Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Varnsdorf - 4. listopadu 2022   17:00

Karviná
Karviná
10' Málek
1:0
(1:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
Karviná
Neuman – Mikuš, D. Krčík, Soukeník, Žídek (C) – Boháč (81. Šindelář), Budínský – Memić (81. Rezek), Málek (86. Ezeh), Bartl (66. Zedníček) – Durosinmi.
Ciupa – Rolinek, A. Krčík.
Krejsa – Matoušek, Vyhnanovský.
Městský stadion Karviná, Karviná
876 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Zbrožek (59. Samko), Bláha – Schön, Kříž (84. Vachoušek), Rudnytskyy (C) (71. Ludvíček) – Tanko.
Šerák – Pajkrt, Michal.

Z dnešního zápasu je to vše, avšak podzim v Karviné ještě nekončí. V pátek 18. listopadu se tady představí v rámci MOL Cupu pražská Slavia.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:7.
Slezané po dnešním vítězství poskočili v tabulce na třetí místo o bod právě před Varnsdorf, ale další týmy jsou ještě ve hře. Varnsdorf se propadl na čtvrtou pozici.
Varnsdorf i ve druhém poločase promarnil své šance na gólovou radost, což bylo základem dnešního neúspěchu ve Slezsku. Varnsdorf byl po většinu utkání lepším celkem, aktivnějším, ale Karviná předvedla velmi dobrý výkon v obraně a hlavně dali jediný gól zápasu, o který se postaral Málek.
90+4'
90+4'
Brankář Neuman musel zasáhnout, když se od Zedníčka odrazil míč k Vachouškovi, který z první napálil míč po zemi do míst, kde byl karvinský gólman.
90+4'
Kouřil z přímého kopu napálil míč jen do karvinské zdi.
90+3'
Krčík zahrál vysokou nohou v souboji s Tankem a nabídl zajímavý přímý kop pro Varnsdorf.
90+2'
Durosinmi vyhrál souboj na útočné polovině, po pravé straně sprintoval Zedníček, ale míč nedostihl na hřišti.
90+2'
Kouřil vybojoval míč pro Samka, který vběhl do pokutového území, ale míč už nedokázal zahrát před branku. Balón mu utekl do zámezí.
90'
Brankář Neuman musel do akce proti střele zpoza šestnáctky, o kterou se postaral zřejmě Bláha.
90'
Richter zkoušel centrovat z pravé strany, ale kop mu nevyšel. Karvinští odkopli míč do autu.
88'
Tanko odcentroval z pravého kraje, ale míč prolétl přes pokutové území až do zámezí.
88'
Budínský zahrával rohový kop z levé strany, ale pouze na hlavu obránce Kouřila.
86'
Karviná ještě jednou střídá, střelce jediného gólu Málka nahradil Lucky Ezeh, který rozhodl zápas s Opavou.
86'
Lukáš Budínský se rozhodl vystřelit z přímého kopu a míč poslal do pravého horního růžku brány. Brankář Vaňák se natáhl a vytáhl míč nad břevno!
85'
Po faulu na Rezka uviděl žlutou kartu Marek Richter. Karvinští budou zahrávat přímý kop z levého rohu šestnáctky.
84'
Syn bývalého reprezentanta Štěpán Vachoušek vstoupí na trávník, když nahradí Dominika Kříže.
83'
Střelou zpoza šestnáctky to zkusil Samko, ale přestřelil branku.
82'
Rezek se na levé straně pokutového území uvolnil kolem Richtra, přihrál na přední tyč, kde se k míči nedostal Durosinmi.
82'
Brankář Vaňák sebral ze vzduchu centr Mikuše z pravé strany.
81'
Karviná sáhla ke změně. Memič zamířil na lavičku, na hřiště vyběhl Jakub Rezek. Do hry přijde také Šindelář, který nahradil Boháče.
78'
Budínský zahrozil centrem z pravé strany, ale akce Karviné gólem neskončila.
77'
Richter hledal přihrávkou Samka na pravé straně, ale karvinští hráči si útok Varnsdorfu pohlídali.
