Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Vlašim - 22. října 2022   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
36' Kulhánek(vl.)
1:1
(1:1)
Vlašim
Vlašim
18' Suchan
MFK Vyškov
Kinský – Němeček, Matys, Dweh, Ilko – Lahodný, Štěpánek (C) (72. Jambor) – Kanakimana, Cabadaj (57. Lacík), Alégué Elandi (80. Klesa) – Vintr (72. Srubek).
Kvapil – Oulehla, Dao.
Kvítek – Šimáček, Špindlerová
Drnovice
507 diváků
Vlašim
Vágner – Hošek, Kulhánek, Halinský, Heppner – Smejkal (88. Langhamer), Onije, Suchan (C), Rigo (81. Zinhasović), Solomon (81. Horský) – A. Svoboda (90+3. Toula).
Kolář – Lehovec, Ugwu.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1.
Utkání je u konce! Dnešní duel končí spravedlivou dělbou bodů, oba góly nabídla už první půle.

Ve druhém poločase zahrozil nejprve Kanakimana, který zblízka nepřekonal Vágnera a následně na druhé straně hrozil Solomon. Další šance měl i hostující kapitán Suchan, ale ani v jedné příležitosti netrefil branku. Domácí posledních zhruba patnáct minut hráli po vyloučení Onijeho přesilovku, největší šanci rozhodnout měl Srubek, ale hlavou zblízka netrefil branku.
90+4'
90+4'
Srubek zpracoval těžký vysoký míč a hned chtěl dávat kolmici na Kanakimanu, ten jeho myšlenku nepochopil.
90+3'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Adam Toula.
90+2'
Právě Klesa svým centrem na zadní tyč hledal nabíhajícího Matyse, ten se dostal k hlavičce, ale poslal ji vedle branky.
90+1'
Klesa faulován kousek za vápnem a domácí získávají jednu z posledních možností na ohrožení branky.
90'
Lacík se od poloviny hřiště prodral postupně přes čtyři soupeře až do vápna, jenže po zasekávačce napálil jen obránce Vlašimi.
89'
Srubek měl na hlavě vítězný gól! Po rychlém autu Jambora centroval zprava Ilko a právě Srubek hlavičkoval směr poloodkrytá branka, ale nakonec o něco nad!
88'
Centr z rohového kopu tentokrát velmi dobře směřoval na zadní tyč, Matyáš Vágner stihl vyboxovat.
88'
Ve vápně ještě zůstal ležet hostující Petr Heppner a vyžádal si ošetření, ale ve hře bude moci pokračovat.
88'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Daniel Langhamer.
86'
Lahodný nedostal ideální míč do vápna, přesto stihl odcentrovat a vybojoval roh.
85'
Minuty rychle ubíhají a nepřenosti i vinou únavy obou týmů přibývají. Domácí rozjíždějí další útok přes brankáře Kinského.
83'
Střídající Nedžad Zinhasović dostal míč po pravé straně vpřed, Klesa se však dobře vrátil a čistě skluzem odehrál do autu.
82'
Z dalšího tlaku domácí nic nevytěžili, naopak jejich faul ve středu hřiště dává možnost rozehrát domácím.
81'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Filip Horský,
ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Nedžad Zinhasović.
80'
Sám Klesa se ujal rozehrávky přímáku, ale trefil jen zeď a i jeho opětovná střela vytloukla bloky soupeře.
80'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází Michal Klesa.
78'
Obrovská komplikace pro hosty! Srubek si na pravé straně pokryl míč a nádhernou kolmicí vyslal do úniku Kanakimanu, kterého před vápnem poslal k zemi faulem zezadu Chisom Onije a je vyloučen. V situaci ještě křižoval domácího borce jeden z hostů, ale rozhodčí je si svým verdiktem opět jistý.
77'
Obětavý Sampson Dweh nejprve zblokoval centr Hoška a poté i dalekonosnou ranou Riga.
76'
Pomalu se rozbíhá poslední čtvrthodinka utkání, hosté jsou na polovině soupeře a aktivně kombinují.
74'
Ilko už se na pravé straně k centru dostal a hned domácí zahrozili. K hlavičce se dostal střídající Srubek a zakončil slibně, leč přímo do rukavic Vágnera.
73'
V další akci domácích spěchal s míčem po pravé straně Kanakimana, byl však zdvojen a hrací předmět mu utekl do zámezí.
72'
Po rohu se míč dostal k Vágnerovi, který okamžitě výhozem rozjel brejk. Solomon vysunul Suchana a ten přes Němečka nakonec vystřelil, ale vysoko nad.
