Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Varnsdorf - 8. října 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
33' Kanakimana  • 74' Lacík
2:0
(1:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Oulehla – Štěpánek (C) (66. Cabadaj), Lahodný – Kanakimana (90. Kratochvíla), Alégué Elandi (90. Klesa), Dao (33. Fofana) – Vintr (66. Lacík).
Kvapil – Dweh.
Volek – Podaný, Mojžíš
Stadion Drnovice
520 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha (C), Michal (67. Kříž), Ludvíček (80. Vachoušek), Ondráček (55. Samko), Schön – Tanko (80. Rudnytskyy).
Šerák – Pajkrt.

To je již z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit opět někdy příště. Mějte se krásně, na shledanou!
Vyškov ve druhém poločase potvrdil vedení z předchozí části zápasu, byť Varnsdorf si uměl tvořit lepší šance než v první půli. Domácí tým tak potvrdil velmi dobrou formu z domácího prostředí a aspoň prozatím poskočil na druhou pozici F:NL. Zato Varnsdorf spadl na čtvrtou příčku.
90+4'
90+3'
Unikající Lacík si chystal střelu ve vápně, jenže hosté ho bleskově dostihli a nedovolili mu ze sprintu zakončit.
90+3'
Míč bere na vhazování Radosta a ještě se pokouší vyvinout tlak na domácí defenzivu.
90+2'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Denny Samko).
90'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází David Kratochvíla,
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází Michal Klesa.
88'
Rozehrávka Varnsdorfu utekla ven ze hřiště a možný postup do ofenzivy byl úplně zazděn.
87'
Kombinaci Vyškova si hostující tým solidně pokryl, čas se mu však krátí a na žádný zvrat to již nevypadá.
85'
Série soubojů kolem středové čáry vyzněla lépe pro Varnsdorf.
82'
Kanakimana dostihl přihrávku vzduchem, jenže tváří v tvář brankáři už neuspěl.
82'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Pavlo Rudnytskyy).
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází David Ludvíček, přichází Matyáš Vachoušek,
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Pavlo Rudnytskyy.
79'
Domácí tým se dobře postavil do dráhy varnsdorfské střely a bezprostřední nebezpečí končí.
78'
Hlavičkou do zámezí odklízí Ludvíček a hlídá, co se děje kolem malého vápna.
76'
Nedlouho po vyškovské trefě se hrnuli domácí fotbalisté znovu do útoku, tentokrát ale důrazný míč letěl daleko nad břevno.
74'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Sotva se Vyškov ubránil ofenzivě soupeře, podařilo se Jihomoravanům zvýšit už na 2:0. Klíčová byla průniková přihrávka na Kanakimanu na pravou stranu, kde křídelník udělal pár rychlých kroků a našel ve vápně BARNABÁŠE LACÍKA. Ten využil dobrého pohybu s balonem a nekompromisně proměnil.
72'
Další rozehrávku od rohu pohlídal opět Vyškov a mohl rozjet novou ofenzivu.
70'
Matěj Kubista dával hlavičku po rohu a nadělal brankáři pořádné problémy! Ten ale udělal poctivý zákrok a předal míč spoluhráči dopředu.
69'
U tyčky byl připraven Kinský, který neměl problém vytěsnit míč na rohový kop.
68'
Potom, co míč opustil hrací plochu, ho uvádí do pohybu z autu Pavol Ilko.
67'
ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Dominik Kříž.
66'
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Barnabáš Lacík,
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Tomáš Cabadaj.
66'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Kristian Michal).
63'
Kinský se odhodlal k dalšímu dalekému výběhu, jenže tentokrát míč podběhl a nastaly komplikace. Obrana domácích tak měla co dělat, aby zaplnila mezírku v cestě do brány.
62'
Ilko se neprobojoval k dlouhému míči, který s přehledem směřuje do rukou hostujícího gólmana.
61'
Po ubráněné standardce čelí Vyškov dalšímu postupu soupeře. Varnsdorf kombinuje na ofenzivní části hřiště.
58'
Kanakimana běžel od pravé postranní čáry přímo do vápna, kde se pokoušel zahrozit před Vaňákem. Obránce hostů nakonec díky skluzu zachraňuje.
