve vápně se dral za míčem Mame Tall, ale k balónu měl blíže Václav Smrkovský.
89'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Šimon Gabriel, přichází Milan Piško.
89'
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Filip Šancl.
88'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Vojtěch Křišťál).
88'
Příbram právě vstřelila branku!
Domácí své šance nevyužili, a tak pro ně přichází trest. TOMÁŠ WÁGNER se dostal ve vápně k míči, položil si brankáře a pohodlně posílá svůj celek do vedení.
87'
Amadin Marvis Ogiomade mohl své barvy poslat do vedení, ale bránu přestřelil.
86'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Jakub Schindler,
ze hřiště odchází Mohamed Ahmed Youssef, přichází Dominik Mašek.
85'
Ke střele se dostal Mame Tall, ale jeho pokus gólman chytá.
84'
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Jan Vítek.
84'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, ve vápně našel Jakuba Selnara, jeho střela z první šla mimo bránu.
83'
Miroslav Tureček rozehrál standardní situaci přímo na bránu, jeho pokus Václav Smrkovský vyráží na roh.
82'
Tomáš Wágner z levé strany vystřelil, ale brankář domácích se překvapit nenechal.
80'
Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Emmanuel Anih, ale Pavel Soukuo zasahovat nemusel.
79'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Hasan Jahić).
78'
Příbram s míčem kombinuje na vlastní polovině.
76'
Jakub Selnar se dostal ke střele zpoza velkého vápna, Václav Smrkovský nakonec zasahovat nemusel.
76'
Jakub Selnar poslal z pravé strany centr do vápna, kde si míč našel Amadin Marvis Ogiomade, ale ten se již k centru nedostal.
75'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Mohamed Ahmed Youssef).
71'
Rohový kop rozehrál Jakub Selnar, ale jeho centr byl na první tyč prodloužen na zadní tyč, kam se k němu dostal Ogiomade, ten našel Vojtěcha Křišťála. Do zakončení se nakonec ve vápně dostal Mame Tall, ale s jeho hlavičkou si Václav Smrkovský poradil.
71'
Vysočina bude z levé strany zahrávat rohový kop.
70'
Vysočina se dostala dopředu, na pravé straně na své útočné polovině bude vhazovat.
68'
Matúš Lacko si v souboji pomohl faulem, u míče tak budou hosté.
67'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Filip Vedral a bude muset být ošetřen.
66'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).
66'
Vysočina se může připravit k dalšímu útoku, bude na polovině hřiště vhazovat.
65'
Útočná akce hostí končí Emmanuel Anihovi byl odpískán ofsajd.
63'
Pavel Soukup včas vyběhl a pomohl tak svým spoluhráčům.
62'
Vysočina na své polovině zůstane u míče. Domácí budou vhazovat.
61'
ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Emmanuel Anih.
60'
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall.
59'
Vojtěch Křišťál dostal dobrou přihrávku do vápna, našel ještě lépe postaveného Justin Araujo-Wilsona, ale jeho slabá střela neměla naději na úspěch.
56'
Ve vápně s k míči dostal opět Justin Araujo-Wilson, ale nedokázal se sním otočit či někomu přihrát.
56'
Vysočina bylo blízko druhé brance. Miroslav Křehlík poslal z pravé strany míč do vápna, kde našel Justin Araujo-Wilsona, ale ten při snaze vystřelit z první o míč zakopl.
55'
Tomáš Wágner se na útočné polovině provinil faulem. U míče tak bude Vysočina.
55'
ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Adam Petrák.
54'
Na opačné straně měl štěstí gólman Václav Smrkovský, míč se nad ním otřel o břevno.
52'
Z levé strany posílal centr do vápna Emmanuel Antwi, ve vápně se pokusil tečovat Mohamed Ahmed Youssef, ale nepodařilo se.
Dnešní utkání sleduje 674 diváků.
51'
Jakub Selnar chtěl poslat z levé strany centr do vápna, ale jeho pokus byl příliš dlouhý.
50'
Jakub Selnar posílal z pravé strany centr na zadní tyč, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
49'
U balónu jsou domácí, ale k jejich smůle na vlastní polovině.