72'
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází David Jambor,
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Jaromír Srubek.
70'
Barnabáš Lacík dostal krásnou kolmici do vápna, ke střelce se neodhodlal, a tak aspoň pod tlakem centroval a vybojoval rohový kop.
69'
Hosté zkusili signál se dvěma přeběhy, ale moc potlesku nesklidili, protože nikdo v modrém si na zadní tyč nenaběhl, a tak míč sebral Kinský.
68'
Solomon John byl faulován Štěpánkem zhruba pět metrů za vápnem, zajímavá standardka pro hostující barvy.
67'
Hosté mohli vést. Kapitán Suchan přímočaře vyrazil vpřed a dostal povedenou narážečku do vápna, kde si zasekl před obráncem a už byl sám před brankou. Na poslední chvíli mu však skočil pod nohy David Němeček a čistě odehrál balón.
66'
Barnabáš Lacík prošel přes dva soupeře přes levou stranu, kde si nerozuměl s Němečkem, akce vyšuměla doprázdna.
65'
Na druhé straně zkoušel své střelecké štěstí ranou zpoza vápna Rigo, trefil jen dobře postaveného Štěpánka.
64'
Ani tentokrát domácí ze svého útoku nevymysleli nic kloudného, Kanakimana centroval k Vágnerovi.
63'
Vintr nahoře podržel míč a posunul na Lacíka, ten přes dva soupeře prudce centroval do vápna, ale Vlašimští se za cenu rohového kopu ubránili.
62'
Série centrů domácích přinesla řadu nepřesností, míč se v koncovce akce dostal k Lahodnému a ten jej pro změnu poslal obloučkem do rukavic Vágnera.
61'
Hodina hry za námi, domácí po brejku mohli jít vpřed, ale Lahodný s Ilkem se k centru na pravé straně nedostali.
59'
Rohový kop domácích barev se odrazil i Ilkovi, ten ještě udržel míč ve hře a znovu centroval z brankové čáry, ale opět našel jen jednoho z hostů.
58'
Exekuce přímého kopu se ujal Vintr, který sice odstřelil zeď, ale s ní také branku a míč poslal nad.
57'
ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Barnabáš Lacík.
57'
Kulhánek před vápnem zajel do Cabadaje a dostává žlutou kartu, navíc domácí dostanou zajímavou standardní situaci.
55'
Vlašim znovu sevřela soupeře, ale Smejkal se ke střele nedostal a následný centr byl zablokován.
54'
Solomon nyní ukázal i fotbalovou stránku, když utekl na pravé straně obraně i ofsajdové hrozbě. Nakonec centroval na bližší tyč, kde ale skočil do jeho centru Němeček a srazil jej do rukavic Kinského.
53'
Utkání sleduje 507 diváků.
53'
Solomon při napadání naprosto zbytečně dohrál Němečka, kterému zajel do kolena, a dostal žlutou kartu.
50'
Kousek za vápnem dostal moře prostoru ke střele Tomáš Smejkal, levačkou vypálil křížem a skákavý míč šel jen těsně vedle levé tyče.
49'
Hosté jsou teď aktivnějším týmem a drží se v kombinaci na útočné polovině.
48'
Tutovka hostů! John Solomon se protáhl ve vápně přes Německa a dostal se ke střele, tvrdou ránu zblízka dokázal Kinský reflexivně vyrazit.
47'
Opět akce domácích na levé straně s následným centrem Alexise, míč doputoval do rukavic Vágnera.
46'
Hned v úvodu druhé půle velká šance domácích! Vintr zleva odcentroval do vápna, kam si naběhl nikým nehlídaný Bienvenue Kanakimana. Vágner skvěle vyběhl a nakonec se zblízka nenechal prostřelit, navíc sebral míč i před dorážkami.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
Úvodní dějství je minulostí. Neviděli jsme příliš pohledný fotbal, zápasu nepřidává moc ani kluzký terén. Do vedení šli po necelých dvaceti minutách hry hosté z penalty, kterou proměnil kapitán Suchan. Domácí poté měli lehce více ze hry, ale šance nepřicházely. O to překvapivější tak bylo vyrovnání deset minut před poločasem, kdy Alexisův centr uklidil do sítě lehkou tečí Cabadaj.
45+1'
45+1'
Závěr půle už se pouze dohrává, do kabin se půjde za nerozhodného stavu.
44'
Ani další roh Vyškovských nepřinesl ohrožení branky, navíc přišel útočný faul na Heppnera.
