Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Karviná - 28. srpna 2022   10:15

Olomouc B
Olomouc B
42' Slaměna  • 57' Slavíček  • 65' Hadaš
3:2
(1:2)
Karviná
Karviná
3' Memić   • 6' Zedníček
Olomouc B
Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – Fabiánek (74. Uriča), Vymětalík (46. Grygar) – Slaměna (90. David) – Hadaš (73. Fiala), Zifčák, Šíp (58. Košťál).
Bílý.
Kotala – Mikeska, Žurovec.
Andrův stadion, Olomouc
Karviná
Ciupa – D. Krčík, Žídek (C), Soukeník – Zedníček (74. Mikuš), Rezek (62. Papadopulos), Málek (62. Nešický), Boháč, Cienciala – Memić (62. Bartl), Durosinmi.
Neuman – Rolinek, A. Krčík.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sportovní neděle.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 8:5.
Famózní obrat Sigmy je dokonán!

Úvodní gól olomouckého béčka ještě před poločasem obrátil momentum zápasu na stranu domácích a svěřenci trenéra Chromého předvedli po skvělém bojovném výkonu po tragických úvodních minutách skvělý obrat z 0:2 na 3:2.

Béčko Sigmy se tak po postupu z MSFL po těžkém losu po prvních pěti kolech vyhřívá na špici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, zatímco Karviná po sestupu z nejvyšší soutěže poprvé v lize neboduje.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Aleš Nešický).
90+3'
Digaňa si ne příliš jistě vyběhl pro dlouhý nákop a obrana Sigmy byla na chvíli rozhozena, vše ale nakonec pro domácí dobře dopadlo.
90+2'
A Hanáci také skvělou spolupráci uspořili cenné vteřiny, kterým se přibližují plnému bodovému zisku.
90+1'
Faul Ciencialy u rohového praporku hraje domácím skvěle do karet. V první nastavené minutě mohou rozehrávat na krátko a podržet míč na útočné polovině.
90'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Jan David.
89'
Domácí se řítili do nadějné protiakce, Uričovi se ale před vápnem zamotal míč pod nohy a Karviná utíká směrem kupředu.
87'
Mikuš skvěle vybojoval míč před vlastním vápnem a ihned s ním zasprintoval na polovinu Olomouce, z útočné akce ale jeho tým příliš nevytěžil.
86'
Karviná už pouze nakopává míče do pokutového území vědoma si blížícího se konce zápasu, Sigma ale skvěle odvrací vysoké míče a nepouští soupeře do zakončení, nyní se navíc hosté dopouštějí zbytečného faulu na polovině Hanáků.
85'
Zifčák se i ve stínu dvou protihráčů snažil vytočit do zakončení v pokutovém území, nakonec ale proti přesile neuspěl a hosté pospíchají do útoku.
84'
Nedovolený zákrok Karviné na vlastní polovině poskytuje Sigmě znovu ukrojit několik málo okamžiků v cestě za třemi body v dnešním zápase.
83'
Nadýchaný centr Mikuše si nacházel v pokutovém území Papadopulos, jeho hlavičkovému zakončení, aby bylo gólové, ale chybělo o pár centimetrů lepší postavení.
82'
Faul Grygara před pokutovým územím poskytuje Karviné možnost zkráceného rohového kopu.
81'
Zifčák se snažil využít zmatků v otevřené obraně Karviné a už to vypadalo, že doběhne málo razantní přihrávku na brankáře, Ciupa byla ale nakonec přece jenom o chlup rychlejší a odkopl míč před útočníkem Hanáků daleko do bezpečí.
80'
Digaňa si vůbec nedělal starosti s míčem na svých kopačkách a odkopváá jej daleko od své branky.
79'
Olomoučtí se dostávají k autovému vhazování a pochopitelně s jeho rozehrávkou vůbec nespěchají.
78'
Útočný faul na polovině hřiště alespoň trochu přizdržuje útočné snahy Karviné. Olomouc už začíná více sil koncentrovat směrem do obrany.
77'
Za vyběhnutí na hřiště ve snaze urychlit rozehrávku svého týmu dostává žlutou kartu trenér hostí Radomír Korytář.
76'
Olomoučtí se i přes těsný náskok nebojí vyrazit ve více lidech do útoku. Nyní je ale Karviná zastavila ještě dříve, než vůbec započal krátce za polovinu hřiště.
75'
Košťál se pokusil ze slibné standadky o přímé ohrožení brány, jeho rána ale postrádala potřebnou razanci a brankář Ciupa si ji v poklidu sebral do rukavic.
74'
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Filip Uriča.

Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Martin Zedníček, přichází Rajmund Mikuš.
73'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Jan Fiala.
72'
Durosinmi se dostal do zakončení z hranice vápna aniž by byl někým dostoupen, jeho pozemní rána směřující na přední tyč ale netrefila vůbec prostor tří tyčí.
71'
Karviná už koncentruje téměř všechny síly do útoku.
70'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Daniel Grygar).
69'
Karviná ale zápas rozhodně nebalí a tlačí se dopředu. Sigma ale hraje v naprosté euforii a atmosféra na stadionu je přímo elektrizující. I to žene hráče domácích dopředu a bojovností nepouští soupeře vůbec do zakončení.
67'
V pokutovém území Karviné to vře! Další nenápadný pokus hlídal Ciupa až do poslední chvíle, kdy skončil těsně nad horní tyčí.
65'
Olomouc B právě vstřelil branku!
Sigma využívá momentum v utkání a obrací stav celého zápasu! MATĚJ HADAŠ zachoval chladnou hlavu v pokutovém území a nakonec naprosto chladnokrevným zakončením do šibenice i přes stín obránce dává třetí gól Olomouce v zápase!
64'
63'
Karviná se po trojitém střídání osmělila po dlouhé době k útočné fázi své hry, obrana Sigmy ale odvrací do bezpečí.
62'
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Aleš Nešický.
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Daniel Bartl.
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Michal Papadopulos.
60'
Olomoučtí se nadále tlačí do zakončení, Karviná je nyní pod velkým tlakem.
58'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Martin Košťál.
57'
Sigmáci využili rozhozené obrany Karviné a vyrovnávají stav utkání! FILIP SLAVÍČEK se dostal k zakončení z malého vápna poté, co brankář Ciupa vyběhl proti jeho spoluhráči a bezpečně dopravil míč do odkryté části jeho svatyně.
56'
Fabiánek se ale po pomoci spoluhráčů i realizačního týmu zvedá na vlastní nohy a odchází za postranní čáry, to jsou velmi dobré zprávy s ohledem na zdraví domácího hráče.
55'
Fabiánek zůstal po nepříjemém souboji zůstat ležet ve středu hřiště a hlavní rozhodčí rychle přivolává lékařskou pomoc. S hráčem domácích to nevypadá moc dobře, mělo by se jednat o vyražený dech či podobný typ problému.
54'
Hra se poněkud uklidňuje ve středu pole, oba týmy svádějí tuhý boj o míč.
53'
Slaměna po narážečce se Slavíčkem dlouho bojoval o míč proti přesile obránců u rohového praporku, nakonec ale jejich nápor neustál a Karvinští odkopávají daleko na polovinu hřiště.
52'
Béčko Sigmy bude rozehrávat po akci z pravé strany rohový kop.
51'
Hanáci kombinují na polovině hřiště a hledají cestu do pokutového území soupeře.
50'
Karvinští si dali na čas s rozehrávkou z vlastního vápna, po předchozích minutách pochopitelně uklidňují tempo hry.
49'
Zmatky v obraně hostí nakonec vyřešil Ciupa rychlým odkopem z vápna. Sigma ale ale na začátku druhé půle živá a tlačí se směrem do útoku.
48'
Karviná z rychlého kontru vytěžila gólové zakončení! Rezek si sběhl na levé straně pro dlouhý míč a následně přesnou přihrávkou našel v pokutovém území dobíhajícího Durosinmiho z druhé vlny, který ranou z první pálil přesně pod horní tyč, brankář Digaňa ale vytáhl skvělý zákrok!
47'
Sigma se hned v úvodu druhé půle dostala z kopačky Zifčáka do nebezpečného zakončení. Brankář Ciupa vyrazil na roh.
46'
ze hřiště odchází Matěj Vymětalík, přichází Daniel Grygar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
Karviná v první půli udeřili hned v úvodu dvakrát do ospalé obrany Sigmy a po zásluze šla po brankách Amara Memiće a Martina Zedníčka už v šesté minutě do dvoubrankového vedení.

Hanáci se celý poločas dostávali velmi těžce přes obranu soupeře, přesto krátce před koncem první části zápasu dokázali alespoň snížit náskok hostů na rozdíl jediné branky díky Patriku Slaměnovi.

