Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Opava - 14. srpna 2022   10:15

Olomouc B
Olomouc B
90+1' Galus
1:0
(0:0)
Opava
Opava
Olomouc B
Trefil – Slavíček, David, Vepřek (C), Sláma – Fabiánek (78. Grygar), Spáčil – Uriča (59. Galus), Slaměna (88. Vymětalík), Piña (59. Zlatohlávek) – Hadaš (78. Grečmal).
Bílý – Bednár.
Dorušák – Mojžíš, Pospíšil.
Andrův stadion, Olomouc
Opava
Číž – Helebrand (71. Haitl), Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul (83. Doleček), Šigut (71. Šcudla) – Kramář (75. Rataj).
Lasák – Dostál, Janjuš.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 0:4. Rohy: 4:5.
Zlaté tři body pro béčko Sigmy Olomouc.

Zejména po průběhu první půle bylo na snadě, že si Opava dnes z Olomouce odveze tři body, Olomouc ale začala ve druhé půli více kousat a nakonec urvala tři body v samém závěru.

Sigma Olomouc B tak zůstává neporažena po postupu do F:NL i po třech duelech a může se pyšnit ziskem 7 bodů, pro Opavu jde naopak o druhou porážku v sezóně.
90+5'
90+5'
Faul Opavy ve středu hřiště už pravděpodobně rozhodl o osudu utkání. Sigma kontroluje závěr zápasu.
90+4'
Za protesty ještě fasuje žlutý kartónek Michal Bílek.
90+3'
Opva to ještě zkouší plnou parou vpřed, jejich akci zastavuje útočný faul.
90+2'
Hráči Sigmy samozřejmě z oslav nespěchají, tyhle tři body pro ně po průběhu utkání mohou mít cenu zlata.
90+1'
Olomouc B právě vstřelil branku! Dámy a pánové, neuvěřitelné se stává skutečností! Sigma v naprostém závěru pravděpodobně zvrátila osud duelu na svou stranu. MICHAL GALUS si našel míč v pokutovém území a přesně umístěnou střelou jej poslal na zadní tyč.
90'
Trefil schoval míč do rukavic po centru Opavy a hledá cestu k vyslání spoluhráčů na útočnou zteč.
89'
Na polovině Opavy dochází k diskuzím s hlavním rozhodčím o správnosti posouzení předchozí situace. Rozehrávat ale bude Opava.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Matěj Vymětalík.
87'
Sigma rozehrávala po předchozí akci rohový kop, ten ale neznamenal pro obranu Opavy větší nebezpečí.
86'
Daniel Grečmal měl na kopačce jednoznačně největší šanci zápasu! Hráč Sigmy se z ničeho nic zjevil po nádherné přihrávce Slaměny před Čížem a krásným obstřelem trefil tyč jeho svatyně!
85'
Opava rozvíjela rychlou akci po levé straně hřiště, kterou zastavil za cenu žluté karty Grečmal.
84'
Dnešní utkání sleduje 955 diváků.
83'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Daniil Doleček.
82'
Jeho centr mířil do dobrých míst, pro útočný faul ale z šance nic nebude.
81'
Olomouc v posledních momentech zápasu převzala otěže duelu a začíná se tlačit do útoku. Rohový kop z levé strany bude rozehrávat Slaměna.
80'
Střet přesně na půlící čáře odnesl do oblasti žeber Spáčil, rozhodčí přerušuje hru.
79'
Olomouc zakombinovala na pravé straně hřiště a nakonec z toho byl centr Slaměny, který ale odvrátila obrana Opavy do bezpečí.
78'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Daniel Grečmal.
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Daniel Grygar.
77'
Opava znovu měla k dispozici hned dvě zakončení ve vápně, vše ale blokuje skvěle dostupující obrana Sigmy.
76'
Rozehrávka po střídání je ještě pozdržena ošetřením pravé nohy brankáře Číže. Nevypadá to ale na nic vážného a brzy by se mělo pokračovat.
75'
ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Tomáš Rataj.
74'
Kapitán Janoščín dobře dostoupil Zlatohlávka a přesně načasovaným skluzem dostal míč do zámezí. Sigma ale zůstává na útočné části hřiště.
73'
Útočný faul Zlatohlávka zastavuje dobře se rozvíjející akci domácích. Opava rozehrává z poloviny hřiště.
72'
Olomouc vhazuje z pravé strany a pokouší se překvapit obranu soupeře. Slezané ale velmi dobře dostupují pokusy o rychlou kombinaci Hanáků.
71'
ze hřiště odchází Matěj Helebrand, přichází Patrik Haitl.
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Adam Šcudla.
70'
Trefil se snažil rychlé rozehrát a vyslat spoluhráče do rychlé akce, jeho nákop ale končí v držení soupeře.
69'
Opava po dlouhém přerušení rozehrává na vlastní polovině.
68'
V pokutovém území zůstali z poslední akce ležet na zeleném pažitu Pikul a Slaměna, hlavní sudí rychle přerušuje hru a přivolává zdravotnickou výpomoc.
67'
Pikul si dlouho chystal míč k rozehrávce standardky, následně ale napálil míč pouze do postavené zdi. Opava měla ještě několik dorážek, všechny ale skončily na prvním protihráči.
66'
Útočný faul domácích připravuje Sigmu o dobře se rozvíjející akci. Opava si navíc o pár chvil později vykoledovala standardku v ideální vzdálenosti od branky soupeře.
65'
Kramář se rozeběhnul po pravé straně hřiště a nakonec dokázal míč dostat do pokutového území, kde jej z kopačky soupeře na poslední chvíli schoval do rukavic Trefil.
64'
Rohový kop Olomouce odvrací Opava bez větších obtíží do bezpečí, Sigma ale zůstává v držení míče.
