Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Sparta B - 9. září 2022   17:00

Karviná
Karviná
17' Boháč  • 66' Durosinmi
2:0
(1:0)
Sparta B
Sparta B
Karviná
Neuman – Mikuš, D. Krčík, Žídek (C), Zedníček (63. Rolinek) – Memić (84. A. Krčík), Rezek (63. Cienciala), Boháč, Žák, Bartl (79. Málek) – Durosinmi (84. Šindelář).
Ciupa – Soukeník.
Všetečka – Váňa, Dresler
Městský stadion Karviná, Karviná
Sparta B
Tůma – Suchomel (84. Ambler), Kukučka, Vydra, Horák – Jonáš (67. Kaštánek), Gedeon – Kuchař (46. Goljan), Pudhorocký (C), Váňa (67. Schánělec) – O. Novotný.
Nalezinek – Večerka, Holoubek.

Karviná se dnešní výhrou posouvá na čtvrté místo, několik týmů ji ale v dalším průběhu osmého kola ještě může v tabulce přeskočit, sparťanské béčko zůstává čtrnácté s náskokem jednoho bodu na patnáctý Prostějov, ten čeká domácí zápas s Táborskem.
V souboji dvou týmů, kterým se poslední dobou moc nedařilo, uspěla domácí Karviná, která poráží Spartu B 2:0 díky brankám Boháče ze 17. a Durosinmiho ze 66. minuty, oba se trefili po rohových kopech.
90+4'
90+4'
Po rohu se z dálky opřel do odraženého balónu Filip Gedeon, jeho rána prosvištěla nad břevnem.
90+3'
Sparťané se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku, do zakončení se tlačil Ondřej Novotný, domácím se ale povedlo odehrát míč na rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Všetečka oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Dominik Žák byl sražen k zemi Petrem Pudhorockým a vyžaduje ošetření.
88'
Utkání trochu ztratilo spád, momentálně se hraje převážně ve středu hřiště a oběma týmům se nedaří vymyslet něco zajímavého. Teď to dokumentoval i Cienciala nepovedeným zpracováním, kdy mu míč odskočil do zámezí.
86'
Po neúspěšné sparťanské souhře bude následovat odkop od branky Vladimíra Neumana.
84'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Martin Suchomel, přichází Martin Ambler.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Martin Šindelář.
84'
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Adam Krčík.
82'
Po standardní situaci Karviné se míč odrazil k Boháčovi, jehož pohotovou ránu k přední tyči zachytil brankář Tůma.
81'
Suchomelův centr od postranní čáry stáhl ze vzduchu Vladimír Neuman.
79'
Žlutou kartu za zákrok u postranní čáry dostal Martin Suchomel.
79'
ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Jaroslav Málek.
78'
Karviná chystá třetí změnu ve své sestavě, na přerušení hry čeká u střídaček Jaroslav Málek.
76'
Domácí se hodně zlobí, že rozhodčí Všetečka neposoudil střet Patrika Vydry se Sebastianem Boháčem jako nedovolený, s hlavním arbitrem si situaci vysvětluje Daniel Bartl.
75'
Bartlův centr mířil do nebezpečného prostoru před branku, tam se ale Žídek provinil nedovoleným hraním rukou a rozehrávky se ujme Jakub Tůma.
74'
Durosinmi nepřešel přes dvojici Suchomel – Kukučka, následovat bude další rohový kop Karviné, ta už ze dvou dnes skórovala.
74'
Schánělec se po Novotného přihrávce vyskytl ve viditelném ofsajdu, což pomeznímu rozhodčímu Váňovi neuniklo.
73'
Tomáš Schánělec si našel palebnou pozici u pokutového území Karviné, jeho přízemní pokus zachytil Vladimír Neuman.
71'
Durosinmi si naběhl na dlouhý pas za sparťanskou obranu, blíže k míči ale měl brankář Tůma, jenž včas vyběhl ze své branky.
69'
Domácí jsou při chuti a znovu se tlačili do zakončení, na Bartlovu přihrávku z levého křídla ale před brankou nedosáhli jeho spoluhráči.
67'
ze hřiště odchází Tomáš Jonáš, přichází Daniel Kaštánek.
67'
ze hřiště odchází Lukáš Váňa, přichází Tomáš Schánělec.
66'
Karviná právě vstřelila branku! Daniel Bartl teď přenechal rozehrání rohového kopu nově příchozímu Lukáši Ciencialovi a byl z toho ohromný závar, když Žák prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde Boháč zblízka trefil jen brankovou konstrukci, pak byla zablokována dorážka Žáka, nakonec ale RAFIU ADEKUNLE DUROSINMI dokázal propasírovat míč do sítě!
