Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Karviná - 3. září 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
3' Krška  • 8' Lahodný
2:1
(2:0)
Karviná
Karviná
65' Štěpánek (vl.)
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana (90+3. Weber), Krška (60. Fofana), Dao (67. Williams), Alégué Elandi (60. Jambor) – Vintr (C) (67. Klesa).
Jícha – Kratochvíla.
Batík – Bureš, Lakomý
Stadion Drnovice
758 diváků
Karviná
Ciupa – Zedníček (76. Cienciala), Žídek (C), D. Krčík, A. Krčík (46. Rezek) – Bartl, Soukeník (70. Papadopulos) – Málek (46. Boháč), Budínský (45. Memić), Mikuš – Durosinmi.
Neuman – Rolinek.

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit opět někdy příště. Mějte se krásně, na shledanou!
Po neúplném sedmém kole patří Vyškovu třetí pozice FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Naopak Karviná se sesunula mírně dolů, konkrétně na pátou příčku tabulky.
Přestože Karviná ve druhém poločase ještě díky vlastnímu gólu snížila na kontaktní rozdíl, na rozdělení bodů se nic neměnilo. Vyškov ustál situaci, s přehledem si pohlídal závěr duelu a uhájil vítězství 2:1.
90+4'
90+4'
Domácí rozehrávají roh nakrátko, Adama Fofana se rozhodně do žádné akce už nehrne.
90+4'
Jambor drží sebevědomě balon vepředu a nenechává nikoho ze soupeřů, aby mu ho sebral.
90+3'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Tomáš Weber.
90+3'
Do vápna si na hlavičku dobře nabíhal Durosinmi, dával ale ze vzduchu o kousek nad horní tyč.
90+2'
Štěpánkova hlavička uklidňuje události před Kinským.
90+2'
Karvina se pokouší co nejrychleji přesunout na polovinu protivníka.
90+1'
Vyškovu propadl míč do zámezí, což znamená odkop pro Ciupu.
90'
Vyškov získává rohový kop potom, co dochází k odrazu od jednoho z hostujících beků.
89'
Přímo na postranní čáře hoří lítý boj o míč. Zatím z něj vychází úspěšněji domácí hráči.
88'
Centr ze strany nedostal do vápna Boháč, vyškovští obránci agilně odhlavičkovali mimo.
87'
Další tvrdý souboj nechává na zemi právě Jambora, který před chvilkou viděl žlutou kartu.
86'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (David Jambor).
85'
Rezek stahuje k zemi Williamse a nabízí se rozehrávka ve prospěch Vyškova.
84'
Míč se přemisťuje doprostřed hřiště, kde probíhá série hlavičkových soubojů.
83'
Štěpánek končí na zemi a uvidí se, zdali bude schopen pokračovat do zbytku utkání.
82'
A další obrovská možnost domácích! Před Ciupou se zjevil osamocený Michal Klesa, jenže brankář si dobře vyběhl a nenechal protivníkovi čas ke kličce. Balon tak lapil včas.
81'
Až k rohu vytáhl balon Lahodný, který ho ještě nabízel do pokutového území. Netrvalo přitom dlouho a možnost ke střele se nabídla opět jemu, jenže po zemi pálil vedle.
80'
Rajmund Mikuš se dostal ke střele na ose hřiště, která pořádně provětrala Kinského! Nakonec však dělovka plachtila o pár čísel nad horní růžek brány.
79'
Na zemi končí Durosinmi, na což reaguje sudí. Hra bude pokračovat standardkou hostů.
79'
Lahodný se dostal před soupeře, odebral mu míč a přímočaře ho odkopl pryč.
78'
Ve vápně Vyškova poskakoval neposedný balon, který musel odklízet až Štěpánek za postranní lajnu.
78'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Grant Ahanna Williams).
77'
Durosinmimu skočil balon přede střelou a umístil svůj pokus pouze do míst, kde hlídkoval Kinský.
76'
Bojuje se o míč uprostřed hřiště, kde aktuálně mají navrch hostující fotbalisté.
76'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Martin Zedníček, přichází Lukáš Cienciala.
75'
Centr Bartla kryje s ledovým klidem domácí gólman. Může tak vyčkat s míčem v rukavicích, než provede dlouhý kop.
74'
Kinský sice musel chytat míč nadvakrát, přesto svoji úlohu zvládl a nenechal soupeře vypálit.
74'
Vzadu zapůsobil velmi jistě Štěpánek, který svojí hlavičkou zachránil případné problémy.
73'
Kubala srazil míč běžícího Rezka mimo pažit. Přichází tak vhazování hostujícího týmu.
72'
Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Jan Žídek).
71'
Dozadu spěchá Matys a nedovoluje nikomu z hostů, aby si připravil střeleckou situaci.
