Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Chrudim - 14. května 2023   10:15

Olomouc B
Olomouc B
4' Bednár  • 27' Slaměna
2:2
(2:1)
Chrudim
Chrudim
8' P. Juliš   • 60' Halász
Olomouc B
Stoppen – Galus, Bednár, Poulolo, Spáčil – Kramář (46. Zlatohlávek), Langer (C) – Slaměna (79. Fabiánek) – Fiala (69. J. Matoušek), Uriča (69. Šíp), Hadaš (90+1. Grečmal).
Digaňa – Vepřek.
Zaoral – Dresler, Mikeska.
Andrův stadion, Olomouc
216. diváků
Chrudim
Floder – Hašek, Halász, Míka, Kesner (C) – Řezníček – Záviška (90+2. Kodýdek), Průcha (90+4. Firbacher), P. Juliš, Skwarczek – Látal (90. Jedlička).
O. Mach – Sotorník, Bauer, Straka.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:12. Rohy: 6:3.
Chrudim ve druhé půli díky Janu Halászovi a jeho kuriózní trefě srovnala stav utkání na Andrově stadionu, remízový výsledek navíc vydržel až do závěrečného hvizdu.

Oba týmy vzhledem k postavení v tabulce můžou s jedním bodem odcházet z utkání spokojeny, po průběhu klání se jedná o zaslouženou dělbu bodů.
90+5'
90+5'
Poslední akce Sigmy započala u Stoppena, jehož dlouhý nákop ale přerušil hvizd hlavního sudího.
90+4'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Filip Firbacher.
90+3'
Olomouc drží v posledních momentech utkání míč na kopačkách a je to ona, kdo se aktivně snaží o rozdílový gól, obrana Chrudimi už ale drží pevný obranný val.
90+2'
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Matyáš Kodýdek.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Daniel Grečmal.
90'
ze hřiště odchází David Látal, přichází Tomáš Jedlička.
89'
Rohový kop míří rozehrát Galus, nutno však říci, že k rohovému praporku rozhodně nespěchá.
88'
Pěkně kroucený centr Galuse ze standardky hledal ve vápně hlavu Poulola, ten byl ale včas odstaven obranou soupeře a Chrudim je z nejhoršího venku.
87'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Ondřej Kesner).
86'
I Hanáci se ale řítila do protiútoku, který hosté zastavili taktickým faulem ve středu pole.
85'
Sigma nadále spíše pouze bráni aktivní hru Chrudimi směrem do útoku, která nadále kráčí za třetím gólem.
84'
Šíp si zabíhal za obranu, proti dobrému obrannému zákroku se ale nezmohl na více než jen nic neřešící nákop na bránu, který ji ani netrefil.
83'
Hosté se drží na polovině soupeře a viditelně nejsou spokojeni pouze s remízovým výsledkem.
82'
Hanáci se po delší odmlce dostali k míči, dlouhý balón za obranu ale končí pouze útočným faulem.
Dnešní utkání sleduje 216 diváků.
81'
Kroucený míč směrem od brány nakonec propadl až k Průchovi, který pálí ale vysoko nad.
80'
Chrudim vybojovala z rychlé akce další rohový kop.
79'
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Jakub Fabiánek.
78'
Slaměna zůstal po nepříjemné střetu ležet před vápnem Hanáků a v péči týmových lékařů kulhá za postranní čáru.
77'
Další tvrdá rána hostí! Tentokrát ale brankář hostí zasahovat nemusel.
76'
Nádherný náběh na hlavičku v podání Juliše po rohovém kopu už skoro vypadal na třetí gól hostí, Stoppen ale skvělý zákrokem vytáhl míč z brankové čáry!

