Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : MFK Vyškov - 28. října 2022   17:00

Olomouc B
Olomouc B
9' J. Matoušek  • 48' Uriča
2:2
(1:2)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
7' Kanakimana   • 20' Vintr
Olomouc B
Stoppen – Slavíček, Bednár, David, Vepřek (C) – Grygar, Spáčil (63. Vaněček) – J. Matoušek (74. Galus), Langer (86. Fabiánek), Šíp (46. Uriča) – Zlatohlávek (74. Hadaš).
Fendrich – Fiala.
Szikszay – Volf, Kotalík.
Andrův stadion, Olomouc
327. diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Lahodný, Cabadaj (63. Jambor) – Kanakimana (86. Dao), Alégué Elandi, Lacík (46. Fofana, 73. Klesa) – Vintr (87. Srubek).
Kvapil – Matys.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:8.
Olomoucké béčko nakonec na začátku druhé půle dokázala vyrovnat stav duelu zásluhou Uričy, který skvěle loboval brankáře Kinského na začátku poločasu.

Po průběhu celého utkání se jedná pravděpodobně o zaslouženou remízu pro obě strany, Vyškov však remízou přišel o možnost přemístit se na první místo tabulky.
90+4'
90+3'
Klesla rozehrával poslední standardní situaci zápasu, tu ale odvrátila obrana Olomouce.
90+2'
Oba týmy už nechtějí v závěru duelu zbytečně chybovat a vypadá to, že si rozdělí na konci zápasu po jednom bodu.
90+1'
Zákrok Daa nepříjemně odnesl Hadaš, který se dlouze svíjel na zeleném pažitu, zdá se ale, že bude schopen zápas dohrát.
90'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Ismael Dao).
89'
I Sigmáci se ale snaží v závěru zápasu překlopit vývoj duelu na svou stranu, nedaří se jim ale najít recept na obranu soupeře.
88'
Slavíček vhazoval z pravé strany hřiště, v zahuštěném prostoru ale svým spoluhráčům nedal příliš nadějí na úspěch.
87'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Jaromír Srubek.
86'
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Ismael Dao.
86'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Jakub Fabiánek.
84'
Vyškov v závěru duelu přebírá otěže zápasu a je to on, kdo se tlačí o poznání více do zakončení. Obrana Sigmy ale prozatím drží.
83'
Dweh hlavičkoval po rohovém kopu těsně mimo, Stoppen bude vykopávat od své brány.
82'
Ilkův střílený centr si málem srazil do vlastní brány David, naštěstí pro Olomouc jej zblokoval ale pouze na rohový kop.
81'
Kanakimana střílel zpoza brány, jeho rána byla zblokována na rohový kop.
80'
Vyškov se tlačí dopředu, ale nedaří se mu najít recept na obranu domácích.
79'
Hra je oproti první části duelu o poznání více rozkouskovaná, hra se odehrává zejména ve středu pole.
78'
Stoppen odkopává od své branky, utkání se začíná dostávat do klíčových momentů, kdy může každou chvíli dojít k rozhodnutí o vítězi duelu.
77'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jan David).
75'
Vyškov se řítil do rychlého kontru zejména zásluhou Kanakimany, jeho přihrávku v klíčové finální fázi ve vápně ale zablokoval stoper soupeře.
74'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Michal Galus,
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Matěj Hadaš.
73'
ze hřiště odchází Adama Fofana, přichází Michal Klesa.
72'
Hosté kombinují na polovině hřiště a hledají cestu za vedoucím gólem.
71'
Vaněček se snažil protlačil do útoku i silou, proti obraně soupeře ale nyní neuspěl.
70'
Uriča se skvěle protáhl do vápna, načež jeho práce nakonec využil ke střele Vaněček, ten ale i s tečí obránce soupeře poslal míč mimo branku.
68'
Olomoucký útok ale skončil nepřesným centrovaným míčem, u balónu jsou znovu hráči Vyškova.
67'
Hosté ale ze svého držení míče příliš nevytěžili, Stoppen odehrává od své branky.
66'
Vyškov kombinuje na své polovině a začíná také čichat šanci na třetí gól v zápase. Sigma se naopak po skvělém vstupu do druhé půle lehce zatahuje do obrany.
65'
Kanakimana si počkal na odražený míč po rohovém kopu před vápnem a dělovou ránou pálil jen těsně nad horní tyč branky! Tohle byla velká šance Vyškova vrátit vedení zpět na svou stranu.
64'
Lahodný kombinoval se spoluhráčem na straně hřiště, z celé jejich akce nakonec po obranném zákroku Matouška bude rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází David Vaněček.

ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází David Jambor.
62'
Vyškov se pokusil o dlouhý nákop po levé straně, kde si ale nekomplikoval život Slavíček a odkopl balón do zámezí.
61'
To ale hostům nevydrželo dlouho, míč na svých nohách znovu drží domácí.
60'
Až nyní se hosté na delší čas dostávají k držení míče, se kterým kombinují na polovině hřiště.
59'
Vyškovští se ve druhé půli vůbec nemohou dostat do zápasu. Nic na tom nezměnil ani nákop ze středu pole, který bez potíží sebrala obrana Sigmy.
58'
Jakub Matoušek zahodil druhou gólovku v zápase! Toho skvěle našel dnes famózní Zlatohlávek, Matoušek se následně tváří v tváří pokusil přelobovat brankáře Kinského šajtlí, míč ale překopl vysoko nad branku.
57'
Zlatohlávek nádherným lobem hledal v pokutovém území Uriču, toho ale fyzicky odstavil Dweh a dostal míč do bezpečí.
56'
Štěpánek bude ale zdá se v pořádku, a hra tak může pokračovat.
55'
Dlouhý míč na Matouška zakřižoval kapitán Štěpánek, který si ale při souboji přivodil nějaký zdravotní problém.
54'
David obral o balón Kanakimanu snažícího se projít do vápna po pravé straně hřiště a ihned vyváží míč do středu pole.
53'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Pavol Ilko).
52'
Uričův centr sebral do rukavic brankář Kinský a vysílá své spoluhráče ihned do protiakce.
51'
Olomouc má skvělý vstup do druhé půle a obléhá Vyškov před jeho vápnem. Ten se pouze brání útočným akcím soupeře.
50'
Fofanův faul na Grygara přisuzuje Sigmě standardní situaci ze slibné pozice.
48'
Olomouc B právě vstřelil branku!
Střídání se Sigmákům vyplácí hned po třech minutách! Grygar naprosto famózné našel mezi stopery FILIPA URIČU, který nádherným lobem překopl vyběhnuvšího brankáře Kinského. Uriča si jednoznačně řekl o gól kola.
48'
Něměček se z ničeho nic dostal k odraženému míči před velkým vápnem, jeho pokus o obstřel ale přečetl skvěle brankář Stoppen.
47'
Dlouhý míč za obranu zastavuje ofsajdové postavení Matouška.
46'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča.

ze hřiště odchází Barnabáš Lacík, přichází Adama Fofana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Divoký začátek duelu poznamenaný celkem třemi brankami dal vědět, že dnešní duel diváky v Olomouci rozhodně nudit nebude.

Na první gól Kanakimany kontroval za Olomouc o dvě minuty později Matouška, ve dvacáté minutě ale penaltu dokázal proměnit Vintr.