70'
ze hřiště odchází Dominik Soukeník, přichází Michal Papadopulos.
69'
Průnikový pas Jambora správně přečetla Karviná, Vyškov se tedy nedostal do výhodnější pozice.
68'
I když neměl vůbec snadnou situaci, zkusil Fofana obrat o balon hostujícího beka. To se mu nakonec i podařilo a bez čekání vypálil, nicméně mířil mírně nad.
67'
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Michal Klesa.
ze hřiště odchází Ismael Dao, přichází Grant Ahanna Williams.
65'
Karviná právě vstřelila branku!
Nešťastný moment zažívají domácí fotbalisté, kteří si dali vlastní gól. Z pravého křídla centroval Sebastian Boháč, jehož nabídku ale škrtl přímo za záda Kinského Filip Štěpánek. Karviná se tak dotahuje na kontaktní rozdíl a nejspíše ještě půjde o zajímavý souboj.
65'
Předávka míče přes dva protihráče nevyšla Rezkovi. Hosté však i přesto získali výhodu rohu.
64'
Další daleký nákop Karviné kontroloval Kubala, jenž hlavičkuje do zámezí.
64'
David Krčík dobře přenesl hru do blízkosti vyškovského vápna, tam se ale větší šance hostů nezrodila.
63'
K vhazování se vrhl Mikuš a hází balon směrem ke karvinským stoperům.
62'
Ciupa si chystá spoluhráče na odkop a popohání je, ať se nastěhují do ofenzivnějších pozic.
61'
Dnešní utkání sleduje 758 diváků.
60'
ze hřiště odchází David Krška, přichází Adama Fofana.
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází David Jambor.
59'
Blíží se odkop od brány v podání Kinského. Všichni jihomoravští hráči se hemží kolem středové čáry.
59'
Karvinská hradba zkušeně zastavila další z útočných vln Vyškova.
58'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Jan Kubala).
58'
Přesným zásahem se prezentoval také hostující brankář. Na držení míče se nicméně teď zaměřuje Vyškov.
57'
Náběh Durosinmiho se ukázal jako neúčinný. Domácí gólman sebral balon a mohl v klidu hrát.
57'
Kinský vyběhl daleko od čáry, aby vytěsnil balon do autu a nenechal soupeře hlavičkovat z dálky.
56'
Ciupa bleskově posouvá míč do běhu svému spoluhráči. Uvidíme, kam se akce posune.
56'
Mikuš předává míč napravo Rezka, jejich spolupráce je ale záhy zastavena.
55'
Snaha karvinského mančaftu zatím naráží na odpor Vyškova.
54'
Karvinská střela šla velmi nepřesně, konkrétně do ochranné sítě vysoko nad bránou.
54'
Standardní situaci hostů pokryla domácí zeď. Vyškov se tak může pokusit vysunout hru nahoru.
52'
Bartl dostal balon k Memičovi, který byl faulován nedaleko od vrcholu vápna.
51'
Rychlý přechod se povedl hostům, konkrétně utekl Rafiu Adekunle Durosinmi. Kinský ale jeho první pokus dokázal vyrazit, načež přišla ještě jedna střela. Ani ona však neskončila mezi tyčemi – vyhlavičkoval ji totiž Štěpánek.
51'
Hostující fotbalisté se ocitají pod vyškovským tlakem.
50'
Vyškov se chystá na nákop dopředu, Vintr s Daem postupují zleva.
49'
Kinský stíhá míč vedle tyčky a připravuje se, až bude moct rozehrávat.
48'
Ciupa si pokryl centr ze strany a hned ho poslal spoluhráčům dopředu.
46'
Karviná vstupuje do druhé půle s dvojicí nových hráčů a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.
46'
ze hřiště odchází Adam Krčík, přichází Jakub Rezek.
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Sebastian Boháč.
46'
Velkolepý úvod pomohl Vyškovu do vedení 2:0. Nejdříve přišla ve třetí minutě trefa Kršky, ke které se připojil v osmé minutě Lahodný. Co se týče Karviné, snažila se přibližovat vyškovské bráně a využívat standardních situací, nicméně všechny akce domácí defenziva pohlídala.
45+3'
45+2'
Vzadu podržel hlavičkou Štěpánek, čímž ušetřil domácí mužstvo dalších potíží.
45+2'
Defenzivní činnost Vintra ohodnotil rozhodčí jako nedovolenou. Standardku si může chystat Karviná.
45+1'
Pouze ke kopačkám Žídka odhlavičkoval balon Kanakimana. Vyškov proto musí ještě čelit náporu v závěru půle.
45'
Dao neuspěl v osobním souboji, který by v případě úspěchu znamenal samostatný postup proti Ciupovi.
45'
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Amar Memić.