Do druhé půle zůstává vše otevřené, Sigmáci se zejména s přibývajícími minutami dostávali do zápasu a jejich bodový zisk z tohoto zápasu není rozhodně vyloučen.
45+1'
45+1'
Karviná ještě v nastavení rozehrávala rohový kop, střílený centr na přední tyč ale bez větších obtíží odklidil do bezpečí Zifčák.
45'
Málek skvěle připravil zakončení před vápnem Rezkovi, jeho pozemní rána z první ale mířila o pár centimetrů vedle levé tyče!
43'
Olomoucké po vstřeleném gólu polila živá voda a svěřenci trenéra Chromého hodlají zjevně vyrovnat ještě před poločasovým hvizdem. Naposledy Šíp našel z druhé vlny dobíhajícího Zifčáka, jeho rána ale přesně do středu pole nemohla brankáři Karviné nadělat větší starosti s jejím zpracováním.
42'
Sigma z čista jasná snižuje náskok Karviné! PATRIK SLAMĚNA se skvěle zorientoval před pokutovým a nečekanou ranou na bližší tyč propálil přesně k tyči bezmocně natahujícího se Ciupu. Asistence: Pavel Zifčák.
41'
Slaměna kroutil velmi dobrý míč na zadní tyč, brankář Ciupa se ale nenechal zakončit a sebral jej do rukavic před soupeřem zavírajícím zadní tyč.
40'
Faul Karviné předznamenává zkrácený roh pro Olomouc.
39'
Matěj Hadaš si z ničeho nic našel prostor k záběhu za obranu Karviné a po neúspěšném skluzu Dávida Krčíka už se řítil do zakončení, skvěle jej ale dostoupil kapitán Žídek a zblokoval jeho střelu na rohový kop!
38'
Karvinští velmi dobře dostupují rozehrávku soupeře, Hanáci se musí často vracet až ke svému brankáři s celou rozehrávkou.
37'
Sigmáci kombinují ve středu pole a hledají cestu za snížením skóre ještě před poločasem.
36'
Digaňa se rozhodl rychle vyběhnout proti Memičovi, který se protáhl do vápna z pravé strany a zmenšil mu střelecký úhel natolik, že útočník hostí nedokázal zakončit ani razantně, ani přesně.
35'
A sehraný signál Olomouckým málem vyšel! Bednár si seběhl na přední tyč k pozemnímu rychlému centru a pokusem o ránu na přední tyč vylekal nejenom brankáře Ciupu. Domácí budou po teči rozehrávat další roh.
34'
Hanáci z nenápadné akce získali alespoň rohový kop.
33'
Soukeník při rozehrávce standardky z vlastní poloviny podklouzl a bylo to znát i na výsledném produktu míče směřujícího na vysokého Durosinmiho. Ten si v poklidu našel Bednár a zpětnou hlavičkou jej poslal do držení Digani.
32'
Galusův pokus o zrychlení útoku na levé straně se nesetkal s pochopením spoluhráčů, Karviná přichází k zisku míče celkem lacině.
31'
Hra se nyní odehrává především ve středu pole, Sigma kombinuje na své polovině.
30'
Šípovi vůbec nesedl centrovaný míč z levé strany a pouze se mu svezl po zemi na kopačku Dávida Krčíka, který se vůbec nerozpakoval a odkopl jej na polovinu hřiště.
29'
Olomoučtí znovu pár momentů drželi míč na svých kopačkách, ale nedaří se jim vůbec najít recept na obrannou hru Karviné. Svěřenci Kotala mají prozatím systém se třemi obránci natrénován bravurně.
28'
Nakonec tomu tak skutečně bylo, Málek dobrým centrem hledal v pokutovém území postaveného Durosinmiho, ne příliš dobře umístěný centr ale odkopl obránce Bednár.
27'
Karviná se tlačí do útoku, vypadá to na další slibnou šanci.
26'
Šíp volil z levé strany svou nejoblíbenější metodu – přechod jeden na jednoho a protáhl se dobře přes obranu soupeře, následný centr ale vůbec po bloku soupeře nedoputoval na místo určení.
25'
Nedovolený zákrok ve středu pole přisuzuje míč domácím. Hlavní rozhodčí ještě domlouvá pachateli faulu.
24'
Málek prokázal skvělý přehled a z beznadějně vypadající situace dokázal založit rychlý kontr Karviné, Durosinmi ale následně sice nastartoval motory ve svých nohou, míč od něj ale odstavil zkušený Vepřek.
22'
Málek se snažil doběhnout nadýchanou přihrávku směrem k pravému rohovému praporku, nakonec se mu však podařilo pouze odkopnout míč tak, ať Sigma vhazuje od postranní čáry.
21'
Olomoučtí aktivně napadají rozehrávku soupeře, nedaří se jim však zmocnit míče na svou stranu.
20'
Po několika divokých minutách drží hosté míč na své polovině a trojice obránců kombinuje s brankářem Ciupou.
19'
Útočný faul Bednára po rozehrávce rozhového kopu uťal jakékoliv naděje Olomouce na první gól v zápase.
18'
Hadaš se protáhl z pravé strany až do pokutového území, jeho pokus o centr ale zblokoval obránce soupeře, Sigma bude rozherávat roh.
17'
Zifčák napadal aktivně rozehrávku Ciupy a donutil brankáře Karviné k rychlé rozehrávce, z následného odkopu získali Sigmáci míč do svého držení.
16'
Hanáci ale z rozehrávky standardní situace nevytěžili vůbec nic, Ciupa může znovu odkopávat od své svatyně.
15'
Dávid Krčík po tvrdém zákroku dostává důrazně domluveno od rozhodčího Kotaly. Je zřejmé, že v případě opakování podobného prohřešku bude vytažen žlutý kartónek.
14'
Hanáci začínají velmi dobře dostupovat soupeře ve středu pole a znemožňují mu konstruktivní rozehrávku.
13'
Karvinští lehce uklidňují hru na své polovině a chystají nový postupný útok.
12'
Pokus o rychlý útok po pravé straně Hanákům vůbec nevyšel, dlouhý balón končí v zámezí a Ciupa bude odkopávat od své branky.
11'
Olomoučtí se poprvé v zápase usazují na delší časový úsek na útočné polovině a postupnou kombinací se snaží najít prostor ke snížení náskoku Karviné. Hosté ale hrají v hlubokém propracovaném bloku a Sigma velmi těžce hledá prostor na průnikovou přihrávku.
10'
Hánáky nyní z velkého tlaku soupeře osvobozuje alespoň útočný faul soupeře.
9'
Znovu dnes velmi aktivní Durosinmi si hledal místo v pokutovém území, míč mu ale sjel na paty a obránci Olomouce jej dopravili do bezpečí.
8'
V pokutovém území Sigmy to vře! Krátká rozehrávka rohu nakonec skončila na hlavě Durosinmiho, jehož hlavička orazítkovala tyč Digaňovy svatyně!
6'
Karviná právě vstřelila branku!
Nadýchaný centr Málka nadělal Sigmě velké potíže a je z něj druhý gól Karviné! MARTIN ZEDNÍČEK byl po odraženém míči po hlavičce Žídka ze všech nejdůraznější v pokutovém území a snad z jednoho metru dopravil míč za bezmocného Digaňu, kterému obrana Sigmy vůbec nepomohla. Bez asistence.
5'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Matěj Vymětalík).
4'
Olomouc se dostala ihned po inkasované brance k rohovému kopu. Z něj ale svěřenci trenéra Chromého nevytěžili nic kloudného.
3'
Hosté jdou bleskově do vedení! Obrana Olomouce absolutně staticky přistoupili k nenápadné akci Karviné a AMAR MEMIĆ se vcelku bez problémů protáhl po krásné průnikovice do vápna, odkud umístěnou pozemní střelou na zadní tyč překonal Digaňu poprvé v zápase.
2'
Po úvodním útoku Karviné se do útočné fáze dostává také domácí Sigma, na levé straně však stojí proti pevné obraně soupeře.
1'
Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše, utkání za pár chvil vypukne.