48'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Miroslav Tureček, gólman Václav Smrkovský nakonec zasahovat nemusel.
47'
Jakub Selnar si poslal míč na dlouhou nohu, což se mu nevyplatilo a o balón přišel.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Do vedení se dostali ve 24. minutě domácí, když se prosadil hráč s číslem 24 Miroslav Křehlík. Hosté se dočkali vyrovnání v minutě 45. když se prosadil kapitán Příbrami Tomáš Wágner.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45+3'
45+3'
Vojtěch Křišťál vhodil na levé straně aut, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k ohrožení branky nedostal.
45+2'
Vysočina se dostala na útočnou polovinu, kde bude vhazovat.
45+1'
Útočná akce hostí končí neb jim byl odmáván a následně odpískán ofsajd.
45'
Z levé strany poslal centr do vápna Jakub Zeronik a před Soukupem míč usměrnil TOMÁŠ WÁGNER.
44'
Hosté se dostali na polovině hřiště k vhazování. Snaží ještě do poločasu srovnat krok.
43'
Oba celky se nyní krátce po sobě provinily ofsajdem.
42'
Filip Vedral posílal míč na rozeběhnutého Jakuba Selnara, ale k balónu měl blíže Václav Smrkovský.
40'
Dlouhý centr poslal z levé strany Vojtěch Křišťál do vápna. Tímto balónem nemohl své spoluhráče oslovit.
39'
Hosté se dočkali branky, ale ta nemuže být úznána neb hlavní rozhodčí odpískal ofsajd.
38'
K rozehrávce se postavil Mohamed Ahmed Youssef, ale obrana domácích byla pozorná.
37'
Poblíž velkého vápna se domácí provinili faulem. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
36'
Mohamed Ahmed Youssef poslal centr do vápna, domácí se nakonec se štestím ubránili.
35'
Příbram bude z pravé strany zahrávat rohový kop.
34'
Jakub Zeronik se přes Tomáše Svobodu prosadit nedokázal, naopak hráč domácích vybojoval aut.
33'
Hosté už hrají v plném počtu.
32'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Felix Čejka a bude muset být ošetřen.
30'
Felix Čejka z pravé strany vystřelil, jeho pokus byl ztlumen, čímž nakonec neměl problém Pavel Soukup a míč v pohodě chytá.
29'
Jakub Selnar chtěl na levé straně oslovit Lukáše Filu, ale přihrávka se nepovedla.
27'
Justin Araujo-Wilson se na polovině hřiště provinil faulem. K míči se tak dostanou hosté.
24'
Jihlava právě vstřelila branku!
Lukáš Fila poslal z levé strany centr do vápna, kde si míč zpracoval MIROSLAV KŘEHLÍK a z otočky vystřelil ze svého pohledu k pravé tyči..
23'
Následný centr Miroslava Turečka skončilo zakončením Jakuba Selnara, ale ten trefil prvního hráče před sebou.
23'
Rohový kop rozehrál Miroslav Tureček, míč poslal na bližší tyč, ale tam byl pouze obránce Příbrami.
22'
Vysočina bude z pravé strany zahrávat rohový kop.
20'
Jakub Zeronik na hranici vápna vystřelil, ale míč šel nad bránu.
19'
Emmanuel Antwi poslal dlouhý aut až do vápna. Hosté se následně dožadovali penalty, ale hlavní rozhodčí rezolutně ukazuje, že se bude hrát dál.
18'
Hosté budou na levé straně poblíž rohového praporku vhazovat.
18'
Vysočina se na své polovině provinila faulem, takže u míče zůstanou hosté.
16'
Do vápna z levé strany se s míčem dostal Justin Araujo-Wilson a Václav Smrkovský musel zasahovat, aby svůj tým ochránil od inkasované branky.
14'
Domácí se pokusil o rychlý brejk, ale Miroslav Křehlík o míč přišel.
13'
Nepřesný pas Matúše Lacka na Vojtěcha Křišťála.
12'
Centr Vojtěcha Křišťála z levé strany sbírá do náruče Václav Smrkovský.