65'
Mikušův centr odhlavičkoval Vydra za branku, následovat bude rohový kop pro Karvinou.
63'
ze hřiště odchází Martin Zedníček, přichází Martin Rolinek.
63'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Lukáš Cienciala.
62'
Domácí brankář je značně otřesen, už se ale postavil zpět na nohy.
61'
Ondřej Novotný dostal kolmici za karvinskou obranu a mířil na brankáře Neumana, jehož zblízka trefil do hlavy!
61'
Rajmund Mikuš se protáhl podél postranní čáry, následný centr hosté odkopli.
60'
Durosinmi byl při přechodu středové čáry faulován Gedeonem, po čase může držet míč na soupeřově polovině také Karviná.
58'
Sparťané natlačili soupeře před jeho branku, Suchomelův centr byl odražen k Pudhorockému, jenž také pálil vysoko nad branku Vladimíra Neumana.
57'
Po souhře s Pudhorockým centroval Váňa na Novotného, jehož rána bez přípravy proletěla vysoko nad brankou.
56'
Sparťané mají míč v držení, zatím si ale přihrávají jen hluboko na vlastní polovině.
54'
Váňovi nevyšel centr na Novotného, mířil výrazně za svého spoluhráče.
54'
První žlutou kartu v domácím týmu dostává Amar Memić.
52'
Bartlův centr se neujal, odraženého míče se ale znovu zmocnili Karvinští.
51'
Jakub Rezek na levém křídle vybojoval rohový kop pro Karvinou.
50'
Sparťané to sehráli katastrofálně, neboť střela Pudhorockého byla zablokována, všichni sparťané byli u pokutového území soupeře, čehož využil Jakub Rezek k dlouhému úniku, ten ale zakončil jen slabou střelou do brankáře Tůmy.
50'
Sparta bude zahrávat nepřímý volný kop uvnitř soupeřova pokutového území. To je situace, která se běžně ani moc netrénuje.
49'
Rozhodčí Všetečka odpískal domácím malou domů, neboť Dávid Krčík přikopl míč k brankáři Neumanovi, jenž pak zachytil míč do náruče.
48'
Právě Goljan pak odcentroval, našel ale jen domácí hráče.
48'
Goljanův centr z levého křídla je sražen na rohový kop.
46'
Karviná po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Kuchař, přichází Adam Goljan.
46'
Karviná byla v prvním poločase aktivnějším týmem, měla k dispozici celou řadu rohových kopů a jeden z nich dokázala využít, když Bartlův centr využil Sebastian Boháč.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Všetečka k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po nákopu ze středu hřiště Durosinmi hlavičkoval z hranice pokutového území k brankáři Tůmovi.
45'
Tomáš Jonáš dostává žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Amara Memiće.
43'
Bartlově centru se sparťané ubránili a domácí musí hrát ze středu hřiště.
43'
Žákovu kolmici stihl na pravém křídle doběhnout Mikuš, jeho centr je sražen na rohový kop, k jehož rozehrání míří znovu Daniel Bartl.
41'
Vydrovu přihrávku Pudhorocký šikovně propustil mezi nohama na Váňu, jehož ránu ze střední vzdálenosti vyrazil brankář Neuman do bezpečného prostoru.
40'
Gedeonův přetažený centr našel Patrika Vydru, jemuž se povedlo výborně zpracovat míč, ovšem neprostřelil bránícího Boháče.
39'
Rajmund Mikuš fauloval rozběhnutého Kuchaře, následovat bude další standardní situace pro mladé sparťany.
38'
Sparťané jej rozehráli nakrátko, pak od rohu pokutového území centroval Gedeon, těsně ale překopl Martina Suchomela, jenž se šrouboval do vzduchu před brankou.
37'
Váňovi se na pravém křídle nepovedlo odcentrovat přes Zedníčka, následovat bude tentokrát sparťanský roh.
36'
Bartl rozehrál rohový kop také z pravé strany a našel naskakujícího Durosinmimu, jenž těsně minul sparťanskou branku!
35'
Mikušův přízemní centr před Durosinmim odkopl na rohový kop Patrik Vydra.
35'
Sparťané zahrávali dva rohy v rychlém sledu, teď už ale karvinskou branku ohrozit nedokázali.
34'
Obrovská šance Sparty! Nejdříve Kuchař po vniknutí do pokutového území padl k zemi po souboji s brankářem Neumanem, rozhodčí Všetečka nechal pokračovat ve hře, Kuchař se zvedl na nohy a přihrál Novotnému, před nímž už byli jen tři karvinští hráči, jeden z nich ale dokázal střelu srazit na rohový kop!