63'
Druhá žlutá karta v zápase přistála na účet Davida Macháčka, který dohrál zbytečně protihráče na vlastní polovině.
62'
A Hanáky o míč připravuje naprosto zbytečný faul ve středu pole, který Opavě dává možnost se znovu nadechnout k útočné akci.
61'
Sigma nyní poprvé za druhý poločas drží delší časový úsek míč na svých kopačkách. Prozatím však kombinuje pouze na vlastní polovině.
60'
Ve středu hřiště byl nepříjemně dohrán jeden z Hanáků, rozhodčí přisuzuje míč k rozehrávce domácím.
59'
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Michal Galus.
ze hřiště odchází Ricardo Piña, přichází Tomáš Zlatohlávek.
58'
Opava se řítila do rozhozené obrany Sigmy, Centr Pikula ale skvěle vytáhl znovu brankář Trefil do bezpečí!
57'
Číž si zahrával s fotbalovou štěstěnou a hned proti dvojici dotírajících protihráčů se nebál jít v pokutovém území do kličky. Naštěstí pro něj a pro celou Opavu mu celá situace vyšla.
56'
Trefil znovu sebral do své moci vysokou hlavičku, jeho pokus o rychlý kontr ale nenašel žádného ze spoluhráčů a sbírá jej na svém území až brankář Číž.
55'
Trefil musel znovu předvést svoje brankářské kvality a vytěsnil skvělým zákrokem střelu z hranice vápna na rohový kop.
54'
Nyní ale faulují také Sigmáci a Opavě se otevírá možnost zkráceného rohového kopu.
53'
Přesně před kotlem hostů z Opavy došlo k nedovolenému zákroku Rychlého, za který vidí první žlutý kartónek zápasu. Kotel Opavy to samozřejmě nese s velkou nelibostí a častuje rozhodčího sprostými výrazy.
52'
Útočný faul domácích dává možnost Opavě znovu v poklidu rozehrát.
51'
Sigmáci ubránili další útočný výpad Opavy a vyvážejí míč do bezpečí. Dlouhý nákope ale končí pouze v držení brankáře Číže.
50'
Olomouc dobře napadá rozehrávku Opavy a nepouští soupeře na své území zadarmo.
49'
Slezský klub zůstává v držení míče na polovině soupeře a začíná Sigmě zatápět pod kotlem.
48'
Opava se rychlou akcí na jeden dotek dostala až k dobrému centru z pravé strany, soubojovou hlavičku ale vyhrál kapitán Vepřek a alespoň na pár chvil dopřál obrana Hanáků klid na kopačkách.
47'
Dlouhý nákop Trefila našel pouze v ofsajdovém postavení Piñu. Opava může rozehrávat z vlastní poloviny.
46'
Hanáci se hned v prvních vteřinách druhé půle dostali díky kombinaci Slaměny a Piñi do dobré šance, druhým jmenovaný ale mířil přesně do míst, kde stál připravený Číž.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:19.
První půle patřila opticky jednoznačně hostům z Opavy, kteří po většinu poločasu kontrolovali tempo hry a vytvořili si i několik gólových situací. Obrana Sigmy ale až na pár výjimek stojí na pevných defenzivních základech a a díky tomu odchází oba týmy po první půli za bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
To se ale Hanákům nepovovedlo a poslední momenty nastavení patřily Opavě. Ta ale vyzkoušela své štěstí pouze dlouhým nákopem, které sebral bez potíží brankář Trefil.
45+1'
Trefil si našel pokus o rychlou průnikovku ve svém pokutovém území a sebral ji do rukavic. Olomouc se může pokusit ještě v nastavení zaútočit.
45'
Sigma rozehrává na polovině hřiště, poslední minuty první půle patří domácím Hanákům.
44'
Olomouc se v závěru první půle na území Opavy, nedaří se jim ale míč dostat do pokutového území, odkud by mohli ohrozit brankáře Číže.
43'
Slavíček se skvěle protáhnul z pravé strany do středu hřiště a byl nakonec zastaven až nedovoleným zákrokem. Domácím se otevírá šance zahrozit krátce před poločasem ze standardky.
42'
Následná standardní situace ale Opavě nepřinesla kýžený úspěch. Sigma vyváží míč do středu hřiště.
41'
Další faul Sigmy u postranní čáry. Piña nepříjemně sejmul soupeře, který nyní zůstává ležet v bolestech na trávníku.
40'
Slezané se pokusili o rozehrávku na krátko, ta se ale nesetkala s útočným úspěchem. Hosté ale i tak zůstávají v držení míče.
39'
Nedovolený zákrok domácího hráče přisuzuje Opavě standardní situace z větší vzdálenosti, do pokutového území ale může přilétnout i tak nebezpečný centr.
38'
Trefil sebral vysoký centr do svých rukavic a vyslal na zteč své spoluhráče do rychlé protiakce, ti ale krátce za polovinou hřiště míč ztratili.
37'
Opava se pokusila prolomit obranu soupeře rychlým nákopem po levé straně hřiště, míč ale končí pouze v zámezí.
36'
Slezané znovu ale získaly míč na své kopačky a hledají cestu za prvním gólem zápasu. Momentum je nyní jednoznačně na jejich straně.
35'
Sigma přece jenom dokázala vybojovat balón do své moci a alespoň na chvíli jej podržela na útočné polovině.
34'
Opava se i za mohutné podpory svých fanoušků snaží využít momentum utkání a nadále tlačí Olomouc na její polovině. Domácí ale drží obranný blok a nepouští soupeře blíže vlastní šestnáctce.
33'
