Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Jihlava - 10. září 2022   17:00

Líšeň
Líšeň
48' Machalík  • 85' Ulbrich
2:0
(0:0)
Jihlava
Jihlava
Líšeň
Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský (9. Ulbrich) – A. Čermák (87. Laczkó) – Matocha, Machalík (64. Otrísal), Sokol (87. Reteno Elekana), Bednář – Vandas (64. Zikl).
Veselý – Weber.
Raplík – Pochylý, Hádek
SK Líšeň
687 diváků
Jihlava
Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda (74. Peřina) – Lacko (C), Piško – Ogiomade (65. Křivánek), Tureček, Selnar (85. L. Fila) – Araujo-Wilson (65. Tall).
Soukup – Christodoulou, Shudeiwa.

Z Brna je to vše, hezký večer přeje Roman Zajíček.
Domácí tak berou tři body po výhře 2:0 a mohou s fanoušky slavit další vítězství.
Je dobojováno. Líšeň i po osmi kolech zůstává neporažena a bere tři body. Upevňuje si tak vedoucí pozici ve druhé lize. Výhra se nerodila lehce, Jihlava bojovala, místy byla i lepší, ale bez gólů se hraje špatně. Marvani rozhodli gólem hned po poločase, kdy se prosadil Machalík, v závěru využil brejku pro změnu Ulbrich.
90+3'
90+2'
Faul na Jeřábka, rozhodčí už se divá na hodinky. Za chvíli bude konec zápasu.
90+1'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Tomáš Vajner).
90+1'
Snížení mohlo přeci jen přijít. Tall si naskočil v malém vápně na hlavičku a těsně míjí horní tyč.
89'
Tohle už vypadá pro Brno nadějně, vede 2:0 a drží míč na svých kopačkách. Je téměř jasné, že tři body zůstanou doma a Líšeň povede tabulku se skóre 14:2.
87'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Guy Reteno Elekana,
ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Adam Laczkó.
85'
Líšeň právě vstřelila branku! Je pravděpodobně hotovo. Opět se potvrdilo ono pověstné nedáš – dostaneš. Hosté byli blízko k vyrovnání, byli nastěhovaní na útočné polovině. Ovšem domácí předvedli smrtící brejk. Matocha poslal do brejku TOMA ULBRICHA, který si naběhl až do samotného velkého vápna a mohl se brankáře zeptat, kam to chce. Zakončení naprosto přesné – 2:0.
85'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Lukáš Fila.
84'
Selnar mohl vyrovnat z nenápadného centru, který proskotačil až před brankovou čáru. Na ní se ale vyznamenal Vajner, který udržel vedení svého týmu.
83'
Standardka pro hosty a k míčí se staví Selnar. Bude to spíš na centr do vápna.
82'
Tato akce může Vysočinu mrzet, protože v poslední době tahá za kratší konec provazu. Ale ještě má stále čas na vyrovnání.
80'
To se často nevidí, aby domácí takhle propadli v obraně. Jihlava po delší době mohla jít do brejku a ten by stál asi za to. Hned čtveřice hráčů šla na jednoho obránce, jenže Selnar špatně rozehrál a jediný hráč Líšně míč rázně odkopl mimo hřiště. Možná až za stadion.
79'
Paškova sražená střela na roh, domácí stále hodně aktivní a je vidět, že chtějí dát druhou a zřejmě i rozhodující trefu.
78'
Líšeň hýří aktivitou, další pokus vyslal Ulbrich, tentokrát ale mířil jen doprostřed brány, kde stál připravený Jágrik.
76'
U balonu jsou ovšem domácí, kteří se nebojí pálit z každé pozice. Do míče se opřel Sokol a potlesk na otevřené scéně. Míč letěl z dálky jen těsně vedle Jágrikovy svatyně.
75'
Do konce zápasu zhruba patnáct minut, je to stále tuhý boj o každý metr hřiště. Jihlava bojuje alespoň o vyrovnání.
74'
ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Jaroslav Peřina.
72'
Sledovali jsme u postraní čáry souboj dvou těžkých vah, jak Černík tak Tall měří dva metry a bylo zajímavé je sledovat v souboji o míč. Obrannou práci ale nakonec zvládl prvně jmenovaný, kterému fanoušci zatleskali.