74'
Rohový kop do pokutového území vyboxoval brankář Vaňák za šestnáctku, kde se do střely opřel Zedníček, který přestřelil nejen bránu, ale také střechu tribuny za bránou.
74'
Mikuš prokličkoval pravou stranou do pokutového území, následný centr odrazil jeden z varnsdorfských hráčů vedle brány.
73'
Kouřil mohl vyrovnat! Radosta odcentroval z levé strany na zadní tyč, kam si naběhl Kouřil, ale hlavou přestřelil karvinskou bránu!
72'
Rohový kop pro Varnsdorf, když Zedníček tečoval centr soupeře z levé strany.
71'
Trenér Holeňák sáhl k dalšímu střídání. Pavlo Rudnytskyy dohrál, místo něj přišel David Ludvíček.
70'
Málek rozehrál rohový kop na přední tyč, kam se tlačil Durosinmi, jenže k hlavičce se dostal obránce Kouřil.
70'
Budínský poslal míč do pokutového území, ale tam se míče na chvíli zmocnili Severočeši. Následně centroval z pravé strany Zedníček a vybojoval rohový kop pro domácí celek.
69'
Durosinmi inkasoval úder kolenem do obličeje v souboji s Kouřilem.
68'
Nepovedený centr od levé postranní čáry končí u gólmana Neumana.
66'
Střídání na straně Karviné. Ze hřiště odešel Daniel Bartl. První minuty na trávníku si naopak užívá Martin Zedníček.
65'
Fantastická šance Varnsdorfu! Schön dostal míč na pravou stranu šestnáctky, odkud přihrál na vzdálenější tyč. Brankář Neuman na míč nedosáhl, ale dobíhající Tanko trefil jen tyč. Od tyče se balón odrazil na brankovou čáru, kam si pro balón doskočil gólman Neuman.
64'
Kříž dlouhým centrem hledal na levé straně Rudnytskyyho, ale míč kolem něj proskákal do autu.
62'
Střelecký pokus také na druhé straně, kde to zkoušel z dvaceti metrů Kubista. Jeho pokus zamířil nad karvinskou branku.
61'
Vaňák nemusel zasahovat proti střele Žídka ze střední vzdálenosti. Míč minul o hodně levou tyč varnsdorfské branky.
61'
Memič dostal ránu od brankáře Vaňáka, který se rozhodl hrát na hranici šestnáctky míč hlavou.
60'
Na dlouhý nákop před pokutové území musel vyběhnout brankář Neuman a vyhlavičkovat míč od Rudnytskyyho.
59'
Varnsdorf střídá. Zápas končí pro Zbrožka, na trávník zamířil Denny Samko.
58'
Po autovém vhazování z levé strany se k odraženému míči dostal Málek, jeho střelu zblokoval hráč Varnsdorfu, balón se dostal k Memičovi, jeho pokus ze střední vzdálenosti zamířil mimo branku.
58'
Schön po pravé straně neprošel přes Soukeníka. Hra zamířila na druhou stranu, kde s Mikušem svedl hlavičkový souboj Kouřil. Úspěšný byl obránce Varnsdorfu.
57'
Budínský si vyměnil míč na pravé straně s Memičem, ale ve vápně včas přiběhl Kubista a karvinského hráče k míči nepustil.
56'
Budínský zakroutil přímý kop do pokutového území, brankář Vaňák míč vyrazil pouze ke karvinským hráčům, Boháč přihrál Bartlovi, který z otočky vystřelil míč těsně vedle levé tyče!
55'
Memič zkusil odcentrovat po zemi z pravého křídla, ale míč pouze proskákal pokutovým územím a zamířil na druhou stranu.
55'
Málek byl faulován, trochu se držel za nohu, ale už hraje.
54'
Varnsdorfští to zkoušejí pravou stranou, Schön se k centru neodhodlal, jeho spoluhráč Bláha už ano, ale míč přistál na hlavičce karvinského hráče.
51'
Centr Mikuše z pravé strany vylétl ze hřiště. Míč si bere brankář Vaňák.
49'
Schön přihrál z pravého rohu do pokutového území Rudnytskyymu, který si zpracoval míč a rychle vystřelil, avšak nad bránu.
