Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Táborsko - 26. srpna 2022   18:00

Jihlava
Jihlava
34' T. Svoboda  • 59' Zoubele  • 78' Tureček
3:0
(1:0)
Táborsko
Táborsko
Jihlava
Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek (80. Shudeiwa), Ogiomade (57. Tall), Selnar (70. Peřina) – Zoubele (C) (80. L. Fila).
Soukup – Vítek, Křehlík.
Všetečka – Pečenka, Novák
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
453 diváků
Táborsko
Kotek – Kone (70. Tolno), Navrátil (C), Mezera – Bezpalec, Tusjak (46. Kosek), Bederka (46. Kopřiva), Plachý – Babacar, J. Mach (63. Ledecký), Nešpor (75. Varačka).
Dzérve – Provazník.

V šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zamíří ve středu 31. srpna Vysočina do Prahy, kde je čeká Béčko Sparty. Táborsko ten samý den bude hrát v Karviné.
5. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Vysočina vedla po prvním poločase 1:0. Ve druhém pak navýšil vedení pro domácí kapitán Lukáš Zoubele a Miroslav Tureček. Čtvrtý gól pak mohl v závěru přidat Fares Shudeiwa, ale František Kotek jej vychytal.
90+2'
90+1'
Lukáš Fila poslal centr na bránu, ale František Kotek v pohodě chytá.
90'
Fares Shudeiwa mohl navýšit vedení domácího celku, ale tváří tvář Kotkovi se prosadit nedokázal.
89'
Běží nám předposlední minuta a vypadá to na jasnou výhru domácího celku.
88'
Vysočina zůstane u míče, na polovině hřiště bude vhazovat.
86'
Z pravé strany opět Miroslav Tureček, ale tentokráte se obrana Táborska ubránila a hosté budou moci zaútočit.
86'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, domácí získali výhodu dalšího rohu.
85'
Z levé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček. Domácí získali další roh.
83'
Z pravé strany jej rozehrál Jakub Kopřiva, ale obrana domácích byla pozorná.
83'
Petr Plachý rozehrál z levé strany rohový kop, hosté získali výhodu dalšího rohu.
Dnešní utkání sleduje 453 diváků.
80'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Lukáš Fila.
ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Fares Shudeiwa.
78'
Jihlava právě vstřelila branku!
Táborsko vyrobilo na své polovině chybu, kterou MIROSLAV TUREČEK střelou z vápna potrestal.
77'
Miroslav Tureček posílal z levé strany centr do vápna, ale míč byl příliš dlouhý.
75'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Matouš Varačka.
74'
Z levé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, jeho spoluhráči se sice snažili dostat do zakončení, ale nepovedlo se.
73'
Vysočina bude zahrávat rohový kop.
72'
Centr Martina Nešpora z pravé strany si v pohodě sebral Adam Jágrik.
71'
Táborsko se ve vápně provinilo útočným faulem, míč do hry pošle Adam Jágrik.
70'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Jaroslav Peřina.
70'
ze hřiště odchází Mamadou Kone, přichází Emmanuel Tolno.
70'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Mame Tall ocitl v ofsajdu.
68'
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak bude Vysočina.
67'
Radek Křivánek se dostal do brejku po pravé straně, ve vápně hledal Vojtěcha Křišťála, ale neposlal mu přesný míč.
65'
Útočná akce Táborska končí neb se hosté ocitli v ofsajdu.
65'
Domácí se na své polovině provinili faulem, u balónu zůstane Táborsko.
63'
ze hřiště odchází Jan Mach, přichází David Ledecký.
62'
Petr Plachý posílal centr do vápna, ale obrana domácích byla pozorná.
61'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
59'
Hosté byli v posledních minutách aktivnějším týmem, ale gólově se prosadit nedokázali. Ve správné chvíli se ukázal kapitán LUKÁŠ ZOUBELE, který z malého vápna dostal míč do brány.
57'
ze hřiště odchází Amadin Marvis Ogiomade, přichází Mame Tall.
57'
Michal Bezpalec střelou zpoza velkého vápna poslal míč až za tribunu.
56'
Z pravé strany jej opět rozehrál Petr Plachý, ale domácí se bez problémů ubránili.
55'
Z levé strany jej rozehrál Petr Plachý, ale bude z toho pouze další roh.
54'
Hosté vybojovali další rohový kop.
53'
S dalším rohovým kopem, tentokráte z levé strany si Adam Jágrik poradil.
52'
Petr Plachý rozehrál z pravé strany rohový kop, odražený míč se na kopačku Daniela Koska, který tečovanou ranou trefil břevno.
51'
Centr Miroslava Turečka z pravé strany si pro sebe sebral František Kotek.
49'