10'
Jakub Selnar posílal z levé strany centr do vápna, ale své spoluhráče najít nedokázal.
9'
Vojtěch Křišťál neposlal přesný pas na Lukáše Filu, vhazovat na polovině hřiště tak bude Příbram.
8'
Obrana Vysočiny se centru do vápna bez problémů ubránila.
8'
Rohový kop budou zahrávat i hosté a také z levé strany.
7'
Po krátkém ošetření se Lukáš Fila vrátil do hry.
6'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Lukáš Fila a bude muset být ošetřen.
5'
K rozehrávce se postavil Jakub Selnar, poslal centr do vápna, ale obrana hostí byla pozorná.
4'
Vysočina bude zahrávat na levé straně rohový kop.
3'
Jakub Selnar poslal centr do vápna, kde se pokusil hlavičkovat Vojtěch Křišťál, ale na branku zamířit nedokázal.
2'
Hosté se provinili faulem. Vysočina zůstane na své útočné polovině.
2'
Vysočina bude vhazovat na levé straně na své útočné polovině.
1'
Duel rozehráli domácí, kteří nastupují ve žluto bílé kombinaci. Hosté v zeleno černé sadě dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou od trenérů poslední pokyny.
Do začátku duelu chybí 35 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Oproti duelu s Opavou učinil trenér Karel Krejčí jednu změnu. Šimáčka nahrazuje Vokřínek.
Trenér David Oulehla oproti nepovedenému zápasu v Praze s rezervou Slavie učinil také jednu změnu. Gólmana Jágrika nahrazuje Soukup.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček, Lacko (C) – Křehlík, Selnar, L. Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Jágrik – Christodoulou, Šancl, Ogiomade, Piško, Vítek, Tall.
Trenér: David Oulehla

FK Viagem Příbram: Smrkovský – Antwi, Fišl, Dudl – Jahić, Čejka, J. Jeřábek, Vokřínek, Youssef – Wágner (C), Zeronik.
Náhradníci: Melichar – Schindler, Petrák, Švestka, Anih, Mašek.
Trenér: Karel Krejčí

Rozhodčí: Batík – Dresler, Mikeska.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Tomáš Batík. Na čarách mu budou asistovat Radim Dresler a Karel Mikeska. Delegátem asociace bude Jan Zahradníček a technickým delegátem Petr Malý.
„Ano, na Wagnera si musíme dát pozor a to nejen na jeho kanonýrské schopnosti. Nebezpeční jsou oba pohybliví halvbeci, kteří se umí individuálně prosadit Disponují velmi slušným středem hřiště v čele s Antwim. A díky urostlým hráčům hrozí i při standardkách, které kvalitně zahrávají,“ upozornil pro web fcvysocina.cz Oulehla, kterého může těšit postupně se vyprazdňující marodka FCV.
„Duel proti „béčku“ Slavie pro nás představoval tvrdý direkt, ze kterého se ale musíme rychle vzpamatovat. Celé úterý jsme věnovali důkladné analýze tohoto hrubě nepovedeného utkání a hodláme se v tréninku na některé nezvládnuté aspekty zaměřit. Zároveň se ale musíme koncentrovat na páteční velmi důležitou bitvu. Uděláme všechno, abychom v ní zvítězili a alespoň trošku v očích příznivců a veřejnosti odčinili poslední debakl. Zejména vůči poměrně početné skupině věrných fanoušků, která nás pozitivně povzbuzovala v neděli na xaverovském stadiónu. Těm náleží omluva především,“ zdůraznil na webu fcvysocina.cz kouč David Oulehla.
Oba celky se spolu v lize naposledy utkaly v sobotu 29. října 2022 v Příbrami. Domácí se dostali do vedení po hodině hry, když se z penalty trefil Wágner. V 68. minutě navýšil vedení Osmančík. V 85. minutě uzavřel gólový účet svým druhým gólem Wágner.
FK Viagem Příbram – FC Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)
Branky: 62. Wágner (pen.), 68. Osmančík, 85. Wágner.
