Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Prostějov - 17. září 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
45+2' Alégué Elandi  • 60' Lacík  • 65' Kanakimana  • 69' Vintr
4:1
(1:0)
Prostějov
Prostějov
68' Koudelka
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek (C), Kubala – Lahodný – Lacík (89. Moučka), Cabadaj (59. Vintr), Alégué Elandi (59. Jambor), Kanakimana (83. Dao) – Fofana (89. Srubek).
Jícha – Kratochvíla.
Všetečka – Hrabovský, Hádek
Stadion Drnovice
Prostějov
Krynskyj – M. Zapletal, Schaffartzik (C), Gáč, Bolf (78. Pinc) – Ščedryj (59. Bartolomeu), Šumbera (78. Ali-Abubakar), M. Mach (59. Omale), Koudelka, Kušej (66. Bialek) – Píchal.
M. Bárta – Stříž.

To je již z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit opět někdy příště. Mějte krásný víkend, na shledanou!
Přesvědčivý úspěch si připisuje Vyškov, který se rozstřílel zejména ve druhém poločase. Během několika minut se domácí tým trefil hned třikrát a dostal se do nedostižitelného vedení. Po neúplných devíti kolech tak poskočili domácí fotbalisté na druhou příčku F:NL.
90+3'
90+2'
Přichází faul ze strany hostů, což vyhovuje Vyškovu při rozehrávce na levém křídle.
90+1'
Srubkovo napadání nakonec neznamenalo šanci a Prostějov může hrát od vlastního brankáře.
89'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Barnabáš Lacík, přichází David Moučka.
89'
ze hřiště odchází Adama Fofana, přichází Jaromír Srubek.
88'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Dušan Pinc).
86'
Ismael Dao odvrací míč do zámezí, aby ochránil Kinského od veškerých komplikací.
84'
Neskutečnou otočku s míčem uplatnil Adama Fofana, který se následně vrhl do vápna a vyprodukoval jedovatou střelu! Ta je zblokována mimo.
83'
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Ismael Dao.
80'
Standardní situace Vyškova končí na pozorné defenzivě soupeře.
78'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jakub Bolf, přichází Dušan Pinc,
ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Torfiq Ali-Abubakar.
77'
Kinský se zbavuje skákavého balonu dalekým odkopem až ke středovému kruhu.
77'
Zadovku si musel pohlídat Jambor, který dobře úřadoval kolem půlicí čáry.
76'
Zapletal odhlavičkoval míč mimo nebezpečné prostory, Vyškov se tentokrát nedostal k zakončení.
74'
Po nepřesnosti domácích unikal Koudelka, který prověřil pozornost Kinského střelou nahoru. Přišlo však přesné vyražení a následné chycení, jež zachránilo situaci z pohledu Jihomoravanů.
73'
Vyškov obléhá pokutové území hostů, což přináší střelu Ilka. Ránu na vzdálenější tyč ovšem pohlídal Krynskyj.
72'
Kinský si připravuje míč k odkopu, stále však čeká na náběh spoluhráčů vepředu.
71'
Možnost k přihrávce do střelecké možnosti prováhal Vintr, a tak se hra přesunuje ke středovému kruhu.
69'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Skóre se teď mění jak na běžícím páse! Nalevo získal míč od Lacíka ONDŘEJ VINTR, jenž se dostal mezi obránci a protlačil míč kolem skluzujícího brankáře po zemi do volného místa. Třígólové vedení se tak vrací do držení Vyškova.
68'
Prostějov právě vstřelil branku!
JAN KOUDELKA z velmi nenápadné situace snižuje na rozdíl dvou tref. Úspěšný střelec de facto z kroku rozvlnil síť, když mířil přesně z místa před vrcholem vápna.
66'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Daniel Bialek.
65'
Svižně založená akce po levé straně končí třetí trefou domácích! Dopředu se vrhl Lukáš Lahodný, který se z levé strany postupně přibližoval vápnu, a předal pas přímo k nohám BIENVENUEMU KANAKIMANOVI. Ten stál před úplně odkrytou bránou, kam se trefil s velkým přehledem.
63'
Jambor vyhrál hlavičkový souboj, nikdo z jeho spoluhráčů ale na akci nenavázal a zrodil se útok Prostějova.
62'
Vintr se hnal do další ofenzivní pozice, která hrozila brankou. Rozhodčí však mávají ofsajd.
60'
Neřešitelné zmatky při rozehrávce zužitkoval Vyškov, konkrétně BARNABÁŠ LACÍK. Hostující gólman už měl míč ve svých rukou, ale po zákroku na zemi ho následně pustil a nechal střelci vynikající možnost, aby skóroval do úplně prázdné brány.
59'
ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Ondřej Vintr,
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází David Jambor.

ze hřiště odchází Arťom Ščedryj, přichází Robert Bartolomeu,
ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Solomon Omale.