Táborsko vhazovalo na pravé straně, na své útočné polovině, ale ohrozit Adama Jágrika se jim nepodařilo.
48'
Ve vápně se k hlavičce dral Filip Vedral, ale jeho pokus nebyl přesný.
47'
Před dobíhajícím Křivánkem poslal míč do autu František Kotek.
46'
ze hřiště odchází Luboš Tusjak, přichází Daniel Kosek.
ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Jakub Kopřiva.
46'
Aktéři zápasu jsou již na hrací ploše, druhý poločas brzy začne.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Blízko branky byli hosté, ale Jan Mach trefil břevno. Gólu jsme se tak dočkali na druhé straně, Radek Křivánek poslal ve 34. minutě z pravé strany centr na zadní tyč, kde jej do brány uklidil Tomáš Svoboda.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45'
44'
Radek Křivánek mohl jít sám na gólmana, ale na poslední chvíli zasáhl Jiří Mezera, což bylo pro hosty velké štěstí.
43'
Útočná akce Táborska byla zastavena neb se Martin Nešpor ocitl v ofsajdu.
42'
Miroslav Tureček rozehrál rohový kop z pravé strany nakrátko na Jakuba Selnara, míč si po jeho centru sebral František Kotek.
42'
Jakub Selnar rozehrál standardní situaci, hosté se ale ubránili jen za cenu odkopu míče do autu.
41'
Rohový kop rozehrál Miroslav Tureček, centr do vápna se mu moc nepovedl. Ale domácí zůstanou u míče neb byl faulován Radek Křivánek.
40'
Vysočina bude zahrávat z pravé strany rohový kop.
37'
Centr z pravé strany do rukavic sbírá Adam Jágrik.
34'
Radek Křivánek poslal centr z pravé strany, na zadní tyči akci uzavřel TOMÁŠ SVOBODA a posílá své barvy do vedení.
32'
Ve vápně se k hlavičce dostal Šimon Gabriel, ale jeho pokus zamířil těsně nad.
30'
Domácí mohli jít do vedení, ve vápně se sám ocitl Šimon Gabriel, ale jeho střela na bližší tyč šla mimo bránu.
28'
Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, k ohrožení branky Františka Kotka nedošlo.
27'
Jakub Selnar rozehrál standardní situaci, ve vápně míč dopadl na hostujícího Martina Nešpora, který nechtěně prověřil vlastního gólmana. František Kotek měl hodně co dělat, aby střelu vlastního spoluhráče chytil.
26'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Mezera).
24'
Hosté byli blízko vstřelené branky, ránu Jana Macha zastavilo břevno a odražený míč do bezpečí vyboxoval Adam Jágrik.
23'
Adam Jágrik pošle míč do hry od své brány.
21'
Radek Křivánek posílal z pravé strany centr na zadní tyč, kde se snažil zakončit Tomáš Svoboda, ale míč se mezi tři tyče nevešel.
20'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Sy Babacar).
19'
Vysočina bude na polovině hřiště vhazovat.
17'
Vojtěch Křišťál vhodil dlouhý aut až do vápna, odražený míč se snesl na hlavu Milana Piška, jeho pokus ale František Kotek bez problémů chytá.
16'
Vysočina bude na pravé straně poblíž rohového praporku vhazovat.
14'
František Kotek měl k míči blíže než Lukáš Zoubele.
13'
Hosté na své útočné polovině vzahovali, ale záhy se k míči dostala Vysočina.
12'
Z levé strany rozehrál rohový kop Petr Plachý, ve vápně si našel míč Jan Mach, ale jeho hlavička nebyla přesná.
10'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Amadin Marvis Ogiomade ocitl v ofsajdu.
9'
Jan Mach vystřelil zpoza velkého vápna, s tečovanou střelou si Adam Jágrik poradil.
7'
Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Sy Babacar, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
5'
Jakub Selnar rozehrál z pravé strany orohový kop, ale jeho spoluhráči nedokázali Kotka ohrozit.
3'
Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, rozehrávat budou hosté.
1'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale jeho spoluhráči se ve vápně provinili faulem.
1'
Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje v modrých dresech, hosté z Táborska v černočervených dresech.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Obě základní jedenáctky už zamířily do kabin, na hrací ploše zůstali pouze náhradníci.
Trenér Jan Kameník učinil oproti zápasu v Karviné dvě změny, na lavičce zůstal Shudeiwa a Fila a místo nich budou hrát Tureček a Ogiomade. Radoslav Kováč učinil také dvě změny, vyloučeného brankáře nahradil Kotek a v poli místo Kopřivy bude hrát Bederka.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek, Ogiomade, Selnar – Zoubele (C).
Náhradníci: Soukup – Peřina, Vítek, Křehlík, Shudeiwa, L. Fila, Tall.
Trenér: Jan Kameník