Karty: 15. Čejka, 82. Švestka, 89. Dudl – 17. Piško, 77. Vedral.
Rozhodčí: Zaoral – Dohnal, Mojžíš.
FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka (46. Anih), Fišl, Sakala, Dudl – Musil (76. Švestka), Osmančík (78. Vokřínek), M. Čermák, J. Jeřábek, Zeronik (76. V. Novotný) – Wágner (C) (90. Hájek).
Náhradníci: Smrkovský – Vott.
Trenér: Marek Nikl.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Vedral, Gabriel, Peřina (83. L. Fila), Tureček, T. Svoboda, Zoubele (74. Křehlík), Piško, Araujo-Wilson, Lacko (C), Shudeiwa (65. Ogiomade).
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Vítek, Tall.
Trenér: Ondřej Smetana.
A jak si oba celky vedly v posledním kole?
Příbram doma v pátek 12. května přivítala Opavu. Ve 33. minutě poslal domácí do vedení Youssef. Ve druhém poločase v 64. minutě uzavřel na konečných 2:0 Wágner.
FK Viagem Příbram – SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 33. Youssef, 64. Wágner.
Karty: 24. Rataj.
Rozhodčí: Orel – Líkař, Mojžíš.
FK Viagem Příbram: Smrkovský – Antwi (74. Anih), Fišl, Dudl (79. Petrák) – Jahić, Čejka, J. Jeřábek, Šimáček (79. Langhamer), Youssef (88. Mašek) – Wágner (C), Zeronik (87. Švestka).
Náhradníci: Babka.
Trenér: Karel Krejčí.
SFC Opava: Lasák – Janoščín, Bílek (80. Gorčica), Rataj, Vincour – Cykalo, Rychlý (C) (80. Hranoš), Rybička (80. Macháček), Kadlec – Kopečný (66. Šigut), Ščudla (66. Dostál).
Náhradníci: Číž – Pejša.
Trenér: Miloslav Brožek

Vysočina cestovala v neděli 14. května do Prahy, kde na ní čekala rezerva Slavie. Domácí se dostali brzy do vedení. Ve 4. minutě se trefil Beran. Tentýž hráč přidal branku i v minutě 9. Ve 22. minutě snížil Fila. Pražané si ale náskok vzali zpět. Ve 42. se prosadil Kopáček a v 45. vstřelil svůj třetí gól Beran. Na začátku druhého poločasu se počtvrté prosadil Beran. Po hodině hry se trefil Kričfaluši. V 70. minutě hosté snížili zásluhou Křehlíka. Na konečných 7:2 upravil v 77. minutě Pech.
SK Slavia Praha B – FC Vysočina Jihlava 7:2 (4:1)
Branky: 4. Beran, 9. Beran, 42. Kopáček, 45. Beran, 47. Beran, 62. Kričfaluši, 77. Pech – 22. Fila, 70. Křehlík.
Karty: 61. Vedral, 65. Piško.
Rozhodčí: Všetečka – Matoušek, Kotalík.
SK Slavia Praha B: Stejskal – Bořil (73. Hošek), Konečný, Kričfaluši, Labík (73. Hunal), Nikl – Kopáček (C) (63. Šmiga), Pech, Šubert (63. A. Pudil), Beran (63. Planka) – M. Jurásek.
Náhradníci: Dvořák – Singhateh.
Trenér: Marek Jarolím.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček (80. Shudeiwa.), Lacko (63. Piško) – Křehlík, Selnar (63. Šancl), Fila (63. Ogiomade) – Araujo-Wilson (72. Tall).
Náhradníci: Soukup – Christodoulou.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třináctá Vysočina třetí Příbram.
Hosté si za dvacet sedm odehraných kol připsali dvanáct výher a osm nerozhodných výsledků. Na svém kontě tak mají 44 bodů. Doposud Středočeši nastříleli 43 branek a 29 jich obdrželi.
Domácí odehráli stejný počet duelů. Na svém kontě mají osm výher a sedm nerozhodných výsledků. Na svém kontě tedy mají 31 bodů. Doposud vstřelili 30 branek a 47 jich obdrželi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.