71'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Tom Ulbrich).
70'
Dvacet minut do konce dnešního mače, Líšeň je stále u míče a drží těsný výsledek.
68'
Marvani jsou aktuálně častěji u míče, kopali také roh, na který si naskočil Černín. Jeho pokus ovšem končí vysoko nad.
66'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
65'
ze hřiště odchází Amadin Marvis Ogiomade, přichází Radek Křivánek,
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall.
64'
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Erik Otrísal,
ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Martin Zikl.
63'
A Líšeň byla blízko druhé brance. Matocha se do míče opřel levačkou z dvaceti metrů a parádní zákrok musel vytáhnout Jágrik. Ten míč skokem k tyči vytáhl do bezpečí.
62'
Domácí však prozatím otupili tlak soupeř, hra se hodně kouskuje, což Marvanům vyhovuje.
61'
Myslel to Matocha dobře, křížný pas za obranu málem našel Vandase, chyběl kousek.
60'
Skoro 700 diváků sleduje po hodině hry stále zajímavou bitvu, která rozhodně nenudí. Další akci vymýšlel Pašek z pravé strany. V pokutovém území byli ale jen hostující hráči.
58'
Piško zůstal ležet na hřišti, ale nakonec ošetřování nevyžaduje.
57'
Každopádně Jihlava přikládá polínka a je teď ve velkém tlaku.
56'
Gabrielův centr nebyl vůbec špatný, k hlavičce se dostával Vedral, ale na roh včas zahrál Černín.
55'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Michal Bednář).
55'
Po něm si obrana Brňanů poradila. ale je stále pod tlakem a bude se kopat hodně nebezpečná standardka.
54'
Nejprve slibný náznak šance, ve které byl Araujo, ten ale těsně netrefil hlavičkou míč a následovala střela Turečka, která byla sražená na roh.
53'
Dnešní utkání sleduje 687 diváků.
52'
Jihlava drží míč, ale přes pevnou obranu soupeře se těžko dostává. Tak to zkouší Lackem střelou z dálky, ale míč šel vysoko nad.
51'
Duel logicky dostává zápletku a na řadě je Jihlava, která určitě bude chtít s výsledkem něco udělat.
49'
Asi lepší vstup do druhého poločasu si domácí nemohli přát, po jednozápasovém půstu se konečně trefují.
48'
Líšeň právě vstřelila branku! Je tu první gól zápasu. Domácí se po rohu dostali do velkého tlaku a závaru. Dlouho se nemohl nikdo odhodlat k zakončení, až to vzal na sebe DAVID MACHALÍK a jeho utěšená rána levačkou skončila v síti. Jágrik se ke své levé tyči nedokázal včas přesunout a domácí vedou 1:0.
47'
Brejk byl i na druhé straně, ze kterého Jeřábek vytěžil roh.
46'
Selnar přetaženým centrem na zadní tyč chtěl překvapit Vajnera, ten se ale rozhodnit nenechal. Celé akci předcházela chyba domácích a rodil se slušný brejk.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Máme za sebou první poločas, který končí nerozhodně 0:0. Sledovali jsme vyrovnané utkání plné osobních soubojů, ostrých zákroků, ale také šancí. Blízko ke gólu měla Jihlava po standardce Selnara a hlavičce Vedrala. Oboje ale zlikvidoval brankář Vajner. Největší možnost Marvanů přišla po akci Vandase a Paška, i v tomto případě se zaskvěl gólman, tentokrát Jágrik.
45+2'
44'
Velký závar před bránou, kde operoval domácí Sokol. Jihlavský gólman se vůbec nedohodl se stopery a nezakřičel si. Pak vznikl velký zmatek, boj o míč ale hosté těsně před brankovou čárou zvládli.
44'
Po centru se dostal k zakončení kapitán Jeřábek. Byl sice v tísni, ale nakonec se k hlavičce dostal a Jágrik musel vytáhnout další zákrok.
43'
Závěr poločasu se odehrává na útočné polovině Líšně, která bude kopat opět standardku. Na hřišti zůstal pro změnu ležet Vandas.