FC SILON Táborsko: Kotek – Kone, Navrátil (C), Mezera – Bezpalec, Tusjak, Bederka, Plachý – Babacar, J. Mach, Nešpor.
Náhradníci: Dzérve – Provazník, Varačka, Tolno, Kosek, Kopřiva, Ledecký.
Trenér: Radoslav Kováč

Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Novák.
Do začátku duelu chybí nějakých třicet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Hlavním rozhodčím duelu bude Jan Všetečka. Asistovat mu budou Jiří Pečenka a Michal Novák. Delegátem asociace bude Radek Příhoda a technickým delegátem Petr Mikel.
„Sestavu vždy tvoříme podle typologie hráčů protivníka a jeho hry. Nelze říci, že vyběhneme v jedenáctce z druhé půle v Karviné. Zároveň ale nevylučujeme, že v sestavě ke změnám dojde,“ zůstal i pro web fcvysocina.cz tajemný Jan Kameník.
„Táborsko v létě opravdu slušně posílilo, navíc čerstvě přivedlo ligou prověřeného stopera Bohemians Bederku. Na týmu je vidět herní rukopis nového trenéra Kováče, který se podobný stylem prezentoval už v Opavě. Náš soupeř na startu sezóny předvádí velmi dobré výkony, které zatím nejsou promítnuty do bodových zisků. Velmi nebezpeční jsou při standardních situacích, pro které disponují vysokými a důraznými hráči. Určitě nás čeká těžký soupeř,“ uvedl pro web fcvysocina.cz Jan Kameník.
Oba celky se spolu naposledy v Jihlavě utkaly 1. října 2021. V 16. minutě poslal domácí do vedení Vedral. Ve 29. minutě vedli Jihlavané už o dvě branky, když se trefil Pojezný. Začátek druhéhho poločasu vyšel lépe hostím, když v 52. minutě využil pokutový kop Tijani. Zisk tří bodů potvrdil v nastaveném čase Fila. Vysočina porazila Táborsko 3:1 (2:0).
Góly: 16. Vedral, 29. Pojezný, 90+4. Fila – 52. Mu. Tijani (pen.).
ŽK: 50. Křišťál, 59. Araujo-Wilson – 54. Rafa, 59. Tusjak, 60. Holiš, 69. Boula, 87. Mu. Tijani.
ČK: 78. Holiš, 90+2. Mu. Tijani.
Rozhodčí: Radina – Šimáček, Líkař.
Diváci: 433.
Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Svoboda, Vlček, Pojezný, Křišťál – Křivánek (87. Fila), Tureček, Lacko (C), Selnar (87. Peřina) – Araujo-Wilson (75. Arroyo), Vedral (80. Zoubele).
Táborsko nastoupilo v této sestavě: Pecháček – Navrátil (C), Tusjak, Holiš, S. Almeida – P. Plachý (80. Vozihnoj), Icha (68. Drozd), Boula, Kopečný (80. Havrda) – Mu. Tijani, Provazník (42. Rafa)
Jak si oba celky vedly v posledním kole? Táborsko v neděli 21. srpna přivítalo Chrudim. Od 12. minuty hráli domácí v deseti, když byl vyloučen gólman Zadražil. Hosté nakonec výhodu jednoho muže v poli využili. V 69. minutě se trefil Záviška. Chrudim si tak z Tábora odvezla tři body po výhře 1:0.
Táborsko nastoupilo v této sestavě: Zadražil – Kone, Navrátil, Mezera – Bezpalec, Tusjak, Kopřiva (77. Bederka), Plachý (77. Varačka) – Babacar (80. M. Šplíchal), J. Mach (14. Kotek), Nešpor (77. Tolno).

Vysočina cestovala v sobotu 20. srpna do Karviné. Domácí se dostali do vedení ve 28. minutě, když se trefil Papadopulos. Hosté byli ve druhém poločase lepším týmem a zaslouženě srovnali krok. V 69. minutě vyrovnal Araujo-Wilson. O zisku tří bodů pro Karvinou rozhodl v 84. minutě Bartl.
Vysočina nastoupila v této sestavě: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Shudeiwa (46. Tureček), Piško – Křivánek (74. Ogiomade), L. Fila (46. Araujo-Wilson), Selnar – Zoubele (C) (83. Tall).
V 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá pátá Vysočina čtrnácté Táborsko. Hosté si za čtyři odehrané připsali pouze dva body za dvě remízy. Jihočeši dokázali vstřelit tři branky a šest jich obdrželi. Domácí mají na svém kontě dvě výhry a jednu remízu. Jihlavané vstřelili doposud šest branek a čtyři inkasovali.