Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Olomouc B - 20. května 2023   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
3' Kanakimana  • 12' Alégué Elandi
2:0
(2:0)
Olomouc B
Olomouc B
MFK Vyškov
Kinský – Němeček (C), Srubek, Ramathan, Souaré – Lahodný, F. Štěpánek (65. Touré) – Kanakimana (87. Ilko), Vintr (65. Mafwenta), Alégué Elandi (85. Lacík) – Bayo (87. Klesa).
Jícha – Cabadaj.
Vokoun – Pfeifer, Cichra
Stadion Drnovice
652 diváků
Olomouc B
Digaňa – Galus, Bednár, Poulolo, Spáčil (65. Fabiánek, 90+3. Cubo) – Slaměna, Uriča (65. Grečmal), Langer (C), J. Matoušek (23. Šíp) – Mikulenka (46. Zlatohlávek), Fiala.
Fendrich – Vepřek.

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se opět příště, na shledanou!
Vyškov již ve druhém poločase žádné drama nepřipustili a udrželi dvougólový rozdíl nad Sigmou B. Domácí tak udrželi druhou příčku F:NL a zůstává ve hře minimálně o barážové pozice tabulky.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Tomáš Cubo.
87'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Michal Klesa,
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Pavol Ilko.
85'
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází Barnabáš Lacík.
84'
Kinský čelil nebezpečné ráně po standardce Slaměny, skokem pod břevno ale vytáhl velkolepý zákrok a udržel míč v rukavicích.
82'
Pressing Kanakimany se nesetkal s úspěchem a Olomouc B se svižnou kombinací osvobozuje.
81'
Jakub Fabiánek nenašel dlouhým centrem kolegu na pravém křídle.
79'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Cheick Souaré).
78'
Po rohu nebylo zakončení domácích vůbec přesné, Digaňa následně provádí přesný odkop.
76'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jan Fiala).
74'
Přenesení hry ze strany domácího gólmana na Němečka se nevydařilo, míč končí v zámezí.
73'
Ve skluzu trefoval těsně před brankovou čarou míč Fahad Bayo, jeho pokus ale skáče nad břevno potom, co ještě provedl vydařený zásah hostující obránce.
72'
Dnešní utkání sleduje 652 diváků.
71'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Lukáš Lahodný).
68'
Nepřesný pokus se odráží vedle Kinského brány, který tak nemusí předvádět žádný zásah.
65'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Jakub Fabiánek,
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Daniel Grečmal.
65'
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Golden Mafwenta,
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Fandje Djibril Touré.
63'
Kinský si připisuje jednoduchý zákrok a přenechává míč spoluhráčům z obrany.
62'
Přes Němečka neprošel Jáchym Šíp, i když se už pomalu chystal k úniku po levé straně.
60'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Jaromír Srubek).
57'
Tvrdá rána Kanakimany z druhé vlny po průniku Němečka se odráží od bránících hráčů na roh. Z něj ale seriózní akce nebude.
54'
Lahodný a následně i Kanakimana se pokoušeli prorazit ze strany do střely, jenže bez většího úspěchu.
53'
Srubek si vzadu počínal nejdůrazněji a zablokoval Olomouci cestu k bráně.
52'
Drobné souboje o míč dopadají o něco lépe pro MFK, které neztrácí útočnou půlku.
51'
Rezerva Sigmy se chystala na rohový kop, Fiala si ale nezpracoval balon a přišel o dobrou šanci.
50'
Bayo se vysunuje proti Spáčilovi, jemuž se komplikuje zprvu klidný postup s míčem dopředu.
49'
Ze země se těžce zvedá Filip Štěpánek, hra se ale brzy opět rozjíždí na plné obrátky.
48'
Vysokým míčem Fahada Baya se nepodařilo připravit střeleckou pozici, což přináší konec celé akce.
47'
Spáčil se zapojil do kombinace uprostřed hřiště, do níž ale brzy vstupují domácí hráči.
46'
Obrovitánskou příležitost zahazuje Ondřej Vintr, který dostal krásně naservírovaný míč ze strany od Kanakimany. V rozhodující chvíli ale přišel kolaps a vůbec netrefil prázdnou branku.
46'
46'
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Tomáš Zlatohlávek.
Hlavně díky perfektnímu nástupu do prvního poločasu je to právě Vyškov, kdo je zatím v utkání veselejší. Domácí se trefili hned dvakrát v krátkém čase, hru kontrolovali i v dalších minutách a zaslouženě jdou s klidným vedením do druhé části mače. Jak zareaguje Sigma B?
45+3'
45+2'
Lahodný našel centrem na pravé straně Kanakimanu, ten ale v situaci jeden na jednoho neobstál.
45'
Uriča napálil míč do Souarése a získává vhazování ve prospěch béčka Sigmy.
44'
Zmatkům před Kinským zabránila domácí defenziva, která dobře zacouvala po standardce soupeře.
42'
Lahodný odklidil balon z předbrankového prostoru dobře načasovaným odhlavičkováním. Olomouc si nicméně brzy vynucuje přímý kop.
40'
Další Musův úspěšný návrat přináší hlavičku do zámezí, vhazování bere na sebe Langer.
38'
Kanakimana ještě dohnal míč, jehož se marně snažil zmocnit hostující gólman, a brzy se nabízela střela Štěpánkovi. Ten ale zamířil vysoko nad.
37'
Ze standardky si Vyškov nevytvořil žádnou větší převahu, a proto musí spěchat dozadu.
36'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Florent Poulolo).
35'
Srubek vyřešil brejkovou situaci, když ve skluzu trefil míč přicházející z levé strany. Tím se balon nedostal k nabíhajícímu Mikulenkovi a akce končí.