42'
V rukavičkách se rozhodně nehraje, emoce v závěru poločasu musí rozhodčí Raplík uklidňovat.
41'
Matocha zakombinoval s Čermákem, ale nic vážného z toho nebylo.
40'
Na hřišti zůstal ležet po zákroku Svobody Matocha. Líšeň bude kopat další přímý kop.
39'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).
38'
Následně se ke střele po zemi dostal Machalík, to však byla lahůdka pro hostujícího brankáře.
37'
Sokol hledal před vápnem chvíli volného Vandase, ten si ale dlouho míč šteloval na kopačku a vhodný moment prováhal.
35'
Deset minut před koncem poločasu zhruba 700 diváků sleduje útočnou snahu líšeňských fotbalistů.
34'
Hezká akce Sokola, který se prodral mezi dvěma hráči Jihlavy, poté byl i lehce potažen, ale faul se nepíská.
32'
Po centru Paška z pravé strany se dostal k hlavičce obránce Černín a pokus to nebyl špatný. Skončil však těsně vedle pravé Jágrikovy tyče.
31'
Teď pro změnu přijde standardka pro Líšeň, vzdálenost sice větší, ale i odsud se dá ohrozit brána.
30'
Rozhodčímu došla trpělivost s ostřejšími fauly, Machálik po skluzu na Vedral obdžel kartu.
29'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (David Machalík).
28'
Blíží se půl hodina hry, šance k vidění byly, na góly ovšem stále čekáme.
27'
Matocha zle dotíral na jihlavkou defenzivu, za kterou se málem dostal, ale vše jistil gólman Jágrik. Pak se Marvani dopustili faulu a hra je přerušena.
26'
Jihlava diktuje tempo hry, od začátku zápasu je častěji u míče. Nicméně oba týmy už měly slibné příležitosti.
24'
A další pohledná akce, která málem skončila gólem. Po centru se k hlavičce dostal Vedral a brankář Vajner vytáhl míč s pomocí břevna nad svou bránu. Poté kopala Jihlava roh, z něj se ale další šance neurodila.
23'
Nakonec si vzal míč Selnar a jeho pokus stál za to. Povedlo se mu obstřelit zeď, ale pohotový Vajner tygřím skokem k pravé tyči vytáhl míč mimo tři tyče.
22'
Standardka z dvaceti metrů, chystá se Gabriel.
21'
Araujo faulován Černínem těsně před velkým vápnem a rýsuje se zajímavá standardka pro Vysočinu. Sám faulovaný musí být ošetřován.
21'
Tohle nevidíme vůbec rádi. Kapitán Líšně Jeřábek zůstal ležet na hřišti a spoluhráči ho musel zvednout, měl vyražený dech. Zdá se ale, že už je zase v pořádku.
20'
Jenže i hosté kupí v rozehrávce chyby, kombinace vůbec nevyšla a Vajner může rozehrávat od své brány.
18'
Hezké akce Líšně gól sice nepřinesly, ale konečně se bylo na stadionu nač dívat. O podobný kousek se teď chce pokusit Jihlava, která je v útoku.
16'
Tak jsem to zakřikl, najednou přišly dvě tutovky. Sokol z levé strany krásně našel na hranici vápna Vandase, který se opřel ranou do míče a Jágrik musel rychle k zemi. Poté musel znovu zasahovat, neboť o dorážku se postaral Pašek. Dvakrát v řadě ale jihlavský gólman zachránil svůj tým.
16'
Do hry se vkrádá hromada chyb, rozehrávky váznou na obou stranách. Mnoho pěkného zatím fanoušci neviděli. Leda tak slyšeli výsledek mezi Zlínem a Zbrojovkou, který je potěšil.
15'
Jihlava se snaží něco vymyslet v útočné fázi, ale domácí jsou v obraně zatím precizní. Za celou sezonu jen dvakrát inkasovali.
13'
Sledujeme prozatím velmi vyrovnané utkání, ale zároveň tvrdé. Osobních soubojů je docela dost.