57'
Útočný faul na Kinského znamená rozehrávku pro Jihomoravany.
55'
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Denny Samko.
54'
Oblouček Adama Fofany se málem vydal až za brankovou čáru! Míč se ale nakonec vydal nad břevno a neznamenal gólovou situaci.
53'
Nepřesný pokus se vydal daleko od volného místa za Kinského zády. Vyškov tak může postupně vyrazit dopředu.
52'
Rozhodčí nařizují přímý kop ve prospěch Vyškova a nabízí se potenciální příležitost.
51'
Míč se vrací do držení hostů, ani oni se ovšem nedokážou dostat do lepší pozice.
49'
Vyškov se snaží získat převahu před pokutovým územím, laciná ztráta balonu jim ale šanci znemožňuje.
47'
Ze začátku poločasu působí aktivněji hosté, kteří kombinují na útočné polovině hřiště.
46'
První půle po většinu času nepřinášela žádnou velkou fotbalovou krásu. Přesto se Vyškovu naskytla šance, kterou proměnil střelou o tyč Kanakimana. Varnsdorf zatím hodně trefuje bloky a potřebuje zlepšit efektivitu vepředu, aby mohl pomýšlet na vyrovnání.
45+2'
45+2'
Další bleskový výběh a zisk míče jde na konto Antonína Kinského, jenž se může připravit na daleký odkop.
45'
Dvojice hostujících beků se stáhla do defenzivy a nedovolila míči cestu do pokutového území.
44'
Kristian Michal nenasměroval svůj pas podle představ a kutálí se až mimo pažit.
43'
Ve vápně vyplaval míč přímo před Markem Richterem, jenž posílá míč jen do dalšího vyškovského bloku.
42'
Střelecký pokus domácích nijak výrazněji nezaměstnal Varnsdorf, když se míč kutálel po zemi daleko od spodního rohu brány.
41'
Přes bránícího hráče se pokoušel protáhnout Tanko, a málem slavil! Po solidní kličce se už vrhal do střely, kterou musel na poslední chvíli zastavit obránce svým tělem.
40'
Martin Kouřil pořádně nakouřil balon ze standardní situace, jenže zasahuje jen před ním stojící zeď MFK.
38'
Vyškov staví zeď před pokutovým územím, kde se rodí standardka pro hosty.
36'
Dopředu se opět hrne Varnsdorf, nicméně domácí je účinnou hrou dostávají mimo.
35'
Nabídka Štěpánka do ofenzivních pozic nepřinesla nikomu z jeho spoluhráčů možnost k útoku.
33'
ze hřiště odchází Ismael Dao, přichází Adama Fofana.
33'
Perfektní situaci sehráli domácí fotbalisté, když centr z levé strany poslal o brankovou konstrukci do sítě BIENVENUE KANAKIMANA. Vyškov tak zužitkoval momentální tlak a může hrát do konce poločasu ve větší pohodě.
30'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Lukáš Lahodný).
29'
Lahodný převzal míč uprostřed hrací plochy a podařilo se mu vysunout balon za středový kruh.
28'
Varnsdorf zatím marně dobývá polovinu protivníka a nedaří se mu najít cestu do střelecké pozice.
26'
Kinský se chystal k odkopu, ovšem následně se nikdo z domácích míče neujal.
24'
Do souboje se dostal Dao, který zkoušel obejít protihráče na ose hřiště. Obrana hostů ale výborně zblokovala.
23'
Nebezpečný pokus ze strany vysílal Patrik Schön a donutil Kinského, aby vytěsnil míč rukavicí vedle tyče. Tam už MFK bylo úspěšnější.
22'
Vintr dostal relativně těžký balon do předbrankového prostoru, odkud zkoušel posunout míč za čáru. Situaci ale poslal o kousek výše, než plánoval.
21'
Standardní situace v podání Adama Ondráčka se vůbec nepovedla a šla vysoko nad. Vyškov může jít do protiakce.
20'
Hra se přesunuje ke středové čáře, kde zatím nepřichází žádná serióznější šance.