43'
Alegue opět provětral obranu soupeře a prošel až do vápna, kde ale prováhal nejlepší moment pro střelu. Míč tak posunul na Kanakimanu, jehož rána z první byla zablokována na roh.
42'
Hosté získali rozehrávku přímého kopu z pravé strany, vysoký centr proletěl k Suchanovi, který byl zdvojen a nezakončil. Heppner se poté snažil míč ještě udržet ve hře, ale ve skluzu se mu to nepovedlo.
42'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Alexis Alégué Elandi).
40'
V podobné akci Vyškova se poté tlačil vpřed Němeček, ani on ale se neprosadil do zakončení.
38'
Alexis znovu operoval s míčem a lobem za obranu chtěl vyslat vpřed Vintra, ten byl však přesprintován obráncem a ještě jej při dohrání celé situace fauloval.
37'
V domácích řadách je tak po vyrovnání o poznání veseleji, ale nyní jsou to hosté, kdo se žene vpřed.
36'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Domácí z ničeho nic vyrovnávají. Akce šla přes levou stranu, kde se míč dostal k Alexisovi. Ten se dostal neobsazený k centru, který načasoval přesně do míst, kam si naběhl Tomáš Cabadaj. S ním se žádný z obránců nechytil, a tak domácí záložník mohl lehce protečovat balón k pravé tyči, kam se gólman Vágner pouze ohlédl. Zřejmě ještě míč lehce tečoval po Cabadajovi hostující obránce JIŘÍ KULHÁNEK, jemuž je trefa připsána jako vlastní – 1:1.
35'
Tomáš Smejkal vlevo obešel hladce soupeře a už byl ve vápně, kde měl hodně prostoru k centru. Jeho pas pod sebe domácí skvěle přečetli.
34'
Ilkův centr z pravé strany prošel do vápna na Kanakimanu, ten měl ale prakticky nulový prostor na zakončení. Trefil jen blok soupeře.
33'
Sampson Dweh ihned po zisku balónu směřoval dlouhý pas směrem vpřed na rozběhnutého Kanakimanu, ale centr byl o něco delší, než domácí křídelník potřeboval.
32'
Hosté se vymanili z obranné poloviny a po pravé straně šli vpřed, Suchanův centr byl ale zablokován a poté už se k míči dostali Trousilovi svěřenci.
30'
Dweh se štěstím zastavil před vápnem průtokový míč, domácí poté u odraženého balónu byli dřív a získali rozehrávku.
28'
Následného rohu se ujal opět Alexis, jeho kroucený centr zamířil přímo do rukavic připraveného Vágnera.
27'
Kinský skvělým dlouhým míčem vysílal za obranu Kanakimanu, jenže Kulhánek situaci dobře četl a stihl hlavou odrazit míč na rohový kop.
25'
Znovu v centru dění na levé straně Alegue, proti přesile si ale netroufnul, rozdal míč zpět, kde jej ale jeho spoluhráči po sérii přihrávek ztratili.
24'
Alexis Alégué Elandi měl prostor na levé straně vápna, kde nakonec přes obránce centroval, Cabadaj se dostal k hlavičce, ale poslal ji nad branku.
24'
Hostující Hošek zastavil Kanakimanu na půli hřiště jen za cenu faulu a rozhodčí poprvé v utkání vytahuje žlutou kartu.
22'
Po centru zprava se míč vrátil k Ilkovi, který jej ještě udržel na hrací ploše, ale pokračování akce nemělo vyústění a rozehrávat budou hosté.
21'
Ani tentokrát se Vyškovu nepovedlo přejít vpřed, hosté otáčejí hru a snaží se jí uklidnit.
20'
Domácí se snaží do nejrychleji odpovědět a dostali se do útoku, odražený míč dobře trefil za vápnem Vintr, jenže jeden obránců jeho pokus zablokoval.
18'
Vlašim právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení. Penalty se ujal kapitán JAN SUCHAN, který prokázal zkušenosti a míč po zemi poslal nechytatelně k levé tyči, zatímco brankář Kinský si vybral opačný směr – 0:1.
17'
Po nenápadné akci propadl míč na hranici vápna, kde byl jeden Svoboda na okraji vápna faulován Štěpánkem. Rozhodčí byl neoblomný a ukazuje na penaltový puntík!
17'
Penalta pro Vlašim!
15'
Následně šli domácí opět vpřed, Kanakimana procpal míč na Vintra, jež byl zdvojen, a tak nezakončil.