49'
Málek byl držený Tankem při pokusu o průnik do pokutového území, rozhodčí Krejsa nechal hru pokračovat, míče se zmocnili hráči Varnsdorfu.
47'
Tanko rozehrál akci na levou pravou stranu, Schön zkusil odcentrovat do pokutového území, ale trefil jen bránícího Žídka.
47'
Budínského centr z levého kraje zamířil do pokutového území, kde před jeho spoluhráčem zahrál míč Kouřil.
46'
Viděli jsme zajímavý první poločas se šancemi na obou stranách. Zatímco brankář Neuman zlikvidoval gólové šance Varnsdorfu, brankář Vaňák tak úspěšný nebyl. První střela Málka skončila na břevně, druhá v 10. minutě už v brance. Karviná vede po 1. poločase 1:0.
45+1'
45+1'
Po faulu na Mikuše uviděl žlutou kartu varnsdorfský Schön.
45'
Málek zahrál rohový kop před malé vápno, kde se k míči dostal vytáhlý Kouřil a odhlavičkoval míč mimo šestnáctku.
44'
Rohový kop pro Karvinou.
44'
Krčík zahrál míč z pravé strany do pokutového území, kam si naběhl Durosinmi, ale v hlavičkovém souboji odrazil do zámezí.
43'
Centr na útočnou polovinu spadl na Tankova záda, k odraženému míči se dostal Kříž, který zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti a překvapit tak gólmana Neumana, jenže netrefil branku.
40'
Žídek vlétl do souboje s Rudnytskyym šlapákem, rozhodčí to dobře viděl a ukázal karvinskému kapitánovi žlutou kartu. Žídek inkasoval čtvrtou žlutou kartu a v dalším zápase ve Vlašimi bude chybět.
38'
Žídkova hlavička z hranice šestnáctky nemohla ohrozit varnsdorfskou branku.
38'
V souboji s Bartlem si rukou pomohl Richter. Přímý kop Karviné z nějakých čtyřiceti metrů.
37'
Domácí fotbalisté přenechali aktivitu na soupeře a moc se k brance Martina Vaňáka nedostávají.
35'
Tanko sklepl míč na pravé straně k Rudnytskyymu, který se opřel do skákavého míče, ale prudkou střelou trefil jen bránícího hráče na hranici šestnáctky.
34'
Žídek fauloval na své straně Rudnytskyyho, ale hosté budou zahrávat přímý kop z poloviny hřiště.
33'
Vynikající zákrok Neumana, Rudnytskyy dostal přihrávku za obranu, ale vybíhajícího gólmana Karviné neprostřelil!
32'
Kříž rozehrál míč na přední tyč, kam si vyskočil Durosinmi a míč odhlavičkoval daleko od šestnáctky.
32'
Kouřil zkoušel vysunout Bláhu, ten vnikl do pokutového území, ale Soukeník mu míč odkopl za cenu rohového kopu.
30'
Kubista přihrál na levou stranu Rudnytskyymu, který strhnul akci do středu a přes Krčíka vystřelil vedle levé tyče. Míč minul brankovou konstrukci zhruba o metr.
30'
Rohový kop Varnsdorfu nevyšel, míč zamířil na polovinu severočeského celku.
29'
Schön dostal trochu prostoru na pravé straně, zkusil vsadit na přihrávku po zemi do pokutového území, ale pas odrazil jeden z domácích hráčů mimo branku.
28'
Varnsdorf kazí kombinaci po zemi nepřesnou přihrávkou. Míč tak získali hráči v bílých dresech.
26'
Radosta přihrál míč do středu šestnáctky Tankovi, ten mu míč vrátil a Radosta pálil z volného prostoru k pravé tyči. Brankář Neuman se natáhl a míč rukou vytáhl vedle brány!
24'
Centr z levé strany do pokutového území zamířil do rukou gólmana Neumana.
24'
Radosta zkoušel projít přes Memiče po levém kraji, ale byl faulován.
23'
Přihrávka Budínského na Žídka byla o něco delší, Žídek si míč srazil do autu.
21'