55'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Pavol Ilko).
52'
Od pravé postranní čáry nedostal míč do útoku Ilko, který nastřeluje před ním hlídkující protihráče.
51'
Krynskyj uvádí míč do pohybu z pokutového území. Hosté tak mají možnost dostat se dopředu.
50'
Lacík se opět dostal k míči, jenže tentokrát poslal centr vysoko nad.
48'
K Lacíkovi se odrazil míč před bránou a měl vhodnou pozici, aby střílel do odkrytého místa! Prostějov ale vytáhl bleskový blok, který velkou příležitost eliminoval.
47'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Tomáš Cabadaj).
46'
Vyškov jdou podél levé strany a pokouší se získat převahu při postupné akce.
46'
To nejdůležitější, co se týkalo dění v prvním poločase, se naskytlo v jeho závěrečné fázi. Přišla červená karta na straně Prostějova, načež Vyškov vstřelil otevírací gól zásluhou Alexise. Uvidí se, jakým způsobem bude pokračovat nerovnoměrná situace hráčů ve druhém poločase.
45+3'
45+2'
Tlak Jihomoravanů ke konci prvního poločasu zužitkoval ALEXIS ALEGUE, který se objevil v předbrankovém prostoru a měl spoustu času, aby si pokryl balon zády ke Krynskému. A to nebylo vše, jelikož mu obránci nebyli schopni ani potom míč vzít, obtočil se do lepšího postavení a s přehledem zavěsil.
45'
Tak přece jen se Krynskyj dostává do serióznějších potíží. Jeho vyražení ale přišlo ve správný moment a míč odvrátil.
45'
Ke konci první půle se vytahuje dopředu Vyškov, zatím bez lepší pozice.
44'
Na střelu od své pravice musel hbitě reagovat Kinský, jenž lapil Ščedryjův pokus přímo do rukou.
43'
Vzadu nezaváhal Bolf, který přebírá nepřesnou nahrávku vzduchem domácích.
42'
Lacíkův běh pokračoval centrem Fofanovi, pro něj byl ovšem balon příliš dlouhý.
41'
Vyškov získává jistotu na míči a snaží se najít cestu přímo před Krynského. Ten ale nečelil větším nepříjemnostem.
40'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Dušan Melichárek, trenér brankářů).
39'
Červená karta pro tým 1. SK Prostějov (David Píchal). Rozhodčí sahá k vyloučení po šlapáku uprostřed hřiště, což znamená výrazné oslabení hostující ofenzivy.
39'
Kubalovo vhazování se nesetkalo s úspěchem a Prostějov získává míč.
38'
Po prostějovské ztrátě se otevřel prostor Lacíkovi, který udělal pár rychlých kroků a vystřelil. Přichází však vydařený blok.
37'
Cabadaj se dostal pod tlak při rozehrávce, Prostějov si ale počínal nedovoleně a píská se faul.
36'
Vyškovský gólman musel trochu vyrazit ven od čáry, aby pokryl míč kousek od jeho levé tyče.
35'
Štěpánek si pohlídal trajektorii míče a posunuje ho pro jistotu za postranní čáru.
34'
Ze střední vzdálenosti se odvážil ke střele Koudelka, mířil však jen do náruče Kinského.
33'
Luxusní zákrok ukázal Antonín Kinský, když vyškrábl Píchalovu tvrdou střelu před malým vápnem! Brankář bleskově vytáhl ruku a vytěsnil balon nad.
32'
Bolf zvládl akci poblíž Krynského a osvobozuje prostějovský tým.
31'
Obrana MFK byla správně rozestavena před Kinským a odráží míč mimo gólové pozice.
30'
Hostující mančaft se dostává po krátké kombinaci ve středu hřiště do blízkosti vápna. Koudelka ale pálí výrazně vedle.
29'
Prodloužení centru hlavou nesedlo Lacíkovi, který posílá balon mimo hrací plochu.
29'
Nahrávka pro Píchala byla příliš dlouhá, a proto neměl Kinský sebemenší problém se zákrokem.
28'
Fofana se snažil vložit do hlavičky po rohu, jenže Prostějov si vzadu znamenitě poradil.
27'
Lacík si vynucuje rohový kop potom, co nastřeluje blokujícího soupeře.
26'
Prostějov se svým postupem do vápna neobstál, Cabadaj se zapojil do obrany a byl u odebrání míče.
24'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Jan Kubala).
24'
Z běhu vypálil Vasil Kušej, který se už dostal poměrně blízko k vyškovské bráně. Míč usměrnil ale jenom do ochranné sítě.
23'
Kubala se snažil neúspěšně obejít hostujícího beka. Hra se následně přesunuje ke středové čáře.
22'
Napravo se otevírá potenciální možnost ke spolupráci Vyškova.