Následná dorážka skončila v zámezí hřiště na Andrově stadionu.
75'
Nenápadný faul Sigmy ve středu pole jen zvýrazňuje tlak Chrudimi, který začíná být s blížícím se koncem utkání větší a větší.
74'
Stoppen vytáhl rohový kop před velké vápno, odkud pálil Průcha velmi nepřesně ranou z první.
73'
Látal se řítil do skvělé šance do rozhozeného obrany, jeho zakončení po odstavení soupeře ve vápně ale netrefilo prostor tří tyčí.
72'
Nadýchaný bochánek Průchy nakonec i přes tvrdé souboje odvrátila obrana Olomouce do bezpečí.
71'
Olomouc se postupně dostává blíže Floderově bráně, zhuštěná obrana Chrudimi ale skvělé sbírá dlouhé nákopy Olomouce.
70'
Přesně na středové čáře byl nepříjemně dohrán Zlatohlávek, který i v péči lékaře odchází za postranní čáru.
69'
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Jáchym Šíp,
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Jakub Matoušek.
68'
Po Floderově výkopu se Chrudim dostala k dalšími centru Kesner, který se znovu kroutil na bránu, tentokrát ji ovšem přeletěl.
67'
Fiala si zabíhal za obranu a nakonec vyčkal na spoluhráče z druhé vlny, Sigma ale ze slibné akce příliš nevytěžila.
66'
Chrudimští drží míč na své polovině a pomalu hledají cestu za vedoucí brankou.
65'
Hosté vhazují na levé straně hřiště, Hanáci ale skvěle dostupují nabízející se protihráče.
64'
Skvělou příležitost Fialy, který se uvolnil na pravé straně v pokutovém území, vychytal skvělým zákrokem brankář Floder.
63'
Dopředu se dostali také hráči Olomouce, jejich snahy ale neměli dlouhého trvání.
62'
Hosté nemají po vyrovnávací trefě dost a znovu se tlačí směrem do útoku, Hanáci ale dobře zavírají křídelní prostory.
60'
Chrudim právě vstřelila branku!
Kuriózní trefa Chrudimi znovu srovnává stav utkání! Stoppen absolutně podcenil centr JANA HALÁSZE, který netrefil hráč Chrudimi ideálně a ten nakonec zapadl těsně pod horní tyč a k zadní tyči Stoppenovy brány.
59'
Pěknou akci zakončoval po kombinaci na jeden dotek a po centru Látal, jeho hlavička na zadní tyč ale byla včas zpacifikována Stoppenem.
58'
Pozemní ránu si našel ve svých rukavicích Floder, načež vykopává až za polovinu hřiště.
57'
Slaměna rozehrál na hranici vápna, kde hledal Langera, jeho pokus o ránu z první končí na dalším rohovém kopu.
56'
Nepřesnosti ve středu pole nakonec vyústili v držení míče pro Olomouc, která vybojovala i rohový kop.
55'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Látal).
54'
Chrudimští vytvořili zmatky v obraně Olomouce, které ale nakonec obranným zákrokem zastavil Záviška.
53'
Zlatohlávek zabojoval u postranní čáry a nakonec i vytvořil slibnou šanci pro Hanáky, ta ale ve finální fázi přinesla příliš prudkou přihrávku.
52'
Schovaná rána Zlatohlávka před vápnem po skvělé práci Uriči mířila na zadní tyč, brankář Floder se ale učebnicově proletěl vzduchem a ránu střídajícího hráče zneškodnil.
51'
Výkop Stoppena nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, Chrudim nechala dojít míč až do zámezí a vhazuje.
50'
Chrudimští drží míč na kopačkách a kombinují ve středu hřiště.
49'
Langerova rána zpoza vápna provětrala rukavice Flodera, o těžký zákrok se ale pro brankáře Chrudimi nejednalo, rána mířila přesně do míst, kde byl připraven zasáhnout.
48'
Hadaš se snažil najít zpětnou přihrávkou ve vápně dobíhajícího spoluhráče z druhé vlny, tomu ale v přístupu k míči zamezil dobře dostupující obránce soupeře.
47'
Chrudim se pokusila o rychlý průnik po levé straně hřiště, skvělá hra tělem v podání Langera ale nakonec přisoudila míč k rozehrávce brankáři Stoppenovi.
46'
ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Tomáš Zlatohlávek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
Atraktivní první půle přinesla na Andrově stadionu hned tři branky, z toho dva do sítě Chrudimi.

Po aktivním vstupu Olomouce poslal Hanáky do vedení na začátku utkání Adam Bednár, na jehož přesnou hlavičku ale našel odpověď skvělou ranou Petr Juliš.