Neuvěřitelné zmatky v obraně Sigmy! Opavští z kopaček Pikula a Kopečného vyslali na bránu soupeře hned čtyři střely během několika málo vteřin, všechny ale byly zastaveny zákrokem Trefila nebo blokujícími hráči Sigmy, kteří sebrali zejména Kopečnému z kopačky jasný první gól zápasu!
32'
Útočná akce se ale nakonec domácím nevyvedla, Opava bude vhazovat na své polovině.
31'
Sigma po divoké pasáži zklidňuje tempo hry na své polovině. Olomoučtí se postupně přesouvají na útočnou polovinu.
30'
Opava obléhá pokutové území soupeře, nedaří se jí ale protlačil přes dobře postavený defenzivní blok soupeře.
28'
Červená karta pro tým SFC Opava (West (trenér)).
28'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (West (trenér)).
27'
Sigma se z ničeho nic zjevila před Čížem a byla z toho skrumáž před jeho brankou. Vše nakonec pro Opavu dobře dopadlo, brankář hostí schoval do rukavic i odražený míč.
26'
Olomouc rozehrává konstruktivně po zemi, nyní se jí to ale málem vymstilo. Kopečný dobře zachytil úmysly Slámy, ke smůle jeho týmu ale odrazil míč daleko od své kopačky do území, kde si jej přisvojil do svého držení kapitán soupeře Vepřek.
25'
Číž si bez problémů našel centr Fabiánka a schoval jej do rukavic. Opava uklidňuje hru na své polovině.
24'
Už to vypadalo, že Opava využije nepřesné přihrávky soupeře a bude se řítit do rychlé protiakce, Pikulův útočný faul ale veškeré útočné choutky svého týmu uťal dřív, než vůbec mohly pořádně vzniknout.
23'
Opava si zbytečně komplikovala rozehrávku před svým vápnem a Sigmy získává vhazování z levé strany hřiště.
22'
Slaměnova dělovka ale pouze sestřelila přesně do hlavy ve zdi stojícího Rychlého, který se za pár okamžiků později za potlesku tribun zvedá z trávníku.
21'
Uriča se řítil na bránu soupeřem středem pole, načež byl z pohybu rozhozen drobným přistrčením. Hlavní rozhodčí správně vyhodnotil celou situaci jako ztrátu výhody a dopřává Sigmě velmi dobře vypadají standardní situaci.
20'
Nepřesný přetažený centr z pravé strany končí až za postranní čarou, Číž může v poklidu rozehrát ze svého vápna.
19'
Olomouc měla k dispozici rohový kop, jeho rozehrávka ale nevyústila k žádnému velkému nebezpečí pro svatyni hostí.
18'
Rozehrávka se ale domácím vůbec nepovedla a Opava se řítila do rychlé protiakce. Tu ale překazilo podklouznutí Šiguta.
17'
Znovu aktivní Piña. Tentokrát mu skálu uprostřed pole vystavil Macháček, rozhodčí celou situaci vyhodnotil jako zákrok nedovolený a Olomouc tak může znovu rozehrávat na útočné polovině.
16'
Piña skvěle zblokoval průnikovou přihrávku a následně si vymodlil faul soupeře. Sigma jde do rychlého kontru.
15'
Olomouc kazí rozehrávku a Opava je znovu u míče. Slezský klub kombinuje na své polovině.
14'
Kramář se tlačil do vápna soupeře, Sláma jej ale skvěle načasovaným vypíchnutím míče o dobře se rozvíjející šanci připravil.
13'
Jeho pěkný centr si ale našel dobře načasovaným výběhem Číž a vyboxoval míč mimo pokutové území.
12'
Sigma se dostala do rychlého kontru a na levé straně hřiště donutila obranu soupeře k faulu, Slaměna bude rozehrávat slibnou standardní situaci.
11'
V pokutovém území Sigmy to vře! Nádherný nadýchaný rohový kop zakončoval přesnou hlavičkou na přední tyč Rychlý, Trefil ale famózním reflexivním zákrokem znovu zamezil prvnímu gólu v zápase.
10'
Šigut se z ničeho nic zjevil tváří v tvář Trefilovi a měl na kopačce první gól zápasu! Brankář Sigmy ale včas vyběhl a zmenšil Šigutovi střelecký úhel natolik, že zvládl jeho pozemní pokus vytěsnit mimo pokutové území.
9'
Piña si skvěle technicky poradil u postranní čáry hned s trojící protihráčů, následná přihrávka dozadu ale nadělala obraně Sigmy nemalé potíže. Trefil nakonec hasí odkopem do zámezí.
8'
Vepřek našel Piñu rychlým nákopem, ke smůle domácích ale rychlonožka domácích vybíhala z ofsajdového postavení.
7'
Opavští velmi dobře presují rozehrávku Sigmy, domácím se prozatím nedaří delší časový úsek udržet míč na svých kopačkách. Nyní ale kazí i slezský celek a dopřává míč k rozehrávce soupeři.
6'
Opavští se krásnou kombinací na jeden dotek protáhli až do pokutového území, Pikul ale v tísni obránce nedokázal protlačil míč s dostatečnou razancí na svého spoluhráče. David odkopává míč do bezpečí.
5'
Olomoučtí kombinovali na své polovině, Trefil byl nakonec pod presinkem soupeře donucen k unáhlenému výkopu, který končí za pomezní čarou.
4'
Pokus Davida po rychlý míč do středu pole zblokovala záložní řada soupeře, míč končí na autovém vhazování.
3'
Na trávníku v pokutovém území zůstal z ničeho nic ležet Jakub Fabiánek, hlavní rozhodčí přerušuje hru a přivolává ošetřovatele. Vypadá to na nějaké problémy s pravou nohou.
2'
Dlouhé vhazování Opavy z pravé strany nakonec skončilo zblokovanou střelou Kramáře, hosté budou rozehrávat první roh zápasu.
1'
Rozehrávky se ujali hosté z Opavy, v úvodních momentech utkání kombinují na své polovině.
1'