Do šaten tak odcházejí v poločase o něco spokojenější hosté, jednogólový náskok ale v dalších 45 minutách na výhru ještě určitě stačit nemusí.
45+2'
45+2'
Ve druhé minutě nastavení rozehrávali hosté ještě standardní situaci z poloviny hřiště, dlouhý nákop ale odvrátila obrana Olomouce.
45+1'
Vintr si pomohl nedovoleně a v nastavení poskytuje Olomouci ještě příležitost zaútočit.
45'
Nepřesnosti v kombinaci Vyškova přisuzují míč k rozehrávce autu domácí Sigmě.
44'
Rohový kop bez větších problémů schoval do svých rukavic Kinský, který se pokouší o rychlou rozehrávku na své spoluhráče.
43'
Šíp si naběhl z levé strany na dlouhý balón za obranu, jeho střelu ve vápně ale zablokoval Ilko.
42'
Spáčil si vyměnil míč s Grygarem a spolu založili útok Sigmy, ten ale ztroskotal na pozorné obraně soupeře, který nyní míří do protiútoku.
41'
Faul Bednára neunikl pozornému oku Szikszaye, který tak přisuzuje míč k rozehrávce Vyškovu.
40'
Lacík lacině ztratil míč na polovině hřiště, obdobný problém ale nastal i u Hanáků při snaze o rychlý kontr.
39'
Vepřek prokázal své zkušenosti a zbytečně si ve vlastním vápně nekomplikoval život při odklizení míče na rohový kop.
38'
Hosté se po delší odmlce ujmuli míče a drží jej na svých kopačkách. Prozatím pouze hledají cestu blíže k pokutovému území.
36'
Vyškovští pouze vyčkávají na své polovině na to, co vymyslí Olomouc. hra nyní poněkud stagnuje.
35'
Obrana Olomouce kombinuje na své polovině. Vyškov se naopak zatahuje do obranného postavení.
34'
Standardku po faulu kapitána Štěpánka si vzal na starost Matoušek a podařilo se mu přes zeď zamířit do prostoru tří tyčí, Kinský ale bez větších obtíží sebral míč do svých rukavic.
33'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
31'
Centr Ilka sebrala obrana domácích a odkopává míč do bezpečí.
30'
Olomoučtí uklidňují hru na své polovině a chystají útok, kterým by mohli znovu vyrovnat stav duelu.
29'
Vyškovští rychlé rozehrávali přes pravou stranu hřiště, celé jejích útočné snahy ale zastavuje útočný faul.
28'
Na druhé straně se tlačil do zakončení exekutor penalty Vintr, proti dvojici stoperů se ale prokázat nedokázal. Šíp byl po následném odkopu zastaven na polovině hřiště.
27'
Stejná standardní situace se bude opakovat i po střele Jiřího Spáčila, ke kterému se míč dostal před pokutovým územím.
26'
Zlatohlávek se pokusil o zakončení i proti třem protihráčům, ti zblokovali balón na rohový kop.
25'
Matoušek si skvěle nabíhal na krásnou průnikovku Grygara napříč celou obranou soupeře, Kinský ale celou situaci skvěle přečetl a na hranici svého vápna sebral míč do rukavic.
24'
Obrana Vyškova velmi dobře, stejně jako nyní, zachytává pokusy Olomouce o rychlý útok přes nákopy z poloviny hřiště. Kinský může rozehrávat od své brány.
23'
Matouškův nadýchaný centr mířil nebezpečně na zadní tyč, zde jej ale obrana hostí dokázala odvrátit na rohový kop.
22'
Langer se proháčkoval kolem lajny na pravé straně hned okolo třech protihráčů, nedokázal ale míč dostat do vápna soupeře. Posléze byl na druhé straně útočné poloviny faulován Šíp.
21'
Olomouc se ale ihned po inkasované brance žene kupředu. Na levé straně kombinuje Vepřek s Matouškem.
20'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
ONDŘEJ VINTR poslal Stoppena na druhou stranu a bez potíží poslal balón na druhou stranu branky. Vyškov tak odskakuje znovu do vedení na půdě Olomouce.
19'
Hlavní sudí píská penaltu pro Vyškov! Usoudil, že byl Lahodný faulován, nicméně bylo docela zřejmé, že se zfauloval spíše sám.
18'
Rychlý kontr Vyškova zbytečně zazdil Kanakimana, který přibrzdil přečíslení čtyři pěti proti třem zpětnou přihrávkou. Hanáci odkopávají míč do bezpečí.
17'
Zlatohlávkův centr zblokovala obrana hostí pouze na rohový kop.
16'
Kanakimana vyzkoušel své štěstí téměř ze stoje z hranice pokutového území, balón ale napálil pouze do prvního obránce Vepřeka.
15'
Stoppen bez větších obtíží sebral dlouhý míč ze středu hřiště, Sigma může kombinovat na své polovině.
14'
Vyškov přenáší hru z pravé strany více do středu pole a postupnou kombinací hledá cestu za opětovným vedením v zápase.
13'
Prozatimně velmi aktivní Zlatohlávek se znovu tlačil kupředu ve spolupráci s Šípem, proti čtveřici protihráčů ale měli pramálo šancí na úspěch.
12'
Vintrův rohový kop přeletěl všechny přítomné a skončil až daleko v zámezí. Brankář Sigmy může rozehrávat od své svatyně.
11'
Vintrův kroucený míč do pokutového území se snášel nebezpečně až do malého vápna, brankář Stoppen jej ale nakonec sebral do svých rukavic.
9'
Neuvěřitelná hrubice obrany Vyškova! JAKUB MATOUŠEK využil skvělé práce Zlatohlávka, který jej našel ve vápně, a ten vyšperkoval gólovou akci ještě kličkou a obstřelem na zadní tyč.
7'
BIENVENUE KANAKIMANA si skvěle naběhl za obranu Olomouce v samostatném úniku posílá Vyškov do vedení! Útočný záložník poslal tváří v tvář Stoppenovi míč nechytatelně přesně na bližší tyč.
6'
Snaha o rychlý útok po pravé straně Hanákům nevychází, Němeček dokázal včas zachytit průnikový míč.
5'
Kinský uklidnil zmatky v obraně svého týmu a v poklidu rozehrává se svými obránci.
4'
Zlatohlávek nachystal Matouškovi vyloženou gólovku! Druhý jmenovaný ale byl rozhozen Dwehem v posledním možném okamžiku, kdy už mohl poslat míč do prázdné branky na malém vápně a ke vší smůle domácích nedokázal dostat míč do odkryté brány.
3'
Vepřek si sám způsobil zbytečné komplikace při hlavičce směrem na Stoppena, naštěstí pro Sigmu se k míči nedostal Eleandi a brankář Sigmy sebral míč do svých rukavic.
2'
Nákop Bednára sebral v obraně Vyškova Dweh, Vyškov ale následně na polovině hřiště kvůli útočnému faulu o míč znovu přichází.
1'
Oba týmy jsou již nastoupeny na trávě Androva stadionu, domácí se představí v modrých dresech, hostující Vyškov se představí v bílé variantě.