Hanáci nicméně kontrovali a vzali si vedení zpět po skvěle rozehrané standardce Patrika Slaměny.
45'
45'
Olomouc se snažili propracovat k jedné z posledních šancí první půle od rohového praporku, nedorozumění domácích hráčů ale přisuzuje míč k rozehrávce hostím.
44'
Sigmáci vybojovali ještě rohový kop, k jehož rozehrávce se staví Slaměna.
43'
Záviškův centr si našel bez větších obtíží ve vápně brankář Stoppen.
42'
Chrudimští se z závěru první půle tlačí před bránu Stoppena.
41'
Rána s minimální razancí nemohla Flodera zaskočit, brankář Chrudimi sbírá míč do svých rukavic.
40'
Zahozená 100% šance i na druhé straně hřiště! Fiala si našel ve vzduchu nenápadný centr z levé strany hřiště, hlavou jej nikým nebráněn ale poslal těsně vedle pravé tyče.
39'
Kramář rozjel skvělou individuální akci, ve finální fázi ale ztroskotal na skvělém zákroku Míky, který jej o míč připravil.
38'
Fiala pronikal po pravé straně hřiště a míč nakonec i přes signalizovanou výhodu končí pouze v zámezí, načež může od své brány rozehrávat Flodera.
37'
Stoppen vykopává od své brány a na pár chvil uklidňuje hru, Sigma to po poslední fázi utkání více než potřebuje.
36'
Nadýchaný centr do vápna odvrátil hlavou Bednár, Chrudim ale zůstává v držení míče.
35'
Chrudim kombinuje na polovině hřiště a chystá další ofenzívu směrem ke Stoppenovi.
34'
Hosty ale velká šance nabudila a začíná obranu Sigmy trápit rychlými kombinacemi. Naposledy ale zastavil pokus o rychlý útok u postranní čáry Galus.
33'
Hosté ale zůstávají v držení míče na polovině soupeře, postupně se přibližují Stoppenově bráně.
32'
Hosté ale z ničeho nic dostali do rychlého protiútoku, který hasil na poslední chvíli navrátivší Galus, který skvělým skluzem připravil soupeře o míč a připravil zároveň hosty o téměř jisté srovnání.
31'
Olomoučtí kombinují po levé straně hřiště, nedaří se jim ale najít recept na zhuštěný blok Chrudimi.
30'
Skvělý centr Slaměny z velké vzdálenosti nakonec uklidila obrana Chrudimi do bezpečí, ofenzivní sedmička Hanáků ale hraje dnešní klání ve velké pohodě.
29'
Chrudim opařena druhým obdrženým gólem přidává nepřesnosti i v rozehrávce, Olomouc přebírá momentum utkání.
27'
Olomouc B právě vstřelila branku!
PATRIK SLAMĚNA je v podobných situacích klenot Chromého družiny! Chytrý podstřel Slaměny na zadní tyč překvapil i brankáře Flodera, který i přesto, že byl blíže k tyči, na kterou mířila rána ofenzivního záložníka Sigmy, nedokázal zareagovat.
26'
Olomouci se otevírá slibná standardní situace těsně před vápnem. Není to tak dávno, kdy Slaměna podobnou standardku proměnil skvělou ranou z větší vzdálenosti a k míči se staví i tentokrát.
25'
Nadýchaný oblouček do vápna si sebral bez větších obtíží brankář Stoppen, který ihned rozehrává.
24'
Sigma po delší odmlce a tlaku Chrudimi drží balón na svých kopačkách, nemůže ale najít recept na pevnou obranu Chrudimi.
23'
Důrazný zákrok u středu pole ze strany chrudimských řeší hlavní sudí Zaoral jen důraznou domluvou. Je jasné, že příště se v obdobném případě bude žlutit.
22'
Hosté nicméně zůstali v tlaku a odražený míč si před vápnem našel Hašek, který velmi dobrou ranou mířil na zadní tyč, jeho pokus jen těsně přeletěl Stoppenovo posvátné místo.
21'
Dnes prozatím skvěle hrající Záviška vymýšlel další útočnou akci Chrudimi, centr jeho spoluhráče ale skončil na zádech Poulola.
20'
Skwarczek si po sklepnutí Závišky udělal ve vápně dobrý den hned ze třech protihráčů, ti jej ale nakonec společnými silami připravili o míč tak, aby nezpůsobili pokutový kop.
19'
Dlouhý centr ze standardky na zadní tyč vracel Řezníček na bližší tyč, u ní ale hlídkovali Olomoučtí a odvrátili balón do bezpečí.
18'
Několik nepřesností na obou stranách zdržuje hru ve středu pole. Chrudim bude vhazovat na levé straně hřiště.
17'
Zahozená 120% šance Juliše! Chrudim rozehrála skvěle dlouhý aut, který znamenal pozemní ránu ve vápně, kterou Stoppen vytáhl pouze před sebe, načež nikým nebráněn Petr Juliš měl před sebou nic jiného než prázdnou bránu, kterou ovšem trestuhodně přestřelil a míč skončil vysoko v ochozech Androva stadionu.