44'
Z autu vhazuje Ilko a zkouší přes Kršku připravit šanci Daovi. Ovšem bez výraznějšího efektu.
43'
Zodpovědně dozadu přiťukával balon Alexis.
43'
S blížícím se koncem první půle neochabuje snaha Karviné o snižovací trefu. Vyškov ale vzadu drží.
42'
Rafiu Durosinmi se obtočil kolem protivníka a donutil ho k nedovolenému počínání.
42'
Alexis neprostrčil balon k Ilkovi, a tak se musí Vyškov vrátit o pár metrů nazpět, aby uklidnil hru.
41'
Útok hostujícího družstva se rozbil na pevné obraně soupeře.
40'
Kanakimana si při běhu z pravé strany příliš moc předkopl balon, jenž s lehkostí schoval v rukavicích Ciupa.
40'
Jihomoravané překonali polovinu hřiště a bojují s defenzivou rivala.
40'
Právě se chystá odkop z vyškovského vápna, kde úřaduje Kinský.
39'
Dění se obrací na polovinu domácích, kde se rozjíždí potenciálně nebezpečná situace Karviné.
38'
Další ze série autů přibližuje domácí celek Ciupovi. Karvinští obránci ale fungují teď dokonale.
38'
Rozhodčí signalizuje vhazování pro Vyškov, a to nedaleko úrovně pokutového území.
37'
Po nevybíravém zákroku Durosinmiho ve vzduchu dochází ke krátkému ošetření domácího fotbalisty. Naštěstí však nejde o zásadnější problém a záhy se pokračuje ve hře.
36'
Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Rafiu Adekunle Durosinmi).
35'
Vintrův běh si pohlídala hostující sestava, když útočníka solidně přehodila a nechala míč karvinskému brankáři.
34'
Zedníček se rozhlíží, komu by mohl hodit balon z autu. Vyškov zkouší zacpat všechny mezírky svým pohybem.
34'
Dochází k jednoduché ztrátě Vyškova a Ciupa může rozpohybovat hru od brankové čáry.
33'
Domácí stopeři berou postup na sebe a pokouší se co nejkratší cestou překonat linii Karviné.
32'
Tentokrát zůstává na zemi jeden z útočících hráčů hostů, což hru na chvilku pozastavuje.
32'
Kinský si radši povyšel ven z vápna, aby odkopl do bezpečí nepříjemně vyhlížející balon.
31'
Lahodný zpomaluje původně rychlý postup přihrávkou do strany. Vyškov se snaží hlídat, aby neudělal žádnou nepřesnost.
31'
Budínský se ze standardky rozhodl střílet rovnou na vyškovskou bránu. Gólman se ovšem hbitě přemístil a lapil střelu do náruče.
30'
Nahrávku doleva převzal Zedníček, který ho následně přenechal Bartlovi. Ten vybojoval nedovolený zákrok a volný kop.
29'
Kinský diriguje své spoluhráče, aby jim mohl co nejkomfortněji předat balon při plánovaném útoku.
29'
Adam Krčík nenašel prostupnou cestu podél pravého křídla.
28'
Odraz od domácího fotbalisty zaručuje tentokrát vhazování ve prospěch Karvinských.
28'
Byť se Vyškov nedostal až do pokutového území, může ho těšit aspoň aut.
27'
Karviná s přehledem hlídá, co se děje na její půlce hřiště. Založení akce si tak bere na starost Ciupa.
26'
Povedený sprint na levé straně ukázal Vintr, který se skvěle dostal za obránce a byl schopen ještě hledat odkrytého Kanakimanu. Ten stál na správném místě, ale míč byl tak prudký, že od něj šel jenom daleko nad břevno.
25'
Žídek vytahuje balon více do hloubky hřiště, kde se dá uvažovat o dalších možnostech postupu.
25'
Bojůvky o míč na hranici hřiště vyzněly lépe pro jihomoravský tým, jenž si zajistil vhazování.
24'
Obranná práce se vydařila zadní čtveřici Vyškova. Balon si už chystá k dalekonosnému nákopu Kinský.
23'
Ciupa hledá Durosinmiho u postranní čáry, odkud pokračuje akce Karviné.
23'
I když Dao zařadil nejvyšší možnou rychlost, míč na trávníku už nedostihl. Přichází karvinský odkop.
22'
Otevíral se zajímavý prostor Kanakimanovi, finální balon pro něj ovšem byl příliš dlouhý. Ciupa tak zasahuje s jistotou.
21'
Budínský si nachystal důrazný centr do vápna, kde se naskytla hlavička Janu Žídkovi. Slibná možnost skončila jen pár centimetrů vedle tyče!
20'
Dvojice domácích obránců se zamotala u lajny, kde přišla o míč.
19'
Vyškov vrací balon Karviné, která má šanci se postupnými krůčky propracovat kupředu.