33'
Spartě nevyšla poněkud těžkopádná souhra u rohu pokutového území, pak měl Kukučka plné nohy práce, aby zamezil Durosinmimu v rychlém brejku.
31'
Martin Zedníček zakombinoval na levé straně s Jakubem Rezkem, pak ale přihrál obsazenému Durosinmimu, jenž zády k brance neměl moc prostoru něco vymyslet.
29'
Daniel Bartl výbornou přihrávkou uvolnil na pravém křídle Memiće, jeho centr ale v poklidu stáhl do svých rukavic Jakub Tůma.
29'
Pudhorocký dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, už se mu nepovedlo zkrotit míč ve hřišti.
28'
Rozehrávka nakrátko Karviné vůbec nevyšla, neboť vysoký centr pak doletěl až za sparťanskou branku.
27'
Memićův centr odvrátil Suchomel jen na další rohový kop Karviné, ty začínají rychle přibývat.
26'
Po odrazu míče do zámezí bude Martin Suchomel vhazovat poblíž středové čáry.
24'
Také další standardní situace se ujal Daniel Bartl, jeho centr prodloužil za branku Dominik Žák.
23'
Po Bartlově rohu se teď tlačil do zakončení Jan Žídek, v tísni ale mířil vysoko nad branku.
22'
Centr z levé strany odvrátil Kukučka jen na rohový kop, z toho posledního Karviná skórovala.
22'
Karvinští se usadili na útočné polovině a hledají cestu k pokutovému území.
20'
K míči se postavil stoper Patrik Vydra, jehož prudkou ránu odrazila karvinská zeď.
19'
Sparťané budou mít možnost odpovědět, po Horákově přihrávce byl Jonáš faulován v blízkosti pokutového území Karviné, což může být velmi nebezpečná palebná pozice.
17'
Karviná právě vstřelila branku! Z rohového kopu teď Karviná udeřila! Bartlův centr našel naskakujícího SEBASTIANA BOHÁČE, jenž byl nijak nekryt sparťanskými mladíky a hlavou dokázal skórovat k tyči.
16'
Jakub Rezek pronikl přes dva protihráče do pokutového území, pak ale byl jeho centr sražen na třetí roh Karviné.
14'
Karviná zahrávala svůj druhý rohový kop, Bartlův centr teď vypadal nebezpečně, propadl ale za dva naskakující hráče v zeleném a odraženého míče se zmocnil Jakub Tůma.
12'
Durosinmi se neúspěšně pokoušel protáhnout mezi sparťanskými stopery do pokutového území, míč mu odskočil k brankáři Tůmovi.
11'
Tomáš Kuchař rychle potáhl míč pravým křídlem, pak si s jeho centrem nadvakrát poradil Vladimír Neuman.
9'
Po následném rohovém kopu se zkoušel do zakončení položit Žídek, jeho střela ale byla zablokována, navíc byl domácím odpískán útočný prohřešek.
8'
Filip Gedeon udělal hrubku při zpětné přihrávce, kdy se nedíval na postavení Durosinmiho, jenž míč snadno vystihl a běžel naprosto osamocen na Tůmu, jenž dokázal Nigerijcovu ránu vyrazit!
8'
Oba týmy se zatím trápí při centrech, platilo to teď i po pokusu Pudhorockého nacentrovat z pravé strany, znovu to bylo zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.
6'
Gedeonův centr ze standardní situace byl příliš krátký, našel jen hlavu Durosinmiho.
6'
Po ruce Amara Memiće budou sparťané zahrávat standardní situaci z blízkosti postranní čáry.
5'
Při první zajímavější akci Sparty si Horák na levém křídle vyměnil míč s Váňou, pak se domácí zadáci ubránili jeho centru.
4'
Domácí sehráli pohlednou kombinaci ve středu pole, Durosinmi pak potáhl míč podél postranní čáry, ovšem neměl potřebnou podporu od spoluhráčů a musel akci zpomalit, posléze i vrátit míč do středu hřiště.
2'
Amar Memić potáhl míč po pravé straně hřiště, z křídla ale nedokázal najít před brankou nabíhajícího Durosinmiho.
1'
Už po půlminutě hry zahrávali domácí první standardní situaci, Bartlově centru se ale Pražané ubránili, povedlo se jim to pak po pár sekundách i při opětovném centru Daniela Bartla.
1'
Úvodního výkopu se ujala Karviná a je rozehráno!
1'
Oba celky se představí v tradičních barvách, Karviná tedy v zeleno-černé kombinaci, Sparta v rudé.
Fotbalisté už nastoupili na trávník karvinského stadiónu. V domácí základní sestavě nechybí čerstvá posila Dominik Žák, odchovanec Baníku Ostrava se vrátil do Slezska na hostování z Varnsdorfu.