Tahle situace může Chrudim v konečném zúčtování ještě mrzet.
16'
Záviška roztáhl útočnou akci hostí do prostoru u postranní čáry, následné přenesení blíže k vápnu ale větší nebezpečí nepřineslo.
15'
Rohový kop Sigmy z nenápadné akce nepřinesl pro obranu soupeře výraznější nebezpečí, jeden z Chrudimských odvrátil míč bez větších obtíží do zámezí.
14'
Hosté to tedy vyzkoušeli dlouhým nákopem, ten ale zastavuje praporek čárového sudího, který pozorným okem spatřil ofsajdové postavení.
13'
Chrudim převzala otěže utkání a drží Hanáky na jejich polovině hřiště. Chrudimi se ale těžko dostává přes střed hřiště, který je od Olomouc znamenitě zhuštěn.
12'
Výkop Flodera sebral na levé straně hřiště Poulolo a dopravil jej ke Stoppenovi.
11'
Hosté kombinují na polovině soupeře, proti dobře dostupujícím Sigmákům se jim ale nedaří dostat blíže k brankáři Stoppenovi.
10'
Floder po útočném výpadu Sigmy uklidňuje hru a s odkopem od brány si dává na čas.
8'
Olomouc si o gól koledovala a vyrovnání je na světě! Skvělý průnik Kesner přes chybujícího Poulola nakonec vyústil k odražený míč k PETRU JULIŠOVI, který nekompromisní ranou pod horní tyč nedal Stoppenovi šanci zasáhnout.
7'
Olomouc se po vstřelené brance dostává pod tlak, dobrou akci zakončoval ve vápně Petr Juliš, jeho mířidla ale poslala pozemní pokus mimo prostor tří tyčí.
6'
Chrudim se poprvé v utkání osmělila i k útočnému výpadu, obrana Sigmy ale její záměř přečetla a drží znovu balón na svých kopačkách.
4'
A ti svůj tlak úročí ve vedoucí gól utkání! Skvělý centr od rohového si našel v pokutovém území stoper ADAM BEDNÁR a nekompromisně jej uklidil za záda Flodera.
4'
Fialův nadýchaný centr odvrátil Juliš na rohový kop, úvod utkání patří jednoznačně domácím Hanákům.
3'
Poulolův pokus o průnikovku za obranu s malou razancí i nepřesností zachytil na své kopačky Hašek, ani on pro Chrudim neudržel míč s delší dobou trvání.
2'
Nedorozumění Hanáků při vhazování končí až za bránou Flodera, ten bude vykopávat od své svatyně.
1'
Olomoučtí se s ničím nerozpakovali a ihned po úvodním hvizdu se pokusili o průnik středem obrany, Chrudim ale odvrací míč do zámezí.
1'

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Galus, Bednár, Poulolo, Spáčil – Kramář, Langer (C) – Slaměna – Fiala, Uriča, Hadaš.

Náhradníci: Digaňa – Šíp, Zlatohlávek, Grečmal, Vepřek, Fabiánek, J. Matoušek.

Trenér: Augustin Chromý.

MFK Chrudim: Floder – Hašek, Halász, Míka, Kesner (C) – Řezníček – Záviška, Průcha, P. Juliš, Skwarczek – Látal.

Náhradníci: O. Mach – Kodýdek, Sotorník, Bauer, Firbacher, Jedlička, Straka.

Trenér: Radek Kronďák.

Rozhodčí: Zaoral – Dresler, Mikeska.
SK Sigma Olomouc B

Hanáci se po vlažném vstupu do jarní části sezóny dostali do laufu a poslední tři vítězství jim téměř zajistili setrvání v soutěži po postupu i v dalším ročníku.

Svěřenci trenéra Chromého prezentující se atraktivním fotbalem na domácím pažitu atakovat čtvrtou výhrou v řadě, navíc po dvou vítězstvích na půdě soupeře.

MFK Chrudim

Zdánlivý souboj o klidný střed tabulky může případná ztráta Chrudimi připravit ještě v případě shody dalších výsledků drobné obavy o záchranu v lize.

Ač jde již spíše o matematické propočty, ani Chrudim nemá v lize ještě jistou místenku pro příští ročník druhé nejvyšší soutěže a na půdě Androva stadionu se s Hanáky o tuto jistotu popere.

Po třech remízách a jedné prohře se navíc hráči hostí budou nepochybně chtít radovat také z tříbodového zisku.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-3-1
Chrudim vs. Slavia Praha B 0:0
Dukla Praha vs. Chrudim 1:1
Chrudim vs. Třinec 1:1
Karviná vs. Chrudim 2:1
Chrudim vs. Opava 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.