19'
Hlavičku uprostřed hřiště vyprodukoval Alexis, nikdo z jeho spoluhráčů na ni ovšem nedosáhl.
18'
Ilko končí po jednom z tvrdých střetů na zemi a divákům se nelíbí, že rozhodčí nechává hru plynout bez trestu pro hosty.
18'
Míč opět vyváží za středový kruh Kanakimana a Vyškov se pokouší obsadit útočnou oblast hřiště.
17'
Vyškov se nahrávkou vzduchem nedostal do žádných lepších pozic. Karviná rozvíjí kombinaci.
17'
Kanakimana neobstál v osobním souboji se Zedníčkem poblíž postranní čáry.
16'
Zrychlení Karviné se vymklo kontrole a míč jde mimo hrací plochu. Tato situace vyhovuje Kinskému, který volí postupnou rozehrávku.
16'
Nahrávku od stopera trochu podcenil Martin Zedníček, jemuž míč zbytečně utekl do autu.
15'
Jihomoravané dostali možnost k další střele zpoza vápna, jenže pálili hodně nad.
14'
Balon ve vápně propadl po rohu k Soukeníkovi, jeho předávka už ale tak úspěšná nebyla.
14'
Centr Málka se nesetkal s úspěchem a vyškovská zeď ho účinně odrazila.
13'
Daniel Bartl si vynutil při postupu jeden proti jednomu faul. Hostující mančaft má rozehrávku vedle pokutového území.
13'
Vintr chtěl dostat hru po křídle do ofenzivních prostor, nicméně Karviná jeho snahu eliminuje.
12'
Vyškov se svědomitě vrátil do předbrankového prostoru, kde odvrátil nebezpečný centr ze standardky na roh.
11'
Dění se vrací do blízkosti Kinského, kde se v posledních momentech toho děje o něco více než za půlicí čarou.
10'
Probíhá kombinace mezi hostující formací. Matys působí přesto sebejistě a hlídá si svoji část hřiště.
9'
Hra se otočila na opačnou stranu a mohla útočit Karviná. Defenzivní linie však působila bezchybně.
8'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Bleskový náskok Vyškova dostává razítko na podobu 2:0. Z úniku dopředu si vytvořil super pozici Kanakimana, jehož střelu brankář vytěsnil. Míč se ale ještě vrátil k LUKÁŠI LAHODNÉMU, který sice střílel z větší dálky, ale využil toho, že brankář byl úplně mimo postavení.
7'
Zedníček provádí vhazování a nabízí se mu přihrávka na Davida Krčíka. Ovšem neúspěšně.
6'
Štěpánek si pokryl míč na obranné části hřiště a mohl rozehrávat v poklidu.
5'
Dao se ocitl v parádní příležitosti a odhodlal se k ráně ze střední vzdálenosti. Míč ale letí o kousek nad odkryté břevno karvinské brány.
3'
Z velmi nenápadné akce padla první branka zápasu! Lahodný předložil balon od pravého rohového praporku do předbrankového prostoru DAVIDU KRŠKOVI. Tam se mu podařilo míč dobře nasměrovat do volného prostoru a otevírá skóre duelu.
1'
Karviná se krátce po výkopu vydává dopředu, Kinský ale nečelí větším potížím.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana, Krška, Dao, Alégué Elandi – Vintr (C).
Náhradníci: Jícha – Fofana, Kratochvíla, Weber, Klesa, Jambor, Williams.
Trenér: Jan Trousil

MFK Karviná: Ciupa – D. Krčík, Žídek (C), Zedníček, A. Krčík – Bartl, Soukeník – Budínský, Durosinmi, Mikuš – Málek.
Náhradníci: Neuman – Boháč, Rezek, Cienciala, Rolinek, Memić, Papadopulos.

Rozhodčí: Batík – Bureš, Lakomý.
Stejný počet bodů jako Vyškov má i Karviná. Bývalý prvoligový klub navíc má i velmi podobnou cestu soutěží jako právě domácí výběr. Také hostující mančaft odešel z předchozích dvou utkání s nulou, jelikož podlehl Sigmě B (2:3) i Táborsku (0:1). Měření sil tak bude i trochu soubojem o to, kdo se opět výsledkově chytne a nastartuje k lepším výkonům.
I když měli domácí hráči skvělý nástup do soutěže, teď se jim situace komplikuje. Z minulých dvou zápasů mají dvě porážky, a to doma s Líšní (1:2) a venku s Duklou Praha (0:2). Z čela F:NL se tak Jihomoravané mírně sesunuli na pátou příčku se ziskem deseti bodů.
Dobrý den u dalšího pokračování FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na programu je sedmé kolo druhé nejvyšší soutěže, ve kterém na sebe narazí fotbalisté domácího MFK Vyškov a hostů MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.