11'
První zajímavá situace před jihlavskou bránou. Byl to Vandas, který si nabíhal do vápna, ale netrefil míč ideálně. Jágrik si situaci pohlídal.
10'
Takže avizované střídání skutečně přišlo. Zraněnému Lutonskému přejeme brzké uzdravení, jedná se zřejmě o svalové zranění.
9'
ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Tom Ulbrich.
9'
Na trávníku leží pro změnu Piško, ten ale nakonec nemusí být ošetřen.
8'
Vypadá to, že Lutonský pro dnešek dohrál a trenér Valachovič bude muset sáhnout ke střídání.
7'
Vajner musel jít ve vápně do souboje a neměl to moc snadné. Míč před ním ještě skočil. Nakonec ho uzmul do rukavic a píská se faul.
6'
Lutonský odešel po svých, ale domácí se zatím musí bránit v deseti. Jihlava má k dispozici další roh.
5'
Ještě před tím bude ošetřen jeden z domácích hráčů. Lutonský zůstává ležet na hřišti.
4'
Pašek to zkusil z velké dálky, ale jeho pokus byl zblokován. Akce poté pokračovala na druhé straně a Jihlava bude po brejku kopat standardku.
3'
Sokol faulován před velkým vápnem, k míči se také dostane domácí tým, který se musel zatím jen bránit.
2'
V úvodu začíná Jihlava aktivitou, Tureček zahrával první roh zápasu, který ale obrana Líšně odvrátila.
1'
Duel začal, u míče jsou hráči hostů.
1'
Výkop bude mít Jihlava, která bude hrát v prvním poločase zleva doprava.
Dnes v Brně počasí jako na houpačce, chvíli velké vedro, poté ochlazení a silný déšť. Aktuálně je příjemné počasí, lehce pod mrakem, ale hlavní je, že terén je v pořádku.
Za malou chvíli duel odstartuje, hráči vstupují na hřiště.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák – Matocha, Machalík, Sokol, Bednář – Vandas.
Náhradníci: Veselý – Otrísal, Ulbrich, Reteno Elekana, Zikl, Laczkó, Weber.
Trenér: Milan Valachovič

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Lacko (C), Piško – Ogiomade, Tureček, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Peřina, Křivánek, Shudeiwa, L. Fila, Tall.
Trenér: Jozef Pavlík

Rozhodčí: Raplík – Pochylý, Hádek.
Domácí Marvani zatím plují ligou nad očekávání dobře. Možná ani samotné vedení nečekalo, že po sedmi kolech budou hráči Líšně na špici tabulky. Přeci jen odešlo mnoho oper, kádr prošel řadou změn. Herní projev se však nezměnil a kouč Valachovič i do svých "nových" svěřenců implantoval svůj herní systém zakládající se na poctivé defenzivě.

Brňané prozatím inkasovali pouze dva góly, zatímco dvanácti jich dali. Pětkrát vyhráli a dvakrát remizovali. Naposledy 0:0 v Chrudimi, kde sice nebyli herně lepší, ale bod z venku se určitě počítá. Upevnit pozici si budou chtít v sobotu odpoledne, s Jihlavou to však nebude snadné. Čeká se atraktivní podívaná.
V sobotu je na programu duel těžkých vah. S klubem z Vysočiny má Líšeň rovnocennou bilanci – dvě výhry, dvě remízy, dvě prohry. Na jaře přišla v Jihlavě prohra 0:1. Trenér Kameník, jenž byl vyhodnocen za srpen trenérem měsíce, pracuje s mírně obměněným mužstvem. Zdá se, že se vypořádal s odchody zkušených hráčů, včetně brankáře Vejmoly.

Jihlava prozatím podlehla na severu Moravy v Karviné a doma s Opavou. V posledním utkání byl trenér vykázán sudím Volkem ze střídačky. Tudíž by v Líšni měl být pouze na tribuně a mužstvo povede asistent Pavlík.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení přátelé, vítejte u sledování šlágru druhé fotbalové ligy. Doposud první a neporažená Líšeň hostí na domácí půdě třetí Jihlavu, která na svého soupeře ztrácí čtyři body. Dá se tak očekávat zajímavá a napínavá bitva dvou silných soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.