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Slavíček, David, Vepřek (C), Sláma – Fabiánek, Spáčil – Uriča, Slaměna, Piña – Hadaš.

Náhradníci: Bílý – Vymětalík, Galus, Grečmal, Grygar, Bednár, Zlatohlávek.

Trenér: Augustin Chromý.

SFC Opava: Číž – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul, Šigut – Kramář.

Náhradníci: Lasák – Dostál, Haitl, Doleček, Šcudla, Janjuš, Rataj.

Trenér: Roman West.

Rozhodčí: Dorušák – Mojžíš, Pospíšil.
SK Sigma Olomouc B

Béčko Sigmy vstoupili do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže po postupu z MSFL skutečně snově. Nejdříve na domácím trávníku zdolalo B-tým pražské Sparty, který v loňském roce patřil ke špičce ligy 1:0, a to byl dle obrazu hry pro Spartu ještě milostivý výsledek.

Velmi sympatickým výkonem se prezentovali svěřenci Augustina Chromého také ve druhém kole v Jihlavě, na půdě dalšího z velkých favoritů na přední příčky ligy. Utkání nakonec dotáhli do remízového konce po výsledku 1:1, proti Opavě tak mohou vstupovat s optimistickou náladou.
SFC Opava

Slezský celek by měl i v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY patřit k adeptům na umístění na nejvyšších příčkách, tedy bojovat o postup do nejvyšší soutěže. Start do nové sezóny se ale Slezanům příliš nevyvedl, na půdě Varnsdorfu padli 3:1.

Náladu si ale napravili před vlastními fanoušky. V domácím prostředí vcelku jasně zdolali pražskou Duklu vedenou trenérem Radou poměrně jasně 3:0. Nyní je ale nečeká opětovně nic lehkého, o další ligové body budou bojovat na půdě doposud neporaženého béčka Sigmy Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.