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Slavíček, Bednár, David, Vepřek (C) – Grygar, Spáčil – J. Matoušek, Langer, Šíp – Zlatohlávek.

Náhradníci: Fendrich – Uriča, Fabiánek, Vaněček, Fiala, Hadaš, Galus.

Trenér: Augustin Chromý.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Lahodný, Cabadaj – Kanakimana, Alégué Elandi, Lacík – Vintr.

Náhradníci: Kvapil – Fofana, Srubek, Klesa, Jambor, Matys, Dao.

Trenér: Jan Trousil.

Rozhodčí: Szikszay – Volf, Kotalík.
SK Sigma Olomouc B

Olomoucké béčko také bude uzavírat podzimní část soutěže po postupu z MSFL optimisticky, ač jeho výkonností složka šla oproti začátku soutěže o něco níže, než by se určitě i trenér Chromý přál.

Přesto se Hanáci drží uprostřed tabulky a celé druholigové scéně napříč podzim již jasně ukázali, že se s nimi bude muset počítat i na jaře. Předtím ale ještě i olomoucké čekají tři soutěžní duely v tomto roce.

MFK Vyškov

Vyškovští prožívají skvělý podzim FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po 13 kolech se řadí ke špičce druhé nejvyšší soutěže se ztrátou pouhých dvou bodů na čelo tabulky. Moravský celek se netají ambicemi hrát o postup do nejvyšší soutěže, konkurenci má ovšem velkou, a jednu z nich i u nedalekého soupeře z Líšně.

Vyškovští si drží vysoký standard své výkonnosti podpořený i šestigólovým střelcem Bienvenuem Kanakimanou z Burundi. Zejména na něj si bude muset dát pozor i hanácká obrana.

Moravský tým potvrdil svoji skvělou formu také v nedávno hraném pohárovém duelu, ve kterém vyřadil prvoligový Jablonec na jeho hřišti.

Forma v posledních 5 utkáních: 2-2-1
Vyškov vs. Vlašim 1:1
Přibram vs. Vyškov 1:1
Jablonec vs. Vyškov 0:1 (MOL Cup)
Vyškov vs. Varnsdorf 2:0
Slavia Praha B vs. Vyškov 3:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.