14'
Obratem se dopředu vydala Vlašim, Suchan rozdal doleva na Smejkala, který centroval zleva po zemi někam na penaltu. Domácí s vypětím sil odvrátili nebezpečí.
13'
To za chvíli už se první šance Vyškova urodila. Ilko nasadil soupeři jesličky, odcentroval a odražený míč napálil směr branka Lahodný, Matyáš Vágner však byl pozorný a jeho pokus kryl do rukavic.
12'
Zatímco na zemi zůstal ležet Heppner, šli domácí do brejku. Kanakimana centroval přes dva obránce, ale Vintr se do zakončení nedostal.
10'
Po rohu se snažil přetažený míč vracet zpět do ohně David Němeček, jenže mu sjel z kopačky a poslal jej mimo stadion.
9'
Na druhé straně Vintr po levé straně vyslal vpřed Alegueho, který pláchl Onijemu a už byl v malém vápně. V rozhodující chvíli ale nedokázal přihrát pod sebe na úplně volného spoluhráče.
8'
Z ničeho nic mohla přijít první šance Vlašimi, když lob za obranu dostal Michal Hošek a chtěl přenocovat Kinského, ten však dobře vyběhl z branky a sebral míč do své moci.
7'
Po sérii zmatků ve středu hřiště Cabadaj zajel do soupeře a Vyškov přichází o možnost rozjet útočnou akci.
6'
Bienvenue Kanakimana se snažil po lajně utéct Heppnerovi, ale ten výtečně četl hru, zablokoval jeho centr a ještě stihl míč odrazit o nejlepšího střelce domácích.
5'
Signál z rohového kopu Vyškovu vůbec nevyšel a rodil se brejk soupeře. Po centru zprava se k hlavičce dostal sice kapitán Suchan, ale zakončoval z velké dálky a hodně nepřesně.
4'
Na druhé straně šli domácí dopředu zleva, ostrý centr musel pozorný Jiří Kulhánek odvracet na rohový kop.
3'
Michal Hošek si sbíhal za obranu, kam mu nakonec spoluhráč hlavou sklepával dlouhý nákop, leč se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
2'
Na míči jsou nyní na své polovině Vlašimští, nicméně domácí dobře napadají a znepříjemňují soupeři rozehrávku.
1'
Domácí rozehrávkou odstartovali utkání, první dlouhý nákop směrem vpřed na rozběhnutého Kanakimanu byl nepřesný.
1'
Oba celky jsou již na trávníku drnovického stadionu zrovna ve chvíli, kde začalo silně pršet. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté v modré.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, Dweh, Ilko – Lahodný, Štěpánek (C) – Kanakimana, Cabadaj, Alégué Elandi – Vintr.
Náhradníci: Kvapil – Srubek, Oulehla, Klesa, Jambor, Dao, Lacík.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Hošek, Kulhánek, Halinský, Heppner – Smejkal, Onije, Suchan (C), Rigo, Solomon – A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Lehovec, Toula, Zinhasović, Langhamer, Horský, Ugwu.

Rozhodčí: Kvítek – Šimáček, Špindlerová.
Oba týmy se střetly ve druhé lize už v loňské sezóně, kde Vlašim doma zvítězila na podzim jasně 5:1, v jarní odvetě v Drnovicích se pak oba celky rozešly smírně 1:1: Zajímavostí letošního ročníku je i to, že oba týmy mají na svém kontě 20 vstřelených branek, ačkoliv se v tabulce nacházejí na opačných pólech tabulky.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Středočeši po loňské snové sezóně, kdy hráli baráž o postup, letos úplně nezachytili začátek a v tabulce jsou tak s 10 body až na posledním 16. místě tabulky. Vlašim má však solidní formu, po domácí remíze s Příbramí zvládla minulý týden hladce duel na hřišti béčka Sigmy Olomouc, kde zvítězila drtivě 5:0. Nejlepším střelcem týmem je taktéž se šesti zásahy Jan Suchan.
MFK Vyškov

Jihomoravané zvládají podzim zatím nadmíru dobře a v tabulce se s 21 body usadili na 4. místě, přičemž se klidně po víkendu mohou vyhoupnout do čela tabulky, neboť na vedoucí Příbram, která v pátek vyhrála v Opavě, ztrácí jen tři body. Vyškovští po vyřazení Jablonce v MOL Cupu zavítali minulý týden právě do Příbrami, kde nakonec uhráli remízu 1:1. Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly nadále Bienvenue Kanakimana.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má tento víkend na programu 13. kolo a v rámci něj přivítá MFK Vyškov přivítá na svém hřišti FC Sellier & Bellot Vlašim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.