21'
Lahodný se ocitl ve střelecké pozici po rohovém kopu. Hlavičku ale zastavil Krynskyj.
20'
K míči se dostal při standardní situaci opět Ilko, jeho kop do chumlu těl před brankáře ovšem neprošel.
19'
Ilkova přihrávka do běhu byla myšlená pro nabíhajícího Fofanu, obránce hostů ale před ním zdárně zasáhl.
18'
Do kombinace jde Vyškov, jenž se snaží najít cestu po křídelních prostorách.
17'
Jan Koudelka zahodil pokutový kop! K míči se rozběhl a pokusil se do něj jít vší silou, rána však letěla nad břevno a vůbec Kinského neohrozila.
15'
Kubala šel nohou do souboje uvnitř pokutového území, po němž rozhodčí vůbec neváhal a nařídil penaltu.
14'
Na pravém křídle dostihl míč Kušej, jemuž se ještě podařilo přiťuknout balon Koudelkovi. Jeho centr se pak snášel na hlavu Píchala, ten ale neměl prostor k lepšímu zakončení.
13'
Po průniku do vápna se zkoušel vymotat do palebné pozice Alexis, v klíčovém momentu ale podklouzl a příležitost se hroutí.
12'
Štěpánek výborně vybojoval míč těsně před autovou čarou, jenže přišel nepřesný pas a brejk Prostějova. Rána Ščedryje nakonec míří ven ze hřiště.
11'
Marek Mach si nenašel volnou cestu kolem postranní čáry. Defenziva domácích odkopává pryč.
10'
Vyškovský pokus z pravé strany narazil jen do boční sítě, rozehrávku tak berou na sebe hosté.
9'
Hra se opět rozjíždí na plné obrátky. V ofenzivních pozicích ovšem neuspěl Alexis Alégué Elandi.
8'
Ošetřování stále trvá, hráči mají krátké okénko k pauze.
7'
Po obranném zákroku ve vzduchu končí na zemi Gáč i Fofana. Zdravotníci jdou hned do akce.
7'
Rychlý návrat Lahodného zamezil tomu, aby se rozvinul prostějovský útok před vápnem.
6'
Super přihrávku do běhu dostal Kanakimana, běh ze strany ale nezavršil střelou a Krynskyj se mu včas vrhl pod nohy.
5'
Do míče se vložil hlavou Alegue, jeho pokus však minul bránu.
4'
Píchalův náběh dobře zastavil Štěpánek, každopádně hosté se stále drží v ofenzivě.
3'
Kubala vhazuje balon na Fofanu, ten si ho ale pod tlakem soupeřů nedokázal zpracovat.
2'
Ke vhazování se připravují hostující fotbalisté, Štěpánek následně odvrací do bezpečí.
1'
Po úvodním výkopu se vydal dopředu Prostějov, nicméně žádná šance se nenaskytla.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek (C), Kubala – Cabadaj, Lahodný – Kanakimana, Lacík, Alégué Elandi – Fofana.
Náhradníci: Jícha – Srubek, Kratochvíla, Moučka, Jambor, Vintr, Dao.
Trenér: Jan Trousil

1. SK Prostějov: Krynskyj – M. Zapletal, Schaffartzik (C), Gáč, Bolf – Ščedryj, Šumbera, M. Mach, Koudelka, Kušej – Píchal.
Náhradníci: M. Bárta – Omale, Ali-Abubakar, Pinc, Stříž, Bialek, Bartolomeu.
Trenér: Pavel Šustr

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Hádek.
Co se týče vzájemných utkání v předchozím ročníku F:NL, celkově z nich vychází lépe Vyškov. Doma zvládl derby jednoznačným výsledkem 4:0, přičemž na hřišti protivníka braly oba mančafty bod za remízu 2:2.
Zato bilance Prostějova je o poznání horší. Hanácké družstvo se nachází až na jedenácté pozici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a dělí ho jen dva body od sestupového pásma. Je však pravda, že Prostějov v uplynulých duelech znatelně zabral a zlepšil svoji bilanci. Kromě remízy 2:2 v Příbrami došlo i na vítězství 5:0 nad Táborskem, jež povzbuzuje hosty do nadcházejícího utkání.
Vyškov zatím předvádí ve druhé nejvyšší soutěži ucházející výkony a drží se v popředí ligové tabulky. Aktuálně patří svěřencům kouče Jana Trousila třetí příčka, a to se ziskem čtrnácti bodů. V minulém kole na hřišti Třince vyválčili Jihomoravané bod za remízu 1:1, přičemž poslední domácí měření sil s Karvinou dopadlo v jejich prospěch 2:1.
Dobrý den u zápasu devátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! V derby dvou měst, které se nachází pouze nedaleko od sebe, na sebe narazí domácí fotbalisté MFK Vyškov a hostující 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.