18'
Poměrně zajímavý pokus se naskytl Varnsdorfu, když ve vápně spadl balon přímo na nohu Abdullahimu Tankovi. Zákrok domácího brankáře ale proběhl s naprosto rutinním klidem.
17'
Štěpánek přijímá nahrávku z vhazování a snaží se rozvinout příležitost.
16'
Ven z pokutového území musel vyběhnout Kinský, aby odklidil ztracenou přihrávku do bezpečnějších prostor.
15'
Ze strany se nakonec snáší centr jen do náruče Vaňáka, který posílá okamžitě přihrávku dále.
15'
Dao posouvá míč na pravé křídlo, kde přichází potenciální možnost pro domácí tým.
14'
Rozehrávku provádí Vaňák a pokouší se pomoct Varnsdorfu do další útočné akce.
13'
Na ofenzivní části hřiště se naskýtá Vyškovu možnost k vhazování, nicméně bez většího efektu.
12'
Dlouhý pas domácích se nesetkal s pokračováním, Varnsdorf přebral míč na vlastní polovině a vyrazil kupředu.
11'
Skvěle načasovaný skluz provedl Jiří Oulehla, který tak nepřipustil, aby hosté prošli po pravém křídle dále.
10'
Do kombinace se vkládají stopeři Varnsdorfu, jenže všechno následující dění kontroluje soupeř.
9'
Ke ztracenému míči se přihrnul Kinský a s absolutním klidem ho vzal do rukavic.
8'
Ilko zůstává ležet na trávníku nedaleko domácího vápna, kam ihned míří zdravotníci.
7'
Utkání zatím provází množství osobních soubojů bez výraznější střelecké pozice.
6'
Hosté měli poměrně velké problémy s odehráním balonu do bezpečí. Nakonec ovšem situaci ustáli.
5'
Varnsdorf s průnikovým pasem neuspěl a domácí fotbalisté se zdárně zformovali.
4'
David Ludvíček zkusil kopnout do balonu z větší vzdálenosti, což nemohlo Kinského nijak zásadněji ohrozit.
3'
Míč posouval mezi obránce Ismael Dao, jenže defenziva soupeře se včas zatáhla.
2'
Kanakimana sebral míč v obranné fázi a podařilo se mu ho dostat dále od vápna.
1'
Výkop ze středového kruhu provedl Varnsdorf a rozpohyboval hru.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Oulehla – Štěpánek (C), Lahodný – Kanakimana, Alégué Elandi, Dao – Vintr.
Náhradníci: Kvapil – Fofana, Kratochvíla, Cabadaj, Klesa, Lacík, Dweh.
Trenér: Jan Trousil

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha (C), Michal, Ludvíček, Ondráček, Schön – Tanko.
Náhradníci: Šerák – Samko, Pajkrt, Kříž, Vachoušek, Rudnytskyy.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Volek – Podaný, Mojžíš.
Statistiky vzájemných bitev byly v předchozím ročníku vyrovnané. V první části sezóny vyhrál Varnsdorf doma výsledkem 2:1, jenže odveta na drnovickém stadionu dopadlo úspěchem Vyškova 2:0.
Vyškov tak dobře ví, že ho doma čeká pořádně náročná práce. Svěřenci trenéra Jana Trousila jsou jen o dva body za Varnsdorfem a drží se na čtvrté pozici soutěže. Na minulé kolo ovšem nebudou vzpomínat rádi, když utrpěli porážku 1:3 na hřišti Slavie B. Předtím ovšem měli na kontě sérii hned tří duelů bez porážky, na což by chtěli Jihomoravané před svými fanoušky navázat.
Situaci v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají o něco lepší fotbalisté třetího Varnsdorfu, nicméně jejich náskok není nijak výrazný. Tým ze Šluknovského výběžku má na kontě čtyři utkání bez porážky, z toho třikrát za sebou zaznamenal plný počet bodů. Naposledy se tak stalo doma proti Vlašimi při skóre 3:1.
Dobré sobotní dopoledne u zápasu fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Druhý nejvyšší soutěž pokračuje svým jedenáctým kolem, ve kterém přijede na hřiště domácího MFK Vyškov mužstvo FK Varnsdorf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.