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – Fabiánek, Vymětalík – Slaměna – Hadaš, Zifčák, Šíp.

Náhradníci: Bílý – David, Uriča, Fiala, Grygar, Košťál.

Trenér: Augustin Chromý.

MFK Karviná: Ciupa – D. Krčík, Žídek (C), Soukeník – Zedníček, Rezek, Málek, Boháč, Cienciala – Memić, Durosinmi.

Náhradníci: Neuman – Nešický, Rolinek, Bartl, A. Krčík, Papadopulos, Mikuš.

Trenér: Radomír Korytář.

Rozhodčí: Kotala – Mikeska, Žurovec.
SK Sigma Olomouc B

Olomoucké béčko zažívá po postupu z MSFL začátek z říše snů. Svěřenci trenéra Chromého obdobně jako Karviná tři zápasy dovedli do vítězného konce, jeden v Jihlavě zremizovali.

Výsledky Olomouce ale zdaleka nejsou náhodné. Hanáci se prezentují velmi atraktivním fotbalem a pokud budou v nastavených standardech pokračovat, cíl zachránit se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE bude bez pochyby naplněn, ač je na podobné závěry samozřejmě stále velmi brzo.
MFK Karviná

Karvinští po pádu z nejvyšší soutěže vytyčili jasný cíl: Návrat do FORTUNA:LIGY nejlépe ihned na konci současné sezóny. A prozatím stanovenému cíli odpovídají až na jedno zaváhání také výsledky, Městský fotbalový klub v dosud čtyřech odehraných zápasech posbíral tří vítězství a jednou remizoval na půdě Příbrami.

Výhry Karviné ale rozhodně nebyly zadarmo. Až na tříbrankové vítězství v Třinci vyzráli pouze o gól na domácí půdě nad Vlašimí i Jihlavou. V současné chvíli Karvinským patří třetí místo F:NL, mají však oproti první Líšni a druhé Jihlavě zápas k dobru a po zápasu s béčkem Sigmy se mohou na první místo v případě výhry dostat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.