Málek dokázal odcentrovat z pravé strany, ale za Durosinmim odhlavičkoval míč mimo šestnáctku stoper Kouřil.
21'
Mikuš na pravé straně neprošel přes Radostu. Další aut pro Karvinou.
20'
Málkův roh na přední tyč odkopl jeden z hráčů Varnsdorfu do autu. Domácí pokračují standardní situací.
19'
Málek vysunul Durosinmiho krásnou přihrávkou z pravé strany do pokutového území. Včas ke karvinskému útočníkovi přistoupil Kouřil a odkopl míč na roh.
19'
Centr Mikuše z pravé strany prolétl až za branku Severočechů.
18'
Memičovu přihrávku z levé strany zkoušel Durosinmi propustit na Málka, ale včas odkopl míč jeden z varnsdorfských stoperů.
16'
Schön se protlačil po pravé straně až ke karvinské brance, ale těsně před zakončením si míč příliš předkopl. Balónu se zmocnil gólman Neuman.
14'
Nedorozumění mezi Bláhou a Radostou končí nepřesnou přihrávkou prvně jmenovaného. Míč skončil za brankovou čárou. Rozehrávat bude brankář Neuman.
14'
Mikuš ukopl míč Radostovi, který už myslel na centr do pokutového území.
13'
Varnsdorf to nyní zkusil levou stranou, ale marně. Rudnytskyy byl připraven o míč.
11'
Na trávníku zůstal ležet Kubista, ale po ošetření už je zpět na trávníku, ale předčasně, protože byl ošetřován.
10'
Karviná právě vstřelila branku!
Domácí fotbalisté jdou do vedení! Memič prodloužil míč na Durosinmiho, který vyhrál souboj na třicátém metru a zamířil do pokutového území, kde přihrávkou našel zcela volného JAROSLAVA MÁLKA! Karvinský záložník se podíval na gólmana a poslal střelu k levé tyči do protipohybu brankáře Vaňáka – 1:0!
8'
Na druhé straně musel zasahovat Neuman! Schön dostal prostor na pravé straně pokutového území, udělal kličku Žídkovi a ze své pravačky vypustil prudkou střelu po zemi k bližší tyči, ale gólman Neuman míč vykopl do volného prostoru.
8'
Mikuš vypustil povedený centr do pokutového území, kam si naběhl Rafiu Durosinmi a hlavou těsně minul pravou tyč varnsdorfské branky!
7'
Žídek se dostal k hlavičce po rohovém kopu, ale slabý pokus letící k tyči chytil do rukavic gólman Vaňák.
6'
Durosinmi dostal přihrávku do běhu od Málka, přihrál na pravou stranu Memičovi, který se snažil vrátit míč do pokutového území, ale trefil jen hráče Varnsdorfu. Rohový kop pro Karvinou.
5'
Velká šance Karviné! Mikuš poslal míč po zemi do pokutového území, Memič přenechal míč Málkovi, který si naběhl k hranici šestnáctky a technickou střelou orazítkoval břevno soupeřovy branky!
5'
Schön neprošel po pravém kraji přes Žídka, kterému pomohlo i malé podklouznutí k zisku míče.
4'
Karviná se dostala k míči a kombinuje u středové čáry.
2'
Tanko chycen na pravém kraji do ofsajdové pasti.
2'
Kříž zahrál rohový kop před malé vápno, kde se k míči dostali hráči v bílých dresech, kteří odkopli míč mimo šestnáctku.
1'
Dobrá střela Kříže z levé strany. Střela byla tečovaná, Varnsdorf bude zahrávat rohový kop.
1'
Tanko přihrál na pravou stranu Rudnytskyymu, který odcentroval do pokutového území, ale tam zaúřadovali domácí hráči.
1'
Karviná dnes bude hrát celá v bílém, hosté přijeli do Slezska s černými dresy.
Domácí trenéři museli udělat v sestavě více změn. Ciencialu na kraji obrany nahradil Adam Krčík, Žáka ve středu pole pak Sebastián Boháč. Mimo sestavu zůstali kromě vykartovaných hráčů také Kacper Zych a Aleš Nešický.