34'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
32'
Skákavou nahrávkou se nenechal Kinský překvapit a zkrotil míč na svých kopačkách.
31'
Vintr nezachytil slibný pas, jenž se kutálí až do zámezí. Digaňa bude mít výhodu odkopu.
31'
U míče aktuálně jsou častěji domácí, kteří mají za cíl prorazit formaci protivníka.
30'
Míč vrací z autu zpět na pažit Němeček, zatímco Sigma napadá zásluhou Jana Fialy.
29'
Solidní návrat dozadu předvedl Musa, který pro jistotu odehrává za postranní čáru.
29'
Ani Olomouc B nezachovala klid při spolupráci a MFK vystihlo její útočný záměr.
28'
Vhazování provádí Souaré na Štěpánka, ten ale míč neudržel po delší dobu a Sigma kombinuje.
27'
Vyškov si s akcí od praporku poradil a nenechává protivníkům žádnou možnost ke střele.
27'
Srubek vystoupal ve vápně ze všech nejvýše a hlavou kontroloval centr soupeře. Béčko Sigmy se ovšem ještě snažilo procpat míč k brankáři a následuje roh.
26'
Vhazování získává Langer, jenž hledá nabíhající spoluhráče podél lajny.
25'
Po nepřesném pokusu Sigmy sbírá balon za svojí brankou Kinský, jemuž se nabízí dalekonosná rozehrávka.
25'
Vyškované roztahují hru více do stran a pokouší se přes Souarého přejít do ofenzivních pozic.
24'
Digaňa přebírá a připravuje se k dalekému oddechu těsně za středovou čáru.
23'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Jáchym Šíp.
20'
Jeden z hostujících fotbalistů zůstává ležet na trávníku a probíhá jeho ošetřování.
17'
Souaré zachytává míč a rozbíhá kombinaci, Spáčil ovšem vystihuje směr přihrávky.
16'
Po Bayově snaze získat míč ukazuje rozhodčí faul v neprospěch domácích, Olomouc si chystá rozehrávku.
14'
Vyškov se opět stěhuje na útočnou polovinu, nedaří se mu tam však zůstat na delší časový úsek.
12'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Úžasná rozehrávka standardní situace v podání Ondřeje Vintra vedla až ke gólové situaci. Jeho přihrávka po zemi mířila k nedaleko stojícímu ALEXISOVI ALEGUEMU, jenž se opřel do balonu a propálil chumel těl před sebou.
10'
Vintr si chystá standardní situaci ze strany před pokutovým územím. Vyškov se stěhuje do nebezpečných prostor.
9'
Alegue se pořádně opřel do míče zleva a už to skoro vypadalo, že zamotá ránu do protilehlého horního rohu. To se nakonec nepodařilo, nicméně střela nemířila vůbec zle.
7'
Vyškov odehrává hlavou za postranní čáru a má čas se poskládat před příchozím útokem Sigmy B.
6'
Krátce po otevírací brance se opět mohlo skóre měnit! Vyškov si vypracoval akci téměř jako přes kopírák, když Alegue našel centrem tentokrát Baya. Ten měl hodně času a zkoušel balon zkrotit ze vzduchu nohou, jenže jeho snaha znamená pokus těsně mimo.
5'
Štěpán Langer urval balon na pravé straně, odkud vysunul hru poměrně rychle do ofenzivy. Postup se ale nevydařil a brzy odkopává Kinský.
3'
Domácí fotbalisté mají perfektní vstup do duelu! Po zisku míče se jim podařilo přenést hru na levou stranu, kde získali převahu a Alegue se odvážil k centru zleva do místa před hostujícím brankářem. Tam hlídkoval BIENVENUE KANAKIMANA, jenž se trefuje hlavou a posílá MFK do rychlého náskoku.
2'
Srubek zachytává míč před vlastním vápnem, odkud se MFK snaží rozjet spolupráci.
1'
Vyškov provedl úvodní výkop zápasu a pokouší se najít cestu po pravém křídle.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C), Srubek, Ramathan, Souaré – Lahodný, F. Štěpánek – Kanakimana, Vintr, Alégué Elandi – Bayo.
Náhradníci: Jícha – Touré, Ilko, Cabadaj, Mafwenta, Klesa, Lacík.
Trenér: Jan Kameník

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Galus, Bednár, Poulolo, Spáčil – Slaměna, Uriča, Langer (C), J. Matoušek – Mikulenka, Fiala.
Náhradníci: Fendrich – Šíp, Zlatohlávek, Fabiánek, Vepřek, Grečmal, Cubo.
Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Vokoun – Pfeifer, Cichra.
Předchozí vzájemné setkání v soutěžním duelu se uskutečnilo v podzimní části sezóny. Tehdy se oba týmy rozešly smírně po remízovém výsledku 2:2 na olomoucké půdě.
Co se týče rezervního mančaftu Sigmy Olomouc, ani ten na tom není poslední dobou vůbec špatně. Hanáci mají tři výhry z předešlých čtyř mačů, k nimž přidali ještě jednu remízu. Vymanili se tak z nepříjemností na spodku tabulky a vyhoupli se na velmi solidní osmou pozici F:NL.
Fotbalisté Vyškova se nacházejí po pátečních předehrávkách na třetím místě tabulky, přičemž mají k dobru jeden zápas na druhou Příbram, jež disponuje dvoubodovým náskokem. MFK přitom bodovalo v každém z uplynulých čtyř střetnutí, do čehož jsou zahrnuta i dvě vítězství na venkovní půdě.
Dobré dopoledne všem fanouškům fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Je mi ctí vás přivítat u zápasu 28. kola soutěže, ve kterém se bude hrát na půdě domácího MFK Vyškov. Nadcházejícím soupeřem Jihomoravanů se stane SK Sigma Olomouc B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.