MFK Karviná: Neuman – Mikuš, D. Krčík, Žídek (C), Zedníček – Memić, Rezek, Boháč, Žák, Bartl – Durosinmi.
Náhradníci: Ciupa – Soukeník, Šindelář, Málek, Cienciala, Rolinek, A. Krčík.
Trenér: Radomír Korytář

AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel, Kukučka, Vydra, Horák – Jonáš, Gedeon – Kuchař, Pudhorocký (C), Váňa – O. Novotný.
Náhradníci: Nalezinek – Goljan, Kaštánek, Schánělec, Ambler, Večerka, Holoubek.
Trenér: Michal Horňák

Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Dresler.
AC Sparta Praha B

Také sparťanské béčko nepřijíždí do Karviné v ideálním rozpoložení, když po dvou výhrách v řadě neuhrálo v posledních dvou zápasech ani bod a po prohrách 1:3 doma s Jihlavou a 0:1 v Táboře s domácím Táborskem kleslo na třináctou pozici jen o bod nad sestupové pásmo, byť samozřejmě sezóna je zatím teprve ve své čtvrtině.

Na hřištích soupeřů sparťanská rezerva prohrála tři ze čtyř zápasů, jediného úspěchu se dočkala v Chrudimi, kde zvítězila 2:1.
MFK Karviná

Karviná v uplynulé sezóně sestoupila z nejvyšší soutěže a snaží se o návrat mezi českou elitu. V úvodu nového ročníku si vůbec nevedla špatně, když v úvodních čtyřech zápasech uhrála výborných deset bodů, na nich ale je i po sedmi kolech, neboť třikrát v řadě vyšla bodově naprázdno.

Stalo se tak na hřišti olomouckého béčka, ve Vyškově a mezi tím i doma s Táborskem, momentálně tak ze šestého místa ztrácí na vedoucí Lišeň sedm bodů.

Na domácím stadiónu Karviná získala ze tří zápasů šest bodů, před zmíněnou prohrou s Táborskem Vlašim 3:2 a Jihlavu 2:1
Hezké páteční odpoledne, osmé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se rozehraje ve Slezsku, v jednom ze dvou dnešních zápasů Karviná přivítá Spartu B a bezpochyby se bude chtít přiblížit čelu druholigové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.