Varnsdorfu chybí zraněný Bojan Dordič a také vykartovaný Ondráček, kterého v sestavě nahradil Dominik Kříž.

MFK Karviná: Neuman – Mikuš, D. Krčík, Soukeník, Žídek (C) – Boháč, Budínský – Memić, Málek, Bartl – Durosinmi.
Náhradníci: Ciupa – Rezek, Šindelář, Ezeh, Zedníček, Rolinek, A. Krčík.
Trenér: Korytář.

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Zbrožek, Bláha – Schön, Kříž, Rudnytskyy (C) – Tanko.
Náhradníci: Šerák – Ludvíček, Samko, Pajkrt, Michal, Vachoušek.
Trenér: Holeňák.

Rozhodčí: Krejsa – Matoušek, Vyhnanovský.
Poslední zápas

Slavia B – Karviná 4:2 (2:1)
Branky: 8. a 41. (pen.) Beran, 64. Planka, 78. Jurásek – 26. (pen.) Málek, 66. Budínský. Rozhodčí: Raplík – Dobrovolný, Hurych. ŽK: Jurásek, Nikl – Durosinmi, Žák. Neuman, Papadopulos, Cienciala. Diváci. 420.

Karviná: Neuman – Mikuš, Soukeník (68. D. Krčík), Šindelář, Cienciala – Žák (68. Papadopulos), Budínský – Memić (79. A. Krčík), Málek, Bartl (46. Rezek) – Durosinmi.

Varnsdorf – Chrudim 2:2 (1:0)
Branky: 42. Zbrožek, 79. Samko – 62. Juliš, 75. Látal. Rozhodčí: Ulrich – Černoevič, Cichra. ŽK: Zbrožek, Ondráček, Bláha – Kejř, Skwarczek. Diváci: 585.

Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha, Zbrožek (63. Michal) – Ludvíček (76. Samko), Ondráček (76. Rudnytskyy), Schön – Tanko (86. Vachoušek).
Netradičně v pátek se fotbalisté Karviné rozloučí s domácí druholigovou sezónou, avšak není to poslední zápas slezského celku na Městském stadionu v roce 2022. Tím bude pohárové utkání proti pražské Slavii.

Toto utkání nabídne souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Karviná je s 22 body na šestém místě. O dva body více má soupeř z Varnsdorfu, který je třetí s tříbodovou ztrátou na vedoucí duo Příbram, Líšeň.

I přes horší postavení v tabulce je favoritem zápasu domácí Karviná. Tým trenérského dua Hejdušek, Korytář doma nebodoval pouze proti Táborsku. V dalších pěti zápasech bral plný počet bodů. Varnsdorf na hřištích soupeřů uhrál pouze pět bodů ze šesti utkání za jedno vítězství, dvě remízy a tři prohry.

Karviné bude chybět trojice vykartovaných hráčů Dominik Žák, Lukáš Cienciala a Michal Papadopulos, Varnsdorfu pak Adam Ondráček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.